proklima 2015 ápr. 25. - 16:24:09
(95/195)
"Pedig szeretem a sci-fi mûfajt."
Még szerencse!
Mert különben mínusz nulla lenne.
proklima 2015 ápr. 25. - 16:22:11
(94/195)
"Wachowski testvérek ezzel a filmmel elérték az abszolút mélypontot"
Enél rosszabb ne legyen!
"Premierjének elsõ hétvégéjét az élen nyitotta a Mátrix trilógia rendezõinek, Channing Tatum és Mila Kunis fõszereplésével készült filmje.
A Jupiter sem a hazai, sem a külföldi kritikusok tetszését nem nyerte el, ez azonban nem befolyásolta a mozizni vágyókat, akik közel 60 millió forint (38 ezer nézõ) értékben váltottak jegyet a produkcióra."
A sok idióta (velem együtt)!
Az vitathatatlan, hogy mondanivalója (kevéske van)antigravitációs cipellõjével nem röpít katartikus magasságokba. A vélemények alapján 42% vs. 58% a jó.
A látványvilág engem lenyûgözött.
A 10-es skálán továbbra is 9 pont (ts:9).
2/10
Senhora 2015 ápr. 25. - 16:19:53 2/10
(93/195)
Ha az 5 a közepes, akkor ez 3 pontnál többet nem ér.

A sztori klisés. Az akciójelenetek gagyik. Tatum úgy néz ki, mintha egy nyolcvanas évekbeli B kategóriás moslékból szalajtották volna. Az utolsó tíz percet már nem bírtam megnézni, mert annyira kínos volt.
A szerelmi szál egy nagy nulla.
Pedig szeretem a sci-fi mûfajt.
Geedorah 2015 ápr. 25. - 15:22:59
(92/195)
Azt hiszem (és remélem), hogy a Wachowski testvérek ezzel a filmmel elérték az abszolút mélypontot, ugyanis a Jupiter felemelkedése minden idõk egyik legrosszabb filmje. A Matrix utáni korszakban csak bukásaik voltak. Mindig is konyha filozófiát mûveltek, de ezt egykor még tudták viszonylag hatásosan csinálni. Legújabb mélyrepülésük elsõsorban rendezõi kudarc. (Van egyébként egy gyanúm, hogy erõs produceri beleszólás lehetett a film játékidejét illetõen, hiszen az egész olyan, mintha legalább fél órát vágtak volna ki, ilyen szinten inkonzisztens jeleneteket nagyon ritkán látni, teljesen következetlenül vannak egymásra hányva, semmi folyamatosság nincs, ráadásul egy teljesen új világot mutat be, anélkül, hogy bevezetné a nézõt). Súlyos rendezõi hibát látni a színészvezetésben is, itt mindenki iszonyú pocsék, olyanok, akiket már számtalanszor láthattunk más filmekben jónak. Az egyes jelenetek dramaturgiája szélsõségesen elkoptatott, minden mozzanatot elõre meg lehet jósolni, a párbeszédek - ahogy megszokhattuk - röhejesek. Az akció jelenetek követhetetlenek, és mivel nincsenek igazi karakterek, nagyon izgulni sincs miért. Esetleg még a látványvilágot lehetne dicsérni, de abból sem látszik túl sok minden, a film nagy részében tök sötét van, ahol meg vannak színek, a lehetõ legémelyítõbb fantasy díszleteket és jelmezeket kapjuk. Totális katasztrófa.
6/10
Sztrogacsev 2015 ápr. 18. - 20:45:56 6/10
(91/195)
Erõsen felejthetõ alkotás. A sablonos, klisés jelentek már-már annyira fájnak, hogy csak mosolygok rajtuk. A történetben nem volt prioritás a logika, ne is keressük benne. Persze ezen még túl lehetne lépni, hiszen egy mesérõl van szó. Valahogy a színészi alakítások sem meggyõzõk, bár lehet ennyit engedtek nekik. Az egész olyan, mintha gyorsan összedobáltak volna néhány ötletet, ami kisujjukban van és a látvány habarcsával egybekötötték volna a darabokat. Igen, ami az egészet elviszi a hátán az a látvány, de ez nem azt jelenti, hogy valami vizuális orgiára kéne számítani. Egyszerûen csak normálisan meg vannak csinálva az ûrbéli jelentek. Ettõl függetlenül nem éreztem azt, hogy ezt feltétlenül moziban 3D-ben kellett megnéznem. Összességében ha a TV-ben pár év múlva odakapcsolok, akkor nézni fogom, de keresni biztos nem fogom a találkozást.

