Téma: Keith

Andibandi10 2011 júl. 18. - 10:49:31
(261/301)
Baromi lassan indul, a végét pedig úgy összecsapták, hogy csak pislogtam.
Ettõl függetlenül tetszett, a srác lejátszik mindenkit!
jelekk 2011 jún. 23. - 21:59:07
(260/301)
Én elõször 2 éve néztem meg ezt a filmet. Akkor 13 éves voltam . Bevallom õszintén a film nézése után is csak ezen járt az agyam. Elsõre sok mindent nem értettem. Pl: Mi értelme van ennek a sok "jelenetnek", búcsú jelenet(na, azt tejesen félreértettem!)bowling jelenet stb. A 2 év alatt ez volt a 6. alkalom , hogy megnéztem a filmet . Elõször nem nagyon tetszett, de most ez lett az egyik kedvenc filmem:)
Valamelyik régebbi hozzászólásban olvastam ,hogy 14 éves kor alatt jó , de utána...
Én ezt most megcáfolnám. Szerintem pont, hogy 14 éves kor fölött lehet csak igazán felfogni , átélni a film lényegét! Hiszen egy 13 évesnél fiatalabb gyerek mit tudhat arról , hogy mi az amikor valaki IGAZÁN szerelmes , milyen elveszíteni, és milyen a halál gondolata . Szerintem ezek olyan dolgok amiket érett emberek is nehezen dolgoznak fel.
Én ezt a filmet csak ajánlani tudom. Még most is találok benne újdonságot (6- szor néztem meg).Akinek nem tetszett annak azt mondanám most hagyja , aztán majd egy másfél év múlva nézze meg újra . Ha kell 6x, mert garantáltan érthetõbb és ezáltal jobb lesz
Nálam 10 pont :)
10/10
RDoo 2011 jún. 19. - 21:08:57 10/10
(259/301)
- A zenéje – nálam ez az alap.
- Jól eltalálták a magyarhangokat is.
***SPOILER***
- a srác küzdelme az érzelmei ellen, erõs önkontrollja (nehogy beleszeressen) – ez jól látható pl. az elsõ csók utáni arckifejezésébõl.
- s ahogy mégis legyõzik az érzelmei (pl 2.csóknál)
- ahogy fokozatosan változik a lány életfelfogása, fontossági sorrendje, gyengül a srác önkontrollja
- tetszik a srác humora, titokzatossága, amelyekkel komoly, belsõ vívódását, szomorúságát leplezi, néha sikertelenül – és ezt olykor a lány észre is veszi, gondolkodóba ejti
- a végén a srác kegyetlen, durva szavai (mi volt a valódi célja), aztán a vallomása, hogy csak egy kis idõt akart, de a legrosszabb, ami történt vele, hogy megismerkedtek, mert már nem elég a kis idõ, sokkal többet veszít, sokkal jobban fáj így elmenni (hogy szereti)
- aztán a lány reagálása, hogy nem érdekli semmi, csak hogy vele legyen, mindegy mennyi ideje van
- mindkét fél részérõl ez egy mély, nagy szerelem kinyilvánítása. Látható ez abból, ahogy a lány élete azután tovább folytatódik.
***SPOILER VÉGE***
A mai világban ritkán lát/tapasztal az ember ilyen mély érzéseket, ezért fogja meg az embert, ejti rabul. Sokkal több ilyen film kellene! A srác alakítása, arcmimikája, pedig fantasztikus! A lány is jó.
M.Zs.F 2011 jún. 10. - 12:50:19
(258/301)
No hát ettõl szép és kerek a világ, hogy mindannyian máshogyan látjuk. :) Számomra továbbra sem tûnik valóságosnak a helyzet, és hát Õ nyilván egy "jobb"fajta depresszióban szenvedett, mint más, ha magán kivûl volt még ereje mással is foglalkozni, és egy ilyen tervet véghezvinni. (Amikor én depressziós voltam örültem, hogy az ágyból ki tudtam mászni enni, aztán mentem is vissza, de amikor az ún."jobb"napjaim voltak akkor sem ilyenen törtem a fejem. Bár mindenki más, és mindenkinél máshogyan jelenik meg ez is.)

