Téma: Juno

4/10
Deviator 2008 ápr. 03. - 23:43:56 4/10
(54/174)
Az utóbbi idõk egyik leginkább túlértékelt filmje. Ellen Page attól még nem lesz jó színész, hogy jól néz ki. Egy újabb bugyuta szerep a Cukorfalat után. Össze sem lehet hasonlítani a hasonló témájú 4 hónappal. Az film. Ez egy 0.
7/10
remete bácsi 2008 ápr. 03. - 12:28:00 7/10
(53/174)
oké, ezt a filmet végsõ soron lehet szeretni. én is örömmel néztem meg, mivel aranyos volt, vidám, jó szövegekkel, némi lazasággal meg minden. de így pár hét után, ha fel kéne idéznem, mi is történt benne, bizony nem tudnám már megmondani. és nem azért, mert egymás után tolom be a lemezeket a dvd lejátszóba. a film szórakoztat, azonban ez ki is merül ennyiben.

biztos jönnek - vagy már itt vannak? :) - azok, akik számon kérik a filmtõl, hogy ezt mégis hogyan lehet. ó, rémlik is, olvastam egy ilyen cikket, melyben ez rosszra neveli a gyerekeket, mondván: csináljatok csak gyereket, legfeljebb lepasszoljátok másnak. ez a gondolat azért túl van lihegve. nem egy film alapján fognak a 15-16 éves gyerekek teherbe esni.

szóval, mint írtam, egész jó volt. mégis volt valami hiteltelenség benne.

***SPOILER***

a lány és a fiú kapcsolata teljes mértékben. mintha csak azért kellett volna összehozni õket a végén, hogy mindenki boldog legyen, vidáman sétálhasson ki az ember a moziból. de akkor most gondoljuk már végig. a nõ egyedül örökbe fogad egy gyereket, a lány és fiú meg éli tovább az életét, mintha mi sem történt volna? ez nálam annyira zavaros és értelmetlen, már-már elfogadhatatlan, hogy kedvelni még igen, de szeretni nem tudom a filmet. be lehet állítani úgy, mintha happy end lenne, de ez valójában nem az. és nem maga a rossz döntés a film hibája, hanem az, hogy ezt megpróbálja jónak felmutatni. akkor most mégis konzervatív, maradi fickó vagyok? nem hinném. csupán nem szeretem a zagyvaságokat. persze lehet, nem is én voltam a célközönség. mindegy, jól szórakoztam, csak ne gondolkondék rajta utólag. az én bajom biztos. hiszen nem erre lett kitalálva a film. :)
hotyka 2008 márc. 30. - 00:24:17 Előzmény hodasza
(52/174)
Nagyon tetszett nekem is a film. A csajszi nagyon jól játszik,de azért még is örülök,hogy Marillon Cotillard kapta az Oscart,mert én még mindig csak az õ hatása alatt vagyok. Lehet,hogy azért mert elõbb láttam a Piafot,mint ezt a filmet,de most inkább a francia színésznõ mellett teszem le a voksom.
10/10
kokosdream 2008 márc. 25. - 20:34:57 10/10
(51/174)
Hatalmas film!
Én teljesen mást vártam, valami olyasmit, amire beülök, csámcsogok 1,5 órát, aztán kijövök.
De még milyen jó volt!
Mindenkinek ajánlom:)
6/10
lau94 2008 márc. 25. - 19:02:52 6/10 Előzmény Lery
(50/174)
na ti legalább tudtok rendesen vitázni... ha akarot ellenpéldát, nézzetek át a sweeney toddhoz.... menjetek vissza pár oldalt, és nézzétek meg mi miatt ott tépik egymást az emberek...énis:P
mondjuk ez még annyira nem durva, láttam már rosszabbatt még régen..na mind1
pusszantás és imádoma Juno zenéjét!!!
Lery 2008 márc. 25. - 10:34:41
(49/174)
ja, csak kötözködtem:P
igaz, a gyûrûk ura, vagy a V mint vérbosszú pl. nagyon nem jönnek be..
szandika85 2008 márc. 24. - 21:21:56
(48/174)
nekem nagyon tetszett!szerintem szórakoztató:D a föszereplõt nagyon elatlálták.én már vagy 3 szor megnéztem.......:D
8/10
Pimaszka 2008 márc. 23. - 23:15:35 8/10
(47/174)
Nem rossz film. Mondjuk nem teszem be a kedvenceim közé, inkább az egyszer-kétszer nézhetõsökhöz raknám. Vagy annál picit jobb. Nem sajnáltam az idõt rá.
A zenéje nagyon szép! :) 8/10
Lery 2008 márc. 23. - 20:53:18
(46/174)
hja. mindkét film IMDB Top250-es, úgyhogy valószínûleg veled van a bibi
sushi 2008 márc. 23. - 20:47:10
(45/174)
jjaaajj, de nagyon tetszett:)...mindenében ott volt...témában,szinészekben,zenében...sokat nevettem rajta, a lány nagyon talpraesett, bevállalós és erõs...egyébként így 19 éves fejjel sem hiszem azt hogy így élné meg akár a család akár a környezete...fõleg maga a lány...egy volt osztálytársam szintén bellesett ebbe a csapdába és nem viseli valami túl jól...:(bár én most szivesen bevállalnék egyet:)...példa értékû volt a lány...tanulságos!
ui:még a nagynénikémnek is tetszett:)ugyhogy nézzétek meg!!!!!!!!!!:D:D:D
6/10
lau94 2008 márc. 23. - 11:31:57 6/10
(44/174)
hát nézõpont kérdése... nem kell egyik spielberg-filmhez sem viszonyítani, mert én amolyan kispályás filmnek nevezném, de szerintem nagyon jól sikerült, minden rendben volt vele, és pont az a jó, hogy nem volt tele-csûrve-csavarva, mint minden más hasonló film.
10/10
hodasza 2008 márc. 23. - 01:02:25 10/10
(43/174)
Szerintem remek film ez a Juno!
Életszagú, jók a karakterek, Ellen Page szerintem baromi jól játszik, kicsit bele is szerettem... :D
A zene is nagyon jó volt, és a humor sem hiányzott belõle!
Ezen én is nagyot nevettem:
"Az igazi párod mindig azt fogja hinni, h a te s*ggedbõl süt a nap." :D
Szép napot!
gemini22 2008 márc. 22. - 20:23:19
(42/174)
Szerintem, ha azt nézzük, hogy Mo-n is milyen magas a 18 éves kor alatti lányok esetén az abortuszok aránya, lehet, hogy a doki itt is valami hasonló módon reagált volna...
Lery 2008 márc. 22. - 18:34:58
(41/174)
a film amerikában játszódik... furcsállhatjuk a szülõk reakcióját, mert nálunk nem így történne, persze. de nálunk az orvosok sem mondanák ilyen faarccal egy 16 éves terhes csajnak, hogy "mindennaposak a hozzád hasonló esetek" :)

