10/10
eIemes 2013 márc. 21. - 22:10:51 10/10
(132/412)
Jaj nehogy már lebácsizz :-)

De (én is most néztem meg) ennyi idõsen még teljesen rendben van az, ahogy látod a világot. Nem akartam.okoskodni :-)

Csak jót!
Guatrau 2013 márc. 19. - 00:09:12
(131/412)
Szerintem is nagyon jó film!!! Egy történet az emberi gyarlóságról, egy félresiklott életrõl, hibákról, amiket elkövethetünk, Denzel Washington zseniális elõadásában... A technikai részletek valóban nem számítanak, nem az volt a lényeg...

Egy-két kissé vontatottabb rész miatt, nálam a film 10/8. De csak emiatt... Érdemes megnézni mindenképp!



SPOILER következik!!!

Amikor a végén jön Goodman a kokóval, hát azon fetrengtem a röhögéstõl. Mielõtt elment, tényleg úgy nézett ki, mint aki szét volt kolázva. XD
10/10
billyclub 2013 márc. 18. - 23:58:28 10/10
(130/412)
Zseniális film! A színészek, a téma, a rendezés és a megoldás.
Véleményem szerint mellékes a technikai körítés, így pl az is hogy éppenséggel teáznak vagy sikítoznak a pilótafülkében zuhanás közben.
mied 2013 márc. 17. - 22:50:53
(129/412)
Lehet,hogy túlságosan földhözragadt vagyok,de nekem azok a filmek tetszenek,amik legalább hangyányit életszerûek.SPOJLER:Szóval a kapitány, aki halál másnaposan felkel,tudatmódosítóval kezdi a napot,majd a repülõn elsõ álmából arra ébred,hogy zuhan a gép, ez a derék ember olyan landolást mutat be,mint még senki.Aztán amikor a tárgyaláson a lelkiismerete legyõzi a gaz ármányt,az már csak hab a tortán.Bivalybasznád Alsó és Felsõ között közlekedõ iskolásbusz sofõrje is fittebb mint a mi szeretett Washington kapitányunk.Emberek!!Ne üljetek amerikai repülõre.Menjetek inkább az Aeroflottal.Azok csak vodkáznak,de legalább nem kábítóznak.
10/10
eIemes 2013 márc. 16. - 08:49:55 10/10
(128/412)
"Hát én õszintén remélem, hogy sosem fogok empátiát érezni egyik szenvedélybeteg iránt sem"

én meg remélem, hogy igen... nem miattam, hanem miattad. az emberi kapcsolatok néhány sarokköve a figyelem (befelé és kifelé), az õszinteség (önmagunkhoz és a másikhoz) és az empátia (önmagunkkal és a másikkal); az egészséges és (pátosz nélkül mondanám) boldog élet egyik sarokköve, hogy képesek legyünk átmenetileg elviselni a kellemetlen érzéseket (szomorúság, feszültség, fáradtság, fájdalom, szó szerinti és átvitt értelemben vett éhség, vágy...).

és itt érkeztünk a szenvedélybetegséghez: azt fenyegeti a függõség, aki nem tanulta meg ezeket elviselni, hamar rátalál azokra a pótlékokra, amelyekkel enyhítheti a kellemetlen érzéseket. ám az enyhülés csak elodázza a problémákat, és nem hoz megoldást.
10/10
eIemes 2013 márc. 16. - 08:43:29 10/10
(127/412)
Itt az Alaska 261 CVR, egymás között valóban nem nagyon mondanak számokat (minek, ott a mûszer mindkettejük elõtt), ez a filmben nyilván a nézõk miatt volt szükséges.

http://aviation-safety.net/investigation/cvr/transcripts/cvr_asa261.pdf

Egy konkrét rádióüzenet, ami meg is hallgatható:

