Téma: Julieta

8/10
gyurmok 2017 okt. 22. - 22:46:19 8/10
(9/29)
nem rossz8/10
perry 2017 okt. 22. - 16:45:27
(8/29)
*megtehetõ
perry 2017 okt. 22. - 16:42:09
(7/29)
S P O I l E R

Azzal kezdeném , hogy a szépség a szerelem és a szabadság örök remélve azt, hogy ez így is marad az idõk végezetéig.
Még ezernyi színe van ennek az Alamadóvar filmnek, amiben benne van a spanyol nyár tüze és az, azt érlelõ spanyol bor mámora családok és drámák élet és halál, születés és elmúlás. Az élet maga az a körforgás amit mindannyian magunkénak érezhetünk. Közben pedig telnek a napok és az évek ösztönök és vágyak feszülnek egymásnak és az idõ ez a könyörtelen gépezet halad és hol ki hol belépnek emberek ebbe a kicsit melankolikus de szívfájóan csordultig telt történetbe.
Hiszen mire is vagyunk ezen a világon kinek-kinek oka szerint?
Vagyon gyûjtésre, tárgyak magunknak való tudására, vagy csak úgy egyszerûen élni az életet, boldogságot kapni és a dni, hinni, hogy léteznek önzetlen emberek és szerelmek, tenni a napi dolgainkat halászni, életet teremteni. Aztán csak egyszer rá jövünk arra, hogy szeretteinket nem tudhatjuk örökre magunknak a boldogság is csak egy állapot a napok végesek lesznek a pillanat megáll fényképpé merevedik. Hiába élünk a másik már nem nyújtja kezét feléd, már csak egy gyûrött fotó vagy egy széttépet fénykép amit megpróbálunk kirakósként összeállítani. Nehéz döntéseket hozni még akkor is ha megbántunk valakit ezzel. Ragaszkodni a másikhoz és elengedni ha annak mennie kell.
Döntéseket hozni és az örök dilemma elé állni hivatás vagy anyaság melyik út milyen következményekkel jár? Amikor több van bennünk mint anyaság engedhetünk-e a kísértésnek az alkotás örömének és nem alkotás-e a család? Kinek-kinek tetszése szerint. A felszín szépsége alatt viszont sötét ösztönök munkálkodnak a másik hiánya sodródást okoz kísértések között hajózva mint ahogy Julieta mondja óráján a fiatoknak Odüsszeusz történetében, aki a nimfa helyett a szabad tengert választotta.
Mikor a hitet a kétkedés kúszó indái fonják be akkor óhatatlanul is felsejlik a dráma.
A dolgok pedig vészjósló módon bekövetkeznek mint a görög drámákban, számtalan apró jellel figyelmeztetve a tragédiára.
Alamadovar filmje annyira egyszerû és mondhatnánk azt is semmi különös sincs benne, de felteszem a kérdést mi különös van az életben, a napokban amiket megélünk a bárkivel megehetõ jó és rosszal? Amely elkíséri életünket, rádöbbenve, hogy hoztunk döntéseket és azoknak a döntéseknek az ódiumát örök életünkre vállalnunk kell. Az emlékek pedig csak sorjáznak amint a gyerekek képesek a fiatalságukkal túl jutni a halálon úgy a felnõtt tehetetlenül sodródik az emlékek örvényében. A gyermek és a szülõ fájdalmas elszakadását és annak, hiányának feldolgozását. Hiszen mi mást szeretnénk mint gyermekinkkel életünk végezetéig együtt lenni, holott tudjuk el kell õket engednünk a saját életüket élni bármennyire is megrázó ez.
A Julieta egy napló története egy nõ története egy ismétlõdõ történet amely olyan mint a születés és halál a körforgás misztériuma.
Mindezt csodálatos színésznõk közvetítik, olyanok akik a legtermészetesebben élik életüket a kamera elõtt és tudjuk olyannak lenni a vásznon amire én is azt mondom ez pofon egyszerû a legnehezebb. Persze, mondhatjuk Almadóvarnak könnyû hiszen olyan szereplõi vannak mint Emma Suárez és Adriana Ugarte. Végsõ soron pedig a történet is a rendezõé. Olyan ez a film számomra mint a csordultig telt élet meséje ahol a nagy sakktáblán lépve hozunk jó és rossz döntéseket. Egy dolgot nem kerülhetünk ki csak: önmagunkat.
8/10
eszto_ka 2017 máj. 22. - 21:39:50 8/10
(6/29)
Nagyon fanatikusként már az elsõ nap megnéztük. Tetszett, de közel sincs top 5-ben. Akivel voltam, még nem látott csak kettõ Almodóvar filmet (én mindet) és imádta. Gyönyörû képek, bár ezt már megszokhattuk. Öröm volt sok olyan madridi helyszínt felismerni, ahol már jártunk korábban. A zene szintén csodás. A fõszereplõ Adriana Ugarte (fiatal Julieta) gyönyörû és remekül játszott. Utóbbi Emma Suárez-re és a többi mellékszereplõre, Inma-ra és Michelle-re is igaz. Teljesen elfelejtettem, hogy egy korábbi múzsa sem szerepel benne. Kivéve Rossy de Palma, aki hatalmas felüdülés. 8/10
webulon 2017 máj. 18. - 11:20:58
(5/29)
Tegnap este lattam ...de meg mindig a hatasa alatt vagyok...Almodovar visszatert a gyokerekhez...vagy valojaban el sem hagyta...csak maskent mutatta nekunk a vilagat....- iszonyu eros kepek ...mondatok...szavak ..... 10-pont
elemes 2017 máj. 15. - 23:05:35
(4/29)
keresés
Edmond Dantes 2017 máj. 13. - 23:39:33
(3/29)
"Olvasmányos" film, jól követhetõ cselekménnyel, jól követhetõ lélektannal, nem több, nem kiugró. Almodóvar nem ilyesmiktõl lett filmtörténeti jelentõségû figura, de aki szereti õt, ezt se(m) hagyja ki. Aki pedig eddig nem szerette v nem ismerte õt, nyugodtan nézze meg a Julietát. Túl fogja élni, még ha nem is igazán igazi almodóvari opusz: visszafogottabb, csendesebb, középre húzóbb.
k11zoltan 2017 jan. 22. - 11:55:23
(2/29)
Egynek elmegy, de láttam már jobb Almodóvar filmet.
faddeath 2016 jún. 29. - 07:27:42
(1/29)
Hi! Valaki tudja mikor lesz az bemutatója itthon?