domo.robi 2015 febr. 26. - 09:41:28 Előzmény GORiARTY
(75/195)
"Miért Jupiteren van a finomító, ha lehetne egymilliárd másik helyen is? Ettõl még lehetne Jupiter a neve a csajnak, hogy az egész cécó nem ott van."

---SPOILER---

A film elejétõl kezdve kiderül, hogy a film címe keretet ad, a "Jupiter felemelkedése" 3 szempontból is megtörténik:
1. A felemelkedõ Jupiter a horoszkóposok kedvence, ami valami jót jelent - a film szerint
2. Például azt jelenti, hogy a Jupiter nevû csaj is fel fog emelkedni - micsoda áthallás
3. A végén pedig a Jupiter bolygó is elkezd "emelkedni", ahogy a gonosz fõhadiszállása látványosan szétrobban.

A horoszkópos-bolygós-neves egybecsengés enyhén nevetséges keretet ada filmnek. A (valahonnan nézve) felemelkedõ Jupiter idején született csajt nevezzük Jupiternek, és majd felemelkedik. Bravó...
Nekem is lenne hasonló ötletem: Ha a gyerek a lefelé ereszkedõ Szaturnusz idején születik, akkor legyen a neve Saturn! És majd jókat tud vásárolni a Saturnban, lefelé ereszkedõ árak esetén. Vagy legyen a srác neve Mars, és konfliktus idején nagyon el tud majd takarodni a helyszínrõl... Vörös fejjel, hogy stílszerû legyek.
domo.robi 2015 febr. 25. - 22:30:19
(74/195)
--- SPOILER ---

Volt már olyan, hogy a szállító beleszeretett a nõbe, akinek a leszállításával megbízták. Az eleinte szögletes szállító szépen érzõ lénnyé válik a nõ miatt, miközben persze agyonver több tucatnyi ellenséget, aki a nõt bántani akarja. Itt most nem Jason Statham alakítja a fõszereplõt, és a szállítás bolygóközi, de a lényeg igazából ugyanaz.

A MIN/MAX hangerõt egy kétállású kapcsolóval szabályozó fõgonosz nem semmi, szinte reszkettem a moziban. A röhögéstõl.
A bolygós képek jók, az ûrkultúrák szépen ki vannak találva, nem annyira harsány mint a Star Wars. A nõi fõszereplõ rétegzett személyiségérõl viszont akár egy A4-es lap is példát vehetne. A reinkarnációs humbug kicsit zavaró, bár az egyik rendezõ már átélte azt, hogy egy napon hirtelen más testben találta magát...

Lenyomatot sajnos nem hagy a film, elég sekélyes, és még a zenék sem dobják fel, mint pl. a Galaxis Õrzõit.

Még jó, hogy Oscart nem kapott.
Beppino Beppino 2015 febr. 22. - 10:09:45
(73/195)
Hány "wc" pucoló csaj rohangál ilyen kasznival meg IQ-val ugyan már... "Galaxis utikalauz stopposoknak-ból koppintott hivatali" jelenet meg szánalmas. Ennyi pénzbõl már lehetett volna egy jó sci-fit is csinálni!
proklima 2015 febr. 21. - 04:45:27
(72/195)
Ezt kénytelen vagyok kiigazítani. "Fórum: Internet: Véleménynyilvánítás helye; olyan honlap, vagy honlapnak az a része, amelyen a látogatók saját véleményüket egy témával, cikkel kapcsolatban szabadon megírhatják, azzal kapcsolatban vitatkozhatnak." Forrás: online magyar értelmezõ szótár.
proklima 2015 febr. 21. - 00:32:02 Előzmény Sz Peter
(71/195)
Helyes meglátás...
offtopic
Sz Peter 2015 febr. 20. - 17:39:19
(70/195)
"En a fold bolygon szeretnek elni."

