Téma: Katyn

Petrezselyem 2008 máj. 04. - 16:55:50 Előzmény ondok
(134/434)
Ondok: "Még valami ,jelenleg is tömegesen halnak éhen Afrikában." Ezt kissé cinikus és tájékozatlan megjegyzésnek érzem a genocídium-gondolatmenet során, az ukrajnai kényszerített éhínségrõl szólva felhozni.

Az, hogy Afrikában, vagy aZsil-völgyben éheznek emberek, mire érv, ok, vagy magyarázat?
Ugek 2008 máj. 04. - 16:04:56
(133/434)
Sehr Gut! Diktátor és egyéb témákban másutt, más odaillõ fórumokon cseréjünk eszmét, tudásanyagot.
Kézcsókom!
7/10
Heathcliff 2008 máj. 04. - 15:43:24 7/10
(132/434)
Ja, ja :). Herr Hitler meg egy alkoholista FIA. Volt mit tanulnia Alois bácsikától...Annyi a különbség, hogy õ józanul nem élvezte az áldozatai lassú kínhalálát; hirtelen és gyorsan végzett ellenségeivel. Meg, hogy legközelebbi elvtársait hülye lett volna kiirtani. Sztálin viszont még a saját, német hadifogságba esett fiáról is ezt nyilatkozta: "Nincsenek orosz hadifoglyok, csak orosz árulók, és tudjuk, hogy a háború után hogyan bánjunk el velük... Nekem NINCS Jakov nevû fiam." Ezt a felvételt aztán a nácik lejátszották a hadifogolytábor bemondóján át, mire szegény srác a villanykerítésbe vetette magát....(
Ugek 2008 máj. 04. - 13:37:54 Előzmény Heathcliff
(131/434)
No, egye fene!
Joszif Visszárionovics Gyugasvili a Sátán kölyke volt (születési rendellenességként egy újjal több volt egyik végtagján). Mint a grúz nép hõs fia, köztörvényes bûnözõ, bankrabló(ideológia=a Párt részére így szerzett pénzt!), gyilkosságokkal vádolt(nem bizonyított?) börtöntöltelék. Herr Hitler példaképe: munka?táborok, az Endlõzung elõfutára, Gulág-ok, stb.
7/10
Heathcliff 2008 máj. 04. - 13:21:01 7/10 Előzmény Szocske74
(130/434)
Az általad említett kanálison 2x is levetítettek egy 6 részes dok.sorozatot Auschwitzról, a magyarokkal külön foglalkozott egy rész, és hát ez elképesztõ volt, érdemes megnézni: kiderült belõle, hogy az igazi disznók, akik a magyar zsidókat a németek karjába lökték, és ott is hagyták, a SZÖVETSÉGESEK voltak. Hosszú lenne elmesélni, de "vak tyúk is talál szemet" - a kanális vezetõi biztosan nem nézték végig a dok. sorozatot, mert egyébként nem érdekli õket a téma....:)
7/10
Heathcliff 2008 máj. 04. - 13:11:19 7/10
(129/434)
:) :) :) Egyetértek.
Csak az "önként, kéjjel öléssel" nem, mert itt nem voltak verõlegények, kínzóeszközök... csendben, szinte "finoman" bántak el velük, mintha mondjuk csirkegyárban dolgoznának. Aki "kéjjel ölt", az Sztálin volt, a történelem legborzalmasabb szörnyetege. (Gyerekkora óta masszív alkoholista. Jellemét leginkább ez határozta meg. Mint ahogyan Ruandában is ált. déltõl folyt a vér, amikorra a hutu katonák már lerészegedtek, és nem ismertek könyörületet. Úgy tudom, a jugoszláv háború katonái is be voltak drogozva "munka közben". Az USA-hadsereg is nagy gondot fordít a pszichikus befolyásoltság fenntartására, hogy elérje a katonák könyörtelenségét. A recski tábor õrei is gyakorlatilag állandóan részegek voltak, csakúgy, mint az auschwitzi õrök. Nem véletlenül utaltam a miniszterelnökünk italozására sem. Az alkohol iszonyatos pusztítást képes végezni egy ember jellemében, képes belõle fékezhetetlen, dühödt vadállatot csinálni. Lehet, hogy Katynban is sokkal durvábban folytak a dolgok, ahogyan durván folyt le a vodka is a katonák torkán...) De nem ezt láttuk. Itt mindenki józan volt, csendes és fegyelmezett...
Ugek 2008 máj. 04. - 13:05:28
(128/434)
OK! TALÁLT! SÜLLYEDT!
