Téma: Kártyavár

10/10
Parker 2013 szept. 15. - 20:24:44 10/10
(4/44)
Én nem szoktam feliratos filmet vagy sorozatot nézni, de ez beszippantott. Remélem bezsebel jó sok Emmy-t, aztán jön is a 2. évad :)
danab1 2013 júl. 30. - 16:17:43
(3/44)
Én is nem rég fejeztem be az elsõ évadot. Nagy rajongója vagyok Spacey munkásságának, így minden érdekel, amihez köze van. De ez egy különöse jól sikerült sorozat, bravúros alakításokkal, fordulatokkal és kivitelezéssel. Nekem Peter karaktere (és az õt alakító színész) a titkos kedvencem még. Csak ajánlani tudom.
komoroczyt 2013 júl. 20. - 15:08:46
(2/44)
blowup 2013 márc. 24. - 21:29:05
(1/44)
Pár hete a Spacey fórumon nem gondoltam volna, hogy gyorsan lesz lapja a Porton, ami akár azt is jelentheti, hogy valamelyik tv adni fogja.
Kézenfekvõ az összevetés a Boss-al, de merõben eltérõ a két karakter habitusa. Francis Underwood egy alattomos, mindenen átgázoló, semmit sem felejtõ, a sérelmekért kamatostól megfizetõ „mosolygós gyilkos”. Saját maga narrátora is, ami már vírusvideót is eredményezett, nem lennék meglepve ha mém válna belõle. A hálószövés mestere, eszközei sokkal kifinomultabbak, mint az ajtóstul a házba durrbele Tom Kane-nek. Akár egy pók, ez a legjobb hasonlat, áldozata észre sem veszi, mikor megkapja a halálos bénító szúrást, még kedélyesen pacsizik is hóhérjával, pedig már csak zombi.

Az évad felénél járva olyan 8/10 körülire teszem, késõbb ez javulhat, ha meglepnek egy váratlan fordulattal. Hozzátéve, sima drámai sorozatként 9.0-val 16. az imdb-n, szóval ez már azért valami.