Vikke 2009 aug. 18. - 16:40:03 Előzmény fredi60
(47/107)
Bocsánat bocsánat :-) Úgy értettem komikus
10/10
fredi60 2009 aug. 12. - 16:45:24 10/10 Előzmény Vikke
(46/107)
Robin Williams mint komika?? Nem is tudtam, hogy nõvé operáltatta magát idõközben. ;)
delamico 2009 aug. 12. - 15:45:50
(45/107)
Robin Williams tényleg nagy komikus. De ez nem elég egy vígjátékhoz. Se egy drámához. Se semilyen más filmes mûfajhoz. Egy kerek történet, ami annyira kerek, hogy saját magába megy vissza. Talán mert ilyen az élet? Jön egy ember. Tesz valamit. Elmegy. And the show must go on. És az ember szemszöge? Ja igen, szar az élet: a nõvel nem jön össze, a siker elszáll, minden nap ugyanaz. Persze, ha belegondol az ember, annyira nem is: barátok, poénok, egy-két kaland, pia. Olyan monoton és langyos. És akkor a film is monton és langyos? Milyen szolidáris gesztus...
A cselekmény ismétli magát (a show-t, a korrupciót, a mindent), majd jön egy fordulat, ami végül elfelejt megfordulni, a poénok csak 50%-ban sülnek el és csak hömpölyög és hömpölyög. Majd arra eszmélsz lecsukódi pilláid közül, hogy Good bye, Vietnam!, fõhõs sehol, vége a filmnek. De jó! Szeretjük a szolidaritást, de szórakoztató ipartól, pláne egy Robin Williams filmtõl azért elvárnánk, hogy élvezhetõ legyen. Ez sajna nem jött össze, így az állás 5/10. That's all folks...
10/10
M@r3c 2009 ápr. 06. - 21:06:51 10/10
(44/107)
Vígjátéknak nevezni ezt a filmet tényleg erõs.Ez egy dráma némi szarkazmussal és cinizmussal vegyítve. Mind azon által szerény véleményem szerint ez a filmezés történetének egyik legnagyobb darabja. Vicces és szomorú feszültséggel terhes, árulás, két vélemény szemben állása.
Csak gondoljunk bele a szovjet hadsereg ideiglenes megszállásába.Mennyire nem szerettük volna ha megmentenek minket...
Ez persze az én véleményem , de aki nem látta mindenképpen ajánlom neki.
Vikke 2009 márc. 02. - 20:05:37
(43/107)
Robin Williams mint tudjuk egy hatalmas komika, és talán ez a film az egyik legjobb példa erre. Forest Whitaker szerepe nagyon kedves akárcsak a színész maga. Tetszett a film hangulatvilága és az, ahogy a végén a fõszereplõvel együtt a nézõt is kivonták a háborúból.
Szike00 2008 aug. 02. - 14:39:24
(42/107)
ha jól emlékszek bajor imre volt robin williams hangja:)
Kriszti720708 2008 febr. 20. - 13:38:10
(41/107)
Igazad van, csak hajlamos az ember tényleg elõre beskatulyázni egy még nem is látott filmet a kategóriabesorolás alapján, ami persze nem szerencsés. De a lényegben igazad van: ez valóban egy Robin Williams-es film! :) Ahogy még a Holt Költõk Társasága, az Ébredések, Az éjszaka hangjai, A Halászkirály legendája...
efes 2008 febr. 20. - 12:19:48
(40/107)
én speciel (ha már itt vagyok, le is írom) nagyon szeretem ezt a fimet, mert ez a pali (a robin williams) éppen olyan civil fazon a seregben, mint én voltam - igaz sokkal tragikusabb fazonban - a mi kis néphadseregünkben... a film mondanivalója, miszerint a civil humánum gyõz a korlátolt militarizmus felett, mindig könnyeket csal a szemembe. valszeg azért, mert a valóságban sosincs így.
efes 2008 febr. 20. - 12:15:39 Előzmény zszoltan
(39/107)
á, ne hiszem, hogy érdemes lovagolni azon, hogy ki milyen mûfaji definíciót ír a film alá.... ma már lyan szintû mûfaji keveredése vannak, hogy nincs tiszta mûfaj. ha mégis definiálni akarunk, akkor az lesz, mint az elektronikus zenében: gyakorlatilag minden egyes elõadó egy külön stílus, ergo, külön mûfaj..:D akkor használjuk csupán az alkotók neveit: ez például, egy robin williamsos film! :)))
Kriszti720708 2008 febr. 20. - 12:08:37 Előzmény zszoltan
(38/107)
Bevallom, én is csak nemrég láttam elõször, a tv-ben, elõtte sok jót hallottam róla, és - nem csalódtam! Alapfilm, valóban érthetetlen, hogy vígjátéknak írják, mert persze van benne humor-poénok bõven, de számomra ez filmdráma volt. Robin Williams - aki egyébként is kedvenc színészem, egészen elképesztõ tehetségérõl, sokoldalúságáról ad számot, és legalább ugyanennyire különleges tehetségrõl a szinkron is, minden elismerés érte!

