3/10
yippikaya 2008 dec. 19. - 17:56:21 3/10 Előzmény shikaka
(27/87)
Abszolút egyetértek. Szerencsére én még nem láttam ilyenbõl 20-at:)
10/10
Dream 2008 jan. 11. - 20:50:53 10/10
(26/87)
Én most láttam elõször ezt a filmet, engem nagyon megfogott. Egyetértek azzal amiket Tison írt elõttem.
Én mindig is szerettem a romantikus filmeket, mert milyen szép hogy egymásra találnak, beleSzeretnek egymásba, és Boldogok együtt az emberek. Mindig vártam - és még most is várom talán - hogy ez velem is megtörténjen, elvégre én a filmek modern világában növök fel. Persze mind e mellett tisztában vagyok azzal hogy ezek filmek, és nem a valóság.
Szóval csak azt akarom mondani, hogy szerintem ez több mint egy egyszerû romantikus film, ez többrõl szól. magába foglalja a mai világ kritikáját, hogy semmit sem vesznek észre az emberek, hogy nem figyelünk az apró, de igazán fontos dolgokra. Hogy manapság a férfiak/fiúk nem tudnak udvarolni, és bemesélik maguknak az emberek hogy a férfiakban nincs annyi érzelem. Szerintem igenis van, kell hogy legyen, csak manapság ezzel senki nem hajlandó foglalkozni, nem hajlandó kimutatni... csak a pénz, a munka, a rohanás... Leopold csak érzelmekkel tele tud beszélni Kate-tel, és bárki mással is. Azt mondja, amit igazából, a lelke mélyén érez. Manapság ez ritkaság. Talán ezért csinálnak annyi filmet a romantikáról, mert hiányzik nekik, vágyakoznak utána, de nem hiszik hogy megkaphatják, íg inkább filbe sûrítik, hogy legalább ott találkozzunk vele.
Természetesen nem azt mondom hogy nem léteznek romantikus férfiak, sõt biztos hogy léteznek, talán sokan is, de akkor is jóval kevesebben mint régen. És szerintem ez csökken. Sajnos.

Köszönöm hogy hozzászólhattam, jól esett ezeket leírni, és még ha nem is értenek egyet, köszönöm azoknak akik elolvasták.
hozzászóló 2007 dec. 26. - 11:12:36
(25/87)
A filmet nagyon szeretem, de szerintem Meg Ryanhoz jobban illik Györgyi Anna hangja, Nem?
tison 2007 dec. 26. - 00:37:28 Előzmény Panni:)
(24/87)
Miután leírtam a véleményem, vetõdött fel bennem a nagy kérdés: Mindaz amit én beleláttam, minden megfeleltetés, párhuzamba állítás amit tettem, csak az én agyam szüleménye, vagy a film alkotóinak tudatos mûködésének felismerése? Én azt hiszem, hogy az utóbbi. Ugyanis túl sok, és túl konkrét megfeleltetéseket tudtam tenni ahhoz, hogy mindez véletlennek legyen nevezhetõ.

Azt gondolom, nálunk (férfiaknál) van a lehetõsége annak, hogy az elmúlt korokból az értékeket átmentsük. Ebbõl a korból kell olyan kort csinálnunk, amiben nem kell azt mondania senkinek, hogy "én nem a megfelelõ korban születtem".
Ez nagyon nagy felelõségünk.
Ahhoz, hogy Leopoldot idehozzuk, jó nagy adag kitartás, és bátorság kell.
A legnagyobb feladat ebben nem az hogy visszamenj az idõben és ott fel szedd magadra mind azt a tudást amibe Leopold belenõtt hanem az, hogy ezt visszajõve a jelenbe alkalmazni tudjad.
Ugyanis át kell szabni a 21. századra. Sajnos benne van a pakliban az orcára esés is, de mindenképpen azt tudom mondani férfi társaimnak, érdemes belevágni a kalandba.
A jutalom se fog elmaradni. A jutalom mibenlétének felvázolásában inkább a hölgyek lennének kompetensek, így ezt rájuk hagynám. (Vagy legyen inkább meglepetés ;-) )
10/10
Emeline 2007 dec. 24. - 09:43:41 10/10
(23/87)
Télleg jól leírtad, sztem én sem a megfelelõ korba születtem
Panni:) 2007 dec. 23. - 18:50:36 Előzmény tison
(22/87)
Olyan szépen és kifejezõen írtad le ezeket a dolgokat! Még hogy baj lenne hogy kiírtad ?! Néha én is úgy érzem hogy nem a megfelelõ korban születtem. Ez a rohanó sablonos világ egyáltalán nem passzol hozzám. A film szerintem nem egy óriási alkotás de mit vártok egy romantikus vígjátéktól? Márpedig ez az volt abból a kategóriából pedig igenis nagyon jó!
10/10
Emeline 2007 dec. 23. - 16:32:59 10/10
(21/87)
Én tegnap láttam a filmet. Nekem nagyon tetszett, egyszerûen szuper volt!!! H. Jackman nagyon jól alakított!!!
danab1 2007 dec. 23. - 14:00:18
(20/87)
Nem azt mondom, hogy egy mûfajteremtõ alkotás. De kedves és szórakoztató. Könnyed szombatesti kikapcsolódásnak épp megfelelõ. Ja, és tetszett a szinkron.
Sliyu 2007 dec. 23. - 13:15:37
(19/87)
nem rossz a film. de sztem max 2szer megnézhetõ.
5/10
shikaka 2007 dec. 23. - 12:21:02
(18/87)
Tegnap megnéztem ezt a filmet.

