Sz Peter 2013 okt. 19. - 11:13:22
(86/146)
A 6. évadot nézi valaki? Nagyon beindultak!
Somatom 2013 szept. 08. - 02:15:12
(85/146)
A klubélet szempontjából a többi limonádéhoz képest a sorozat elég hiteles. Túl hiteles. Ehhez kellet bennfentes, aki áldását adta rá. Sonny epizódszerepe tulajdonképpen üzenet, hogy ki/mi volt a kontroll. A színezés viszont sok részletnél túl élénkre sikerült, ami torzítja a képet, irreálisan mutatja be a karaktereket. Pl.:
Gemma szerepe túlzó, a valóságban ekkora "hatalma" nem lehet egy Old Lady -nek.
Egy olyan régi klubtag, mint Tig, sohasem kockáztatna ilyen partizánakciót, mert pontosan tudja, hogy a klub jóváhagyása nélkül egy ilyen akkor is a colorjába kerülhet, ha egyébként igaza lenne. Kivéve akkor, ha az elnök közvetlen utasítására tette. De ez sem lenne reális. Ilyen utasítást nem ad a presy, mert a klubgyûlésen õ is csak egy szavazat, ott neki is felelnie kell a döntéseiért.
A valóságban nem nagyon lehet ennyi rejtett titka egy klubtagnak. A teljes joghoz minden klubban 100% -os szavazati arány kell. Ez mintaszerû hozáállás esetén is minimum 3-5 év. Addig hangaround -ként, majd prospect -ként is az élete nyitott könyv kell legyen minden klubtag számára, ha tag szeretne lenni. Ráadásul tálcán kell nyújtania az életét, mert ha X idõn belül nem kapja meg a "közepét", akkor távoznia kell a klubból és ez nagy szégyen.
Ezzel csak arra szeretnék utalni, hogy ez is csak film. Látszik, hogy igyekeztek hitelesnek mutatni, de akkor is csak mese.
Még egyetlen részt sem láttam szinkronnal, nem tudom, hogy mennyire hiteles a Magyar verzió. Sok motoros filmben szerepelnek olyan kifejezések, hogy embléma, kívülálló, jelölt, részleg, stb. A color, hangaround, prospect, chapter szavaknak ilyen értelemben nincs Magyar megfelelõjük, a világon mindenhol az angol kifejezéseket használják. Javaslom a sorozatot az eredeti hanggal és Etti által készített felirattal.
Még valami. Sok helyen láttam kérdésként, hogy ki/mi az a Sam Crow/SAMCRO. Kluboknál az ilyen rövidítés teljesen elfogadott. Kívülállók számára az ilyen kifejezés nem létezõ személyre, vagy más, semleges dologra utal, de valójában a klubot jelenti Itt az õsalapítót, a Mother Chapter -t. Sons of Anarchy Motorcycles Club Redwood Original.
Sz Peter 2013 szept. 01. - 12:28:47
(84/146)
Azért a körülményeket figyelembe véve Tara és Jax is elég nagy problémákkal állnak szemben. Ezeket nem igazán lehet végig dalolva/mosolyogva megélni. :)
És ha belegondolsz, végül Donna-nak is beigazolódtak az aggályai.
10/10
nyck 2013 szept. 01. - 12:16:14 10/10 Előzmény Sz Peter
(83/146)
Persze, hogy Clay is ellenszenves, de õ az elejétõl kezdve az. :) Ez a karakter tipikusan az, amirõl rögtön tudni lehet, hogy simlis és lesznek vele gondok. Ron nagyon jól játssza. :) De már Tara problémázásai jobban fárasztanak. Ha õt kinyírnák, nem hiányozna. Donna is ilyen volt. Állandóan csak csipogott. :)
Sz Peter 2013 júl. 08. - 00:42:56
(82/146)
És Clay nem ellenszenves? :)
10/10
nyck 2013 júl. 07. - 22:08:49 10/10 Előzmény melody03
(81/146)
Jelentem lesz még 8. évad is. :) Sokan azt mondják, csak Jax kinyírásával lehet csak lezárni a sorozatot. De bízom Sutter-ben, hogy valami ütõsebbet fog kitalálni. Nem olyan rossz a szinkronja, de eredetiben sokkal élvezetesebb, az tuti. Charlie hangja...... te jó ég, meg Katey Sagal-t bírom. Állandóan, mindenre ugyanaz a reakció : S h i t! Imádom hallgatni.
10/10
nyck 2013 júl. 07. - 22:04:38 10/10 Előzmény convar
(80/146)
Pont a káosz a lényege. Ez az alapja Tig-nek, hogy totál idióta és nem gondolkodik.
SPOILER
Emlékezz csak vissza, hogy már a legelsõ részben is miatta volt a rohangálás, mikor megtalálták a 2 összeégett csajt és aztán Tig-nek megint elgurult a gyógyszere és a többiek meg moshatták ki a sz.rból.
SPOILER
A story-t az alapkarakterek jellemvonásai alakítják. Imádom. Persze elfogult vagyok! :) De már csak kíváncsiságból is végignézem. Bár egy olyan rész se volt, amit untam volna. Bár Tara karakterét már szörnyen rühellem, õ nagyon ellenszenves lett, de a többiekkel nincs gondom.
10/10
melody03 2013 jún. 14. - 17:59:49 10/10
(79/146)
Na ez egy igazi jól felépített, de mégis nyomon követhetõ, izgalmas, pörgõs sorozat. Nem lehet megunni, sõt függõséget okoz (fõleg így nõi szemmel nézve :D) Kár, hogy egyszer vége lesz, simán tudnám a végtelenségig nézni a Barátok közt helyett... ebbõl ki lehetne hozni akármennyi évadot anélkül, hogy velejéig rágott csont lenne belõle. Természetesen ez is, mint minden más sorozat szinkronosan pocsék, az eredeti hanggal éri el a tökéletes hatást! Ajánlom mindenkinek, férfiaknak-nõknek! ;)
Sz Peter 2013 jún. 02. - 10:06:54
(78/146)
Hány epizódot láttál belõle?
1/10
tamast2 2013 jún. 02. - 09:49:09 1/10
(77/146)
Elég gyenge ez a sorozat, pedig a 9,2 - es átlagtól többet vártam volna. Sok leányzó pontozhatta fel a sok motorosgyilkos, jóképû és természetesen családszeretõ Anarchia fiai miatt :-)
5/10
convar 2013 ápr. 17. - 15:38:00 5/10
(76/146)
A 4. éved végéig jutottam. Viszont tovább mostmár nem is akarok, mert csalódtam a sorozatban.