És hány bolygót ismersz még ezen kívül? Csak az összehasonlítás kedvéért.
offtopic
Sz Peter 2015 febr. 20. - 16:23:14
(69/195)
A gond ott van, hogy le-ostobáztad azokat akik esetleg nem úgy gondolják mint te.
proklima 2015 febr. 20. - 15:50:03
(68/195)
Szerintem ez egy eléggé sommás vélemény. Ha megkérdeznénk a Föld több, mint 7 milliárd lakóját, feltehetõleg elég sok "ostobát" találnánk köztük (ez csak az én feltételezésem). Ha egy kicsit visszatekintünk a múltba, ott találjuk pl. a Gilgames eposzt (az Örök Élet Virága), vagy a Szent Grált (a "halhatatlanság üstje"). Ami utal arra, hogy az emberiséget-tudatára ébredése óta-foglalkoztatja ez a kérdés, az örök élet, a halhatatlanság kérdése. Most ugorjunk még nagyobbat a múltba. Beszéljünk a vallásról. A tudomány jelenlegi állása szerint: a vallásosság az emberi faj egyedülálló tulajdonsága; a vallásos viselkedés az emberi evolúció korai szakaszában (középsõ-õskõkorszak, mintegy 300-500 ezer éve) megjelent, és azóta is folyamatos". A vallás egyik központi témája az örök élet (pontosabban a halálon túli élet). És most jön a felvetés: ha távoli õsünktõl megkérdeznénk, hogy akar örök életet, amelynek során szembesül azzal, hogy se egy mammut, se egy kardfogú tigris, viszont Dzsingisz kán, Timur Lenk, világháborúk, atombomba, terrorizmus, környzetszennyezés, PC, tablet, mobiltelefon (sõt, Port.hu fórum!)stb., vajh akarná-é az örök életet? Ezzel csak azt próbáltam kifejezni, hogy aki akkor élt, az úgy élt. Aki most él, az így él. Akik a filmben élnek,azok meg abban a világban élnek. De az az õ világuk! Ki melyiket választaná?
proklima 2015 febr. 18. - 17:43:17
(67/195)
Az vitathatatlan, hogy mondanivalója (kevéske van)antigravitációs cipellõjével nem röpít katartikus magasságokba. A vélemények alapján 42% vs. 58% a jó, a rossz (és a csúf). Mindazonáltal a látványvilág engem lenyûgözött. Voltak olyan részek, amelyeknél káprázott a szemem, kénytelen voltam becsukni, mert az agyam egyszerûen nem tudta követni a tempót. A film után két gondolat jutott eszembe: 1. Hogy az intellektuális pH értékem helyreálljon, nem ártana egy kis! Tolsztojt olvasnom (Háború és béke-1488 oldal). 2. Ideje lenne egy agytuningon részt vennem. Úgy érzem, nem ártana egy gyorsabb agyprocesszor, valamint egy erõteljesebb agy-videókártya. Nálam 9/10.
1/10
swadarshan 2015 febr. 18. - 13:58:54 1/10
(66/195)
javaslom azoknak akik odavannak a semmitmondo, ures de latvanyos akciojelenetekert. a film tipikusan az az oljunk bele temerdek penzt hogy aztan egy fabatkat se erjen. a sztori sokszor leragott csont (ami meg nem lenne baj ha hozna barmi egyeb ujat is) a karakterek kidolgozatlanok es uresek, amitol meg a poenok (az a keves) is inkabb fajnak mint szorakoztatnak. en nem jatszom de ugy tunt, mintha egy latvany-dus jatekot filmesitettek volna meg. ritkan erzem igy de hatarozottan elpocsekolt ido volt megnezni :(
8/10
pitbear 2015 febr. 16. - 11:48:15 8/10
(65/195)
Az meg már végképp unalmas, hogy az utolsó pillanatban menekülnek meg egy hatalmas robbanás elõl. Ezt jó lenne már elfelejteni.
8/10
pitbear 2015 febr. 16. - 11:38:54 8/10
(64/195)
Én is IMAX 3D-ben néztem, a hatás meg sem közelíti a STAR TREK utolsó részét, vagy az Avatart. Valószínûleg ez a sok össze-vissza robbanás, cikázás, lövöldözés nem jeleníthetõ meg jól. Egyszerûen valami hibát követtek el a 3D technikával. Nem tudom, hogy mit, de nem jön elõ a 3D hatás annyira.
8/10
pitbear 2015 febr. 16. - 11:28:08 8/10
(63/195)
A másik meg ami nem tetszett a szereplõk játéka. A fõgonosz nem elég gonoszul artikulál, a többi meg max. ilyen barátok közt szint. Sean Bean az egyik kedvenc színészem, most is hozza amit kell, de nem õ a fõszereplõ. A 3 dinasztiához tartozó testvér meg kifejezetten béna.
8/10
pitbear 2015 febr. 16. - 11:15:19 8/10
(62/195)
SPOILER:Nem lenne ez rossz film, de ha már a Star Wars és Star Trekkel vonunk párhuzamot egy nagy hiba van benne, ami nekem nem tetszett és különbözik a fenti eposzoktól az az, hogy a földön játszódik a történet eleje majdnem a jelenben. Na ez tönkre is bassza az egészet. Ugyanis az igazi Sci-fi számomra az, ha a föld jelenlegi állapota nem jelenik meg benne. Ez olyan hülyén néz ki: van egy klotyópucoló lány a jelenben, és épp ekkor jön egy százmilliárd évekkel fejlettebb faj, hogy leigázza? Hú ez nagyon hülyén hangzik. Az alaptörténet rossz. A földi királynõt én valahol a jövõben helyeztem volna el, mondjuk úgy 2200-ban, amikor már teljesen más lenne a föld. Így sokkal emészthetõbb lenne, de a megvalósítás drágább ez biztos. Egyébként maga az ötlet jó, csak túl olcsón akarták megvalósítani(a föld jelenlegi képét sokkal könnyebb ugyanis bekamerázni a filmbe, mint egy jövõbeli földet megjeleníteni. A STAR TREK és Wars azért jók, mert nem a jelenben játszódik.
10/10
viet 2015 febr. 15. - 17:06:38 10/10
(61/195)
Elmentünk megnézni IMAX-be ezt a filmet.
Gyönyörû látványvilág, fantáziadús megvalósítás. Az akciójelenetek egy kicsit túl gyorsak, de negatívumot körülbelül csak ennyit tudnék mondani a filmrõl. Ha valaki úgy megy el ezt megnézni, hogy akar látni egy látványos, akciódús Sci-fit, akkor nem fog benne csalódni. Nekem nagyon tetszett és mindenkinek tudom ajánlani aki szereti a fantasy-kat. Nem a story a fõ húzóága a filmnek, de ez ne tántorítson el senkit a filmtõl. Egy nagyon kellemes kétórás kikapcsolódás.
10/10
ZsuDzsee 2015 febr. 15. - 16:41:19 10/10
(60/195)
Elõre bocsájtom ,hogy a forgatókönyv nem kidolgozatlan csupán sok mindent akart egyszerre bevinni a filmbe.
Nem volt szájbarágós narráció az elején a Földönkívüli helyzetrõl.
A történetben nem jártas embernek így nem lesz teljesen tiszta..
Hogy kik a rendfenntartók és kinek dolgoznak az nekem is érdekes. Ez nem fejtették ki!
Miért ne lehetne a Jupiteren a finomító? Közel van a legközelebbi aratnivaló bolygóhoz..
Mi lesz a hatalmi harc után? Mibõl gondolod hogy csak ez a 3 testvér uralkodott a galaxisok felett?
***spoiler pótolva***
Visszament takarítónõnek! Na pont ez amit sokan nem értenek pedig az egyik kulcsa a filmnek!Egy egész bolygó uralkodója mégis alázatos.. Viszont többé már nem úgy ébred fel hogy : "Útálom az életem!"
***spoiler vége***

