Téma: Kapcsolat

hoshiiz 2009 szept. 07. - 11:47:40
(304/524)
Nekem bejött! Tetszett, hogy nem volt se túl vontatott, se túl pergõs. Pont megfelelõ ütemben kaptuk az információkat, történéseket. A feminista énemnek imponált, hogy Jodie Foster egy mérnököt játszott XD Rendkívül tetszett az eleje, amikor is bemutatják hogy milyen nagy a világûr! Érdemes megnézni :)
Heathcliff 2009 febr. 28. - 20:11:58
(303/524)
Mármint hogy a vak fickó nyálas volt? Vagy sokkal emberibb a többi szereplõnél? Melyikre érted? Egyébként nekem sem volt bajom vele, azon kívül, hogy hiányoltam némi románcot vele. Vagy bárki mással. A többi kutató is csak rágta a tököt.
10/10
Dr.Mouse 2009 febr. 28. - 20:06:23 10/10
(302/524)
Hehe.. Hát egen, a sokféle érdeklõdés, ugye.. ;o)
7/10
zee944 2009 febr. 28. - 20:00:19 7/10
(301/524)
Ez most McCounagheyre vonatkozik? Mert ez inkább arra a vak fickóra illene, de azzal nem volt bajom.
Heathcliff 2009 febr. 28. - 19:54:54
(300/524)
Mer' Sagan biztos nem tudta, hogy mûxik a nem-geek. Ezért lett nyálasan elrajzolt.
offtopic
Heathcliff 2009 febr. 28. - 19:46:40
(299/524)
Hmm...nem is rád gondoltam. Bár aki szabad idejében gyóntatófülkéket hangosít ki :) hát nem is tudom :)
7/10
zee944 2009 febr. 28. - 19:29:18 7/10
(298/524)
Megnéztem újra a filmet, de eredeti hanggal, mert szinkronnal nézhetetlen volt. Most még inkább feltûnt, mennyire ide nem illõ Matthew McCounaghey bájolgása, karaktere. Ki kellett volna rövid úton dobni a filmbõl. Egyébként összességében, minden hibája ellenére, azt mondom, OK. Kicsit több reszelgetéssel viszont akár zseniális is lehetett volna.
10/10
Dr.Mouse 2009 febr. 28. - 19:10:27 10/10
(297/524)
Hmm.. Pedig én nem vagyok Geek.. Ahhoz túlságosan is sok minden érdekel. Ehhez képest nagyon szeretem ezt a filmet. :o)
Heathcliff 2009 febr. 28. - 18:44:46 Előzmény Dr.Mouse
(296/524)
Ez egy geek film, geekrõl szól geekeknek. http://hu.wikipedia.org/wiki/Geek
Bár van egy olyan sanda gyanúm, a geekek (egy része) is tudja, hogy a geekség egyoldalú, ezért nem tanácsos számukra a civilizációs vezetõ szerep. Nem is vágynak rá, szerintem.
10/10
offtopic
Dr.Mouse 2009 febr. 28. - 17:56:32 10/10 Előzmény Hannibal Lecter
(295/524)
Hmm.. azért az elég kemény, hogy evidens analógiát vonsz az emberi világnézettel, hittel és az IQ-val (ami amúgy, az EQ-faktor nélkül, csak fél-intelligencia)... A gondolkodás nem kell, hogy kizárja a hitet és a hitnek sem kell a gondolkodást kizárnia. Igaz, az utóbbira rengeteg a példa az intézményesített egyházak alapos munkájának "köszönhetõen" pl. a gnosztikusok üldöztetése, akik a tudást és a hitet egyenlõen értékelték.
