10/10
tesz-vesz 2013 febr. 24. - 21:40:12 10/10
(92/412)
szóval én ennek adnám az oszkárt. mind legjobb film, mind legjobb ffi színész kategóriában
7/10
IceCortez 2013 febr. 24. - 21:34:35 7/10 Előzmény dolfi516
(91/412)
Így van!

Lehet hogy a gépet le tudta tenni és ezzel megmenteni majdnem 200 ember életét, de az õ élete is eléggé zuhanóban volt. A családja, barátai mind elzárkóztak elõle a pia miatt. Hiába leplezte, az alkohol tönkretette.
De a végén szép kis felismerés volt :) Az a mondat tetszett is, hogy már úgy érezte annyit hazudott, hogy ha még egy kicsúszik a száján vége az életének.

A zuhanás és annak következményei ébresztették rá arra, hogy hány ember életét tönkretette idáig és itt az idõ vállalni a következményeket.
10/10
offtopic
tesz-vesz 2013 febr. 24. - 21:19:00 10/10 Előzmény $oul
(90/412)
spoiler

az 4-5 inkább...
10/10
tesz-vesz 2013 febr. 24. - 21:16:45 10/10
(89/412)
Nagyon tetszett a film. Jó volt, érdemes megnézni, bár elõtte nem akartam megnézni, átlagtörténetnek gondoltam, de egészen újszerû ábrázolása van a repülõbalesetnek.

Spoiler:

Túlzásnak tartom a másodpilóta feleségének ámenezését, szerintem ez nem elfogadható karakterábrázolás, nem reális, nem hiteles ez az butának tûnõ fanatizmus, egy pilóta értelmes ember, nem választ ilyen párt, emögött én vmi. bántó szándékot érzek, vagy csak ilyen "sután" gondol a rendezõ a vallásos emberekre? ebbe a filmbe ez nem illik bele, zavaró, miért nem lehetett egyszerûen egy korrekt, igényes, vallásos keresztény embert, embereket bemutatni?
a rákos kopasz se tetszett, de az még elment.

A legvégén az utolsó mondat az kellett volna hogy legyen, a "nem tudom" helyett, hogy az "az apád". ez sokkal harmonikusabb és katartikusabb lett volna, ezzel sokkal jobb lett volna a legvége, utána egy halvány, õszinte, könnyes boldog mosoly, és vége. meghatóbb és tartalmasabb lett volna ettõl.

Igen, ki kellett volna cserélni az alkatrészt, de a legelején a vihar kikerülése nem szabályszerû volt, úgy vettem ki a másopilóta szavából, aki mintha azt mondta volna, hogy nem szabad ilyen gyorsan menni viharban. tehát ha akkor betartja a szabályokat, akkor a négy se halt volna meg...
De tíz pilótából egy se tudta utánacsinálni a szimulációban! Egy se! mind meghalt volna, és ez a lényeg! :)

Nem tetszett a vegyes etnikai kapcsolat újbóli megjelenítése sem, globalizmus, kozmopolitizmus, tudjuk, de ne hagyjuk magunkat befolyásolni, és a lány úgyis drogos prosti volt ("mindenféle masszás"), úgyhogy elmegy ez is.
amúgy nagyon helyes a lány, olyan mintha Diane Keaton lánya lenne

szóval jó film volt ez, pedagógiai célzatú is, tehát humanista, nagyon rossz lett volna, ha végül nem kerül börtönbe, de lehetett tudni a filmekben járatos embereknek, hogy be fog kerülni.
jó színész ez a Denzel. néha kételkedek benne, mikor tucatfilmekben játszik, de ilyenkor bizonyít, bár angolul kellett volna néznem, akkor tudnám igazán, mégis a magyar szinkron is jól sikerült
9/10
Mojzer 2013 febr. 24. - 11:27:55 9/10
(88/412)
Hatalmas film!
peterk 2013 febr. 23. - 23:45:15 Előzmény cikkan istók
(87/412)
A filmben valóban nem az eksön a lényeg, hanem az alkoholizmus problémája. Nehéz téma, lehet belõle remek filmet csinálni, de ez azért annyire nem lett remek. Washington elviszi, így egy jó közepes szintet megüt, egyszer érdemes megnézni.

Egyébként nincs abban semmi álszent, hogy a társadalom elítéli az ittasságot felelõsségteljes munka közben. Az alkohol bizonyítottan befolyásolja az ítélõképességet. Pont. Az orvos, pilóta, buszsofõr, akárki, nem úgy kapta az alkalmassági bizonyítványát (legyen az diploma, vagy bármilyen vizsga), hogy részeg volt. Aki odáig jutott, hogy kell neki egy feles ahhoz, hogy ne pánikoljon, hogy ne remegjen a keze mûtét közben, stb., az egyszerûen alkalmatlan a munkájára, és nem az a megoldás, hogy akkor döntsön le egy felest, hanem az, hogy gyógyuljon ki a betegségébõl. Aki erre képtelen, az sajnos emberi tragédia, de nincs helye sem a szike mellett, sem a pilóta ülésben.
$oul 2013 febr. 23. - 16:07:08
(86/412)
SPOILER!!!
bocs elfelejtettem oda írni és nem lehet szerkeszteni :S
$oul 2013 febr. 23. - 16:04:13 Előzmény NADALFAN
(85/412)
45 évet kapott
5/10
Nyúlós lónyál 2013 febr. 23. - 15:58:59 5/10
(84/412)
Kezdeném azzal, hogy Denzel az egyik kedvenc színészem, és nem véletlenül az. Maga a film nekem kevés volt, sajnálom, hogy elvállalta. Unalmas, kiszámítható, és Denzel alakításán kívül semmi kiemelkedõ nem volt benne. DW viszont ahogy az lenni szokott, ismét nagyot üt. A teljes filmet õ vitte el a hátán, amit sikerült neki feltornáznia egy gyenge hármasról átlagosra. Csakis miatta ér 5 pontot a film.
5/10
jack_bauer_ctu 2013 febr. 23. - 14:23:44 5/10
(83/412)
Nekem annyira nem jött be a film. 10/6