Megmondom melyik film az értelmetlen CGI orgia forgatókönyv nélkül konkrét példával: ez nem más mint a Csatahajó.
Na ott nincs se mondanivaló se rejtett üzenet semmi.. Csak látvány és kész..

Neked és még azoknak akik alulértékelik ezt a filmet azért van mert nem elég szájbarágós, túl sok karakter és helyszín szerepel benne, valamint a humora is mérsékelt. Egyszerûen az átlagnézõnek túl bonyolult és kifejtetlen.
Akiknek pedig tetszik azok értékelik a látvány mellett azt hogy ez egy sci-fi mese..
abban pedig jól szerepel..
7/10
GORiARTY 2015 febr. 14. - 11:02:21 7/10
(59/195)
Kár, hogy feliratosan nem lehet megnézni :(

Szem rágógumi.

Azért nem jó film, mert nem dolgozták ki, rossz a forgatókönyv és kész.
A színészek nem hitelesek.
Csak az örökké halott spoiler on - most nem hal meg spoiler off Sean Bean játszik jól, a többiek csak vannak. Bár a fõgonosz sem rossz.

kérdések:
- Kik azok a hajóval, akik segítenek? Senki nem mondj el egy szóval sem, hogy õk akkor most kicsodák is?
- Miért menne vissza vécét pucolni a csaj?
- Most, hogy a gonoszok egyel kevesebben vannak, mi történik?
- Miért Jupiteren van a finomító, ha lehetne egymilliárd másik helyen is? Ettõl még lehetne Jupiter a neve a csajnak, hogy az egész cécó nem ott van.
- a sok üresjárat helyett lehetett volna több történetet mesélni, hogy ki kicsoda, és mi micsoda, mert szinte semmi nem derül ki, azaz nincs háttér, nincs keret.

Szóval egy üresség az egész.

Persze nyilván a mai világban az is oké, hogy majd lesz még második meg akárhányadik része, ha nem bukik el, de akkor is...

Érdemes megnézni, de csak moziban!
10/10
LaraC 2015 febr. 14. - 00:14:11 10/10
(58/195)
Még annyi, hogy a John Carter is hasonló film. Ugyanúgy három részre tervezték, és az is Amerikában megbukott.... azóta nem hallani róla.
Ebben a kategoriában mindkét film megállja a helyét, vannak legalább annyira jók, mint a Marvelek.
Aki nem szereti az ilyen "csimbumcirkuszos" filmeket az ne üljön be rá moziba, hanem szerezze be más kevésbé költséges forrásból.
1/10
elfuego55 2015 febr. 13. - 23:19:51 1/10
(57/195)
senkinek sem ajánlom :) abszolút nem szoktam kritikus lenni filmekkel kapcsolatban de soha többé még fél órát sem néznék meg belõle... :) és ez már nagy szó! :) néhány jó kép és hangeffekt miatt 3/10
offtopic
Sz Peter 2015 febr. 13. - 22:48:28
(56/195)
"Talán humorban hozhatott volna többet."

Na ezért nem hasonlítanám "A galaxis õrzõi"-hez. ;)