mellesleg vicces, hogy a csaj valójában 21 éves
6/10
lau94 2008 márc. 22. - 15:59:36 6/10
(40/174)
szerintem nem kéne ennyire furcsállnod a szülõi reakciót...vannak szülõk, akik nem annyira konzervatívak, és hát láthattuk hogy utána jól megbeszélték egymás közt a dolgot, csak valószínúleg nem akarták hogy Juno-nek még az is nehezítse a dolgát, hogy a szülei ellene fordulnak. És hát tisztában voltak azzal, hogy 16 éves a lányuk, gimibe jár, és pasizik. valószínûleg felkészültek erre valamilyen szinten, és átrágták a dolgot, hogy hogyan reagáljanak. én legalábbis erre következtetek abból a párbeszédbõl ami Juno apja és mostohaanyja között zajlott miután Juno bejelentette hogy terhes.
de szóljatok ha nincs igazam!
6/10
lau94 2008 márc. 22. - 15:54:22 6/10
(39/174)
én ezt nem vettem észre, de ha te mondod... illene a filbe, mert olyan kajla vagy nemtudom, de a lényeg, hogy olyan:D
Lery 2008 márc. 22. - 13:15:44
(38/174)
amúgy volt a film elején egy kis rejtett poén, ami nagyon tetszett: amikor a rajzos intro átmegy filmbe, a közérten ajtaján az open felirat (azthiszem az) megmarad rajznak :) cool
kinsey 2008 márc. 22. - 13:09:17
(37/174)
Az a gond ezzel az alkotással,hogy nem hiteles!!Nem hiszem ,hogy bárkinek a szülei így fogadnák azt a hírt hogy a lányuk terhes!Egyébként az alakítások tényleg nagyon jók benne,és a zene...na igen szerintem az nagyon el lett találva!
Lery 2008 márc. 22. - 00:14:18
(36/174)
szerintem teljesen rendben volt a film, én valami butább vígjátékra (mint pl. a 40éves szûz..) gondoltam, de hamar kiderült, hogy nem errõl van szó:) igazából állati jók benne az alakítások, a csaj nagyon jól játszik!! kár, hogy a többi karakter a háttérbe szorult, pl. az apja, vagy a srác aki teherbeejtette alig szerepelnek, pedig vicces figurák. *SPOILER* meg nem igazán értem, hogy mi értelme volt a végén annak a csavarnak, hogy a f*szi otthagyja a feleségét..elég feleslegesnek éreztem..ezek miatt kicsit furcsállom az oscardíjat a forgatókönyvért..:O
6/10
lau94 2008 márc. 21. - 22:22:58 6/10
(35/174)
nekem is eszembe jutott az 'aranyos' jelzõ, mert olyan kis gyerekes. ezt persze nem rossz értelemben, hanem jóben mondom, metrt nagyon tetszett, és tényleg olyan oktató jellegû, mégis szórakoztató. teletûzdelve poénokkal, nagyon jó. jó színészek, megminden.
jaj és a ZENE!! nagyon tetszett, olyan tipikus dallamos dalocska jellegû volt, ami illett a filmhez, lés a rajzhoz is ott az elején.
Ami a karaktert illeti, Juno keönnyed felfogású csaj, mégi felnõttesen döntött amikor döntenie kellett. kicsit hiányoltam a filmbõl a drámai hatást, hogy JUJ TERHES VAGYOK, illetve a bonyodalmakat, de igy utólag, ha belegondolok nem is szükséges, hiszen pont ettõl lett különleges.
nekem tetzsett a film, sok részt eléggé furcsálltam, de igy mindent egybevetve rendben volt.