9/10
jobrumi 2011 dec. 18. - 18:22:33 9/10
(286/346)
Remek film! Nagyon tetszett!
leopard26 2011 nov. 01. - 03:04:24
(285/346)
viszont,ha ez a film tetszett neked,feltetlenul szerezd be az oslako cimu filmet!mas mufaj,de tetszeni fog!nincs ekezetem,de gyorsban orok hozza valamit:)
leopard26 2011 nov. 01. - 03:01:52
(284/346)
igazsag szerint nem lehet elmondani azt az erzest,amit ez a film kivalt az emberbol!mas filmeket,amik nem ernek semmit,meg oscarral jutalmaznak!egyszeruen szegyen
amd33 2011 nov. 01. - 02:58:08
(283/346)
Ez a film egyszerûen fenomenális és 2 hatalmas kaliberû színésszel, még több ilyen filmet akarok manapság is nem csak a tucat látványfilmeket...
leopard26 2011 okt. 09. - 03:34:44
(282/346)
tizes skalan tizenketto
10/10
Sylvie87 2011 szept. 18. - 08:45:26 10/10
(281/346)
Ez a film az egyik legjobb, amit az elmúlt évtizedben láttam.

Kevin Spacey, ahogy tõle megszokhattuk, brilliáns. Õ minden szerepet könnyedén tesz magáévá, teszi bele egyéniségét, majd tökéletesen átadja a karakter legbelsõbb jellemvonásait is. Jól érzékelhetõ Protban a kettõsség: a gyermeki naivitással és mindenre rácsodálkozással élõ ember, és a kissé nagyképû, tudálékos ûrlény, akihez képest valami alantas tudatlan marhák vagyunk. És ez a két dolog balanszban van, bár nem tudom hogy sikerült neki. De neki mindig minden sikerül. :)

A zene egyszerûen fantasztikus, modern, a filmez illõ (és lényegében semmi extra), de mégis megfog benne valami, amit nem tudok elmagyarázni.

A fényképezés néhol icipicit amatõrnek tûnik (de nagyon ritkán), alapjaiban véve a fényviszonyok tökéletesen el vannak találva, és remekül fel is vették, jól visszaadja a film a hozzá kapcsolódó érzelmeket.

Teljesen mindegy, mi a film vége (látom, megy a vita), mert itt nem ez a lényeg. Persze, lehet rajta gondolkodni, de a fejlõdés és a felemelkedettség illetve a gyarlóságunkkal való szembenézés az, ami nagyszerûvé teszi a filmet.

Szóval ajánlom mindenkinek, aki szereti a mély ondanivalójú, érdekes és értelmes filmeket, amiben még egy kis humor is felfedezhetõ.
Falloszkosz 2011 máj. 30. - 15:38:42
(280/346)
Lehet már írták itt, de




*SPOILER*


elõször azon morfondíroztam, hogy miért nem a gazdatestet vitte magával ha képes volt egy emberi lényt magával vinni, annak ellenére, hogy se a szemüveget (oké arra otthon nincs szüksége),se az állítólagos jelentéseit tartalmazó jegyzeteit nem vitte magával....
aztán jött a nagy bumm, mármint., ahogy a doktor rendszresen,,beszámolt" a fejleményekrõl a magatehetetlen Robertnek, tehát végre tud idõt szakítani egy betegére miközben amikor elõször találkoztunk vele még a felesége által szervezett családi nyaralástól is visszahõkölt a munkájára hivatkozva, holott a munkája épp az lett volna, hogy odafigyeljen az emberekre és segítsen nekik, de még a saját fiával is kudarcot vallott,
na és ezt ,,tanította" meg neki Prot fokozatosan, még a hipnózisban elmondottak is színjáték szerûen hatottak, már amikor érezhetõen Prot beszélt és nem Robert, a három feladattal a többi ,,beteget" is rábírta a változásra,
tehát olyan ,,védõangyalnak" tûnt számomra, K Pax meg maga a ,,földi" Paradicsomnak, ahol menedéket találhatnak azok, akik látszólag hibásan funkcionálnak az emberi társadalomban...
azon is gondolkodtam, de ez tényleg belemagyarázásnak tûnhet, hogy mi van ha Protnak az a ,,büntetése", hogy 5 évet lehúzzon egy összetört emberi lény testében... bár nem tudom
Io 2011 máj. 23. - 18:46:51
(279/346)
Ez elsõ, ami megfogott a filmben, az a zenéje. Fantasztikus és önmagában is élvezhetõ.
A továbbiakban a rendezés, a történetvezetés, a színészi játék, a film üzetene az életrõl, az emberi kapcsolatokról. Valamint az, hogy nemhogy a film végéig nem jöttem rá, mi a vége, de még most sem vagyok benne egésszen biztos. :)

De az biztos, hogy ez egy remek, magával ragadó film!

