Téma: Keith

filmees 2010 okt. 06. - 18:12:26
(241/301)
Ma délután néztem meg...ahogy vége lett, meg kellett néznem újra. Fantasztikus film. Olyan szinten ragadott magával, hogy azt képzelni se mertem volna! Mindenkinek csak ajánlani tudom!!
6/10
einstein5 2010 szept. 19. - 14:52:14 6/10 Előzmény nuca2831
(240/301)
Nem nagy szám. Még hogy nem sablonos. Egy egyszerû kis filmecske szar véggel. Vannak sokkal jobb filmek is ebben a mûfajban. Nem ajánlom!
nuca2831 2010 szept. 10. - 22:34:34
(239/301)
annyira jo!!!!
10/10
MTINA18 2010 aug. 21. - 21:36:02 10/10 Előzmény phoenixx
(238/301)
Wow!!! Micsoda hozzászólás... Le vagyok nyûgözve, de komolyan. Egyébként ezt a videót én is láttam már, és tényleg nagyon jó. Ha jól emlékszem, egy német lány (BillsFreakyBaby) készíti ezeket a fantasztikus videókat.
Nekem ezek tetszenek még nagyon:
http://www.youtube.com/watch?v=KmaPf2e9ZV8
http://www.youtube.com/watch?v=dPXnFC4sG_c <- Engem ettõl a videótól ráz ki a hideg.
http://www.youtube.com/watch?v=DnD_E5mRYww
http://www.youtube.com/watch?v=pPcFSK0HGJc
http://www.youtube.com/watch?v=48k91gQ55oE
10/10
phoenixx 2010 aug. 20. - 19:19:49 10/10
(237/301)
Ja és még annyit, hogy eredetiben kell nézni!!!!
in english!!!!
össze sem vethetõ a magyarra szinkronizált változattal... no comment
10/10
offtopic
phoenixx 2010 aug. 20. - 19:12:45 10/10
(236/301)
Ha valakinek tetszett a film akkor ezt nézze meg:
http://www.youtube.com/watch?v=xN9zCULr4VM
Nem fog csalódni!!! A hideg is kirázott tõle...

Kegyetlen jó film! Nem csak egy sablonos tinirománc. Igazi dráma! Egy valós dráma. Magával ragad, felkavar, sokkol, megráz, elgondolkodtat, olyan érzelmi töltést hagy benned maga után, amit nem felejtesz el, beivódik a lelkedbe. Õszinte, igazi érzelmek, komoly lelki fejlõdés van benne. Egy átalakulás, belsõ lelki fejlõdés története. Egyfajta terápiás lehetõség ez a film annak, aki megnézi, hogy az életet máshogy is lássa. Egy végzetes játszma története, melynek során mindenki megváltozik. Az utazás közben a szereplõk megtalálják igazi énjüket. Az a fajta film, ami után többre értékeled az életed, önmagad, szeretteidet! Ha kinyitod a lelked és hagyod hogy a film mint egy úthenger keresztülmenjen rajtad, utána megpróbálsz feltápászkodni porcikáidból és továbbmennél, ha tudnál, de már nem ugyanaz az ember vagy mint elõtte. Másként látod a világot. Megmozgat benned valamit, hogy vajon eddig éltél-e eddig egyáltalán? Önmagad voltál-e egyáltalán? Vagy csak egy bábu a sok közt.

A film rendezõje nyilatkozta ezt: "a szerelem olyan erõ, amit nem tudsz kontrollálni".