SPOILER

Ilyen nincs hogy egy ilyen "vén róka" mint Tig, annyi élettapasztalattal a háta mögött a várható következmények ismeretében is el akarja csapni kocsival a Niners vezetõjét egy "én úgy láttam feketék voltak" nyilatkozatra alapozva... a tetejébe ilyen bénán, amikor meg is állhatott volna mellettük hogy fejbelõhesse, vagy akkor már ennyi erõvel - és ez lett volna a leglogikusabb - elõbb megkérdezi hogy ez meg mi volt Clayjel. Ahogy eddig ill. ált.ban csinálták. Az ilyen hiteltelen cselekmények annyira fel tudnak húzni... fõleg, amikor addig éppen a realitás volt a sorozat egyik legnagyobb erõssége. És nyilván épp ezért fáj annyira.

Miért kell ilyen baromságokat kitalálni? Hogy legyen egy 22. cselekményszál is? Minek? Vagy hamár a Ninersszel mindenképpen össze akarja ugrasztani õket Sutter akkor nem lehetett volna vmi hihetõbb elõzményt kitalálni hozzá? Áhhh...

SPOILER VÉGE


Na mind1, azért nem bántam meg hogy eddig néztem a sorozatot, hiszen ezidáig tetszett, de: úgy érzem most kell kiszállni :D Az eddigi évadoknak még volt vmi hangulatuk. Mostmár csak a sz.rrágás megy. Meg különben is, ezek után mi jöhet még? Túl van ez már spilázva, de nagyon.

Nameg am is, állandóan, mindenkitõl u.azt a betonkemény, de búskomor fejet nézni mert folyton nyakukon a sz.r... hát nem is tudom, nekem ez már "túl dráma" volt (mert egyébként ez sem életszerû, hogy sehol egy poén, egy mosoly, hogy mindig mindenki u.abban a búvalb.szott kedélyállapotban van reggeltõl estig).

Rájuk untam, azt hiszem.


Azt mindenesetre ez a sorozat is jól példázza hogy mennyire nehéz igazán jó, végig egyenletes színvonalú sorozatot készíteni, ill. ezzel együtt azt is hogy Chasebõl csak egy van, merthogy - mostmár látom - a SOA a közelébe nem ér a The Sopranosnak.


