offtopic
Segítõ Béka 2010 szept. 26. - 14:03:41 Előzmény efes
(110/190)
jézusom, mennyit kapott a rotten tomatoeson az Eredet, mennyit kapott a porton és a imdb-n a avp 2, ironman?!

te tényleg ennyire síkhülye vagy?
Segítõ Béka 2010 szept. 26. - 12:48:02
(109/190)
eddig az 1:52 percnél tartok, most kellene lelõni pittet, amikor röhög miután késelõset játszik, és nem kéne tovább nézni.

eddig a film egy nulla
Segítõ Béka 2010 szept. 24. - 19:45:53
(108/190)
de idióta a magyar cím, az által-by sokkal jobb lett volna, de degeneráltaktól nem várhatunk mást
nem tudják, hogy ez az által tipikus western hangulatú
8/10
Gaben 2010 aug. 02. - 12:04:41 8/10
(107/190)
A történet..történések érdekesek..egy kicsit hosszúra húzták..de ha ez így volt akkor:)...enivéj,nekem tetszett...Robert Ford szépen bemutatja milyen is lehet az emberi faj..és persze a többiek is..szóval azért megéri megnézni!
bittermoon1992 2010 aug. 02. - 00:22:27
(106/190)
Sajnálom, hogy ezt a filmet nem láttam moziban, lenyûgözõ az operatõri munka. Roger Deakins filmjeiben még nem csalódtam.
motivator 2010 márc. 31. - 09:58:35
(105/190)
kit érdekel,hogy mia mûfaja,kár errõl vitatkozni.ki tudja jobban besorolnia filmeket..na de eza film elég jó,nem?:D Pitt barátunk jól alakított szerintem,meg a kis Affleck is.Hosszadalmas volt kicsit,de engme ez nem zavart.az a legérdekesebb az egészben,hogy tudod,hogy a végén "poros lesz a kép",mert már a cím leírja az egész történetet.tetszett(Y)
9/10
hunati 2010 márc. 12. - 21:42:50 9/10 Előzmény orbus
(104/190)
Egyetértek!
Jó film! Meglepõen! Kellemeset csalódtam!
9/10
orbus 2010 febr. 21. - 09:26:42 9/10
(103/190)
Nagyon jó film, de csak figyelni tudó nézõknek.
offtopic
linga 2010 febr. 09. - 23:54:35 Előzmény GeeTheKing
(102/190)
Hm...ide sorolnám a Táncos a sötétben-t is, mint a mûfaj és a megvalósítás közti szakadék szép példáját.
GeeTheKing 2010 febr. 09. - 14:32:28 Előzmény linga
(101/190)
Bocs, lehet, hogy nem voltam elég világos - én is ugyanerre akartam kilyukadni: egy film nem attól jó, hogy milyen mûfajba soroljuk, hanem attól, hogy betölti a hivatását. Az idézett mondatom csak egy másik hozzászólónak szólt, aki szerint a western-rajongóknak nem fog tetszeni ez a film, ami valószínûleg igaz is, mivel a mûfaj alapvetõ elemeinek nem tesz feltétlenül eleget.
De visszatérve az elsõ gondolathoz, én például azokat a filmeket értékelem a legtöbbre, amelyekben a mondanivaló és a megjelenítési mód (tehát a mûfaj) között a legnagyobb a szakadék, illetve az ellentmondás. Mint pl. a Mátrix, a Kill Bill, a Monty Phyton filmek, a Jelek vagy éppen a Jesse James... mert ettõl még általánosabbá, még örök érvényûbbé válik az alapgondolat.
offtopic
linga 2010 febr. 07. - 03:34:54
(100/190)
"Attól, hogy egy film a vadnyugaton játszódik, még nem lesz "western" és erre a cím igen korrekt módon felhívja a figyelmet - tehát nem western-rajongóknak szól. A mûvészeteknek alapvetõen nem a szórakoztatás a céljuk, inkább a gondolatok érzelmi síkon való közvetítése és azok a kérdések, amelyeket ez a film boncolgat, súlyos és fontos kérdések - ebbõl a tekintetbõl pedig a személyek és a helyszín másodlagos."
Ezt nem értem: tehát a westernfilm nem tartozik a 'mûvészet' halmazba, mert nem közvetít gondolatokat érzelmi síkon, avagy nem érzelmi síkon közvetít gondolatokat?
Szerintem minden mûfajú film akkor lesz jó, ha képes valamiféle "súlyos és fontos" mondanivalót hordozni/mediálni még akkor is, ha a mondanivalója nem a politika, vallás vagy a pszichiátria területére tartozik. De a jó western (pl. Volt egyszer egy vadnyugat), a jó scifi, a jó krimi, a jó thriller, a jó fantasy, a jó romkom stb. mind hordoz mondanivalót. Sergio Leone filmje sem csupán "piffpuff" - így szerinted az sem western?
