1/10
Balatony 2010 máj. 26. - 03:06:25 1/10
(30/90)
A hisztériûdra nincs semmi szükség. Ajánlom figyelmedbe a lenti olvasmányokat, valamint az atomenergiát, mindkettõ igen hatásos.
10/10
NANU..! NANU..! 2010 máj. 26. - 02:51:36 10/10
(29/90)
Ez sussmurussnak ment volna, csak ez a szar rendszer a PORT.hu-nak az idõ korlát miatt kidobott... :(
10/10
NANU..! NANU..! 2010 máj. 26. - 02:49:02 10/10
(28/90)
Azzal hogy itt leírod, mit teszel és mit nem, azzal nem fogod megváltoztatni az öko szisztémát és a globális éghajlati felmelegedést, sem az emberek hozzáállását... :(
Sajnos, mint ahogy azt már más is írta a folyamat visszafordíthatatlan. :(
De lehet, hogy késleltetni tudjuk vagy valamennyire, stabilizálni tudjuk, esetleg, javítani, de ahhoz nem csak az emberi tényezõ, hanem bizony a szerencsére is szükség lesz... :(
Amin már évtizedek óta lehetne javítani, jobbá tenni, és hasznosan alkalmazni, az, míg a fekete arany irányítja az emberek mindennapját, sajnos nem fog változni vagy nagyon lassan fog végbe menni, aminek jelenleg is a kezdetén van az emberiség. De sok az akadály, és míg a nagyhatalmúak ezen nem akarnak változtatni, addig nem is lesz változás… :(

De néhány ötlet, amit már lehetne alkalmazni a mindennapokban is a feszültségmentesítésen kívül, aminek tulajdonképpen nem sok haszna van, ha csak nem a TV és egyéb készülékgyártóknak, hogy hamarébb menjenek tönkre a készülékek, és így többet és hamarabb kelljen vásárolni újat… :(

Pl. Itt az UNIO létre hozhatnának egy közös egységes környezetvédelmi és energiatakarékos és alternatív energiafejlesztést és kötelezvényt.

Itt van a szél, a napenergia, nehogy mán a turista döntse el, hogy hol lehet ezeket alkalmazni, mikor ezek közös és fontos alternatív energia hordozok… stb