A lényegen ez mit sem változtat , értem én azt is, amit az elõttem szóló szeretne velem közölni, sõt azzal is tisztában vagyok amit a film szeretne mondani, de egyszerûen nem hozzám vezetnek az eszközök.
10/10
bsrg 2011 jún. 10. - 11:35:50 10/10
(257/301)
nem spoiler szagú, hanem az. elmondod a film végét, ráadásul nem csak azt a részét, amit már mindenki tud, aki elég ostoba volt a film fórumát megnézni választás elõtt (mert azt már vagy 20-an leírták).

és ez a hozzászólásod is, továbbra is SPOILER.

SOPILER
nem talált egy lányt és beleszeretett, hanem talált egy lányt, aki mintha mindig fölötte állt volna, idilli élete volt, boldog volt. ezt akarta elrontani. arról lehet vitatkozni, hogy mikor szeretett bele, de valószínûleg sokáig nem (pl az elsõ csóknál egyértelmû sztem, hogy még nem).

Egy õszintén hívõ emberrõl el tudnám képzelni, hogy hasonló dolog meg sem fordul a fejében, de Keith valószínûleg nem volt az. ráadásul súlyosan depressziós volt. de végül is õ is belátta, hogy ez nem teszi boldoggá, nincs értelme másokat is nyomorúságossá tenni, ezért is szakította meg a kapcsolatot a lánnyal. (mert szerintem egyszerûen azért, mert beleszeretett és így jobban fáj a halál, annak nincs értelme. úgysem fogja elfelejteni annyi idõ alatt, egyedül. egyszerûen jobb választás lenne a lánnyal tölteni a maradék idejét - no hiányérzet. de amikor megmondja, hogy szereti, onnantól tudja, hogy mindketten úgy lesznek boldogabbak, ha együtt töltik a maradék idõt.

de ez csak az én interpretációm.


amúgy: A séta a múltba c. filmhez szokták hasonlítani, na, nekem az nagyon megfeküdte a gyomrom. Giccsesnek, üresnek, sablonosnak találtam. Ami értékelhetõ volt benne, az a fiú rosszfiúságának lélektani része volt. azért nem részletezem, mert a kerettörténeten meg egy jeleneten kívül már alig emlékszem rá.
M.Zs.F 2011 jún. 10. - 10:58:17
(256/301)
Igen, visszaolvastam, valóban spoiler-szagú amit irtam, elnézést érte.
Viszont megkérlek hogy olvasd el amit irtam mégegyszer! Az a lényege, hogy igen, valóban, ha én kapnék egy gyors halálos itéletet a kezemhez, én is megtennék mindent, hogy kiélvezzem a maradék idõmet, boldog legyek, felszabadult, és érezzem hogy amikor majd mennem kell, akkor nem lesz bennem hiányérzet, hogy ezt sem csináltam, meg azt sem. A kulcsszavak itt a "boldog legyek". A srác szerinted mennyire volt boldog attól, hogy talált egy lányt, beleszeretett, aztán meg lett ami lett, és közben még úgy is kezelte a lányt, mint valami rongyot??? Van ember akinek ez boldogságot okoz? Szerintem nincsen, s pláne nem egy halálraitélt embernek.
10/10
bsrg 2011 jún. 09. - 23:32:53 10/10 Előzmény M.Zs.F
(255/301)
M.Zs.F - hatalmas SPOILER volt, ne olvasd el, ha még nem láttad.

SPOILER
am én igen, el tudom képzelni, hogy ez legyen fontos. ha nekem mondanák, h pár hónap múlva meghalok, valószínûleg nem csinálnék úgy, mintha minden szép lenne, töltsük a szeretteinkkel az utolsó napjainkat, stb. inkább szét akarnék törni mindent, másokat is, ne csak én szenvedjek. innék, drogoznék, d*gnék, bungee jumpingolnék és még annyira sem próbálnék normálisan viselkedni, mint ez a srác. messze nem.
SPOILER VÉGE

szerintem nagyon jó film. én amikor elõször láttam, nevettem rajta, sírtam rajta, pedig egyedül voltam. a zenéjét imádom, a sok apró kidolgozott részletet imádom, és általában, a film minden percét élvezem. ami ritka. 10/10.

