szilvi0000 2013 márc. 10. - 11:02:03
(112/412)
Nagyon jó kis film, Denzel Washington nagyszerûen játszik, megérdemelte az Oscar-jelölést érte.
10/10
getkidi 2013 márc. 09. - 03:24:04 10/10
(111/412)
A film szerintem marha jól sikerült! Benne van pont az ami a legjellemzõbb. Mindegy mennyire teszel jót, milyen mértékben.... akkor is a hibáidra fókuszálnak!
opposing force 2013 márc. 07. - 14:54:23
(110/412)
A mostanában megjelent filmek között szerintem az egyik legjobb érdemes megnézni. Nagyon profi az egész ahogy bemutatja az alkoholistát meg amennyire én meg tudom ítélni a repülõgép szerencsétlenség és a vizsgálat is hiteles.
Sokat törtem a fejem, hogy mibe kössek bele (:]) aztán arra jutottam hogy ez egy hibátlan film! Legalábbis a története és a kivitelezés alapján. Teljesen hiteles, normális emberi reakciók és a részletek is a helyükön vannak az olyan apróságok is mint mikor az AA gyûlésen felemelik a kezüket az alkoholisták és ugyan a kapitány nem jelentkezik mégis tudja, hogy beteg, kicsit megremeg a keze. Viszont a másodpilóta meg a zombi neje szerintem is kicsit erõltetett volt. Szerencsére csak egy jelenetük van.

(Én csak akkor könnyeztem mikor azt a zacskó mariskát lehúzza a klotyón :D Meg a laikus emberekben mégis csak azt a benyomást kelti, hogy az is valami bûnös élvezeti szer aminek fogyasztói egy szinten vannak azokkal akik alkohol problémákkal küzdenek... Ennek mondjuk semmi köze ehhez a filmhez csak egy kósza gondolat volt)
Szóval, nézzétek meg! Jó film.
10/10
eIemes 2013 márc. 06. - 16:15:33 10/10
(109/412)
...igazad van, de nem annyira, mondjuk hogy jóindulatúan furák.
10/10
eIemes 2013 márc. 06. - 15:55:36 10/10
(108/412)
...szerintem ez a film nem ítélkezett az alkoholisták fölött.
Elég sok ember találkozhatott már a környezetében, esetleg családjában idült alkoholistával. Nagyon-nagyon-nagyon nehéz empátiával közelíteni valakihez, aki legtöbbször pokollá teszi környezete életét.
***SPOILER***
Ez a film távolságot tartva (nem rokon), szimpátiát keltve (kiváló pilóta, a biztos haláltól megment egy repülõnyi embert) bemutatja egy igazi durva alkoholista életét, úgy, hogy nézõként lehetõségük van az együttérzésre. Tudunk izgulni érte, szorítani neki, csalódottan sóhajtani és még meghatódni is. És tudunk haragudni az amerikai társadalom kétszínû erkölcseire.
***SPOILER VÉGE***
Az személyiségfejlõdésben nagyon fontos szakasz, amikor megtanuljuk elviselni az átmeneti kellemetlenségeket.
Nem úgy értem, hogy elviseljük, amikor arra kényszerülünk, hanem úgy, hogy hajlandóak vagyunk felvállalni, kibírni, és nem keresünk azonnal enyhülést. Az életünk ugyanis tele van olyan érzelmi feszültséget hordozó helyzetekkel. Aki nem tudja elviselni rövid ideig sem a feszültséget, a csalódottságot, a kudarcot, hanem enyhülést keresü, azt ördögi kör fenyegeti: az alkohol ugyan enyhíti a feszültséget, de a helyzet, amiért az alkoholhoz fordultunk, közben nem oldódik meg, és a bódultság elmúltával minden csak egyre rosszabb lesz...
10/10
offtopic
tesz-vesz 2013 márc. 06. - 14:22:14 10/10 Előzmény eIemes
(107/412)
az a szektás közösség pont hogy nem volt pozitív, állandóan visszajártak a baleset után, mint a bolondok.
persze, segítették a mentést, de akkor is a bolond benyomását keltik, mert folyamatosan visszajártak oda, és ezért imádkoztak.
7/10
kleavenae 2013 márc. 05. - 22:22:58 7/10
(106/412)
A kivitelezés átlag feletti, jó a történet, a fõszereplõ karaktere mesterien kidolgozott. DE! Nem értek egyet a film nézetével.