Az új építésû házak esetén, az engedélyezésben csak úgy adnám ki az engedélyt, ha az esõcsatorna vizét, valamilyen formában, de visszahasznosításra kerülne…
Gondolok itt a kert locsolására, hogy a kertbe leásva 1-2 m3-es tartályba kerülne az esõvíz és nem közvetlen a szabadba, vagy a csatornarendszerbe, ez óriási pazarlás, hogy ezt hagyjuk a szabadba folyni, de sorolhatnám még a hasznosítási példákat…
A fakitermelést is korlátoznám, és sokkal szigorúbban büntetném a jogtalan fakitermelést és a fenyõfák kivágását is szigorítanám, ill. ösztönözném, hogy térjenek át az emberek a mûfenyõre… :(
A kutatóknak is kikéne tûzni egy olyan célt, amivel a fa anyagát helyettesíteni tudnák a bútor és az építõiparban egyaránt…
A mûanyag palettákat már jó ideje gyártják, de még mindig fa paletta van 90-95%-ban a piacon… :(
Vagy ott van a napenergia, a háztetõk cserepe adja a napenergiája által az elektromos áramot termelve, amit pár éve egy magyar feltaláló vagy fejlesztõ gyárt, ami nálam már vagy 20 éve ki volt találva elméletben, de ezen ötletemet is valaki lenyúlta… :(
De ha ezeket alkalmaznánk, már és ezeket törvénybe ill. építkezési rendeletekbe foglalva kötelezõk lennének, máris óriási eredmények származnának belõle…
E-helyett, ma még mindig csak beszélgetés szintjén alkalmaznak ezt, azt, nem beszélve a víz által hajtott autóról, amit szintén magyar talált fel és a süllyesztõbe került anno, és azóta sincs nagy áttörés az autó iparban sem a más alternatív energiahajtással kapcsolatban, ami meg van, az iszonyú drága, hol ott ennek ma már a fordítottan kellene történnie… :(
Na és akkor, hagy ne említsem a hideg fúziót, amit úgy titkolnak és cáfolnak… :(
Azért van ott és tart ott az emberiség, mert kapzsi és mindenbõl csak a pénzt akarja kivenni, sokat és gyorsan…
Majd a pénzel és az arannyal vajon mit fog kezdeni, az ember, ha nem lesz tiszta oxigén, vagy H2O és az élelemrõl még csak nem is írtam… ?:(
1/10
Balatony 2010 máj. 26. - 01:18:30 1/10
(27/90)
Ja, még annyi: Igen, képes voltam ezért regisztrálni (habár egy ideje már olvasom az oldalt). Az idegesített föl, hogy ilyen idõ távlatában még mindig van, aki elhiszi a hype-ot, amit kapunk a médiától. Jellemzõ sztori: BME-n egy OMSZ-es meteorológus tartott elõadást a témáról. Sokan vitatkoztak vele, majd a végén megkérdezte egy ismerõsöm tõle: miér közli ezeket a valótlan adatokat? Magának is tudnia kéne, hogy nem igazak. A válasz pedig: Tudom. Mert azt mondták.
A miértre sajnos nem tudni a választ- ennyit a hitelességrõl.
1/10
Balatony 2010 máj. 26. - 01:11:20 1/10 Előzmény susmuruss
(26/90)
Na szóval. Elsõszámú, ami elég széleskörben cáfolja a globális felmelegedés körül gerjesztett hiedelmeket, és vele együtt a film összes fõ pilléreként szolgáló állítást: Bjorn Lomborg: Cool it!- Hidegvérrel!(Typotex, 2008, szokatlan szempontok sorozat-jellemzõ...). Magyarok közt úttörõ a témában: Maklári Tamás: Klímahisztéria, és egyéb gyógyítható betegségek c. könyve (Studium Bt., 2008). Magyarul megjelent további könyvekrõl nem tudok sajnos. Az angol (szak)irodalom viszont igen gazdag a témában (csak hát ugye, nem ér el hozzánk.).
Külföldi szerzõktõl a legrövidebb amit ajánlani tudok: http://www.slideshare.net/guest3c5779/al-gore-climate-change-inconvenient-truth ez egy rövid vetítés, ami cáfol jó néhány, a filmben elhangzott dolgot.
Filmrõl eleddig nem tudok.
Még nevek: Richard Lindzen, Michael Crichton (többek közt az ER alkotója), Steve McIntyre, Vaclav Klaus, Nir Shaviv. Õk politikusok, tudósok, médiaszemélyiségek vegyesen, mind a szkepticista vonulatot követik.
Al Gore filmje finoman szólva is ferdít. Ehhez képest az IPCC, amely adatainak nagy részét Gore a filmben (túlozva) közölte, szintén valótlan és elnagyolt jelentéseket készít. A koppenhágai konferencia elõtt napvilágra került egy levelezés két fejes közt, ahol az adatok szándékos eltúlzásáról van szó, hogy hozzák az elõzõleg megjósolt számokat- lett is botrány belõle, persze itthon kis visszhanggal.
Mindegy, ha érdekel, elolvasod a könyveket, utánézel a neveknek- ha ezentúl érdekelnek anyagok, küldök szívesen.
Annyit még hozzátennék: nem, nem szarok a környezetemre. Csak nem árt prioritási listát készíteni a globális problémákról. A global warming témakörében messze nincs egyetértés, az ellene való "védekezés" szélmalomharc és pénzkidobás (a pontos adatokért ld. könyv), miközben annyi bajunk van, mint a fene: vízhiány, betegségek, éhínség stb. Szóval messze nem szarom le a környezetem, sõt. Csak úgy gondolom, tudom, mi az, amiért tudok tenni, és mi az, amiért nem (és felesleges).
susmuruss 2010 máj. 24. - 14:03:31
(25/90)