16:15:56 - torony, itt Alaska 261, le kell ereszkednünk 3000 méterre és felkészülni a leszállásra... ellenõrizzük, hogy tudjuk-e kormányozni a gépet, de ezt még itt a tenger fölött szeretnénk megcsinálni, ha sikerül...
10/10
eIemes 2013 márc. 16. - 08:36:32 10/10
(126/412)
Kedves Dóci,
1. A rádió gombja a kormányon van a pilóta ujjánál.
2. Itt az Alaska 261 és a torony közötti rádióbeszélgetés. http://youtu.be/q59LvkkuOqE
9/10
diszpintyo 2013 márc. 15. - 14:13:36 9/10
(125/412)
Könyörgöm!Nem dokumentumfilm,hanem mozifilm.....aki azon van kiakadva,hogy a valoságban a kapitány ezt nem mond,meg azt nem,az nézze a natgeo musorát......
opposing force 2013 márc. 15. - 09:12:08
(124/412)
Te olyan tapasztalt vagy a repülõzés terén hogy felteszem még zuhantál is vele :]

Én is szoktam nézni az ngc-n a légikatasztrófákat és abban volt egy rész amiben közölték, hogy a kapitány éppenséggel minden történést belemond a rádióba, ha le is zuhannak akkor is hogy a fekete dobozból mindenre fény derüljön. Ugyanis abból, ha jól tudom -de te majd úgyis jobban tudod :)- kettõ darab van, az egyik a repülõ mûszaki adatait rögzíti a másik pedig a pilótafülkében elhangzott hanganyagot tartalmazza, amin többnyire nem jajveszékelés hallható.
10/10
eIemes 2013 márc. 14. - 11:16:40 10/10 Előzmény lotto
(123/412)
...hát, ez inkább nagyon speciális körülmények között igaz... mondjuk ha (erõsen) függõ, akkor a szer hiánya elvonási tüneteket okoz, amelyek ronthatják a teljesítményét, és ezt a következményt mérsékli (vagy átmenetileg megszünteti) ha hozzájut a szerhez.

Whip *ennyire* még talán nem volt alkoholfüggõ. Ha valaki mondjuk rááll a heroinra, és megvonják tõle, az elvonási tünetek borzasztóak, azt írják, hogy szinte elviselhetetlen csontfájdalom (vagyis az illetõ ezt érzi, mert a csontjainak valójában semmi baja). Az alkoholfüggõ, ha már nem csak azért iszik, hogy enyhítse a rá nehezedõ feszültséget, hanem tényleg fiziológiásan függõvé vált, sokkal nehezebb helyzetben van: ha nem kap alkoholt, az elvonási tünet elég gyorsan elszméletvesztés, kóma, halál. Egy masszív alkoholisa szomszédomat több évvel ezelõt egy nyáron az utcán, eszméletlen állapotban szedték össze a mentõsök, de már maradandó károsodásokat szenvedett. Még egy évig élt Kiskovácsin, de a fiát, férjét sem ismerte meg. Szóval az alkohol igazi kemény drog is lehet, ha visszaélnek vele.
8/10
lotto 2013 márc. 13. - 16:24:09 8/10 Előzmény opposing force
(122/412)
Szerintem ha valaki függõ valamilyen szertõl, de alapjában véve a képességei kivállóak a hivatásában, akkor szerintem maga a szer(normál mennyiségben) csak javíthatja az illetõ[[itt a pilóta]] improvizálását és helyes cselekvésének képességét!
10/10
eIemes 2013 márc. 13. - 13:35:27 10/10 Előzmény alver
(121/412)
"egy alkoholista néz az ember több,mint 2órán át, hát nem tudom, nem volt maradandó élmény."

Neked is csak azt tudom mondani, mint Dócinak, hogy ez a film sokkal többrõl szól, mint egy alkoholistáról, vagy akár az alkoholizmusról. Társadalmi szinten benne van az az álszentség, amikor önmaga hibáival szemben otthon a zárt ajtók mögött mindenki megbocsátó, de akár ugyanazokat a dolgokat a nyílt színen elítéli.

Még inkább benne van azonban egy nagyon fájdalmas út önmagunk lelkéhez. Ha téged ez az utazás még nem érdekel, akkor a filmet sem fogod értékelni. De ez nem baj. Mészöly Miklós mondta egyszer (nem sokkal halála elõtt), hogy van, amikor az utolsó öt perc is elegendõ egy teljes élethez.
10/10
eIemes 2013 márc. 13. - 13:30:37 10/10
(120/412)
"Egy kényszerleszállásnak/légikatasztrófának pedig rendkívül sok (és mindig több) kiváltó oka lehet, amelynek kinyomozásában, feltárásában bizony akadnak izgalmak."

