Téma: Juno

Sátán_Követe 2008 márc. 20. - 21:38:15
(34/174)
Nekem nagyon tetszett a film...nemhiába jelölték oscarra Ellen Paget,nagyon jól játszott.Már a "cukorfalatban" nagyon megkedveltem és a Junoban sem okozott csalódást.Szerintem sok felelõtlen fiatalnak meg kéne nézni.Bár itt pont az ellenkezõjét mutatja a film,hogy a terhességet "lazán" egyszerûen optimistán is fel lehet fogni,nem muszáj jajveszékelni és depresszióba esni.De igazából az lenne a legegyszerûbb ha mindenki védekezne aki nem akar teherbe esni...
Szasza112 2008 márc. 20. - 12:06:33
(33/174)
Ez a film tipkusan mutatja be mennyire "értelmes" a fiatalság. Csak azért néztem végig mert jó pontozást kapott és vártam hátha jóbb lesz. Egyébként nagyon felejthetõ! 3/10
Motoros lány 2008 márc. 20. - 09:43:27
(32/174)
Hát a film szvsz olyan átlagosra sikeredett. A történet maga jó, de szerintem nincs rendesen kifejtve...
A lány nagyon jól alakítja a 16 éves iskolás csajt... A zenék nagyon tetszenek benne. (hû de reggel van) Nálunk még nem adják a mozikban, ezért csak tegnap tudtam megnézni, de én sajnos jobbat vártam. Na mindegy...
pli 2008 márc. 19. - 22:21:40
(31/174)
aki látta, csak annak szól a kérdésem: mit fog súgni a lány lelkiismerete mondjuk 15 év múlva? és hogy fog a történtekre visszagondolni, ha már "megérik" az anyaságra? vagy nem fog felnõni, ahogy a filmbéli apukajelölt sem?
tudja valaki, miért "amerikai-kanadai-MAGYAR" film??
1/10
cosmicgirl 2008 márc. 19. - 22:06:42 1/10
(30/174)
A zene valóban jó, de nem értem, miért kapott ez a film annyi jelölést... a lány jelölését meg pláne nem értem.. Nekem nagyon nem jött be.. :(
10/10
-coloration- 2008 márc. 19. - 19:23:29 10/10
(29/174)
nekem nagyon bejött! :D elõször is a zene!annyira jó,hogy fantasztikus!tiszta relax...:)aztán a rajzos rész!(még ott az elején) Ellen Page-tõl egy kicsit tartottam,de tetszett Jennifer Garneren is meglepõdtem, nem láttam túl sok filmjét,de amit láttam még az se volt a legjobb(számomra), itt most tûrhetõ volt:) természetesen nekem is furi a szülõk reakciója, de még elfér benne! meg a végét is jól megoldották, én nem tudtam mi lesz, nem mondom, hogy váratlanul ért, de azért erõsen kattogott az agyam, hogy vajon milyen lesz a befejezés... huh, de jó, hogy láttam, mindenki nézze meg...:) olyan kis könnyed film, van realitás is benne, nem is kevés... juppi
8/10
Rorirori 2008 márc. 19. - 09:07:11 8/10
(28/174)
szerintem is jó film, Ellen Page nagyon tetszett benne, az egyetlen ami nem tetszett, (ezt ne olvassa aki szeretné megnézni, és nem szeretné tudni elõre mi történik) hogy a szülõk, akik ugyebár tök jó fejek, és van egy saját pici gyerekük is hogyhogy nem tiltakoznak az adoptáció ellen, ráadásul a Mama még el is sírja magát az ultrahangnál. Ez valahogy nem illik a képbe. Szerintem amúgy nevelõ szándékkal készült a film, az abortuszok ellen, hogy rávegye a tiniket, hogy tartsák meg a gyereküket és adják örökbe, csak ilyen jó fej szülõk mellett szerintem ez szóbe sem jönne, henem segítenének a csajnak felnevelni...
Viszont ha rossz fejek lettek volna a szülõk, akkor az megint eõsítette volna a tinikben a félelmet, hogy ne merjék elmondani a szülõknek, hanem irány az abortusz...
Balivet6 2008 márc. 19. - 04:43:03
(27/174)
jó kis filmecske volt :D
gazdagabb lettem pár aranyköpéssel is...
pl.: "Az igazi párod mindig azt fogja hinni, h a te seggedbõl süt a nap." :DDDDD
10/10
cstimcsi 2008 márc. 13. - 15:15:34 10/10
(26/174)
Nekem nagyon tetszett. A sok poén könnyeddé teszi, de nem nevezném konkrétan vígjátéknak.