DANTE, téged meg megöllek.
M.Zs.F 2011 jún. 09. - 21:43:04
(254/301)
***SPOILER***

Nagyon sok elfogult rajongója lehet a filmnek, vagy a két gyerekszinésznek hogy ennyire magas a pontszáma. Nem rossz, nem rossz, de számomra nem mutatott annyit, hogy 9-es legyen. Nekem abszolút nem életszerû, egyszerûen nem tudom azt elképzelni, hogy egy tinifiúnak ez legyen a fontos az utolsó napjaiban, hogy boldogtalanná tegyen egy lányt. Mert ha még azért tenné boldogtalanná, hogy Õ maga legyen boldog, de nem. Mintha arra akarna végig appellálni a film, hogy: na kedves nézõ most bõgjél, meg most, meg még a végén legyél is depressziós. :D
És a fiú játéka engem abszolút nem gyõzött meg, végig azon gondolkoztam, hogy grimaszol vagy mi?

Egyszer meg lehetett nézni, de örülök, hogy gyorsan megirtam ezt a véleményt, mert 2 hét múlva már sajnos nem emlékeznék arra sem, hogy láttam a filmet.

10/4
10/10
RichieJack 2011 máj. 10. - 01:26:07 10/10
(253/301)
Tree Adams - Open Road

Azért kedvenc, mert váratlanul eszembe jut és agyalok rajta... Fantasztikus!!!
10/10
Pandamanci 2011 jan. 22. - 20:29:56 10/10 Előzmény Mityi
(252/301)
Én 28 évesen láttam és nagyon megfogott. Egyszer legalább érdemes megnézni!
2/10
Mityi 2011 jan. 02. - 17:23:33 2/10
(251/301)
Tiniknek bejöhet, max 14 éves korig. Nagyon gyenge.
cometzjeah 2010 nov. 04. - 22:54:43
(250/301)
tetszetõs :)
10/10
KingaSilver2 2010 okt. 28. - 19:38:20 10/10
(249/301)
Ez a film...!Egyszerûen gyönyörû:)nagyon tetszett:)imádom!:)A kedvenc filmem lett.Ajánlom mindenkinek.:):)
10/10
MTINA18 2010 okt. 23. - 16:16:15 10/10 Előzmény Io
(248/301)
Látom mindenkinek ez a szám jön be. :D Nekem is ez tetszett meg elõször, nagyon jó dal. :)
Io 2010 okt. 21. - 21:52:57
(247/301)
Meg van: mexicolas times infinity
:)
Io 2010 okt. 21. - 21:11:16
(246/301)
Io 2010 okt. 21. - 20:59:51
(245/301)
Valaki nem tudja, milyen szám szól akkor, mikor már a lányt kiközösítik, megy be a suliba sapkába, óra van és Keith hírtelen mellette ül? Egy pasi énekli, de nem tudok rájönni, melyik. Köszön!
Io 2010 okt. 21. - 20:57:44
(244/301)
Hatalmas film. Ajánlásra néztem meg, és nagyon megérte. Azóta mégegyszer láttam. Aki teheti, nézze meg. Sokat mond az életrõl.
miri16 2010 okt. 21. - 20:54:25 Előzmény filmees
(243/301)
a sablonos film nem itt kezdõdik...
nekem nagyon tetszett olyan lelkizõs film
moxika 2010 okt. 10. - 11:44:23
(242/301)
Lehet, hogy a sztori sablonos,(?) de a két fõszereplõ játéka a jól megírt szövegek igen is magával ragadnak. Megülte a gyomromat, és nekem az a jó film amelyik megüli a gyomromat. De mondhatnám azt is, hogy hasson a szimpatikus idegrendszeremre !!! Nézzétek csak meg bátran.

SPOILER!!!!!! Ne olvasd tovább ha nem láttad!!!!!

És tényleg! Most cinikus leszek: milyen sablonos is az, ha egy 16 éves fiatalnak el kell mennie! Én kihagynám a világ rendjébõl ezt a sablont is! Sajna nem lehet,ezért továbbra is készítenek hasonló témájú filmet.