10/10
buba66 2008 aug. 30. - 20:39:18 10/10
(126/346)
Igen. Az egy tényleg szédületes film volt, engem teljesen felültetett Norton.
No, persze, nemcsak engem..:)))
Anditos 2008 aug. 30. - 20:06:02 Előzmény Sz23
(125/346)
Szerintem sem, bár nem tudhatom..:-) A katatón úgy tudom, hogy az az állapot,amikor valami trauma éri az embert, és e miatt elmenekül a való világ elõl a saját belsõ világába, és nem reagál a környezetére.
A több személyiség meg szerintem az, hogy azok a tulajdonságok, amik egy emberben megvannak, valami miatt külön életre kelnek, lesz egy aggresszív, egy szende, egy mûvészlélek, egy lotyó, stb, mint pl az Ötödik Sally-ben.
offtopic
Anditos 2008 aug. 30. - 20:00:54
(124/346)
:-) Jogos, mert nem értek hozzá, de amit eddig olvastam a skiofréniáról (igaz, nem kifejezetten orvosi könyvek voltak), abból az jött le, hogy minden személyiség érvényesülni akar, mert úgy gondolja, hogy õ a legjobb, ezért írtam, hogy szerintem az nem logikus, hogy egy ilyen domináns személyiség, mint Prot egyszercsak önként visszavonulót fúj és örökre eltûnik.

Amúgy mindjárt leülök megnézni a dvd-t, tollal és papírral az ölemben, mert írok egy pro és kontra listát, hogy mik szólnak Prot földönkívülisége mellett és ellen. :-)
offtopic
Anditos 2008 aug. 30. - 19:53:52 Előzmény Sz23
(123/346)
Ott Norton csak tettette, hogy két személyisége van, hogy felmentsék a gyilkosság vádja alól, nem?
10/10
Sz23 2008 aug. 30. - 10:50:21 10/10
(122/346)
Emlékeztek arra a filmre (fogalmam nincs, mi a címe), amiben Richra Gere és Edward Norton játszott? Ott is a "képzelt én" volt az agresszív...
10/10
Sz23 2008 aug. 30. - 10:46:36 10/10
(121/346)
Amúgy, ha jól tudom, a skizofréneknél "váltakozik" a személyiség, általában a saját személyisége érvényesül, és csak bizonyos helyzetekben jön elõ a másik, valamilyen trauma hívja elõ, ami bármi lehet, és általában a másik személyiség, a "képzelt" az agresszívabb.
Szóval a katatónia nem éppen a skizofrénia tünete.
10/10
Sz23 2008 aug. 30. - 10:42:37 10/10
(120/346)
***SPOILER***
Hipnózis: akkor a doki nem Prottól kérdezett, hanem a "földi" pasitól, és õ is válaszolt, tudod, vágóhíd, csak nem akart emlékezni!
A hipnózis úgy mûködik, hogy akkor elõjön minden, amit valaha is gondoltál, éreztél, még ha nem is emlékszel rá. 2 esetben nem lehet hipnotizálni: ha te nem akarod, vagy ha nagyon alacsony az IQ-d.
Gondolod, volt a fickónak ilyen akarata? Fogyatékos biztos nem volt, akár Protot nézed, akár azt a fickót, akinek a testébe belebújt-már ha így volt...
Javaslom, most hétvégén nézzük meg újra, és kezdjük elõlrõl az eszmecserét:))
Neked VHS-en vagy DVD-n van meg? (Csak a dvd extrái miatt kérdezem)
offtopic
Anditos 2008 aug. 30. - 00:23:48 Előzmény Sz23
(119/346)
Hú, fordított szereposztásban nem tudnám elképzelni. :-)

***spoiler***
Hát, a hipnózisos kérdésedre nem tudok felelni, nem tudom, hogyan mûködik, kivel lehet és kivel nem, vagy mikor lehet és mikor nem. :-) Az a baj, hogy nem emlékszem pontosan, hogy a hipnózis alatt ki beszélt, Prot, vagy a családos férfi. Azt hiszem Prot. Akkor talán az lehet, hogy ha télleg idegen lény, akkor nem tetszik neki ez a személyiségében való turkászás. :-)Mert emberi testben van ugyan, de attól még õ Prot. De az is lehet, hogy a hipnózisban a családos férfi személyisége bukkan elõ, és neki olyan nehéz visszaemlékezni. Azt hiszem hétvégén megnézem a filmet, aztán nyilatkozom. Hiába, régen láttam. :-)
Anditos 2008 aug. 30. - 00:13:10 Előzmény Sz23
(118/346)
Abszolút egyetértek. És szerintem idegen volt Prot.
***spoiler***
Amit abba a hsz-be írtam, az a másik verzió, ami még lehetne: hogy mégsem idegen, hanem csak skrizofén, két személyiséggel, és ebben az esetben az nem logikus, hogy Prot, a másik személyiség visszavonul és átadja helyét a katatón résznek a film végén. A több személyiséggel rendelkezõknél minden személyiség érvényesülni akar, tehát a Prot-i személyiség nem valószínû, hogy háttérbe vonul, mert akkor a katatón személyiség miatt állandóan tolókocsiba ülne õ is. Mindezt azoknak írtam, akik nem hisznek Prot földönkívüliségében. :-)Én nem tartozom közéjük. :-)
10/10
Sz23 2008 aug. 29. - 16:55:28 10/10 Előzmény Anditos
(117/346)
Ha viszont így van, akkor Prot miért hagyta el a testet és adta át a helyét a tehetetlen, katatón énjének.

