Téma: Juno

The Cr0w 2010 márc. 25. - 19:28:45 Előzmény donbosco
(134/174)
-.-

te baromállat ez nem spoiler????

anyám...
8/10
donbosco 2010 márc. 20. - 21:15:53 8/10
(133/174)
AZ ELÕTTEM ÍRÓNÁL SPOILER!!!

Nekem felemás volt a film. Alapvetõen tetszett, de az elsõ felében nem tudtam hova tenni a reakciókat, valahogy végig az volt az érzésem, hogy ilyen nincs, ez a valóságban nem így megy. Mert szerintem egy 16 éves nem ilyen lazán veszi tudomásul, hogy terhes, aztán dönti el, hogy megszüli és örökbe adja, a szülõk egy vállrándítással elfogadták, hogy ez van, a mostohaanya második reakciója, hogy oké, akkor kell venni terhességi vitamint. Aztán késõbb, mikor mennek az örökbefogadókhoz, na nehogy már ennyire flegma legyen egy tini egy ilyen helyzetben, meg simán vágja az összes film- és zeneklasszikust... stb, stb. Amikor jön a konfliktus és Juno elhajt Vanessáéktól és félreáll sírni, akkor azt mondtam, hogy na végre! Felfogta! :) És innéttõl helyre is áll az egész.

De még a fentiek ellenére is tetszett, Juno személyisége nagyon szimpatikus, illetve a színésznõ, aki játsza, azt hiszem miatta ilyen sikeres a film fõleg. A vége meglepett, annak ellenére, hogy az alattam író SPOILER-ezett és nem írta ki, szerencsére csak felületesen olvastam. 10/8
Charles Foster Kane 2010 febr. 22. - 20:31:46
(132/174)
Érdekes, agyonszórták a forgatókönyvet díjakkal, nekem elsõdleges a forgatókönyv, és mégis épp ezért nem tudok maximális pontszámot adni. Pedig épp most jegyezték meg, hogy nagyon bõ kezû lettem a tizesekkel - tényleg nem ezért a "lepontozás".
***Spoiler***
Nekem negatívum, hogy a film nem tudott teljesen bevonni a szereplõk, vagyis a kulcsszereplõk érzelmi világába. A fiú nagyon adta az azonosulás lehetõségét, hiszen a lány legfeljebb vonzó, vagy érdeklõdésre méltó lehet, azonosulásra kevésbé alkalmas. Ráadásul a srác kulcsszereplõ, hiszen kiderül, hogy mégis csak Õ az Õ. Ehhez képest alig kapott szerepet a filmben.

Ettõl eltekintve minden tekintetben a tökéletesnél is jobb a film, a zenéket napokig lehet még hallgatni, és az is ritka, hogy egy színésznõnek interjúit nézegessem az interneten, amíg nem láthatom egy másik filmjét. Megfogott a személyisége, ez nem kétséges, és most már az sem, hogy ez rá is nyomta a bélyegét a karakterre, amivel jobbat nem is tehetett volna a filmnek.

Nagyon jó film. Számomra majdnem tökéletes. 10/9
8/10
Katja167 2010 febr. 22. - 20:12:47 8/10
(131/174)
Van egy nagyon jó hangulata a filmnek. Allen Page és a kissrác baromi jó.
manócska 2010 febr. 22. - 03:03:14 Előzmény Zsákos ember
(130/174)
hú, de hülyék :-D ..hiába, amerikaiak ;-). de hogy egy csövivel :-D...bár lehet, Amerikában a csövik tisztábbak, mint itthon.
Kérdésedre válaszolva - nem tudom, gondolom, más akkor épp nem volt kéznél, a kislány csak ki akarta próbálni a dógot, unatkozott, Paulie meg ugyebár gyerekkori jó haverja volt, mi sem volt egyszerûbb, mint õvele kisérletezni. Kisebb kockázattal járt, mint azzal a nagymenõ kölyökkel, aki Juno szerint titkon bele volt zúgva. :-)
Ha meg nyálas-érzelgõs magyarázatot akarok adni, hát azért tette meg Juno Paulie-val, mert meglátta a nyápic külsõ-loserség mögött az érzõ embert, hogy külseje és látszólagos jelleme ellenére Paulie milyen faszagyerek is igazából. :-D
Zsákos ember 2010 febr. 14. - 03:52:00
(129/174)
Én is szeretem a filmet,csak azt nem értem,hogy Juno miért feküdt le Paulie-val,aki egy született vesztes/bumburnyák/egy rakás szerencsétlenség ?
Talán szánalomból ? Mert a kiscsaj,úgy gondolta ha õ nem akkor tuti,hogy senki nem fog kefélni egy idiótával ?
Végül pedig egy kis érdekesség,hogy a film mit váltott ki a birkaagyú amerikai tinilányoknál. :