***SPOILER***

Természetesen el kell ítélni, mert repülés elõtt/közben ivott. De ugyanakkor ünnepelni kellene, mert egy olyan bravúros leszállást hajtott végre, amihez foghatót nagyon kevesen. A film viszont azt hangsúlyozta, hogy alkoholista, és hogy ez milyen rossz, meg mennyire el kell ítélni az alkoholistákat, az alkohol tönkretesz minden, a családot, stb. Ez egy bizonyos szintig érthetõ és igaz. De nagyon átbillent az a mérleg. Miért nem kaphatott érdemrendet a börtönnel egyetemben?
k11zoltan 2013 márc. 04. - 21:40:42
(105/412)
Tetszett a film.
10/10
eIemes 2013 márc. 04. - 14:21:38 10/10 Előzmény Kratancsik Gábor
(104/412)
Hát valóban, ez nem egy akciófilm volt, másfél másodpercenként egy vágással.
De drámai pillanatok itt is voltak bõven.
*** SPOILER ***
például amikor a hûtõszekrény tetejérõl lekapja a féldecis üveget az nagyobbat szólt, mint más filmben egy lezuhanó helikopter.
10/10
eIemes 2013 márc. 04. - 14:19:43 10/10 Előzmény Kaktuszné
(103/412)
Kedves Kaktuszné,

Nem, nem szimpla nõi testek meztelenül.

A film elsõ három perce maga volt az intimitás. Nem a meztelenség (amely nem szükséges és nem is elégséges az intimitiáshoz), hanem a kábán ébredõ nõ, aki a pasinak is odaadja a ruháit, cigarettával kínálja, akinek Whip házassági ajánlatot tesz, és a nõ ezt szeretné komolyan venni (de hogy a kapitány valóban komolyan gondolta, akkor erõsödik meg bennünk, amikor Margaretnek azt mondja, hogy "két helyet foglalj")... rengeteg apróság.

Ez egy igazi, nagy film, amiben minden másodpercnek minden részletnek ott volt a helye. Az elsõ percek intimitása megmagyarázza nekünk azt, hogy az NTSB meghallgatás végén a lány fényképét nézve miért forr Whip torkára a szó, és miért dönt úgy, ahogy. Nem a halott emlékének tisztelete, dehogy. Az, hogy Trina IGAZÁN SZERETTE a kapitányt és a kapitány ezt tudta.
10/10
eIemes 2013 márc. 04. - 14:03:45 10/10 Előzmény tesz-vesz
(102/412)
Kedves Teszvesz,

A másodpilóta önmagában és különös karakter; ismerek pár pilótát, nagyon messze vannak ettõl. Ráadásul ha mormon, akkor még az is lehet, hogy nem õ választotta a feleségét. Pozitív keresztény karakter volt még a filmben Margaret sõt, a földre huppant repülõgéphez az elsõ pillanatokban menteni érkezõ lepedõbe öltözött közösség hívei is.

*** SPOILER ***
Sokkal életszerûbb és pilótára jellemzõbb volt az, amit Whiptõl láthattunk és hallhattunk, például az a momentum, amikor megkérdezi Margaret-tõl, hogy hívják a fiadat, Trevor, mondd hogy szeretlek Trevor. A fekete doboznak. Egy idõben hobbiszinten olvasgattam lezuhant repülõgépek fekete doboz (pilótafülke hangrögzítõ) transcripteket (az eredeti hangfelvétel általában nem nyilvános) és a teljesen higgadt, racionális viselkedés sokkal inkább jellemzõ volt a pilótákra, mint a kiabálás, különösen a pánik. A filmbeli baleset eredetijében, az Alaska 261 kapitánya (miután perceken át sikertelenül próbálták stabilizálni a gépet, végül hátára fordították a gépet, de már túl kicsi volt a magasság) a tengerbe zuhanás elõtt fél másodperccel csak annyit mondott: here we go.
10/10
eIemes 2013 márc. 04. - 12:48:10 10/10 Előzmény Kaktuszné
(101/412)
Kedves Kaktuszné, ez nem ilyen egyszerû. Még férfiszemmel sem, sõt.
Folyt. késõbb.
7/10
Kratancsik Gábor 2013 márc. 02. - 11:11:17 7/10 Előzmény tesz-vesz
(100/412)
Hát nemtudom, nekem kicsit vontatott volt a film, a megszokott Denzel filmekhez képest.
10/10
offtopic
tesz-vesz 2013 febr. 26. - 18:59:09 10/10 Előzmény dolfi516
(99/412)
milyen könyvek voltak? milyen logók?
10/10
offtopic
tesz-vesz 2013 febr. 26. - 18:57:00 10/10
(98/412)
"Tudod ez milyen reakciót vált ki a többségben? Semmilyent"