Válaszom: Mert haza kell mennie. Õ tudta, meddig maradhat! (5 év, ha jól emlékszem). Ennyi idõt kapott.
10/10
Sz23 2008 aug. 29. - 16:52:13 10/10 Előzmény Anditos
(116/346)
Aha, megvan a kamerás rész, emlékszem!
Nekem ez a testcserélõsdi eszembe sem jutott!!! De jó ötlet!

Amúgy azt tudjátok, hogy eredetileg fordított lett volna a szereposztás, és Kevin Spacey játszotta volna a dokit, és a dokit alakító színész (bocs, nem jut eszembe a neve) Protot? Jó, hogy cseréltek!:)

Miért kéne idiótázni a másikat? Szerintem ez pont olyan film, ami kapcsán sok-sok különbözõ gondolat kelethezhet és keletkezik is, mindenkinek lehet más az álláspontja, sõt, változhat is, ettõl nem idióta az ember, hanem gondolkozik. Szerintem.

Visszatérve: de akkor miért van az, hogy Prot nem emlékezik? Még hipnózisban sem igazán? mert ha a pasi teste az övé lett, akkor az agya(=emlékei) is!
Na, erre választ kérek!!!:D
9/10
Ezüstliliom 2008 aug. 29. - 09:39:17 9/10
(115/346)
Na igen, lehet, de ez is sok kérdést vet fel. Fõleg a férfi képességeivel, furcsa tetteivel kapcsolatban.
offtopic
Anditos 2008 aug. 28. - 23:25:06
(114/346)
Egyetértünk. :-)
Azért írtam, amit írtam, mert a (rossz) tapasztalatom az, hogy a földtõl elrugaszkodott nézetek gyakran irritálnak egyeseket, akik egyszerûen csak lehülyézik az embert. Vitázni én is szeretek, de csak normális stílusban. Örülök, hogy itt senki nem idiótázza le a másikat.
Anditos 2008 aug. 28. - 23:20:29
(113/346)
*** spoiler***

Igen, de persze az is lehetne, hogy a férfi már gyerekkorában skrizofrén volt két személyiséggel, ha bajban volt, jött a segítség Prot személyében, aki átvette az irányítást. Amikor a férfi meg akarta ölni magát, Prot-i személyisége átvette az irányítást, hogy életben maradjanak. (Ötödik Sally, Sybil, stb)Ha viszont így van, akkor Prot miért hagyta el a testet és adta át a helyét a tehetetlen, katatón énjének.
9/10
Ezüstliliom 2008 aug. 28. - 22:07:31 9/10 Előzmény Anditos
(112/346)
"...mindenki kialakította a véleményét, hogy számára mi jött le a filmbõl, ezen kár vitatkozni."

Vitatkozni tényleg kár, de eszmét cserélni lehet. Én pl. nem vagyok megingathatatlan a véleményemben.;)
9/10
Ezüstliliom 2008 aug. 28. - 22:03:32 9/10
(111/346)
Van. Egyik sztori sem zárható ki, illetve mindkettõ esetén vannak megválaszolatlan kérdések.
9/10
Ezüstliliom 2008 aug. 28. - 22:01:57 9/10
(110/346)
Nekem ez a magyarázat teljesen elfogadhatónak tûnik.:)
offtopic
Anditos 2008 aug. 28. - 19:13:23 Előzmény Sz23
(109/346)
Lehet, hogy meg kéne néznem még egyszer a filmet, és nem csak spacey szépségében gyönyörködni, akkor talán észrevennék olyan dolgokat is, amiket addig nem. :-)

*** spolier***

Nekem ez a fényképes dolog végül is nem jelent semmi bizonyítékot, hiszen az nyilvánvaló, hogy az ember, akibe Prot "belekerült", létezõ ember volt. Ha jól emékszem, én azt szûrtem le anno a filmbõl, hogy a férfi már gyerekkorától lelki kapcsolatban volt Prot-tal, a K-Pax-bei lénnyel, és ha szüksége volt rá, elhívta és Prot segített neki. Amikor öngyilkos akart lenni a folyóban, Prot már nem tudott segíteni, ezért "átvette" a testét, hogy megmentse, mert a férfi már katatón volt, használhatatlan a fájdalomtól. Prot beutazta a Földet a földi testben, de amikor eljött az idõ, hogy hazatérjen, elhagyta a férfi testét, így az nélküle olyan lett újra, mint amilyenné vált a folyóban: katatón.

Na, ez leírva elég furán hangzik. :-)
offtopic
Anditos 2008 aug. 28. - 19:04:48
(108/346)
"belive"="believe"
offtopic
Anditos 2008 aug. 28. - 19:03:41 Előzmény Sz23
(107/346)
Igen, lehet. :-) De engem meggyõzött. :-)"I want to belive!" (plakát Mulder ügynök falán. :-D)

***spoiler***
A kamerás dolog: be van kamerázva Prot szobája, és amikor eljön a napfelkelte azaz Prot indulási ideje, akkor a kamera képe eltünik, mint amikor nincs adás a tv-ben.