SPOILER:
A Wachowski testvérek úgy látszik nem tudnak felülemelkedni az "ember egy energiaforrás" fétisükön. :) Ez a gondolat tetszett, csak az a baj, hogy már nem eredeti. Összegyúrták a Mátrix és a Galaxis útikalauz gondolatvilágát.
A fõ gonosz játékát pedig nem lehetett komolyan venni. A hanghordozás és a váratlan üvöltések teljesen gáz volt... Elég sekélyes elképzelés, hogy ettõl majd nagyon gonosznak fogjuk hinni. :)
8/10
Janoska82 2015 ápr. 08. - 03:26:22 8/10
(90/195)
Pontosan! Pontosan! Látom te is foglalkozol a témával. :)
proklima 2015 ápr. 06. - 12:37:01
(89/195)
"A szellem, lelek es tudat nem klónozhat-ó
Nincs genetikája."

Szerintem elõbb-utóbb klónozható lesz.
Úgy gondolom, hogy ez nem (csak) genetikai kérdés.
Miért gondolom ezt?
Fogadjuk el azt a kiinduló megállapítást, hogy a tudat-lélek-szellemiség hármas az agyunk "terméke". Az egyszerûség kedvéért nevezzük tudatnak.
-Az agyunk agyhullámokat hoz létre, amelyeket kisugároz. Ezek már jelenleg is mérhetõek, nyomon követhetõk.
-Már most is vannak gondolatvezérlésû termékek. Helikopter, tolószék, és a Samsung is szeretne gondolatokkal irányítható táblagépet piacra dobni.
-A kisugárzott jelek rögzíthetõk.
Persze még gyerekcípõben jár a dolog, de a tudomány rohamos fejlõdését ismerve tûnik sem lehetetlennek a dolog.
Mivel nem test-klónozásról beszélünk, hanem "tudat-klónozásról", nézzük ezt.
1. Az agy agyhullámokat sugároz.
2. Az agyhullámokat egy központi számítógép továbbítja a célba.
3. Az agyhullámok pillanatnyi állapota rögzíthetõ a számítógépen.