10/10
Szocske74 2008 máj. 04. - 13:03:40 10/10
(127/434)
Annak idején minden(!) középiskolásnak el kellett menni megnézni a filmet. Ezt kár tagadni. Rengeteg ismerõsöm, barátom van, aki meg kellett nézze a filmet, ha akarta, ha nem.
Kicsit olyan volt, mint annak idején a nagy, és kevésbé nagy szovjet filmek kötelezõ megtekintése.
A másik: miért van az, hogy ez (Schindler listája) az egyetlen film, ami fõmûsoridõben reklám nélkül ment le az egyik kereskedelmi kanálison? Aki nem hiszi...
Csak nem a kollektív bûntudat ébresztése/életbentartása volt a cél mindkét általam említett esetben?
Ugek 2008 máj. 04. - 13:03:35
(126/434)
Nem értem az inkorrektség, eretnekség felvetését a film kapcsán. Nem értem, miért megy az oda-vissza "kenegetés" említése. Nem értem, miért kell egy olyan bebizonyosodott történelmi tényen
vitatkozni, amely -sok egyéb történelemi magyarázattól függetlenül- az abszolút igazság.
Nem értem, miért kell a II.vh. magyar vonatkozásait felemlíteni (lásd: Ostrom, stb.).
Nem értem, miért nem csapódott le Nálatok a "mai magyar érzelem, értékítélet, lelki sivárság" napi döbbenete.
zsivago 2008 máj. 04. - 13:01:29
(125/434)
Ha Wajdának volt bátorsága megcsinálni ezt a filmet, volna-e olyan magyar rendezõ, akinek volna bátorsága filmet csinálni a magyarüldõzésekrõl, lakosságcserékrõl, a magyar gyerekek és nõk kínhaláláról a letört országrészekben? Ugye, hogy nem. Ha mégis, egy fillér támogatást se kapna hozzá, zártkörû vetítéseken mutogathatná a filmjét. A Wajda-film nagyon jól megcsinált film. A forgatókönyv ügyes, Edelman operatõri munkája remek. A színészek kiválóan játszanak. Maga a rendezõ pedig zseniális.
zsivago 2008 máj. 04. - 12:51:47
(124/434)
Nem olvastam el a százvalahány hozzászólást, mert nem a filmrõl folyik a szó, hanem megy a szokásos csihipuhi. Engem megrázott és felkavart a film vége: az embertelenségrõl szólt, az "önként, kéjjel ölés"-rõl szólt. Az emberiség alja, szemete gyilkolt Buchenwaldban, Katynban, Kambodzsában, ezek gyilkolták magyarokat a Vajdaságban és Erdélyben, az örmény népet, az indiánokat. Számomra -aki a jóságos szovjet hõsökrõl készült filmeken nevelõdtem- maga volt a döbbenet. A katyni rémségeket ismertem, olvastam róla, de így egészen más volt. Sokáig nem tudtam a film után elaludni.
7/10
Heathcliff 2008 máj. 04. - 12:38:26 7/10
(123/434)
Kedves Ondok, ha még mindig fenntartod, hogy az égbekiáltó bûneit csak Néró nem titkolta el, akkor kérlek, kezdd el újra a történelem tanulását. Másokkal való vitáidban még inkább kitûnik, hogy sajnos sokkal felkészületlenebbül próbálsz megvédeni egy álláspontot; õk tényeket hoznak, te inkább az elõítéleteidre és elfogultságodra hagyatkozol. Jó szöveg a közömbösségre, érdektelenségre: "Én ilyen holokauszttagadó könyvet el sem olvasok..." Mivel engem VALÓBAN iszonyatosan megrendített az, ami történt - akár Auschwitzban, akár a GULAG-on, akár Ruandában stb., ezért TUTI hogy legalábbis bele fogok nézni a könyvbe, ha végig tán nem is fussa az idõbõl, hogy elolvassam. Amit már képtelen vagyok legyûrni, az inkább a kínzások, a szenvedések nyers leírása a román börtönökben (Megkínozva Krisztusért), és a KÍN-ai börtönökben (Mennyei ember). Ezektõl tényleg annyira rosszul leszek, hogy nem bírom olvasni. De Finkelstein könyve, gondolom, sokkal közvetetten foglalkozik a fájdalommal.
Még egy: a németek által elrabolt zsidó vagyont Rákosi pajtás idején a franciák visszaküldték Magyarországra. Oszt eltûnt. A zsidóknak meg az a véleményük, hogy a jelenlegi MSZP-vezetés ne Holokauszt-ünnepségeket rendezzen, hanem adja vissza az ellopott értékeiket.
