Dorka92 2006 okt. 23. - 17:49:05
(17/117)
Am. ne nézzetek hülyének ez most csak eszembejutott (utóbbi hsz):)
Dorka92 2006 okt. 23. - 15:37:35
(16/117)
Jah meg most ez mellékes, nem tudom hogy nagyon ideillik e, de arról jutott eszembe mikor a kislány kérdi az apját hogy õ miben hisz. És mondja az apja hogy van aki a Mennyországban, van aki az újjszületésben, van aki szerint csak elmúlunk.

És bár nem akarok a vallásba, meg ilyen hitkérdésekbe belemenni, de vajon King mire gonolt? HOgy miután visszatér a halott feleség, meg kisfiú azoknak a lelke már nincs a testükben és egy gonosz vezsi át a helyét, minden csak látszat, és valójában nem is õk, vagy King szerint nincs tovább a halál után, tehát nincs is lélek, egyszerûen az agyuk alakult át...

Jó tudom ez annyira nem ide illik, de errõl jutott eszembe:)
Dorka92 2006 okt. 23. - 15:32:19
(15/117)
Valahogy engem ez annyira megfogott, csak ültem 3 percig mereven a vége után. Hiszen olvasva is gondolom King jellemezte Luise kétségbeesését. Pedig itt már annyira látszott a végén, hogy szegény teljesen megkattant, egy ostoba ürügyet mesélt be magának, hogy mivel Reachel még csak most halt meg lehet máshogy lesz, pedig jól tudta hogy nem cska bizni akart. Meg annyira elvakult, összetört volt, hogy eszébe se jutott hogy a kisfia is milyen gonosz lett, csak tudta hogy ekkora tragédiát már nem tud feldolgozni. És mikor megjelent a felesége, szerintem különösen visszataszitó,gonosz arccal, jól tudta hogy gonosz, de nem érdekelte, csak megcsókolta és ez lett a veszte.

Amugy engem nagyon nagyon érdekelt volna hogy ezután is mi történt... Luise elvérezve, halottam fekszik a házban, a kisfiú sirja üres, a hullája szintén a házban van, a cica halott a kertben, a szomszéd brutálisan meggyilkolva fekszik a házában, és ott a házban, vagy faluban nem tudom minek nevezzem egy élõhalott nõ járkál és gyilkol. A kislányuk meg a nagyszüleinél van, és mit sem sejt (bár megálmodja)...
Jó,gondolom pont ezért lett igy vége, hogy a FANTÁZIA a lényeg, dehát ennek az utóképei megdöbbentõek lennének... Többszörös gyilkosság, zombi nõ, árva kislány...
És pont ez a furcsa,hogy amilyen King mûvet ismerek abban nem arra megy rá hogy mindenki meghaljon (Halálos Árnyék,Dolores, meg végsõsoron a halálsoronba is él a fõ fõ szereplõ), ez meg más...de nem is tudom...
Dorka92 2006 okt. 22. - 11:21:05
(14/117)
Engem a cicás dolog annyira nem taglózott le, inkább a kisfiú, meg a végén a feleség. :|
Dorka92 2006 okt. 22. - 10:29:32
(13/117)
Teljesen véletlen néztem bele tegnap este, mivel a halálos árnyékot akartam megnézni, ugy gondoltam nézem ezt addig mig az nem kezdõdik, de nem tudtam elkapcsolni olyan hihetetlenül jó a film. Számomra ebben a filmben az is hihetetlen hogy úgy tudnak ijesztgetni, és félelmetes hangulat kelteni, hogy nincsen benne semmien ijesztõ háttérzene, meg félelmet keltõ filmes efektek, hiszen maga a film is nagyon régi, de hihetetlen h ennek ellenére is milyen jó. Engem nagyon megfokott több részlete is, meg például a figurák, például a visszajáró victor pascov aki elméletileg nem is gonoszt játszott, na attól is kirázott a hideg. Hát a bejezés, az meg külön érdekes volt. Könyvet nem olvastam, de azt hiszem nem hagyom ki.
Meroving 2006 okt. 21. - 20:23:47
(12/117)
Nekem is tetszett,de engem nem fogott meg annyira...
Szerintem (bár az összes Stephen King jó)a Tortúra a legjobb,mert az nem egyszerûen egy horror,hanem egy marha jó lélektani film.
kevinspéci 2006 okt. 21. - 11:05:26
(11/117)
Ez kivételt képez azon King-feldolgozások között, amelyek nem híres színészekkel készültek, hisz téleg elég jó.
Még engem is megrémített kicsit, mikor megnéztem, pedig én aztán nem ijedek meg a saját árnyékomtól - csak, ha mögöttem van... :)
Vikke 2006 okt. 13. - 16:23:59
(10/117)
Szerintem is nagyon félelmetes de inkább lelkileg.
Ha jól belegondolsz nagyon durva és ez a mû is Stephen King zsenialitásáról és kreatívitásáról árulkodik.
Porker 2006 okt. 07. - 16:52:23 Előzmény ZsuZs
(9/117)
Miért nem mertél, talán csak nem te is eltemettél vkit amicmac temetõben :I ?

Amúgy hatalmas.A leghitelesebb SK film-könyv párosítás.

Ja és Ramones számok benne hatalamsak!Mikor a végén kiált egyet a doki és indul a zene!!!!
Rootwin 2006 szept. 16. - 06:56:42 Előzmény ZsuZs
(8/117)
én 11 évesen láttam elõször, akkor nem tartottam olyan nagy számank, de pár évvel késõbb... :s Hihetetleül félemetes film!
ZsuZs 2006 júl. 21. - 18:19:59 Előzmény csingacsucsu
(7/117)
Nekem nagyon tetszett a film és tényleg nagyon para este a sötétbe alig mertem kimenni a mosdóba!!!!
csingacsucsu 2006 júl. 06. - 09:44:17
(6/117)
ok :)
Newcastle United 2006 júl. 04. - 09:52:56
(5/117)
A másodikban csalódni fogsz. Na de nézd meg inkább, aztán majd beszélünk róla.
csingacsucsu 2006 júl. 04. - 09:33:50 Előzmény Newcastle United
(4/117)
szerintem nagyon jó film.
igaz még nem láttam a második rézst de nem hagyom ki.
hát erre a filmre tényleg mondhatom hogy a nem birtam aludni utána kategória.
Newcastle United 2006 máj. 19. - 18:21:27
(3/117)
Érezhetõ volt a szorongás, mint a könyvben, bár szerintem olvasva ütõsebb. A folytatás említésre se méltó.
Redfield 2006 máj. 19. - 13:21:48
(2/117)
Amikor King ezt a sztorit írta, egy ideig abba akarta hagyni, mert még maga is annyira megrémûlt az egésztõl. Túl durva egyszerûen. Filmen meg mégjobb, talán az egyetlen olyan hatású King-film, ami után rajtam volt a sokkos para. Kár, hogy a folytatást egy kicsit már elszúrták. Vagy inkább az, hogy egyáltalán készült folytatás...
Retee 2006 máj. 19. - 13:15:23
(1/117)
Legjobb!