Most jön a fordulópont, egy közbensõ megállapítással:
Az agy nem csak agyhullámokat képes küldeni, hanem fogadni is tudja azokat.
Ha ezt elfogadjuk, fordítsuk meg a folyamatot.
1. A számítógép agyhullámokat rögzített
2. A számítógép agyhullámokat közvetít a célba.
3. A cél most egy emberi agy (ami akár lehet klónozott is).
Nyilván, ez egy végletekig leegyszerûsített teória, hiszen a rögzitett információ jelenleg csak egy "pillanatkép".
Azonban csak idõ kérdése, hogy akadályokat elhárítsák.
offtopic
Roah 2015 ápr. 06. - 09:41:21
(88/195)
Ezt vallom én is! :))) Ha van valami, ami sosem ébred öntudatára, az a "Skynet", ha van valami, ami sosem fog humánul viselkedni, azok a robotok, soha az életben nem lesz olyan program, ami az emberi tényezõt lemásolja, és fejlõdjön, pont az emberi tökéletlenség okán. (Igazából ki sem lehet számítani, szerintem, mert az emberi tényezõ kiszámíthatatlan: elcsúszik, elesik, a lehetõségek halmazát képletben sem lehet leírni, nemhogy megvalósítani, nem tudok olyan szervert elképzelni, ami képes lehet erre, még akkor se, ha olyan kapacitása van, ami leolvassza a sarkvidéket.)
De a gének, a genetika a részünk - és ha akarjuk, ha nem, ezeknek hatása van ránk, emberekre. Óriási mértékben befolyásol mindent, amelyek mi vagyunk, emberek. (A ráktól kezdve, a fogig, rengeteg minden megy át - örökíthetõ és részben idõálló -, nem véletlenül mondják, hogy az örök élet titka a genetikában (genetikánkban!) van. Pont úgy, mint az eredetünk, és kismillió dolog, amit jelenleg is kutatnak.
(Sokáig azt sem tudtuk, nem volt ismert, hogy létezik a DNS. És hogy ezen belül milyen funkciókkal bíró részei vannak, pláne - és a kutatásoknak máig nincs vége.)
A gének és a robotok között az a különbség, hogy robotok nem élõ sejtek. :))) A klónok igen - és igen, lehet másolni, de van sok egyéb rész, kvalitás, ami egyedivé fejlõdik, mindenkinél, ez a természet rendje. (Elvileg. Aztán lehet, hogy ennek is van egy kõegyszerû biológiai magyarázata, ami csak arra vár, hogy egy kutató, tudós, vagy egy agyagtábla fordító megtalálja.:)))
A genetikai öröklõdés önmagában kevés...lenne, ha nem nyomná rá az egyénre oly'gyakran a belülrõl (!) jövõ tulajdonságokat; például - hasamra ütök -, mit eszek én a zenén? Hogyan lehet az, hogy egy ükapám muzsikus, zenei múltja az én véremben jelenik meg? Vagy mit eszek a csillagászaton? Miért úgy nézek fel az égre, kislány korom óta, mint akinek honvágya van? Tök mindegy, hogy nappal, vagy éjszaka. Miért vonz a tenger-biológia? És úgy általában a tudományok, a metamatematikától a fizikáig? Mire emlékeztet az éjszakai Balaton illata, és miért nyugtat meg az, ha a Duna-parton ülök, és csak hallgatom a hullámokat? És mindenkinek van ilyenje: nem tudja, mi-miért, de vagy kedveli, vagy nem. Ehhez, a genetikai örökséghez hozzákapcsolódik a jelen, és a közeg, neveltetés, család, egyebek, a tapasztalatok, és egy rakás tényezõ, összeadódva, az biztos, hogy jóval több rétegbõl épül fel, mint manapság a fogyasztói ár, rengeteg dolog rakódik rá. Szerintem több könyvet össze lehetne ütni emberenként, kortól függõen.

A genetikai kutatások eredményei sok választ hordoznak magukban. :))) Az emberiség múltjával kapcsolatban feltétlenül. :))) Tudod, mi a legrosszabb? Hogy azt se' tudjuk, mit is kellene keresni. :))) Csak nagyjából azt, hol találhatjuk meg.
offtopic
Roah 2015 ápr. 06. - 08:48:15
(87/195)
Hát...nem. :)))

Csak az öregedésért felelõs génnek rendkívül érdekes, titokzatos metódusa van. :))) De ebbe nem szeretnék belemenni, laboratóriumi szinten; az autófágiába (önemésztés), autófagoszómába, egy sejt kettõzésébe, enzimekbe, vezikulába. :))) Ha itt minden oké lenne, illetve rendben, nemigen öregednénk. ;)
(És ez egy hétköznapi történés mindannyiunk szervezetében. Ettõl öregszünk. Egy meglehetõsen érdekes biológiai folyamat okán - aminek a kialakulását fejtegetik, kutatják, hogy "mi is indítja el(!)". Ugyanis egyenlõre csak úgy van. Ha ironikus szeretnék lenni, a Biblia szerint Noénak még nemigen volt ilyenje. Nyolcszáz évet húzott le. :)))