***SPOILER***

A vége: hát, ez egyértelmûen nem lett volna hiteles happy enddel, ahogy a másik két kedvenc filmem, a Holt Költõk Társasága és az Ébredések sem. Mindenkinek ajánlom, aki még nem látta, addig is, míg a tv újra leadja, dvd-n beszerzem, ezt sem elég egyszer látni!
zszoltan 2008 jan. 01. - 16:57:57
(37/107)
Én úgy látom, hogy ami az IMDB-n Comedy/Drama besorolással fut, az többnyire magyar keresztségben a Vígjáték besorolást kapja. Ami persze egyfelõl jogos, mert tényleg humoros alkotás. Másfelõl viszont sajnos alapból elkomolytalanítja a filmet a nézõk egy jelentõs részének a szemében. De nem csak a 'Jó reggelt, Vietnám!' járt így: a 'Mondvacsinált hõs' vagy az 'Adaptáció' is vígjáték és dráma egyenrangú keveréke.
10/10
Silvana 2008 jan. 01. - 16:10:07 10/10
(36/107)
Igen. Minek tovább ragozni? A rádiós DJ vietnámi mûködése avval véget ér. A történelmet pedig ismerjük, illetve sokaknak tiszta. Már amennyire pontos információink lehetnek róla...
A film Adrian Cronauer(Robin Williams) saigoni katonai rádiós tevékenységét mutatja be. A közben "odakint" zajó véres valósággal. Mikor áthelyezik, vége a filmnek.
Klassz film! Kitünõ poénok, vicces jelenetek. Plusz egyéb. Ezért akárhányszor adja egy csatorna, felmerül a kérdés, vajon miért vígjáték, miért nem film??! Mert az ... amerikai "logika" szerint a fõhõs nem hal meg a végén??? Gyenge érv.
katus 2008 jan. 01. - 00:37:33
(35/107)
Én tegnap megnéztem a tvben, és nagyon tetszett. Csak olyan kurtán-furcsán let vége. Leadták az egészet? A befejezõ kocka ugyanis az volt, hogy felszáll a gépe, s lejátszák a búcsú üzenetét.
tundeey 2007 dec. 30. - 18:50:35
(34/107)
nagyon jó ez a film, mivel nem biztos, h ma végig tudnám nézni a tv-ben, így inkább még a délelõtt folyamán megnéztem itthon DVD-n. Nekem itthon bár másolva van meg a DVD, de így is szinkronos....
Pizsama 2007 dec. 30. - 15:46:46
(33/107)
Ez egy kihagyhatatlan film, egy remek keserédes vígjáték, örök klasszikus, melyben Robin Williams élete egyik legnagyobb alakítását hozzá. Igazán kár hogy még nem jelent meg szikronosan DVD-n, szerintem nagy igény lenne rá!
Leen 2007 ápr. 07. - 14:53:39
(32/107)
Örök kedvencem ez a film. Williams nagyon jól játszik benne, és a poénok is remekek! Szerintem megkaphatta volna R. W. azt az Oscart.
zszoltan 2007 márc. 27. - 12:23:28
(31/107)
Igazad van. Ha én "álszent képsorokat" találok egy filmben, azt én is rossz filmnek tartom.
Ebben én nem láttam egyetlen ilyet sem, de az is lehet, hogy csak én nem ismertem fel, hogy az.

Kelly-ék lazasága meg tényleg stílusos, és nem zavaró. :)

