CrazyBoy 2008 júl. 25. - 10:44:58
(37/117)
Igen imdb-n is fennt van.
10/10
FloXxXi 2008 jún. 26. - 17:22:42 10/10
(36/117)
Viszont Stephen King nagyot alakít a filmben a pap szerepében :D
10/10
FloXxXi 2008 jún. 26. - 17:18:31 10/10
(35/117)
Szerintem ez az egyetlen jól sikerült King-adaptáció...Aki csak a könyvei alapján készült filmeket nézi,-a könyv elolvasása nélkül-valószínûleg hülyeségnek tartja a Stephen King mûveket.Pedig a könyvek nagyon jók,csak a filmeket nem tudják normálisan összehozni.Viszont a Kedvencek temetõje marad az egyetlen igazán félelmetes horrorfilm az életemben :D
6/10
Hörcsögg 2008 jún. 14. - 22:22:27 6/10
(34/117)
Nos, amilyen jól kezdõdött a film, olyan gyenge lett a közepe-végefelé. Személy szerint én a horror filmet is a storyja miatt és nem a brutalitása miatt nézem meg, erre adok egy 6ost.
zee944 2008 ápr. 22. - 14:36:01
(33/117)
Nem értem, miért mondják sokan klasszikusnak ezt a filmet. Középszer. Ha már King-adaptáció, akkor Remény rabjai (tudom, mindenki ezt mondja, de akkor is) meg Tortúra, Dolores Claiborne.
10/10
natie 2008 ápr. 22. - 14:21:32 10/10
(32/117)
sztem ez a film egy a legjobb SK filmek közül. könyvben még izgibb és parásabb.
a 2. rész nem tetszett, ez az igazi.
pleb 2008 ápr. 08. - 21:14:28
(31/117)
Elég rég láttam a filmet, és akkor volt is hangulata, és nagyon féltünk, habár sokkal kisebb voltam. Egy nagyon jól kitalált történet, és remélem remake nem fog készülni belõle, mert ez így az igazi! 10/9.
StJust 2007 máj. 04. - 23:36:04
(30/117)
Talán azért,mert még elég fiatal voltam,amikor elõször megnéztem,talán azért,mert tényleg van valami a filmben,nekem tetszett! Van egy érdekes hangulata a filmnek,és ahogy a kisgyerek vihorászik benne pengével a kezében,az néha hátborzongató.
Szerintem a második rész sem rossz,bár a sztori szempontjából természetesen nem nyújthat újat!
ZsuZs 2007 ápr. 21. - 19:16:59 Előzmény csingacsucsu
(29/117)
Ja mondjuk az a hülye gyerek akit elöszõr temetek el ott és karmolta magát meg csontokat ásott ki na az tényleg erõltetett volt.....
csingacsucsu 2007 ápr. 08. - 15:30:05 Előzmény ZsuZs
(28/117)
khmm nos. megnéztem hát igaz a 2.rész sokkal rosszabb ehhez képest. ez félelmetesebb volt. és fokkal jobb!!! mondjuk egy kicsoit túlzott volt itt ott nekem de ez az én véleményem. amugy tetszett
ZsuZs 2007 febr. 26. - 10:41:58
(27/117)
Ez a film nagyon félelmetes és az a jó benne hogy nem a vérre tereli a hangsúlyt
ZsuZs 2006 dec. 24. - 16:23:40 Előzmény Rootwin
(26/117)
Jaja nagyon para film!!
ZsuZs 2006 dec. 24. - 16:22:29 Előzmény Porker
(25/117)
Ja biztos!!!A nagymamámat temettem el oda:D
Dorka92 2006 okt. 29. - 14:17:16
(24/117)
Igen, pont ez a film egyik fõ pozitivuma hogy olyan jól kapcsolódnak a dolgok egymáshoz. Amugy nagyon szivesen:-)
Dorka92 2006 okt. 29. - 10:17:52
(23/117)
***Spoiler***
Folyt köv.Utánna van ugyebár a kisfi halála akit egy tehetaútós gázol el.A család nem tudja ezt feldolgozni, a férfit figyelmezteti a szomszéd hogy eszóébe ne jusosn feléleszteni a fiát,mert 1szer történt csak ilyen emberrel de csúnya vége lett.Luise mégis elássa a fiút,aki éjszaka közepén kiveszi az alvó apja kését a tartóból átmegy a szomszédba megöli a szomszéd bácsit. Az anyja idõközben ahazajön mikor meglátja a kisfiút átöleli de az anyját is megöli.Luise felébred látja hogy a kése eltünt.Altatószurit kever elaltatja a macskát,aki meghal majd a szomszédba a saját fiát is megkell ölnie...Teljesen bekattan bemeséli hogy a neje még lehet normálkis is hiszen csak most halt meg õt is elviszi a temetõbe.A film végén ott sir a konyhában a férfi mikor megjelenik az élõhalott feleség.Hosszan önkivületben csókolózni kezdenek,mikor is a feleség egyik kezében a kést a férfi felé tartja. Itt lezérul a film, magyarul meghal a férfi is.