És ez csak egy apróság; a genetika, a génkutatás, a genetikai emlékek (amik legfõképp álmainkban jelennek meg, vagy "érzékekben", adottságokban, amikor az egyén nem tudja megmagyarázni, miért "tud" ezt vagy azt, miért vonzza egy téma, egy hely, miért rokonszenves neki valaki, miért jut eszébe egy-egy illatról egy egész esemény, pozitív, vagy negatív, és még sorolhatnám. :)))
A válaszok bennünk vannak, benne a génjeikben, azok sejtszintû mûködésében, sorában, láncolatában, szerintem ez az, ami olyan egyedivé tesz egy embert, mint az ujjlenyomata. :)))
offtopic
Roah 2015 ápr. 05. - 20:04:10
(86/195)
Képzeld, Erich von Däniken-rõl azt olvastam - nem csak azon a portálon, ami eltûnt (amit ha ráérek, azért keresgélek, állati jó oldal volt!), hanem baromi sok helyen -, hogy neki köszönhetõen ötven évet ment visszafelé a NASA, kutatások, tájékoztatások, óriási felelõtlenséget követett el, üzleti érdekbõl. Jóval elõrébb lennénk nélküle, nem lenne szükség az üzengetésekre, bagatell módon adta elõ a felfedezéseket, egy-szóval kapzsiságból sok mindent eltolt - elsõsorban az idõt.
Hogy ez a NASA részérõl "sértõdés", és valójában csak gyorsabb volt Daniken, azt nem tudom, mert simán benne lehet a pakliban. Amiket bemutatott, annak az ütemét másként kellett volna állítólag adagolni, nem úgy, ahogyan õ tette, ráadásul senki, a világon senki nem volt felkészülve rá. A tényfeltárására.
Bárhogy is van, valóban összeillik az egész, nagyjából úgy kezd kinézni, hogy az összes "mese" igaz. Azok õrzik a legjobban a múltat, csak épp millió évesek már. Ki hitte volna...?
Igen, a Mátrixban is meg volt a szókimondás, szinte nyersen, mentünk is befelé a nyúl üregébe. ;) (Tudod, mi tetszett abban a legjobban? A választás. Hogy megadták a választás lehetõségét azzal, hogy melyik kapszulát veszed be. ;) Az nagyon jó húzás volt - mintha csak kiszóltak volna a készítõk a filmbõl: "Akarod tudni?" :))

Így van, az Interstellar végsõ húsz perce...szerintem is. :))) Ott a lényeg. Úgy is vagyok vele, hogy a gombhoz kabát esetét követték el Nolanék. Ezt (!) akarták õk bemutatni, ehhez kellett egy történet, aminek az utolsó húsz perc az origója. És ezt bizony kõkeményen fel kellett vezetni. (És látod, valakinek még így is sok, érthetetlen, és sok.)

Ebben meg, a Jupiterben, a múlt részleteire mentek rá - egyébként meseszerûen, okosban. A látvány tetszett, azt leszámítva, hogy annyira gyors a váltás, mint a Transformersben, azt sem lehetett tudni, ki az Álca, és ki az Autobot, mindezt közelrõl. Itt is...? A csata, vagy légiharcos jelenetekET alig lehetett követni. Mintha egy festményt néznél, ami olyan közel van, hogy az orrod a vásznon van. Hát mit lehet abból látni?!
De a mese tanúságos volt. ;)

