9/10
Jim-X 2010 dec. 25. - 14:09:30 9/10 Előzmény BabyBaba07
(266/346)
Hali!

Szeintem szimplán az összeomlott porter-rõl van szó! Simán egy okos emberrõl volt szó, aki nem tudta, illetve csak így tudta feldolgozni az õt és a családját ért szörnyûséget... Sokat figyelték a csillagokat is, és miért ne jöhetne rá valamire? A kutyánál meg simán azt mondta amit a gyerekek általában szoktak egy kutyával csinálni (ellopni a teniszlabdát, mögélopakodni stb.) Mivel a csillagokat is sokat figyelte éjjelente, lehet a szeme is hozzászokott és az átlagnál jobban érzékelte az ultraibolya sugarakat! Van olyan ember akinek a hallása is sokkal kiterjedtebb frekvenciatartományra érzékeny mint a normális, fénynél ez miért ne lehetne?

Jó kis film! Spacey utánozhatatlan!

Üdv!
nukleany 2010 dec. 16. - 20:36:13
(265/346)
"Finomak a terményeik."
leopard26 2010 dec. 16. - 19:01:02 Előzmény gerhajdu
(264/346)
szerintem nincs baj azzal
10/10
gerhajdu 2010 nov. 16. - 14:45:17 10/10 Előzmény leopard26
(263/346)
Titkok kulcsa összehasonlítva ezzel.
10/10
squashmacska 2010 aug. 25. - 22:45:11 10/10 Előzmény leopard26
(262/346)
Egyik kedvenc filmem 10/10
leopard26 2010 júl. 28. - 18:41:21
(261/346)
Mondjon már valaki nekem rossz Ian Softly filmet
Siliana 2010 júl. 24. - 14:48:43 Előzmény Redfield
(260/346)
________SPOILER____________
Szerintem sem döntötték el a készítõk hogy akkor most mi a vége. A végkifejlet a lány eltûnésének és a csillagászati eszmefuttatás kivételével abba az irányba mutat, hogy a pasi egy pszichológiai rejtély. Szerintem végül is nincs kimondva hogy õ most ember vagy nem.
10/10
ironangel 2010 júl. 23. - 16:28:19 10/10 Előzmény BabyBaba07
(259/346)
SPOILER!

mikor vége lett, én is azzal magyaráztam magamnak h skizo lett a csávó, kialakította magának ezt az ûrbeli énjét amiben élt, mert nem bírta feldolgozni a történteket, aztán idõvel megadta magát ez a énje, és összeomlott. de aztán belegondoltam jobban, és bár szeretem az ilyen típusú filmeket, h mégis annyi ellentmondás van benne ha ember, hogy biztos nem az, el meg csak nem cseszték, mert nem az a kategória. az ellentmondások pedig pont azok a dolgok, amiket leírtál, plusz még az, hogy õ tudja is elõre, h mikor fog elmenni percre pontosan, a beteg az összeomlásának idejérõl meg honnan tudhatna, amikor eleve azt se tudhatja h többszemélyiség. úgyh több mint valószínû, hogy tényleg "ufó" a K-paxrõl, és a megtalált félighalott emberben létezett, aztán otthagyta, és vitte magával csajt, akinek az eltûnése szintén nem magyarázható mással értelmesebben.
Ayse 2010 máj. 19. - 14:15:54
(258/346)
Én is már másodszorra néztem meg a filmet és most jöttem csak rá egy szerintem érdekességre. A csávót ugye Robert Porter-nek hívták és Prot-nak nevezte magát! Ha már 1 betût cserélünk és 1et kiveszünk megkapjuk a Porter-t :)
Rika 2010 máj. 13. - 16:46:46
(257/346)
Egyesek szerint még a telekinézisre is képes lehet az ember, ha elég fejlett az agya:)
Ne felejtsük el, hogy ez 'csak' egy film. Ki tudja mi volt a rendezõ szándéka.
10/10
gerhajdu 2010 máj. 13. - 14:40:58 10/10 Előzmény Rika
(256/346)
Ez is érdekes, de attól még látja az ultraibolya sugarakat:). Ha ember volt ,akkor ezt nem tudom megfejteni.
Rika 2010 máj. 11. - 17:51:12 Előzmény BabyBaba07
(255/346)
Vagy csak az agyának nagyobb részét használta, mint az átlag, ez tette õt, nem átlagossá, 'idegenné'.
10/10
gerhajdu 2010 máj. 11. - 17:35:36 10/10
(254/346)
Nekem a kedvenc részem, amikor Prot elutazik, kigurítják a testét, aztán a szagokra érzékeny csávó, mondja: "Ez nem Prot. Mi történt Prottal?"
Na jó nem ez a kedvenc, de most ez jutott eszembe.
csilla89 2010 ápr. 23. - 14:14:11 Előzmény 1asokközül
(253/346)
sziasztok!

Egyik nap újra megnéztem a filmet, megin nagyon tetszett. Újramegnézve kicsit másképp látom én is...