Szuper alakítás Ellen Page-tõl! Abszolút hiteles. Sztem nem sok fiatal lány vállálná be mindazt, amit Juno tett. Néhol gyerekes, máskor felelõsségteljesen, felnõtt módra cselekszik.
Mindenképpen megérdemelte a forgatókönyv az Oscar (bár sztem Ellen Page-nek is járt volna)! A zenéje is tök jó! =)

Érdemes megnézni!
makrai.lilla 2008 márc. 13. - 13:09:41
(25/174)
amugy lehet a buta szót rosszul irtam ,nemtudok erre most jó szót találni de pl az hogy éppen zavarja a pasit vagy odaállit amikor neki épp kedve van ,hát nemtudom de azért lehetne annyi esze hogy ez nem igy müködik.de mivel 16éves csak ,elfogadom azt hogy még "gyerek " és Ö iylen..
makrai.lilla 2008 márc. 13. - 13:07:48
(24/174)
nekem is a szülöi reakció volt benne kissé furcsa,de hát ez a jobbik eset,akik igy gondolkoznak.
Zempy 2008 márc. 12. - 22:44:55 Előzmény makrai.lilla
(23/174)
Sokat dumál, igen, merthogy õ a fõszereplõ, és ez nem egy gagyi akciófilm, ahol nem is kell színészi játék mert a CGI elvisz mindent. Kell a sok duma, hogy rendesen kibontsa a fõszereplõ motivációját, érzéseit, hiszen épp errõl (is) szól a film. Amúgy meg nem mondanám, hogy buta, 16 éves szinten általában pont hogy nem ilyen érett, higgadt gondolkodású egy kamaszlány, egyesek késõbb sem. Szóval Juno inkább túl okos volt a korához képest, mint buta. De ha esetleg írnál pár mozzanatot, ami miatt te annak érzed, talán megértenélek...
Zempy 2008 márc. 12. - 22:41:24
(22/174)
Ok, persze nem egy kategória, de mûfajában szerintem a NemVV sem akkora nagy mérföldkõ. A Juno sem, ezt nem állítom, de akkor is, mindkettõ kivételesen jól sikerült film.

Szerintem létezik ilyen szülõi reakció. Nem feltétlenül kell leordítaniuk a csajt és rohamot kapni, inkább az aggódás ilyenkor az elsõ, meg hogy azonnal segíteni próbálnak. Legalábbis a rendes, jó szülõk. Emellett viszont látható az is, hogy megdöbbentek, nem gondolták volna hogy már aktív :) szóval szerintem ez abszolút hitelesen megírt jelent.
makrai.lilla 2008 márc. 12. - 15:34:21
(21/174)
nemossz de a csaj kissé idegesitö benne,sokat dumál,meg oylan kis buta...
10/10
smileatesz 2008 márc. 12. - 13:19:11 10/10
(20/174)
SOKKAL JOBB A JUNO CÍMÛ FILM, MINT A CSALÁD KICSI KINCSE! KOMOLYABB FILM A JUNO, ÉS ÉPPEN ETTÕL JOBB, AJÁNLOM MINDENKINEK
Zempy 2008 márc. 11. - 23:24:42
(19/174)
Pedig megérdemli a figyelmet, de tényleg nem kell a Család kicsi kincséhez hasonlítani (na nem azért mert az annyival jobb). Okos és eredeti forgatókönyv, ragyogó színésznõ, nagyszerû zene és emlékezetes mellékszereplõk- miután ezekbe belekötni sem lehet, és manapság nagy szó ha már mindez rendben van, ezért. Régen láttam ilyen szuperül megírt sztorit a mûfajában, minden elismerésem Diablo Cody-nak. Az Akadémia úgyis szeret a többi komorabb mû mellé kedélyjavító filmeket rakni, de ez nem csak ezért került be. Amúgy most komolyan: a Nem vénnek való vidék olyan nagy szám?? Év filmje, már most kultfilm stb, hát sztem az is túl van sztárolva. Vagy a sablonoktól és giccstõl hemzsegõ Atonement sem kiemelkedõbb. Ez igenis megérdemelten került az öt nagy közé, és miután nem nyert túl sok díjat egyébként sem, ezért nem tartom túldicsértnek. Nézze meg, aki teheti, korhatárra tekintet nélkül mindenki tanulhat Junótól! :)
10/10
Charmmy 2008 márc. 11. - 21:28:26 10/10
(18/174)
múltkor láttam a magyar reklámját, és elég rossznak tûnik a szinkron, úgyhogy mindenkinek javaslom, hogy felirattal nézze, mert megéri hallani az eredeti hangokat.
Petyaa 2008 márc. 11. - 15:05:46
(17/174)
nem rossz....egyszerû kis aranyos film:)
Lery 2008 márc. 10. - 13:44:01
(16/174)
miért MAGYAR? az IMDB-n is említik, úgyhogy nem béna, port.hu-s elírás :)
9/10
lilcso 2008 márc. 08. - 23:58:35 9/10
(15/174)
nekem nagyon tetszett a film, nekem speciel nem az aranyos jelzõ jutott az eszembe, szinte végignevettem (fõleg olyankor, mikor sikerült kizárnom a perifériámból a borzalmas feliratot)
nagyon üdítõ volt, h ilyen megközelítésbõl mutattak egy ilyen szituációt és kifejezetten örültem, h nem drámázták el a végét, pont nem illett volna a filmhez.
zene: jóó, alakítás: jóó (ellen page nagyon megérdemelte azt a jelölést (nem mellesleg az mindig nyerõ, ha 5 évvel fiatalabb szerepet kap egy színésznõ :D)), sztori: jóó (külön piros pötty, h nincs túlkomplikálva (egyszerû, de nagyszerû))

össz: 9/10