http://www.vital.hu/terhes_tini
manócska 2010 febr. 14. - 00:00:19 Előzmény mulao
(128/174)
Hát igen, Ellen Page elég hiteles volt... végig azon gondookodtam a filben, hogy vajon hány éves lehet ez a színésznõ, aki játssza...17? max 18? (azt azért gondoltam, hogy nem egy igazi 16 évessel játszatták el)
manócska 2010 febr. 13. - 23:49:42 Előzmény maryjane007
(127/174)
igen, ez nekem is feltûnt...hiába, amerikaiak... :S
:-)
manócska 2010 febr. 13. - 23:46:18 Előzmény Kaily
(126/174)
"Lopkodni", ollózni "lehet", csak ugyebár nem mindegy, hogyan...Shakespeare is lopkodott, bevallottan vagy bevallatlanul, és senki nem vitatja el tõle a Rómeó és Júlia vagy a Hamlet eredetiségét, noha mindannyian tudjuk, hogy elõbbi egy (vagy több) olasz történet átdolgozása, a Hamlet meg vmi északi történet, ha jól emlékszem. Shakespeare átdolgozta ezeket a ki tudja, milyen minõségû történeteket és valami maradandót alkotott belõlük.
Ha merített is a történet írója a fent említett ázsiai verzióból, jól csinálta, mert tényleg bájos lett a végededmény. Olyan kis kedves, könnyed hangulatú film lett ez a Juno, öröm nézni, az emberre átragad a kislány optimizmusa, "lesz**om" attitûdje... végülis mi mást csinálhatott volna? Azzal nem sokat segített volna magán vagy a környezetén, hogy nyavalyog 9 hónapig.
No igen, a szülõk talán túlságosan is higgadtan reagáltak, de ismét csak azt mondom, mit segítettek volna a dolgon, a kislányon, ha õk is sipákolnak? Egyszerûbb volt elfogadni és mellé állni, segíteni õt.
Azért persze szomorkodtam is egy kicsit a végén...
SPOILER ..titkon azért azt hittem, a kislány valamiképp megtarthatja a babát...és olyan szívszorító volt, ahogy ott szomorkodott a szülés után majd pityergett a kórházi ágyon, ahogy siratta a babáját ...az viszont nagyon bájos volt mikor Pauly úgy odabújt hozzá és vígasztalta. Juno tudta, ezt a babát nem tarthatja meg, most még nem. SPOILER ENDS
...vagyis nehéz és felelõs döntést hozott, ami nem épp butaságról árulkodik. Meggondolatlan volt, de hát csak egy kislány. Ennek ellenére igenis érett gondolkodású leányzó volt.
10/10
wolce 2010 febr. 07. - 18:08:23 10/10
(125/174)
Kétszer egymásután néztem meg. Baromi jó párbeszédekre épülõ, tökéletesen aranyos hangulat-film.
8/10
motrineo77 2010 jan. 30. - 20:06:44 8/10
(124/174)
Ma néztem meg másodszor. Szerintem nagyon jó film, csupa olyan szereplõvel akiket sokak 'lúzer'-nek hívnának ha meglátnák az iskola folyosóján. Juno elég lazán kezel egy nem túl annak mondható helyzetet:) Egyáltalán nem sablonos, ötletes, fiatalos, humoros dráma. Már ha lehet ilyet mondani :D (Fõleg az eleje tetszik, mikor piros gumicukor kötéllel eljátssza hogy felakasztja magát...:D plusz a szövegei sem utolsók:D)

10/8
10/10
skillet 2010 jan. 01. - 13:15:00 10/10
(123/174)
én most éjszaka néztem meg. nekem nagyon tetszett. amúgy meg a 'The Secret Life of the American Teenager' az nem egy sorozat? én nem szoktam nézni, de ha az, akkor mi köze van ehhez a filmhez? de ha van valami film is belõle, akkor persze javítsatok ki, és talán megszerzem és megnézem azt is.
na mindegy, szóval nekem bejött. juno iszonyat nagy figura volt esküszöm. volt olyan jelenet ahol sírva röhögtem. ;D
tetszett. hihetetlen komoly arccal tudja bemondani a hülyeségeket. én dzsonizom õt. most rá is álltam, hogy megkeresem és megnézem a filmjeit. :)
5/10
Rahar 2009 szept. 23. - 18:17:03 5/10
(122/174)
Számomra egy kicsit unalmas ez a film, úgy gondolom, hogy nem volt semmi mondanivalója és nem is volt humoros, talán ha két poén szerepel, ami tetszett. Szerintem nem érdemes megnézni, persze lehetséges, hogy azért nem tetszik, mert már nem vagyok tizenéves.
Locomotive84 2009 aug. 26. - 14:08:55
(121/174)
Konszolidált kis amerikai film, jó estém lett tõle.
g.kata15 2009 aug. 22. - 09:55:00
(120/174)
The Secret Life of the American Teenager hol lehet letölteni?valaki plz
Pálma 2009 jún. 08. - 14:57:21
(119/174)
Szerintem a The Secret Life of the American Teenager sokkal de sokkal eredetibb!!!
flitter 2009 jún. 01. - 19:31:49
(118/174)
Nekem tetszett, szerintem egy nagyon faintos kis film ez!
10/10
whohaseatenallyourwindows 2009 máj. 27. - 02:11:19 10/10
(117/174)
csak simán szeretem
8/10
zero00 2009 ápr. 25. - 00:53:03 8/10 Előzmény feelsgood
(116/174)
Szerintem is nagyszerû film bár én csak véletlenül láttam és elõször azt gondoltam,hogy valami unalmas amcsi film ami megint csak arra kell,hogy felhívja a tinik figyelmét,hogy milyen következményekkel járnak dolgok.(jó mondjuk azokat a filmeket se ellenzem éppen)De ez több volt annál néhány apró poén is volt benne és tényleg bele éltem maga a helyébe! Egy szóval 10/8
10/10
feelsgood 2009 ápr. 18. - 17:51:50 10/10
(115/174)
csodálatos film volt, nagyon bejött! egy átlagos amcsi vígjátékot vártam, annál sokkal több volt ebben a filmben. a zene, a párbeszédek, a karakterek. egyik legjobb film amit valaha láttam.