A tudás az az egyén által generált információ-éhségre épült tanulási folyamat eredménye, mellyel megpróbáljuk tudományosan megmagyarázni mindazt, amiben hiszünk - vagy amit "érzünk", érzékelünk. Épp ezért, ez a folyamat végtelen és, csak törekedhetünk, hogy minél többet értsünk meg, bonyolult összefüggésekkel bíró világunkból. ..aminek, még csak a felszínét kapargatja az emberi intellektus. :o)
offtopic
Heathcliff 2009 febr. 27. - 03:25:35 Előzmény Hannibal Lecter
(294/524)
Kedves Hannibal, épp te adtad meg önmagad markáns cáfolatát: "Erre egyre több bizonyíték van, egy elõzõ kultúrára, amely nálunk jóval fejlettebb szintet ért el. Ne feledjük a világ nem jobb lett, hanem kényelmesebb. Nézzétek meg a Wall-E-t. Mit nyertünk? Lassan semmire se leszünk képesek, csak arra, hogy túléljük máról holnapra, az élet ma nem más mint fogyasztás, lebontás a nagy átlag számára." Vagyis: az IQ eredményeire, a tudományos haladásra épített civilizáció nem jobb lett, csak kényelmesebb; az emberiség egyre inkább csak fogyasztásra lesz képes. És mire nem vajon? Mi az a faktor, amiben az általad említett elõzõ kultúrák fejlettebbek voltak? (Én nem is mennék vissza olyan sokat, mint te; egyszerûen csak a jelenkori hightech, posztmodern euroatlanti civilizációnál "primitívebb" kultúrákra gondolok). És azt hiszem, ez a faktor az érzelmi intelligencia és a dolgok szellemi szemlélete. Ezt olvasd el, talán tetszeni fog: http://www.okotaj.hu/szamok/23-24/utak3.html
Ebbõl a nézõpontból pedig a vallás éppenséggel nem baj. Akkor már inkább baj az elvakultság. Azt pedig nem is tudom, mi okozza inkább: az értelmi vagy az érzelmi sekélyesség, esetleg az önelégültség? Ez utóbbi szerepét sem kicsinyelném le. Mert aki önelégült, az önmagából kiindulva értelmez; aki pedig saját magán keresztül látja a világot, az hogyan ismerhetné meg azt helyesen, objektíven, õszintén? Aztán az IQ-nál szerintem fontosabb pl. a kreativitás is, ami nagyfokú rugalmasságot, élénk fantáziát, játékosságot feltételez; és legalább annyira érzelmi, mint értelmi tevékenység.
Lehet, hogy az egész világ megismerésének, felfedezésének hasonlónak kéne lennie, mint ahogyan megismerünk, felfedezünk egy másik emberi lényt. Ebben a folyamatban pedig az IQ csak egy tényezõ. És nem is a legfontosabb.
10/10
offtopic
Hannibal Lecter 2009 febr. 26. - 19:40:23 10/10 Előzmény Finneas33
(293/524)
Az a baj a gondolatmeneteddel, hogy a nem a kereszténységgel van a baj, hanem magával a vallással, amely nem tud, hanem feltétel és kételkedés nélkül elfogad valamilyen állítást, vagyis hisz. Õk elhiszik, hogy Isten teremtette a világot és kész, nem készteti õket semmi a gondolkodásra. Az emberiség 95%-a nem vallásos, ahogy a filmben mondják, hanem, rendkívül alacsony IQ-val rendelkezik ezért nem képes az adott problémára gyorsan és hatékonyan válaszokat, megoldást kreálni, ami ugye maga az IQ. Az emberiség 95% mindig ilyen lesz, ezért a vallás ezeknek az embereknek létszükséglet. A világ bajaira egyetlen megoldás lehetne, a filozofikus arisztokrácia, amikor is a legmagasabb intelligenciával, nem pedig a legnagyobb hatalommal rendelkezõk irányítanák a földet és amíg a sok pamut tapsol az amerikai elnöknek és a pápának addig egyet nem kérnek számon tõlük és a t. kormányok, egyházak tagjain, ez pedig az IQ. Nem a reál tudás, egyetem stb, az csak adat, ami mozgatja az operációs rendszer, az pedig az IQ. Valamit állítani csak úgy lehet kedves vallásosok, ha van rá bizonyíték. Azt nem fogadom el, hogy a kereszténység miatt, azt viszont igen, hogy arra hivatkozva, annak nevében gyilkoltak, de a kettõ nem egy dolog. Több erõt fordítson mindenki a világ megismerésére, dobja le a gátlásokat és tegyen fel kérdéseket, keresse a válaszokat, lépjen ki az elme mátrixból és ne vezessék tanult és elfojtott pszicho sémák. A föld nagy problémák elé néz és egyetlen kiút van, ez pedig az intellektuális hatalom, de a bölcsek meg nem vállalják mert pontosan tudják, mennyire szart sem ér a hatalom. A földi vallások közül a buddhizmust kellene elõtérbe helyezni, mert az egyik legtisztább út az elõzõ un. aranykori, mára eltûnt elõzõ civilizációhoz, amely még ez elõtt, vagyis a vaskor elõtt volt. Egy biztos, a film alatt végig éreztem, hogy nem a vallásossággal van baj, hanem annak táptalajával, az alacsony intelligenciával, a pszichés defektekkel. Az emberiség egy része valóban fél a valódi válaszoktól, attól, hogy kitegye a fejét a való életbe, de valahol áldozat is, mert szándékosan generálják benne a tudatlanságot és a félelmet, még az a kevés IQ se tud adatokkal dolgozni, amely rendelkezésre állna. A megoldás talán már késõ, talán nincs is.Az egyetlen lehetõség, hogy kutatjuk mi volt itt 10.000 évvel ezelõtt. Erre egyre több bizonyíték van, egy elõzõ kultúrára, amely nálunk jóval fejlettebb szintet ért el. Ne feledjük a világ nem jobb lett, hanem kényelmesebb. Nézzétek meg a Wall-E-t. Mit nyertünk? Lassan semmire se leszünk képesek, csak arra, hogy túléljük máról holnapra, az élet ma nem más mint fogyasztás, lebontás a nagy átlag számára.