A genetika a titok, a genetikai emlékek. ;)
offtopic
proklima 2015 ápr. 05. - 06:45:52
(85/195)
Gondolom, saját nagyapáddal is így beszélsz.
Nem lennék meglepve...
offtopic
Roah 2015 ápr. 04. - 22:45:17
(84/195)
Nem tudom, honnan kutatott a cikk szerzõje, de hajszálra egybevág Zecharia Stichin sumér-agyagtábla fordításaival. Volt régen egy portál, ahol Stichin összes (!) munkáját összefoglalták, lehetõleg úgy adagolva az információkat, hogy teljes egészében meg lehessen érteni. Akkora (brutális mennyiségû, és olyan izgalmas volt, mint egy lerakhatatlan könyv!) info-halmazt - a professzor munkái, képek, történelem, ami csak létezik -, tartalmazott, hogy napokig tartott a teljes átolvasása. Meg akartam neked keresni, hátha érdekel a téma tudományosan, mégis teljesen érthetõen leírt magyarázata, bõvebben; a cikk szerzõjének munkájában, és a fordításokban rendkívül sok az egyezés, csak azon a portálon nincs hiányosság. (Amúgy nagy tiszteletem a cikked szerzõje felé, hogy egyáltalán bele mert vágni ebbe a gyors-sûrítésbe, nem semmi meló lehetett. Én láttam ezen az oldalon - ami nincs meg?! -, mekkora anyagból dolgozhatott.) És a portálnak hûlt helye!
Zecharia Sitchin viszont hagyok itt infót, hátha találsz benne érdekességeket, a munkájáról, eredményeirõl, és még több hajmeresztõ megegyezést a Jupiter felemelkedésérõl. (Nem tudom szó szerint idézni, de valami olyasmi bevezetõvel zárta az a portál a témát, hogy "Hogy ha radikális, ésszel alig felfogható dolgokat akar közölni velünk a világ, akkor azt örökké Hollywoodon keresztül üzeni meg." Az adagolásra is célzott; ezt a módszert nem csak a Wachowski-testvérek ismerik és használják, hanem mások is - Cameron méteres lényei is igen érdekesek voltak; távoli bolygó óriási, de nagyon sok van ezeken felül is -, de õk a legbátrabbak, és meglehetõsen szókimondóak. Olyanok, mintha szoktatnák a nézõiket, edzenék, hogy legyenek csak befogadóak.)
Ez pedig Stichin-rõl. (És rá lehet keresni a neten a kutatásaira is; sok érdekes dolgot tárt a NASA, és a világ elé, és mi lehet még, amit nem tudunk...?)
http://latogatok.hu/news.php?extend.2125