U.i.: Trejo és Hasselhoff mellékszerepei azért nagyon rendben voltak a 4. évadban :)


5/10
10/10
nyck 2013 márc. 21. - 23:25:20 10/10 Előzmény Sz Peter
(75/146)
Még csak egyszer néztem végig a sorozatot, de nem tûnt fel. De most, hogy mondod... újra meg fogom nézni. :)
10/10
nunadu 2013 márc. 17. - 19:12:58 10/10
(74/146)
Az, hogy az egyik legjobb sorozat, amit valaha láttam, bizonyítja, hogy esténként ezzel fekszem, illetve sokszor kelek is. ;-)
Külön öröm, hogy színészgárdában is van némi átfedés a másik nagy kedvencemmel, a Kemény zsarukkal. :-)))
Sz Peter 2013 márc. 13. - 18:14:14
(73/146)
Az semmi!
A Lenny 'The Pimp' Janowitz-ot alakító faszi pedig maga Sonny Barger!
(gondolom nem kell bemutatnom) :)
10/10
nyck 2013 márc. 13. - 17:21:13 10/10 Előzmény DRAZSEN
(72/146)
SPOILER

Hát mindegy. Én akkor se értem. Pont ez elõtt volt pár jelenettel, hogy zuhanyzás után Jax akart ½valamit½ Tara-tól, de aztán szétrebbentek, majd késõbb õ meg inkább magához nyúl, mint hogy a pasijával lenne, akit állítólag nagyon szeret. Végül is hozzáment itt az utolsó évadban. :) Meg annyira egyben akarta tartani a családot és felpakolni a kölyköket, aztán elhúzni máshová, ahol nincs SAMCRO. (Jaj, egyébként rohadt idegesítõ a szinkronban, hogy ½Hollóknak½ hívják õket. Közük nincs hozzá. Én eleinte azt hittem ez egy személy: Sam Crow, de aztán utána olvastam, hogy ez a klub névbetûibõl van.)Nekem akkor is fura ez a Tara-dolog. Valaki említette, hogy tuti Sutter így írta meg és ezért ilyen. De így nincs értelme. Másképp viselkednek, és megint mást mondanak. Na majd a 6.-ban kiderül. A lányok figyelmébe ajánlom a legújabb hírt Kurt Sutter-tõl: az elsõ részbe tervez egy kis meztelenkedést Jax számára! Persze, lehet hogy csak poénkodott, de reméljük nem!

SPOILER
10/10
nyck 2013 márc. 13. - 17:12:27 10/10 Előzmény sawyerx
(71/146)
Pont azért kérdezik páran, mert az ég világon nincs semmi köze a story-hoz. Csak úgy feltûnik, mosolyog egyet, aztán már ott sincs. Ezért nem lehet érteni, hogy miért van ott. Sutter biztos akar majd vele valamit.
10/10
nyck 2013 márc. 13. - 17:10:47 10/10 Előzmény DRAZSEN
(70/146)
Ha már a Hell´s Angels-t említed... tudtad, hogy a Happy-t játszó David Labrava a tagja, vagy legalábbis az volt?
10/10
sawyerx 2013 márc. 03. - 20:53:02 10/10
(69/146)
azt válaszoljátok meg, van az elsõ két évadban egy hajléktalan nõ (lehet, a többiben is), aki csak úgy feltûnik és mosolyog egyet, az elsõ évad végén Jax asszem tõle kap pokrócot is.
neki van valami utalásos szerepe, vagy csak egyszerûen néha megjelenik?
10/10
DRAZSEN 2013 febr. 26. - 23:49:22 10/10 Előzmény nyck
(68/146)
Tarát megfogta Otto valamiféle alfa tudatalatti módon,az õ karaktere,a lelkiereje stb....Ezért volt a parfümös jelenet szerintem
10/10
DRAZSEN 2013 febr. 26. - 23:47:20 10/10
(67/146)
Zseniális! Élveztem minden pillanatát,minden másodpercét!Elvarázsol egy olyan világba ami sajnos nekünk sokaknak csak álom marad.S hihetõbbé,hitelesebbé teszi az a tény aminek utánanéztem a neten,hogy vannak ilyen dúrva brigádok,saját törvényekkel,világméretû testvériségek.Bandidos,Hells Angels....
Nemrég Berlinben iszonyatos lövöldözés volt,egyik csákónál páncélököl.Ontarioban meg 8 embert mészároltak le motorokról 2011-ben.De renegeteg ilyen story van.
Ez a sorozat meg minden attitûdöt bemutat ami ezzel kapcsolatos.Fantasztikus,Sutter egy zseni