Ami meg a címet illeti....én nagyon szeretem a magyar szinkront, na nem mindig találják el valamikor tényleg szar, de az szerintem pofátlanság, hogy ilyen alcímet adnak neki, ami nincs is az eredetiben....a szinkronizált filmben egyszer sem hangzik el az hogy: belsõ bolygó, gondolom az eredetiben sem...
Abszolút félrevezetõ, és szerintem az ilyet meg se szabadna engedni.
9/10
1asokközül 2010 ápr. 10. - 09:47:22 9/10 Előzmény BabyBaba07
(252/346)
Igen, én is pont így értelmeztem a filmet. Egyébként a "belsõ bolygó"-t, ha jól tudom csak a magyarok tették hozzá a címhez.
10/10
BabyBaba07 2010 márc. 14. - 22:49:13 10/10 Előzmény csilla89
(251/346)
***SPOILER***

Ez azért nem ilyen egyszerû....a rendezõ a másik lehetõséget is nyitva hagyta, hogy õ földönkívüli is lehet.
Erre szolgáltak olyan megmagyarázhatatlan bizonyítékok, miszerint kiegészítette a világ legkomolyabb és legelismertebb csillagászok számára ismeretlen területet a naprendszerben, amirõl nem volt addig emberi informácó, amiket õk nem tudtak még megmagyarázni. Õ ugye ezt azért tudta, mert az ûrbõl jött :). De szerinte ezt minden K-PAX-i tudja :).
illetve a szeme is olyan ibolyasugarakat érzékelt, amire mi nem vagyunk képesek, ezt õ ugye azzal magyarázta, hogy a K-PAX-en mindig olyan fény van, mint nálunk mikor megy le a nap és a szeme az ottani fényhez van szokva.
Valamint tudott beszélni a kutyával, amire mi szintén nem vagyunk képesek. Erre is volt bizonyíték, például, hogy már nem jól hall a fülére és ne rejtsék el a a labdáját a gyerekek, üzeni...
Az egyik beteg, akit kiválasztott szintén eltünk, pont mikor õ "ment el" egy zárt és komolyan õrött inézetbõl.,
A másik beteg õt nem érezte büdösnek, mindneki mást igen, de õt nem, mert nem ember és nincs "olyan" szaga, mint mindenki másnak.
Elment tanulmányozni a pszichiátriáról egy másik országot, csak úgy eltudott tûnni,egy zárt osztályról és aztán csak úgy meg is jelent, mikor visszatért.
Jah és Torazint és a Haldort két nagyon kemény gyógyszert, amit a pszichiátrián adnak a betgeknek komoly, megemelkedett dózisban sem hatott rá, mi emberek már a negyedétõl ki lennénk ütve.
Én megoldaásként arra gondoltam, hogy Prot megtalálhatta Petet valahol magánkívül és "használni" kezdte a testét egy ideig, hogy ugye "felvegye" a mi kinézetünket, hisz itt nálunk mi így nézünk ki, és mikor dolgát bevégezte és végzett a "küldetésével", hogy bennünket tanulmányozzon, elhagyta a testet pont úgy, ahogy találta. Katatón állapotban.
csilla89 2010 márc. 12. - 09:21:21 Előzmény Daw086
(250/346)
sziasztok!
Lehet hogy ennek itt nem lesz nagy sikere :),de szerintem

SPOILER


nem földönkívüli, mivel Jeff Bridges ha jól emlékszem kinyomozza, hogy mi történt vele, milyen tragédia érte. Szerintem Spacey beleõrült a tragédiába, kitalált magaköré valamit, ami elviselhetõbb, és a végén nem megy vissza a K-pax-re, hanem katatóniába zuhan. Szerintem az alcím is azért az hogy BELSÕ bolygó.
farkasbogi 2010 febr. 12. - 08:21:33
(249/346)
Bocs, helyesen:
történet
és K-Pax - A belsõ bolygó
farkasbogi 2010 febr. 12. - 08:20:16 Előzmény Vágyvillamosa
(248/346)
Ez sem elképzelhetetlen, hiszen ahhoz, hogy egy kettõs rendszerben bolygók alakuljanak ki, sokkal távolabb kell lenniük a csillagjaiktól, mint a Földnek a naptól. Azon kívül nem tudhatjuk, hogy milyen is az az életforma, ami ott van, hiszem az kiderült, hogy nem humanoidok.
Ha egyáltalán a történtet nem egy rendkívüli pszichológiai témát akar inkább feldolgozni, amire már a cím is utal! Én egészen pontosan ezt gondolom, hogy a K-Pax - Belsõ bolygó cím nem véletlen!
B.
farkasbogi 2010 febr. 12. - 08:14:54 Előzmény Vágyvillamosa
(247/346)
Hello!
Én amaõrcsillagász vagyok. A filmben ez a mozzanat egyáltalán nem hiba, ugyanis fedeztek már fel exobolygót kettõscsillagok körül is!
http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20090912-bolygokeletkezes-anyagkorongot-talaltak-a-12-millio-eves-v40406-sgr-jelu.html
Sajnos a csillagászati témájú kiadványok, könyvek szinte már megírásukat követõen, a kiadás alatt elveszítik aktualitásukat, annyira gyorsan fejlõdik a tudomány, annyira sok új felfedezést tesznek a tudósok és az amatõrök egyaránt.
Mivel ma nagyon drága a távcsõidõ, és sokat kell várni egy-egy észlelésre, ezért az amatõrcsillagászoknak rendkívül nagy jelentõsége van a tudományban, mivel az utóbbi évek exobolygó felfedezéseinek nagy részét amatõrcsillagászok tették.
Szóval nem elképzelhetetlen ez egyáltalán.

Nekem is tetszett a film egyébként, érdekes volt.
B.