Spoiler:

A lelki taruma miatti tudathasadásos ember és az idegen lény lehetõsége mellett is vannak érvek.
Szerintem az ember annyira keveset tud a világról, hogy bármelyik lehetséges.
Vannak különös képességekkel megáldott emberek, vannak relytéjes pszihiátriai esetek, és
egyúttal lehet egy kettõs rendszerbõl a fénnyel érkezõ lény, aki képes egy egyber testét uralni és irányítani. Bár én kétlem, hogy ilyen rendszerekben lehet bolgyó, vagy azon kialakulhat értelmes élet.

Abból, ahogy a K-PAX-i életet írja le és összehasonlítja a földivel, arra lehet következtetni, hogy valóban csak egy beteg ember. A pár napos eltûnését, Bess eltünését, azt hogy a kamera véletlenül pont akkor hibásodik meg valószínüleg meg lehet másképp is magyarázni.
A csillagászati feltevéseit egyrészt csak jól kell elõadni és így ha csak átmenetileg is, de lehet meggyõzõ. Másrészt a nagy elmék is elkezdték valahogy a kutasát. :D
A pszichiátriai gondozottak reakciói pedig : hogy õ nem büdös, hogy ez nem Prot...... megint csak nem bizonyíték arra hogy õ földönkívüli lény. Egyszerûen csak jó pszichológiai képességei vannak, amirõl õ lehet nem is tud.
Hogy hipnózisban mit vall? Az embernek még sokat kell tanulnia saját magáról és a világról egyaránt.
Számomra ez a film legfontosabb üzenete. Még akkkor is, ha én a magam részérõl inkább a lelki beteg ember esete mellett döntök.
7/10
adamnagysweetmovie 2011 máj. 14. - 12:29:14 7/10
(278/346)
De azért elég amerikai is egyben, a klasszikus történetmesélés sablonjaival, a misztikusságát jól meglovagolva.
7/10
adamnagysweetmovie 2011 máj. 14. - 12:17:27 7/10
(277/346)
Jól keveri a dráma és a sci-fi elemeit végig.
Dyrtyho 2011 máj. 03. - 17:43:17 Előzmény convar
(276/346)
Kevin Spacey egy igazi vérbeli színész,mind itt,mind pedig az Amerikai Szépségbe remekül alakítja a szerepét,remélem a közeljövõben még fog filmben szerepelni,hisz tényleg egy remek színész :)

**************Spoiler*******************

Azt a jelet se felejtsük ki,hogy mielõtt Prot távozna a földrõl,akkor az õr szobájába a Prot szobáját figyelõ kamera egyszer csak behal,és amikor a Doktor oda ér Prothoz,akkor Prot az ágy alatt fekszik

**************Spoiler vége********************
10/10
Elmondom mi van! 2011 máj. 03. - 17:03:31 10/10
(275/346)
Nagyon jó film,10/10.
10/10
***RS*** 2011 márc. 17. - 21:46:05 10/10
(274/346)
A K-Pax az utóbbi idõk egyik legjobb filmje. Nem mondanám hogy sci-fi mert nem az, hanem lélektani dráma. Nagy gonddal válogatott színészek, még a legkisebb szereplõk is telitalálatok. A pszichiátriai intézet ápoltjai önmagukban is remek karakterek. Nagyon jól van felépítve a történet. Az hogy sok kérdést nyitva hagy a végén, (hova tûnt el, és hogyan tudott csomagok és pénz nélkül utazni Prot, hova lett a végén Bess) nyilván szándékos rendezõi fogás, így még napokig töpreng a filmen a nézõ. Az hogy a film anyagilag bukás volt, nem meglepõ.
A legjobban az tetszett benne, hogy a rendezõ még a legvégére is tartogat egy apró pici poént. Mikor lemegy a stáblista utána van egy pár másodperces inzert: éjszaka a doki a háza kertjében áll, és távcsövön vizsgálja az eget, talán csak nem éppen a Lant konstellációt nézegeti? Apró pici geg, de hatásos. Az orvos miután megfejtette páciense titkát, mégsem tud megszabadulni teljesen annak rögeszméjétõl. Sajnos a kereskedelmi Tv-k által leadott verziókból már hiányzik ez a rész, csak a DVD-n van rajta, hja kérem kell az idõ a reklámra! 10/10
9/10
Ezüstliliom 2011 febr. 24. - 23:52:04 9/10
(273/346)
Azon kevés történetek közé tartozik, amelyekrõl még napokig, hetekig lehet beszélni. Egyrészt mert foglalkoztatja az embert, sok fontos és érdekes kérdést felvet, másrészt mert nyitva hagyják a történet végét.
8/10
JerkovicsAndras 2011 febr. 24. - 21:14:29 8/10
(272/346)
Érdekes.
9/10
SDetty 2011 jan. 27. - 15:48:21 9/10
(271/346)
Huhh, ez a film...Nagyon megfogott! Ajánlom mindenkinek!