Tano72 2009 febr. 26. - 02:31:20
(292/524)
teljes mértékben egyetértek!!!
nagyon megható és megindító ez a film...elgondolkodtató és sztem aki megnézi, még ha film is, de átértékel dolgokat!!!
biztos, hogy nem vagyunk egyedül!!!
"hisz vétek lenne elpazarolni ennyi emberre"
10/10
norbi90 2009 febr. 26. - 01:32:39 10/10
(291/524)
Kedves Néz-Õ!
Nem , vagyis felületesen olvastam bele a hozzá szólásokba.Abszolút nem céloztam senki hozzászólására.A tiédre sem. Annyi a gondolatom,hozzád, az embernek nem, sokszor nem úgy kell ítéletet mondani,ahogy érez, hanem úgy, ha már képes saját érzelmein túl lépve objektíve, önnönmagát a gondolatot, az elképzelést,és az érzelmi hátterét is átgondolni, akkor igazán válik hitelessé.
A saját nézõpontunk nem minden esetben igaz és igazságos, és legkevésbé objektív emberbaráti.
Tisztelettel Üdvözöllek:norbi90
Steve1 2009 febr. 26. - 01:28:35
(290/524)
Bazz...
Azt tudjuk, hogy nagyon jó film, de a jóisten áldja meg ezeket a tetves magyar kereskedelmi adókat. Alig egy hónapja adták le utoljára!
10/10
norbi90 2009 febr. 26. - 01:10:18 10/10
(289/524)
Rádiócsillagásznak, :köszcsi !!!
Akkor már nem csak én vagyok "hülye"!!! Csákó!
10/10
norbi90 2009 febr. 26. - 01:04:59 10/10
(288/524)
Minden reakciót köszönök. A történet vége azért maradt nyitott, hogy a nézõ át értékelhesse,,, és át ültethesse saját érzelmi környezetébe, és aki érez és ért az megtalálja a hozzá szóló (felhívást, üzenetet, stb.).Ezért különbözünk, és ezért érdemes ,megpróbálni felkelteni embertársaink bensõét.És egy kicsit fel piszkálni!
Bocsásson meg nekem minden olvasó, de azt gondolom sokat kell még tapasztalnunk ahhoz
, hogy objektívek lehessünk bármely területen.
Tano72 2009 febr. 26. - 00:26:42
(287/524)
megnéztem az oldalt amit belinkeltél...
nagyon komoly, megnéztem a videókat is!!!
mindenkinek tudom ajánlani!
nagyon érdekes amit csinálsz!!!
sok sikert a továbbiakban!!!
tisztelettel
Tano72 2009 febr. 26. - 00:14:30 Előzmény Hannibal Lecter
(286/524)
hát igen én is láttam párszor. és lehet bennem vana hiba, de vége ködös...
az Apja akkor végülis vega lako és csak azért volt a földön h a lányt az "útra " terelje, h felvegye a kapcsolatot???vagy mi??
egyébként imádoma filmet, elgondolkodtató!!!
én hiszek benne h nem vagyunk egyedül....illetve nem hiszem, tudom!
che83 2009 febr. 26. - 00:01:43
(285/524)
Jól emlékszek h ez a film 1-2 hónapja volt ugyanitt?