na varom az ajanlasaidat. Tobbet is. megtisztelo hogy miattam kepes voltal regisztralni az oldalra, en sajnos nem tudok leszurni semmit a te kommentjeidbol ezt sajnalom is. Ennyire felbosszantott ami irtam? Esetleg egy vagy kozuluk aki nagyivbe sz*rik a kornyezetvedelemre. Szerintem altalanos dolgokrol beszeltem amit egy valamire valo kulturalt ember nem tesz, illetve tesz a kornyezete vegett. Lehet hogy nem kozvetelenul mi okozzuk a globalis felmelegedest, de baromira felgyorsitjuk.
Visszaterve az ajanlasaidra: elolvasom (ha konyv) ill megnezem ha film. Minden formatumban erdekel. Ha igazat adok neked akkor sem fogok az elozo kommentemben felsoroltak szerint viselkedni. Ugye ezt megerted?
1/10
Balatony 2010 máj. 24. - 00:51:02 1/10 Előzmény susmuruss
(24/90)
susmuruss... fogom a fejem. Reméltem, hogy azért a film megjelenése óta elegen cáfolták meg, eleget hallgattuk, hogy mennyi valótlanságot állít ahhoz, hogy mára nem fut bele az ember hasonlóan elvakult, tájékozatlan kommentekbe. Kiváncsiságból megnéztem a hozzászólásaidat itt- ott, bevallom, egy kicsit tartok tõle, hogy a torkomnak ugrasz, hogy védd ostobaságodat, de egye fene. Ettõl függetlenül szívesen ajánlok pár olvasnivalót a global warming szkepticista vonulatáról, amik talán elgondolkodtatnak, és talán más fénybe helyezik a hisztériát, ami még ma is megy.
susmuruss 2010 máj. 21. - 13:09:13
(23/90)
elnezest a helyesirasi hibakert de gyorsan irtam.
susmuruss 2010 máj. 21. - 13:08:25
(22/90)
nanu nanu teeee ostobaaa. Hany eves vagy? Mit nem lehet a filmen erteni? elmondjam a te szinteden mit ne csinalj?Ha kell osszegszem neked.
Komolyra forditva a szot.Eleg logikusan levezette mi minek koszonheto. Nezzuk csak! 3 eve azt mondta hogy 10-15 ev mulva teljes mertekben erezni fogjuk a globfelm-et. En mar most latom. Magyarorszagon tornado? Ennyi esot? Ennyi havat mint iden telen??? Mar most baromi idegesito ez az osszes jelenseg. Mi lesz itt jovore meg azutan. Abba nem is merek belegondolni hogy az ominozus 10 ev ha letelik mi lesz itt. Csak tel meg nyar??? Esok viharok egesz evben? akarjuk ezt? Persze egyeseknek kurvakenyelmes minden reggel a kiba...ott kocsijaval menni a munkahelyere. Lehet hogy 3-an ultok benne es anyagilag jobban megeri de nem ezt kene nezni.Remelem a benzin literje hamarosan 1000 forint fole megy. Fizessen mindeki ha akar autozni. En is hasznalok autot, Al Gore is hasznal autot, de nem mindegy mennyit.Takarodj el biciklit venni. Olcsobb a fenntartasi koltsege es ingyen hasznalhato. Nem logikus?
Ha nem hasznalod a villanyt ne egjen.Ne menjen egesz nap a kurva tv ha nem nezed. Ejszakara kapcsold ki a PC-t meg akkor is ha koleszban laksz es nem te fizetsz az aramert. Tudom hogy benne van a kolidijban. Az eromuvek egyre tobb aramot termelnek.
Egyesek folyamatosan folyo csapviznel pipereszkednek a tukor elott, locsol egbe vilagba mert olcso. Eljon az ido amikor draga literjeert allunk sorba a boltba mert a csapbol mar nem lehet ihato vizet nyerni. Leszarja mindneki hogy ki fizet erte, feleslegesen ne folyasd, 10 ev mulva nem lesz. A fekete erdo vajon meddig taplalja kedves folyonkat a dunat? Ha mar megveszuk a sok muanyag szart a teszkoban, lehetne hogy a szelektiv hulladekgyujtobe dobom.
Ha mar bagozol az utcan, te taho paraszt, akkor na fübe dobd el a csikket. Latom nap mint nap a sok gyokeret ahogy ezt teszi.Mennyibol tart elmenni a kukaig es ott elnyomni?
Erdemes lenne azert elgondolkodni mennyit teszunk a foldunkert. Remelem van reinkarnacio, es aki a legkevesebbet tette a foldert, es a legtobb kárt, azok fognak az inyseges idoben a legtobbet szenvedni.
10/10
NANU..! NANU..! 2009 dec. 23. - 22:45:03 10/10
(21/90)
Majd Én fogok mánn sporolni, mert mások burzsuáznak/tak, meg egy családban 2-3 meg 4 kocsi van...
Nehogy mánn... :(
10/10
NANU..! NANU..! 2009 dec. 23. - 22:41:08 10/10
(20/90)
( Q-szar )... :(
Le szinkronizálhatták volna... :(
Két napomba telt végig nézni, és még így is van amit nem láttam benne, vagy nem tudtam megfigyelni a kiírást... :(
10/10
Noncika 2009 szept. 29. - 17:29:11 10/10
(19/90)
Utolsó mondatom értelmesre sikeredettXD
Szal: Mit ér ez az egész, ha látni, hogy a többi embert ez az egész nem izgatja?
10/10
Noncika 2009 szept. 29. - 17:27:20 10/10
(18/90)
Nagyon jó film. Elõször azt hittem, hogy unalmas lesz, de végig lekötött. Al Gore kiváló "elõadó". De a film után olyan tehetetlenséget éreztem. Kis városban lakom, így max 15 perc alatt el tudok jutni a város másik végébe, így én sosem járok kocsival (az egy más kérdés, hogy nincs jogsim, de sosem kérek meg senkit, hogy vigyenek el kocsival), mindenhova biciklivel, vagy gyalog járok és egyáltalán nem megterhelõ. De mit ér ez, ha látni, hogy szinte semmit sem ér az egész?:S
wolody 2008 dec. 10. - 02:34:36 Előzmény Devla77
(17/90)
Jaja, nem mi okozzuk, mi csak rohadtul felgyorsítjuk! Az sem rossz azért...és ez 100%
lolandlovag 2008 jún. 03. - 15:44:54
(16/90)
10/10
tothsamu 2008 ápr. 18. - 10:19:22 10/10
(15/90)
sajnos...
10/10
tothsamu 2008 ápr. 18. - 10:19:03 10/10
(14/90)
10/10
dove57 2007 dec. 27. - 08:34:50 Előzmény Devla77
(13/90)
Szia!