Így van, nézd meg az NG van nem is tudom melyik csatorna errõl szóló sorozatát.
Még az Alaska 261 esetét is újrajátszották, amelyiknek a technikai részleteit a filmben felhasználták.

Alább már boncolgatták többen a cím jelentésrétegeit: a Flight jelent repülõjáratot, de menekülést is. A magyar cím, a Kényszerleszállás a középkorúak számára még ismerõs "kényszerelvonót" is felidézhette.
10/10
eIemes 2013 márc. 13. - 13:26:40 10/10 Előzmény opposing force
(119/412)
A mariskának talán annyi szerepe van, hogy aki (alapvetõen lelki okokból) alkoholfüggõ lesz, az nagyon könnyen le tudja cserélni a függõségét valami másra, ami az alkoholhoz hasonlóan segít elfedni a nehézségeket, elodázni a szembesülést.
10/10
eIemes 2013 márc. 13. - 13:24:38 10/10 Előzmény szilvi0000
(118/412)
...szerintem még az Oscart is inkább megérdemelte volna, mint a Lincolnt alakíto Day-Lewis.
Azt tudom gondolni, hogy a filmakadémi tagjai között sokan érezték személyesen érintve magukat valahol.
10/10
eIemes 2013 márc. 13. - 13:22:47 10/10
(117/412)
Dóci,

Nem értem, mi volt a gond a repülõs jelenetekkel? Komolyan kérdezem. Szerintem az utolsó másodpercekig (amikor visszafordultak hasra és siklásban leszálltak) meglepõen korrekt volt (a siklás már nem, de ennyit megbocsátok a filmnek).

Sajnálom, hogy az ezt követõ két órát nem értékelted, de ennek bizonyára megvannak a mélyebb okai, amivel még találkozni fogsz elõbb-utóbb.
opposing force 2013 márc. 13. - 00:52:56
(116/412)
Hát én cseppet sem értek a repülõkhöz. Repülnek azt jól van :)
opposing force 2013 márc. 12. - 15:54:32
(115/412)
Hát szerintem a témaválasztás eleve kizárja az ilyen izgalmas, agytekergetõs fordulatokkal teli forgatókönyvet.
Ez a film a fõszereplõ életérõl szól, az mellékes hogy pilóta. Lehetett volna buszsofõr vagy darukezelõ is lényegtelen.
1/10
alver 2013 márc. 12. - 12:20:04 1/10
(114/412)
Denzel Washington a kedvenc színészem ,szinte az összes filmjét láttam...DE, sajnos az Amerikai gengszter óta normális filmje nem volt, persze ez sem az õ hibája,mert õ mindegyikben zseniálisan játszik,csak úgy ,mint ebben a filmben is,de azóta jó filmje nem volt...

Ebben a filmben is zseniális, de a film unalmas és nyomasztó... egy alkoholista néz az ember több,mint 2órán át, hát nem tudom, nem volt maradandó élmény.
9/10
judephil 2013 márc. 10. - 18:00:19 9/10
(113/412)
Zseniális rendezõ, zseniális fõszereplõ és nagyszerû film. A rendezõ legtöbb filmje számomra sokszor nézhetõs, ez a film is közéjük tartozik.Zemeckis azon kevesek egyike aki képes a film elejétõl a végéig folyamatosan fenntartania az érdeklõdést, és a figyelmet. Denzel remek volt. Szerintem pont az volt a film lényege hogy nem foglalt állást egyik oldalon sem, csupán azt mutatta be, hogy semmi nem csak fekete vagy csak fehér. Egy film esetében ez elég nehéz, de Robert-nek véleményem szerint sikerült, na ezért is annyira nagyszerû szakember(ez egy rendezõ esetében szerintem nagyvonalúságra, önzetlenségre és hihetetlen profizmusra vall...)Nálam 9/10.