GeeTheKing 2010 febr. 07. - 01:17:50 Előzmény Rahar
(99/190)
RAHARnak
Tökéletesen jól látod mirõl szól a film, de a következtetésed hibás. Attól, hogy egy film a vadnyugaton játszódik, még nem lesz "western" és erre a cím igen korrekt módon felhívja a figyelmet - tehát nem western-rajongóknak szól. A mûvészeteknek alapvetõen nem a szórakoztatás a céljuk, inkább a gondolatok érzelmi síkon való közvetítése és azok a kérdések, amelyeket ez a film boncolgat, súlyos és fontos kérdések - ebbõl a tekintetbõl pedig a személyek és a helyszín másodlagos. Az meg, hogy téged vagy engem érdekel-e végképp lényegtelen, kritikai szempontból csak az számít, hogy az alkotók vélhetõ céljukat miképpen tudták megvalósítani - abban pedig jelen esetben egyetértünk: jól. (Ja, és az "értelmetlen lélektani probléma" paradoxon.)
3/10
kissberti 2010 jan. 21. - 08:21:57 3/10 Előzmény pista233
(98/190)
Úgy látszik nekem nem volt meg a lelki állapotom. Kb. 40 percig bírtam ezt a filmet, de ami addig történt az 5 percbe belefért volna. Iszonyú unalmas, és vontatott, nem is értem mire ez a sok pont.
3/10.
10/10
pista233 2010 jan. 04. - 06:52:21 10/10
(97/190)
Nagyon jó film!Kell hozzá egy lelki állapot, hogy az ember végig tudja nézni.10/10
wim 2009 nov. 08. - 14:16:05 Előzmény Rahar
(96/190)
"Úgy általában" szeretem a western filmeket, és nekem tetszett. Sõt bevallom, egyik kedvencem. Persze, akik a Vadnyugat hõskorát szeretik, és hagyományos westernfilmre számítanak jó kis lövöldözésekkel, rajtaütésekkel,magabiztos törvényenkívüliekkel, biztosan csalódnak. Ez bizony már a vég, egy mítosz lassú haldoklása.
wim 2009 nov. 08. - 14:14:10 Előzmény Rahar
(95/190)
"Úgy általában" szeretem a western filmeket, és nekem tetszett. Sõt bevallom, egyik kedvencem. Persze, akik a Vadnyugat hõskorát szeretik, és hagyományos westernfilmre számítanak jó kis lövöldözésekkel, rajtaütésekkel,magabiztos törvényenkívüliekkel, biztosan csalódnak. Ez bizony már a vég, egy mítosz lassú haldoklása.
4/10
Rahar 2009 nov. 07. - 18:47:34 4/10
(94/190)
Nekem nem tetszik ez a film, a színészek szerintem nagyon jól játszanak, nagyon jó a magyar szinkron, a narrátoros filmmegoldás is kiváló, de a film egyszerûen unalmas, engem nem érdekelnek az értelmetlen lélektani problémákkal küszködõ szereplõk. Egy borderline személyiség zavarban szenvedõ gyilkos, egy feltûnési viszketegségben szenvedõ, hírnévre vágyó huszonéves és néhány egyszerû tekintetû bandita története. Akik úgy általában szeretik a western filmeket azoknak szerintem nagy valószínûséggel nem fog tetszeni.
4/10
beo71 2009 szept. 09. - 14:06:33 4/10
(93/190)
Semmi bajom a lassú filmekkel,sõt a vontatott szó is lehet végeredményben figyelemre méltó,de ez a búzatáblában üldögélõ psziho cowboyos balhé egy pillanatra sem volt számomra érdekes.4/10.
Ui.:Biztosan voltak idõk,amikor ráérõsen szaroztak félhomokos amcsi vagányok a réten,ezt egyszer meg is mutathatják nekem,elhiszem,de amikor 6-szor látom ugyanazt,az már mûvészieskedõ faszság.
scottish 2009 aug. 26. - 14:34:33
(92/190)
A narrációról csak annyit, hogy Végvári Tamás felõlem a hangyák nemi életérõl is beszélhetne (Amit mondjuk D. Attenborough filmjeiben gyakran meg is tesz) mert egyszerûen imádom a hangját. Olyan magával ragadó orgánuma van, hogy már csak azért is elhallgatnám akármeddig.
lng 2009 aug. 07. - 16:59:46
(91/190)
Casey Aflecket ebben a filmben szerettem meg, ezerszer jobb szinezs mint a testvere. Ez egy lassu western, akinek nem jonnek be a lassu filmek azoknak nem ajanlom, egyebkent sztem remek alkotas. 8/10