Sajnos nem tudok idézni A velencei kalmárból, de Shylock nem éppen arról elmélkedik, hogy a zsidók is PONT UGYANOLYAN EMBEREK, mint bárki más, nekik is pont ugyanúgy fáj, ha megsebzik õket, ha vérzenek...? Akkor te MIÉRT gondolod azt, hogy más népek szenvedése, genocídiuma, mások kínhalála... össze sem hasonlítható a Soával??? Hacsak nem politikai alapon. Jelenleg, úgy tûnik, ez (mármint a "politika") szívja fel és raktározza, melengeti a legtöbb ostobaságot, gyûlöletet, babonát, elõítéletet... Mint a sötét középkor. Sajnos egy olyan országban, ahol az õszödi, pityókás állapotban elmondott kreténséget óriási szónoki teljesítményként tartják számon, ez nem is lehet másképpen....A jelen sötétsége homályba burkolja a múltat is.
Magáról a filmrõl egyébként továbbra sincs szó a fórumon.
Humpy 2008 máj. 04. - 12:03:08
(122/434)
Nagyon érdekes és tanulságos hozzászólások. Egyre több ember ébred rá, hogy a történelmet nem lehet egy-két könyvbõl megérteni. Aki nyitott szemmel jár az észreveheti, hogy a dogmák milyen célt szolgálnak. A katyini tragédia és az errõl készült film nagyon nagy jelentõséggel bír. Ha ezt egyik vagy másik hozzászóló nem akarja megérteni, az az õ dolga. Az említett új forrásokat, dokumentumokat nem lehet azzal lesöpörni, hogy az igazságot már elmondták.
9/10
ondok 2008 máj. 04. - 11:33:01 9/10
(121/434)
rendben ,lehet hogy milliók,bár azért mindíg egy kicsit elgondolkodtató,amikor a bolsevikok által kivégzett "100 milliókról" hall az ember.A "durvább "módszer,lehet ,hogy nem jó minõsítés,bár azért a padlássöprés se volt éppen humánus nálunk,de itt azért nem haltak éhen tömegesen.
Azért ne legyünk elfogultak,mindíg az indíték is fontos a minõsítésnél,mert azért aszály esetén pl a cár atyuska alatt is voltak éhenhalások ,ha nem is annyi,bár akit érintett az nem számolgatott.Még valami ,jelenleg is tömegesen halnak éhen Afrikában.
Petrezselyem 2008 máj. 04. - 11:19:40
(120/434)
Milliók.

A "kicsit durvább"-nak aposztrofált módszereknek gondoltam, hogy nem ártana némi többletinformáció, de ez itt úgyis off, meg nem is tisztem, hogy most ezekrõl irkáljak.
9/10
ondok 2008 máj. 04. - 11:19:33 9/10
(119/434)
Hogy meg se történt azt nyilván arabok mondják ,akik k*rvára objektíven ítélik meg Izraelt és a zsidó történelmet.Ja meg az újnácik.
9/10
ondok 2008 máj. 04. - 11:17:24 9/10
(118/434)
OK, és? A zsidók között ugyanúgy vannak haszonlesõk,még hullagyalázók is.Magyarok közt is vannak.Csak egy apró jelenség: Antall Imre halálhírébõl is internetes cégek profitáltak pl.
Cionisták is vannak,és ? Attól még holokauszt az holokauszt.
9/10
ondok 2008 máj. 04. - 11:13:28 9/10
(117/434)
Nem mentem fel az ukrán éhinség okozóit,egyébként pedig minek kéne utánanézni?A bolsik eladták nyugatra az egész ukrán búzatermést haditechnikáért,azért hogy megtarthassák a hatalmat,hogy végrehajthassák "világmegváltó" küldetésüket.Ezért aztán százezrek haltak éhen.
Petrezselyem 2008 máj. 04. - 11:07:12
(116/434)
Nem, nem kurucinfós tudomány. :-) N. Finkelstein szülei majdaneki és auschwitzi túlélõk. Õ maga 1953-ban született, és doktorátusát a cionizmusból írta. Meglehetõsen pontosan adatolt, tudományos igényességgel írt könyv. Arról szól, hogy hogyan kovácsolnak komoly anyagi és politikai tõkét lelkiismeretlen emberek a túlélõk szenvedéseibõl.
verdeleth 2008 máj. 04. - 11:05:58
(115/434)
a holo-biznisz két fajta állitást tesz. Van aki azt mondja ez meg sem történt csak kihasználják Izrael nagyhatalmi törekvéseire
Mások, ,mint Finkelstein, nem tagadja hogy megtörtént, csak hogy ebbõl a kárpótlási pénzekbõl a túlélõk vajmi keveset kaptak, és külömbözõ zsidó szervezetek nyújják le (több milliárd dollárokat) A mû nem regény, tele van hivatalos forrássa, hivatkozással