Dorka92 2006 okt. 29. - 10:08:55
(22/117)
Én leirom szivesen.
Szóval az elején a Creed család elköltözik a nagyvárosból.Az apa orvos, van egy felesége egy olyan 7 év körüli kislánya meg egy 2 év körüli kisfia. A kislánynak van egy cicája Chruch.A film elején megjelenik egy helyi szomszéd bácsi aki megmutatja nekik a környéket, természetesen a Kedvencek temetõjét is. A kislánynak azt mondja az elején hogy ez az a hely ahol a halottak beszélnek. Utánna gyorsan kijavitja magát hogy a sirkövekre értette.A kislány nagyon félti a cicáját,az apja megigéri hogy nem lesz vele semmi gond.
Másnap az orvos apához a korházba behoznak egy srácot akit valami szörnyû baleset ért a koponyájából szószerint kiszakadt egy darab. Az orvos próbálja ujraéleszteni,de meghal.Mikor lecsuukja a szemét a srác,hirtelen megragadja az orvos kezét és annyit mond hogy éjszaka eljön érte. Utánna meghal ténylegesen.Az orvos megrémül,éjszaka forgolódik mikor a zombi fejû pasas megjelenik.A Victor Pascov nevû férfi kiviszi az orvost, Luise-t a kedvencek temetõjébe, és csak annyit mond neki hogy semmi áron ne mennyjen tovább a temetõ mögött részre, ami átkozott mert nagy baj lesz. A férfi aki mellesleg számomra a legrémisztõbb volt a filmbe, valójában jó ember,hiszen figyelmeztetni akarja az orvost,azért mert megpróbélta õt is menteni mikor már biztosra volt vehetõ a halála. Az orvos az éjszaka közepén ott áll a temetõbe Victorral próbálja magának bemesélni, hogy ez csak álom, lefekszik a földre.Mikor felébred az ágyában találja magát, ám a lába földes,koszos igy tudja nem volt álom.Mikor kimenne a kertbe látja hogy a lánya cicája halott.Teljesen tanácstalan, nem tudja hogy mit csináljon,hiszen a kislánya teljesen maga alatt lenne. A szomszéd bácsival elmennek eltemetni a cicát ám mig Luise a kedvencek temtõjébe akarja vinni az állatot, a szomszéd férfi azt ajánlja hogy a temetõ mögötti indián temetõbe temessk el a ciciát.Nem mondja el hogy miért.Luise nem hallgat Victor fenyegetésére,és eltemetik ott a macskát.Másnapra ugy ébred az orvos hogy a macskája kinn ugrál a kertbe.A szeme gonoszul villog, összekarmolja ráadásul patkányokat öl a békés macska,látja rajta hogy nem az igazi.Értetlenül áll a dolog elõtt, bemeséli magáénak hogy a macska nem is volt halott mikor eltemette ám a szomszéd elmondja neki hogy a macska feltámadt az indián temetõ ereje miatt,ám soha nem lesz olyan mint volt.Azért akarta ide temettetni az állatot, mert látta hogy a kislány nem tudja még a macska halálát feldolgozni, igy jobb ha nem tud róla.Itt biztos történik egy két kis apróság a filmben nem pontosan emléxek, viszont itt megismerjük kicsit a feleség multját.Megtudjuk hogy a nõvére súlyos gerincbetegésggel/fogyatékossággal született leginkább 1 félelmetes élõhalottra hasonlitott, a szüle pedig állandóan azt akarták hogy õ foglalkozzon vele, a feleség Reachel pedig már a halálát kivánta.Miután télleg meghalt lelkiismeretfurdalása is volt.Többször felrémlett elõtte a nõvére képe aki mellesleg szintén angyon félelmetes volt a filmben. Utánna jön
offtopic
Dorka92 2006 okt. 24. - 18:07:03
(21/117)
Akkor télleg rokonlelkek / Rokonhülyék vagyunk :-))))))))))
Bár én a filmen kivül is gondolkodom ezen.
Dee mondjuk hát nem tudom végülis nem mind1:P
Dorka92 2006 okt. 24. - 18:05:46
(20/117)
Az lehet, ezen csak mi gondolkodunk. :-P
Newcastle United 2006 okt. 24. - 14:05:34
(19/117)
Szerintem King nem gondolkozott ilyeneken, egyszerûen csak borzongatni akart.
Dorka92 2006 okt. 23. - 20:26:56
(18/117)
:-DD
Mármint melyiken gondoltál? A lélek dolgon, az útósztoriban vagy mind2ben? :-)
A 2.ban szerintem nem derül ki, mert nem róluk szól.