Javaslom, hogy akit érdekel,a témával kapcsolatban informálódjon László Ervin professzor munkájáról,a Romai Clubról és a Budapest Club felöl.
10/10
Wicky 2007 okt. 09. - 18:54:38 10/10
(12/90)
Na szóval ezt jól megírtam:) pl gázók->gázok:)
és az a "túl sok ez a gáz akor a több hõ esik csapdába,és ezáltal felmelegszik a hõ." nem a hõ melegszik hanem a levegõ!

Tudom-tudom,elõször tanuljak meg magyarul írni...:)
10/10
Wicky 2007 okt. 09. - 17:55:03 10/10
(11/90)
A 10 leggyakoribb téveszme a globális felmelegedéssel kapcsolatban:
1."A tudósok nem értenek egyet abban, hogy a Föld éghajlatának változását az emberek okozzák."
2."Sok tényezõ van hatással az éghajlatra - nincs értelme, hogy pont a CO2 miatt aggódjunk."
3."Az éghajlat az idõk során természetes úton változik, tehát az a változás, amit most tapasztalunk, csak a természetes ciklus része."
4."Az ózonrétegen lévõ lyuk globális felmelegedést okoz."
5."Semmit nem tehetünk az éghajlatváltozás ellen. Már túl késõ."
6."Az Antarktisz jege vastagszik, tehát nem lehet igaz, hogy a globális felmelegedés miatt a gleccserek és a tengerek jege elolvad."
7."A globális felmelegedés jó dolog, mert megszabadít minket a fagyos telektõl, és segíti a növények gyors növekedését."
8."A tudósok által mért felmelegedés csak a városok hõcsapda hatásának következménye, ennek semmi köze az üvegház-gázokhoz."
9."A globális felmelegedés annak a következménye, hogy a XX. század elején egy meteor becsapódott Szibériában."
10."Egyes területeken a hõmérsékletek nem emelkednek, tehát a globális felmelegedés csak hiedelem."

lásd: Al Gore: Kellemetlen igazság (könyv)