Ennél nincs jobb film! Csodaszép, zseniális, félelmetesen jó film. Tökéletes. Minden a helyén van benne az utolsó kockáig, mozdulatig, akkordig. Ez egy olyan kaliberû film, ami után meredsz a fekete képernyõre és jó ideig nem tudsz más filmet nézni. Kavarog a fejedben, napokig a hatása alatt vagy. Egyszerre fáj és ugyanakkor símogat. Olyan mélységekbe visz le, amit õszintén szólva nem lehet szavakba önteni, ezt a filmet érzeni kell. Nincs elrugaszkodva a valóságtól, abszolút hihetõ történet, hiteles karakterek, átérezhetõ atmoszféra. Emiatt annyira szívfacsaró. A történetben az a legjobb, hogy nem prédikál, nem rágja szádba az igazságot, nem szónokol, hanem a képzeletedre hagy egy csomó dolgot. Azáltal adja a legtöbbet, hogy a nézõt közremûködésre bírja.
Aki megértette a filmet, az rájön hogy annyi olyan ember van a világban mint Keith és annyi olyan mint Natalie. Nem tisztességes, hogy az élet ilyen, de ilyen. Keith tudja/tudta ezt.
Minél közelebb a halál, annál inkább élsz!
A fõszereplõ (Jesse) úgy játszik benne mint egy hõs, mindent visz!
Igazi kincs! Százszor is meg tudnám nézni. Számtalan okból.
Szégyen, hogy nem kapott semmilyen díjat.
Sajnálhatod, ha kihagyod és megköszönöd, ha láthattad.
Keith pontosan az a film, amit elvárok egy filmtõl: legyen drámai, legyen tele érzelemmel és mutasson rá, hogy a határ a csillagos ég. Mi többet várhatnánk még...
Kevés ilyen jó film van. Nehéz lekörözni.
10/10. Úgy jó ahogy van! Köszönöm, hogy rátaláltam...
Egy a sokból.. 2010 aug. 06. - 10:05:57
(235/301)
Jha, s még valami senki ne itéljen a cim alapján, mert teljesen mást kap /sokkal, de sokkal többet / mint amit a cim sugall / legalábbis én igy voltam vele /
Egy a sokból.. 2010 aug. 06. - 10:04:00
(234/301)
Nagggyon szép film, mindenki nézze meg, aki csak teheti... tipik olyan film, ami rávilágit az élet rövidségére és arra, hogy az élet tényleg egy röpke pillanat a halálhoz képest, és ne vesztegessük olyanra az idõnket amit nem is szeretünk, ez mellett nem unalmas a kibontakozás és megható...
Mylady 2010 júl. 29. - 17:28:14
(233/301)
Szerintem nagyon jó a film! Én 3szor néztem meg, 1 héten belül. Fogalmam sincs, hogy miért tetszett meg annyira. De tetszik! 10/10
9/10
Sliyu 2010 júl. 27. - 22:20:18 9/10
(232/301)
jah és a 9 csillagot meg elnyomtam xD nemtom hogy sorry xD
9/10
Sliyu 2010 júl. 27. - 22:18:34 9/10
(231/301)
Hát nem tudom, ez a film kicsit (eléggé) üres számomra. Már 2x láttam, de egyszerûen nem hat meg. Pedig én próbáltam. :) Nem sorolnám a nagy romantikus drámákhoz, mert ebbõl nagyon sok minden hiányzik még. Az ilyen tinikategóriában sztem a Séta a múltba-nál kezdõdnek a rom.drámák. De ez csak egyéni vélemény. Kövezzetek meg. :D
HannahDora 2010 júl. 27. - 16:24:13 Előzmény roffroff
(230/301)
Igazán nagyon szívesen. Reméltem, hogy örömet szerezhetek a felirattal. :)
roffroff 2010 júl. 15. - 22:53:41 Előzmény HannahDora
(229/301)
Szia,
nagyon megörültem, amikor ma rátaláltam a feliratodra, már régebben is kerestem, de sehol nem találtam... Szóval köszi. :)
10/10
MTINA18 2010 júl. 07. - 22:08:56 10/10 Előzmény HannahDora
(228/301)
Oké, köszi szépen a válaszodat. Engem meggyõztél. :) Ügyes fordító leszel/vagy.
HannahDora 2010 júl. 06. - 22:41:29
(227/301)
Jaj, és amúgy még annyit akartam, hogy a "screw with your head"-et pedig Raff mondja korábban, és ott is másképp fordították, pedig ilyen összefüggésben semmiképp sem lehet fuck... szóval erre gondoltam elsõsorban.
HannahDora 2010 júl. 06. - 22:40:05
(226/301)
Szia! Köszi, örülök, ha tetszett a felirat! :)
Valóban jelent ilyesmit a "screw", de itt biztos vagyok benne, hogy nem, amit Keith utána mond (I screwed you big time), az szerintem mindenképpen átverésre vonatkozik, igaz, hogy Natalie utána azt válaszolja, amit írtál, de Keith elõtte nem csak errõl beszél, hanem az egész tervérõl Natalie ellen. Szóval ezért gondolom ezt, bocsi, nem akarok itt okoskodni, csak elmondtam. Szerintem amúgy a fordító nem annyira látta át a szlengeket, mert egyszer meg a "chilling"-et fordította úgy, hogy "fázom", amit persze jelenthetne szigorú felfogásban, de szlengszóként egészen más. Persze ettõl függetlenül jó a szinkron, nem azért mondtam. És tényleg bocsi a hosszas érvelésért, évek óta fordítónak készülök, úgyhogy szeretnék alaposnak tûnni. :))
Tényleg nagyon köszi, amit írtál, örülök, ha sikerült a felirattal örömet szerezni. Aki szereti ezt a filmet, annak szerintem meg kellene néznie legalább egyszer eredeti nyelven, bár a magyar is jó, de azért eredetiben egész más élmény.
10/10
MTINA18 2010 júl. 06. - 20:59:06 10/10 Előzmény HannahDora
(225/301)
Szia!