Szóval a cikk tartalma korántsem annyira légbõl kapott, de akkora mennyiségû információt így összerakni szinte lehetetlen.
proklima 2015 ápr. 04. - 20:18:46
(83/195)
Elolvastam, de számomra egy nagyképû halandzsa:
"..a rejtett üzenetek és a belecsempészett õsi tudásra utaló momentumok miatt,....amikrõl igazán mély tudást és információt csak a beavatottak szintjén lehet szerezni."
"Nyilván a közönség számára ebbõl õk is csak a felszínt mutatják meg (mmint a Wachowski-testvérek-ezt én szúrtam ide), hiszen az átlagember még ezt a szintet is csak nehezen vagy sehogy nem tudja feldolgozni és szintetizálni meglévõ tudásához (ami ilyen téren -már elnézést, de - általában a zéróval egyenlõ..." (SBG Buddha)
A beavatott, a kiválasztott szólt az ájtatos a birkanyájhoz, "az átlagemberhez".
Ennyi áltudományos, minden tudományos alapot nélkülözõ baromságot egy helyen..
Egyet idézek:
"Kíváncsi vagyok arra, vajon a tudomány mikor hozza nyilvánosságra azt az evidens tényt, hogy az emberi DNS-ben idegen eredetû és nem evolúciós szekvenciák vannak ! Sokáig titkolni nem lehet már."
Az, hogy valaki ilyent leír, hát írja...
Na de ezt úgy tálalni, mint "evidens tényt", mint megdöthetetlen és végsõ igazságot, az kész röhej!
S vannak, akik zabálják ezt a McDonald's-tudomány kaját!
Apage satanas!
9/10
1Valaki 2015 márc. 26. - 12:19:25 9/10
(82/195)
Lehet hogy nem a legnagyobb durranás,de egy vérbeli sci-fi!Ráadásul piszkos látványos!Hétvégén láttam a Beavatott Lázadóját,hát a 3D-s moziélmény lényegesen gyengébb minõség mint ennél a filmnél!Nekem tetszett......jó kis sci-fi!:-)
6/10
Larvitar 2015 márc. 20. - 21:25:02 6/10
(81/195)
Ja és az még kimaradt, hogy az akciójelenetek szerintem túl gyorsak...
6/10
Larvitar 2015 márc. 20. - 21:20:26 6/10
(80/195)
Nos ez a film annyira nem fogott meg... Az elsõ 15-20 perc unalmas volt, és konkrétan nem is tudtam, hogy most mi van... Szerencsére utána beindult a cselekmény, és fény derült mindenre, hogy mi ez az egész. (Jobb késõbb, mint soha.) A film alaptörténete amúgy nem egyedi, egy csomó ilyen film volt már, amikor a fõhõsünkrõl kiderül, hogy király, s ezért persze meg akarják öletni. Olyan is volt, hogy a szállító (elrabló) beleszeret a nõbe; és persze a hivatali jelenet is ismerõs volt. Amúgy azt fel sem fogom, hogy hogy lehet "Jupiter" nevet adni egy nõnek, amikor tudtommal az egy férfi név. (Jupiter isten) Balem magyar szinkronhangja pedig eléggé irritáló volt. Egyszernézõs fantasynak elmegy, ezért jóindulattal 10/6.
kybuck 2015 márc. 14. - 01:45:41 Előzmény domo.robi
(79/195)
Az hagyján, hogy Oscart nem kapott, de még anyagilag is bukta a film!
1/10
elfuego55 2015 márc. 12. - 22:30:20 1/10 Előzmény LaraC
(78/195)
én imádom a marvelt filmeket! a legjobb mozifilmeket produkálták az elmúlt években de viszont vannak rosszul sikerült "epizódok" is pl a csodálatos pókember részek az új csókával, nem rossz de az elsõ trilógiát meg sem közelíti, az elsõ am. kapitánya rész és a vasember 3, x-men farkas na az is elég pocsék..., a többi szerintem nagyon jó :) egy gyenge fantasy sci-finek nevezném a jupiter felemelkedését, akinek tetszenek a fantasy-k annak biztosan bejön majd... :)
saihulud 2015 márc. 04. - 17:40:04
(77/195)
Nekem alapvetõen tetszett a film. Tetszett a sokféle nép, építkezési stílusok, látvány. A színészekkel sem volt baj. EZ EGY MESE. Ennyi.

Spolier:
Ami nem tetszett az az alapötlet logikátlansága. Évmilliárdokat várnak, hogy egy lakható bolygó túlnépesedjen, hogy aztán 7 milliárd embert egyszerre leszüretelhessenek? Minek? Nem lehetne szervezetten és ellenõrzötten szaporítani õket? Pl. csinálsz a földön 10 milliárd automata cellát, néhány ezer õrrel és amikor az emberek elérik a 16 éves kort, akkor levágod õket. így 16 évente lenne 10 milliárd embered. (Vagy nem muszáj cellában lakniuk, lehet jobb életkörülményeket csinálni számukra, pl. családban laknának és mindenkinek az lenne beadva, hogy 18 éves korig tart egy emberi élet és akkor elvinnék õket.)

Mellesleg kis logikátlanság a mártix alapvetésében is volt.
bittermoon1992 2015 márc. 02. - 01:15:16
(76/195)
Mi történt a Wachowski testvérekkel?! Be voltak lõve, amikor ezt vászonra szánták?! Borzalom...