ez feltételezés. honnan veszed, hogy az amerikaiak többsége támogatja a vegyesházasságot, mondjuk amerikai nemzet nem is igen van, de ez most mindegy.
hogy egy néger elvesz egy sárgát, vagy egy fehér egy feketé az nem mindennapos dolog akkor sem abban a kis közösségben melyben élnek, fõleg, ha valakinek erõs a gyökere az õseihez. erõs a nemzeti identitása, én nem tudnék elviselni egy néger gyereket egy néger nõtõl. már ott kezdõdik, hogyha tetszene is egy néger nõ (ritkán, de vannak szépek), a gyerekét akkor se vállalnám, pont ezért, mert az én gyerekem ne legyen már néger.
egy-egy elszórt eset nem bánt engem, az nem tényezõ 10 milliónál, engem az ábrázolás célja zavar, ez egy propaganda hálivudban. a globalizmus és a kozmopolitizmus propagandája, és igenis hatással van a gyengeakaratú emberekre, akik internacionalistának születtek és nem tanulták meg gyerekkorban, serdülõkorban a népük, nemzetük õseik tiszteletét és szeretetét.
de ez már nagyon off, offtopicka is raktam én, rakd te is abba.
WayneGace 2013 febr. 26. - 16:43:41
(97/412)
Azt írtam mindennapi dolog, nem azt, hogy 100%-ban elõfordul.
Egy puerto ricoi férfi kézenfogva sétál egy fehér ír származású nõvel. Tudod ez milyen reakciót vált ki a többségben? Semmilyent. Fõleg nem abban az országban, ahol például Miamiban többen beszélnek spanyolul, mint angolul vagy nem meglepõ, ha a buszra egy fekete egy fehér, egy ázsiai és két lain ember vár. Persze, hogy van olyan, hogy valakinek nem tetszik, ha családban valaki elvesz egy fekete nõt, pedig õ kínai. De ez nem azt jelenti, hogy kuriózum vagy ritkaság. Erre írtam, hogy mindennapi dolog. És igen, szerintem szomorú kiakadni egy ilyenen, fõleg egy ilyen film láttán, ahol csak két hasonló ember találkozik és teljesen mindegy, hogy az egyik fekete a másik meg fehér.
Például nekem eszembe se jutott, hogy DW nem egy fekete nõt ismert meg. Hogy ez gond lenne. Ami még viccesebb, hogy itt neked 10 ezek km távolságból gondot jelent egy vegyes párkapcsolat az USA-ban. Illetve annak felszínes bemutatása egy filmben.
10/10
offtopic
tesz-vesz 2013 febr. 26. - 01:18:07 10/10 Előzmény WayneGace
(96/412)
magyar szinkronnal néztem és nem feliratosan, és én "nem tudom"-ra emlékszem. de nem hinném, hogy ez bármit is változtatna a lényegen.
tehát az usában azt mondod hogy ez megszokott, elviselt, nem ellenzett dolog az állampolgárok 100%-ánál?
még ha így is lenne, akkor is jogom van arra, hogy saját véleményem legyen. amúgy kubába nagyobb ennek az elfogadottsága, mint az usában, lemerem ezt fogadni. és akár kezdheted a filmnézést a gran torinóval vagy a sandra bullockos ütközésekkel.
mondanom se kell, hogy hogy érzek az ilyen kozmopolita emberekkel szemben, akik pártolják ezt, vmiféle árulóknak tartom õket, akik elhagyják az õseiket. amúgy is ha mindenki keveredne, akkor megszûnne a sokszínûség félmillió év múlva.
számomra az a normális, és elfogadható, ha vki saját népébõl, etnikumából választ párt
vannak négerek, sárgák, zsidók akik ugyanezt gondolják mint én, azonos etkikumú párok az elfogadottak, persze tudom én hogy a kozmopolita hálivúd nyomatja a vegyesházzasságok propagandáját, de ez se véletlen.
láttad a hegedûs a háztetõn c. klasszikus darabot? nyilván azon nem horkangattál fel, mikor a zsidó nem tudja elviselni, hogy ne zsidó legyen a lánya párja
az nem annyira zavart, hogy szóvátedd, nem?
WayneGace 2013 febr. 25. - 02:35:45
(95/412)
Te mirõl beszélsz? Milyen nem tudom? Utolsó mondat ez volt szó szerint: "that's a good question" "ez egy jó kérdés".

Vegyes etnikai kapcsolat? Arról az országról van szó, ahol az emberek mindenfelõl származnak és az ilyen kapcsolatok mindennapi dolog. Szomorú, hogy valaki ezen akad fenn.
WayneGace 2013 febr. 25. - 02:28:21
(94/412)
Mert ez egy ostoba és érdektelen kérdés. Miért cigizik valaki, miért van valakinek egy bizonyos szokása, amirõl nem tud lemondani? Ráadásul a pialáshoz mégis milyen eseménynek kellene lennie? Legegyszerûbb, elkezdett inni fiatalkorában, buliban, aztán hozzászokott és nem tudott leállni.
7/10
IceCortez 2013 febr. 24. - 21:46:28 7/10
(93/412)
Amit hiányoltam, hogy nem derült ki miért kezdett el piálni a fõszereplõ?!

Mert azt tudjuk, hogy a pia miatt hagyta el a családja, de ahogy látszott elég sikeres ember. Nagyon jó pilóta /amit el is ismernek/ anyagi gondjai se nagyon voltak. De valami oka csak volt az alkoholnak. De erre nem kaptunk választ a filmben.