Nagyon köszönöm a feliratot. Nekem megvan a film szinkronosan, de most nagyon örülök, hogy feliratosan is megszereztem. Még egyszer nagyon köszi. :)
Nagyon ügyesen fordítottad le.
Nem igazán akarok beleszólni, de szerintem a "to screw" igét jól szinkronizálták, mert utána néztem, és tényleg azt is jelenti többek között.
És így logikusabb is, amikor Natalie azt mondja: "So you screwed me. So what? Me... I made love to you."
Tehát, hogy neki Keith nem egy "kaland" volt, hanem szeretkezett vele.
De lehet, hogy tévedek és neked van igazad. Ha így van, akkor ne is vedd figyelembe amit írtam! :)
HannahDora 2010 júl. 02. - 22:38:16
(224/301)
Sziasztok!
Ha valaki szeretné angolul látni ezt a filmet (mellesleg ezerszer jobb eredeti nyelven), elkészítettem a feliratát, ami mától letölthetõ a www.feliratok.hu oldalról. Angol felirat nem létezik a filmhez (illetve egy igen, de az olyan csapnivaló, hogy kár is emlegetni), így jobbára hallás után dolgoztam, illetve emlékeztem a szinkronra is, de meg kell mondjam, a magyar szövegben volt néhány igen durva hiba.... (Képtelen vagyok megérteni, hogyan lehetett a "screw with one's head" kifejezést "fuck"-ként értelmezni, de mindegy.) Igyekeztem nagyon, hogy jó legyen a felirat, szóval õszintén remélem, hogy tudjátok majd használni.

Én is rettenetesen szeretem ezt a filmet. Kevés, nagyon kevés alkalommal látni ennyire hiteles és tökéletes szerelem-ábrázolást, és nagyon ritka az ennyire tisztán romantikus film, ami elkerül minden talmi csillogást és hiteltelen fényezést, egyszerûen csak megmutatja, mi az a szerelem - igazán és lélekkel. Mindig imádtam a független filmeket, és a Keith a lehetõ legjobb válasz arra, miért; csodálatos, amikor olyan alkotásra bukkan az ember, ami felejthetetlen, és ehhez az esetek többségében a legalacsonyabb költségvetés is elég. Ennek a filmnek szíve van. A színészek az utolsó arcrezdülésig zseniálisak, és minden jelenet a legapróbb részletekig a helyén van. Lélegzetelállító film. Olyan egyszerûnek álcázza magát, és mégis annyira összetett... Bár mindenki látná egyszer.
10/10
Gilka 2010 jún. 03. - 13:43:28 10/10
(223/301)
Egyik este összeültem legjobb bnõmmel filmnézõs estet tartani. Elsõként ezt a filmet raktuk be. Mit ne mondjak, nem néztünk többet... Ezután nehéz. A film jellemábrázolása, ahogy kibontakozik a két fõ karakter, a pedáns papamamakedvence lány és a furcsa, rejtélyes fiú... Mindkét karakter elõrébbvitte a másik személyiségét a filmben, egymást erõsítették. A két színész ragyogóan játszott, a sztoriban az elsõ kockától az utolsóig nem találtam olyan részt, ami értelmetlen lett volna, a zene fantasztikusan illett a filmhez... Nekem 10/10 es...
wrossi 2010 jún. 01. - 13:14:41
(222/301)
Ebben a filmben minden benne van ami egy jó filmben benne kell,hogy legyen.Elõfordul,hogy egy film elsõ egy órája az utolsó húsz perc álltal nyer értelmet.