Nemtom. Ilyen filmet legalább 20at biztosan láttam már. A legzavaróbb az, hogy ez már nem csak romantikus volt, hanem egyszerûen szirupos.

Nekem nem adta be...
Rocco 2007 dec. 23. - 10:31:00
(17/87)
Nagyon jó dolgokat írtál, köszönjük, hogy mindezt megosztottad velünk.
tison 2007 dec. 23. - 00:57:36
(16/87)
Érdekes amit írtatok elõttem, és az még érdekesebb ami a film leírásában szerepel. Ugyanis számomra teljesen más dolgot jelentett. Egy film szerintem akkor jó, ha több leszek miután megnéztem, ha elgondolkodtat, és talán változásokat indukál bennem, és nem a tesztoszteron, vagy az adrenalin szintemben esetlegesen bekövetkezõ válozásokról beszélek. Ebben a filmben Breckin Meyer (Charlie McKay) -vel tudtam leginkább beazonosítani magamat. Én is ugyanabban a világban nõttem fel, mint Charlie. Nekem is azt tanították (az élet), hogy "színház az egész világ." Már egy jó ideje tudom, hogy a világ nem ez, nem a pénzrõl szól és nem a marketingesek irányítják. Vagyis dehogynem. De én régóta keresem azt az idõkaput, az inõnek és térnek azt a szegmensét, ahol még él mindaz amit Leopold képvisel. Mit meg nem adnék azért, hogy nekem is segítsen, ugyanúgy ahogy Charlie-n segített, ami által a randikérõ telefonbeszélgetés végére képes volt õszínte lenni, és máshogy szemlélni utána mindent (amirõl, persze nem szól a film, csak én képzelem oda).

Elnézést ha egy kicsit hosszú voltam, de muszáj volt kiírnom magamból.
dark_angel 2007 dec. 23. - 00:32:04
(15/87)
nem is emlékeztem hogy ennyi poén van benne,jó volt megnézni megint:)
Emesee 2007 dec. 22. - 23:33:40
(14/87)
Nagyon nagyon tetszik a film! Igaz amit elõttem irtatok, hogy azok nézzék meg akik szeretik a romantikus filmeket, de hát...én szeretem. :-)
Nem olyan ,,egy a sok közül''
dodo1994 2007 júl. 12. - 08:08:02
(13/87)
nekem is tetszett,bár láttam már jobb filmet is.MIndent összevetve jobb mint 1-2 csöpögõs vígjáték...
10/10
mameha 2007 jún. 20. - 19:38:35 10/10
(12/87)
én nagyon szeretem ezt a filmet:) az egyik kedvencem. mondjuk valószínûleg inkább Hugh Jackman és nem a story miatt :D
Bov 2007 máj. 14. - 17:54:02
(11/87)
nekem is túl nyálas volt.. aki szereti a romantikus filmeket, az nézze meg, más ne nagyon..
cicamacs 2007 márc. 28. - 16:20:49
(10/87)
imádom ezt a filmet. mindkét fõszereplõ kedvencemk, bár sokáig úgy voltam vele hogy biztos valami szokásos hülyeség. én egyszerûen imádom minden egyes percét, bár szerintem kissé siatõs a film: odajön, felfog, beleszeret, õ is visszamegy, õ utánna és boldogan élnek míg....
hal 2007 márc. 27. - 21:19:35
(9/87)
Jó a történet, csak a megvalósítással vannak problémáim. Talán Leopold túl hamar felfogta a helyzetet, szerintem elhúzhatták volna valamilyen poénokkal. Meg egy kicsit túlzottan csöpögõs. Szerintem egyszer nézhetõ.
Newcastle United 2006 dec. 17. - 19:30:04
(8/87)
Nem túl sikeres újítás.:)