(És látod, így visszanézve azt veszem észre saját hozzászólásomon, hogy az általam legérthetetlenebb filmnél nem tudtam figyelni a spoiler finomságára. Hiba volt nem megállni a Ryan-nél.)
zszoltan 2007 márc. 27. - 12:08:05
(30/107)
Tudtam, hogy valami megint elkerülte a figyelmemet! Bocs mindenkitõl a spoilerért.
Tudsz olyan fórumot, amelyikben ilyen összehasonlítást... Ááá mindegy. Majd máskor igyekszem ilyet nem írni.
zszoltan 2007 márc. 27. - 09:51:59
(29/107)
A Jó reggelt, Vietnám! a békés Ciprusról a háborús Vietnámba rendelt Cronauer néhány napját meséli el. A jópofa DJ-t a harcban megfáradt katonák hangulatának javítására hozta magával a tábornok, akinek utasítására ez a bohóc lett a helyi katonai rádió zeneszerkesztõje, fõmûsoridõben. Nemcsak az amerikai katonák, de még a város vietnámi lakossága is hamar szívébe zárta ez a vidám fickót.
Ám a kezdeti boldog napok hamar tovatûntek, ahogy a körülötte dúló háború még az õ kis védett, frontvonalaktól távoli világába is behatolt. Idegeit lassan kikezdték a nehéz körülmények: közvetlen feletteseinek kekeckedése, az állandó terrorveszély, vagy hogy egyik napról a másikra ellenségnek kellett neveznie egyik legjobb barátját. És végül rosszakarói találtak egy olyan hibáját, amire már nem volt bocsánat...
A meggyötört rádiós megfogalmazódó gondolata mindannyiunké lehetne:"Remélem, egyszer mind hazajutunk." Ami alatt nem feltétlenül a szülõhazáját érti. Csak egy helyet, ahol biztonságban, békében, barátságban élheti le életét, legyen az bárhol a világban.

Robin Williams nagyszerû játéka éppúgy jó kiegészítõje a remek zenék, lendületes jelenetek és jópofa beszólások sorozatának, mint ahogy segít a film - néhol rejtett - mondanivalójának megfejtésében. Mindenki számára kötelezõ darab.
Forma:4 + Tartalom:4
12/10 (ha szabad a maximálisnál több pontot adni)
zszoltan 2007 márc. 27. - 09:49:41 Előzmény Newcastle United
(28/107)
"Ez film úgy baromság, ahogy van. Semmi köze a valósághoz" Bizonyos szinten igazad van, de...

Szeretnék rávilágítani egy 'folyamatra', melyben nem is annyira nézõi értettség, mint inkább háborús borzalom foka és annak bemutatási stílusa van a középpontban. Remélem, elég közismertek a példának felhozott filmek, és nem csak én láttam mindet.

(5,1) Kelly hõsei: senki nem hal meg (na jó, pár szalmazsák olajbogyóval a fején fekve marad)
(4,4) Jó reggelt, Vietnám: néhány katona meghal (a robbantásos merényletben)
(3,5) Ryan közlegény: sokan meghalnak (többen a szemünk láttára, de a rengeteg dögcédula se semmi)
(1, ) A szarvasvadász: mindenki meghal (még azok is, akiknek a teste túlélte)

Ahogy a számok is mutatják: a szórakoztató jelleg csökken, és elõtérbe kerül a mondanivaló. A szarvasvadász csak formai pontokat kapott, mert az a film kívül esik az én felfogóképességemen. (Talán a hangulata nem jött be?) És szerintem sok 'mozirajongó' így van ezzel. Pontosabban úgy, hogy az imént látott listában megtalálja azt, amit már nem bír jószívvel nézni, mert vagy túl gagyinak, vagy túl komolynak ítéli.
A Kelly hõsei és a Jó reggelt, Vietnám igenis háborús vígjáték, bármilyen groteszkül is hangzik. Nem az a célja, hogy reálisan ábrázolja a háború borzalmait, hanem hogy minden szórakozni vágyó srác beüljön rá. És ha már nézi, csepegtessünk el nekik több-kevesebb mondanivalót. Hogy felkészítsük õket a mélyebb alkotásokra, amelyek már nem viccelõdnek a komoly dolgokkal.
Ha csak úgy belöksz egy srácot a Ryan-re, akkor amikor kijön, beszámol róla: "Hú, micsoda partaszállás volt! Meg a géppuskával hogy kaszáltak! A Tigris is jól nézett ki a hídon. Meg amikor leomlott a fal... Apám! Bár az elég sz*r volt, amikor Miller kezének remegését mutatták. Micsoda nyálas egy kislány! Hogy lehetett ilyet századossá elõléptetni? Egy igazi katonának nem remeg a keze, mert akkor nem tud célozni. És kisírt szemmel sem mehet a csatába. 'Ha férfi vagy rejtsd el a könnyed. Mi lesz veled, ha a csatában jársz?' De amúgy nagyon baró film film volt, nem grandiózus, de jól kivitelezett csatajelenetekkel."
Csakhogy ez a film nem errõl szólt. Háborús DRÁMA. És ha nem tudja az adott nézõ befogadni a mondanivalót, akkor hiába nézte meg. Mint ahogy én is hiába néztem meg A szarvasvadászt, kétszer. Úgyhogy számomra csak az elsõ három a 'hú, de jó' háborús film, amit mindenkinek ajánlok megtekintésre.