***SPOILER***

Elolvastam az összes hozzászólást...és egy csomó elmélet megállja a helyét, amit írtatok. Lehet pont ez volt a cél. Hogy mindenki döntse el maga, h szerinte mi a lényeg. Bár nem szoktam szeretni az olyan filmeket, amik ennyire nyitva maradnak, de ez mégis nagyon megfogott. :)
Az én szívemhez az állna a legközelebb, hogy nem földönkívüli, ugyanis nem szeretem az ufos filmeket és csalódás lenne ez a testbeszálldogálós dolog... Mégsem hagynak nyugodni engem sem az ultraibolyás, meg hasonló kérdések...Hjajjj...nem tudom eldönteni... :S :D De nem baj, így is tetszik és meg is fogom nézni még egy párszor az biztos! :D
9/10
Jim-X 2011 jan. 15. - 08:26:47 9/10 Előzmény convar
(270/346)
Hali!

SPOILER!!!!!!!

Természetesen megállják a helyüket amiket írtál, de mégis nekem inkább egy nagyon különleges emberrõl szól a film (Robert Porter) akit sajnos nagyon nagy csapás ér! Félreértés ne essék, nagyon is szeretem a földönkívülis témákat és ebben a filmben is tetszett a vonal, de ez a testmegszállós dolog nekem nem fér bele :) Úgy vélem, nem így "néznének körül" a bolygónkon ha eljönnének ;)

De ezért is jó ez a film, mert elérõ érzéseket vált ki emberekbõl!

Jim
Dyrtyho 2011 jan. 09. - 00:45:53
(269/346)
Istennem de rég láttam már ezt a remek alkotást. Aki még nem hallgatta meg külön a film zenei albumát,az gyorsan pótolja,mert azok a zenék nem csak a filmben állják meg a helyüket,hanem esetlegesen egy mp3 lejátszón is.Amúgy az én személyes kedvencem a zenei albumról az egyértelmû,hogy a Taxi Ride c. track (:
8/10
convar 2010 dec. 27. - 18:12:40 8/10 Előzmény Jim-X
(268/346)
Csak az a baj, hogy ennél a teóriánál vhogy túl sokat kell magyarázkodni.

SPOILER

Sztem Prot valóban földönkívüli volt. 1xûen túl sok az erre utaló jel, pl.

- hogy látja az ultravmelyik sugarakat (ezt sztem nem lehet állandó éjszakázással fejleszteni, igaz, nem vagyok egy szemész :D vki esetleg? :D)

- hogy nem reagál vmi gyógyszerre

- a csillagászati ismeretei (olyanokat tudott amiket nem lehet a wikin elolvasni :D)

- hogy õ nem "büdös"

- hogy végén az egyik azt mondja "Ez nem Prot"

- ja meg ugye végül az egyik nõ eltûnt, meg õ maga is 1x pár napra.

De itt a földön Robert Porter testét használta, akivel miután történt az a tragédia, katatóniába süllyedt. És amikor Prot elhagyja a testet, már a katatón Portert látjuk a tolókocsiban. Persze elismerem, a rendezõ valóban nyitva hagyta mind2 lehetõséget, nyilván szándékosan, tehát abban is lehet hinni hogy Prot csak egy tébolyult elme volt de nekem az "ufós" szimpatikusabb :)

SPOILER VÉGE

Sztem így történt :) Am jó film :)
9/10
Jim-X 2010 dec. 25. - 14:10:40 9/10
(267/346)
Basszus! A SPOILER kimaradt! Sorry!