SPOILER...
A színészi alakítások jók, viszont jobban ki lehetett volna domborítani a tárgyalást....
A mondanivalója számomra viszont jó volt: ilyen világban élünk (pia, drog, párcsere), s ahelyett, hogy az ember magába nézne, s magában keresné a bajt, ahelyett az Istent hibáztatja. Amíg ez így van addig a lejtõn csak lefelé van az út, s ezt a fõszereplõ karaktere is jól bizonyítja.
8/10
Sadenal 2013 febr. 23. - 14:01:52 8/10
(82/412)
Nagyon jó kis film volt, Denzel odabas*ott és az a zuhanós jelenet jól felturbózta a szívverésemet. Az egyetlen dolog ami zavart, hogy szerintem 20 percet simán kivághattak volna belõle, mert néhol kicsit untam.


8/10
9/10
motoreger1 2013 febr. 23. - 08:05:10 9/10
(81/412)
Ismét hatalmasat alakított.
8/10
Stillnes 2013 febr. 22. - 23:12:43 8/10
(80/412)
Lehet azért sikerült letennie a gépet mert részeg volt....józanon meg nem ment volna neki. :)
10/10
dolfi516 2013 febr. 21. - 22:05:27 10/10
(79/412)
... talán SPOILER...
A repülés ebben a filmben lényegtelen. Ha valaki tudja, hogy mi az alkoholizmus és hogy az
Anonim Alkoholisták programja mirõl szól és hogyan segít az alkoholistáknak, akkor az igazán
érti a film lényegét.
Ez a film az alkoholizmus beismerése, az elsõ lépés, hogy kigyógyuljon az alkoholizmusból.
A repülés, a kényszerleszállás, az azt követõ események és a készülõdés a meghallgatásra
csak a körítés a történetben, a lényeg az utolsó képkockákon látszik, csak nézzétek meg
az asztalon lévõ könyvek címét és a könyveken lévõ lógókat...!
8/10
NADALFAN 2013 febr. 18. - 16:56:21 8/10
(78/412)
SPOEILERT azért én kiteszem :))-ezzel egyetértek ,mert hõsként ünnepelték mindaddig amíg nem elkezdték firtatni alkohol függõségét. de hát a meghallgatás is milyen volt? mert a nõ biztos tudta ,vagyis mindenki tisztában volt hogy ki itta meg a 2 üveg alkoholt a gépen . de kérdem ha hazudik tovább eltusolják az ügyet? nem tudjuk a választ de nem vagyok benne biztos. ettõl mér nem értem miért kapott 5 évet ,hiszen megmentette a gép utasait, illetve amint írtad nem megfelelõ állapotban üzemeltették a gépet. azért mert ittasan vezetett elég lett volna eltiltani a hivatásától.----VÉGE----
cikkan istók 2013 febr. 18. - 00:38:04
(77/412)
Nem a történet álszent, hanem az egész társadalmi berendezkedés, ami körülvesz minket. Hogy mindenki elítéli a kapitányt, csak mert ivott. Mondják sokan "ja, kérem, ha ivott!" Hogy a karbantartás milyen, az már ilyenkor mellékes. A kapitány tulajdonképpen a meghalt légi kísérõ becsületéért és önmaga gyógyulása miatt vállalta a vezeklést. Testileg és lelkileg is gyógyulásra van ítélve.
8/10
NADALFAN 2013 febr. 17. - 23:33:07 8/10 Előzmény cikkan istók
(76/412)
SPOILERES---- hát nem tudom hogy mi az igazi álszent ebben a történetben. tény hogy Denzel idült alkoholista a filmben , néha egy kis drogos rásegítéssel. ettõl még jó pilóta. szerintem meg az az álszent hogy megmenti a gép utasait a zseniális manõverével , és mégis bûnhõdni kell . egyébként hány orvos csak ugy tud operálni hogy piál elõtte. ha valaki akkor tud teljesíteni hogy lehúz egy két felest tegye , persze ha híbázik akkor vállalnia kell a retorziót. itt is bebizonyosodik hogy semmi köze nem volt az ittassága az egészhez sõt ha józan lehet bepánikol és mindenki megy a tepsibe! kitüntetni kellet volna nem leültetni:)) ----SPOILER -END....
cikkan istók 2013 febr. 17. - 15:18:11
(75/412)
Nagyon jó film! Jól megmutatja, hogy milyen álszent világban élünk. Nem mentem a kapitányt, hogy részegen vezette a gépet. Más nem tudta volna így lerakni a gépet. Mivel részeg volt, csakis õ a hibás. Ami ugye nem teljesen így van. Nem megfelelõ karbantartás okozta elsõsorban a tragédiát. Szakszervezet, légitársaság már mentené is az irháját, hogy elsimítja a kapitány alkohol problémáját. Nekik is kijárna a börtön rendesen, hogy ócska trágyadombokat engednek a levegõbe a profit miatt. Sajnos ez ma Magyarországon is mindennapos valóság a tömegközlekedésben is.
Nagyon jó ahogy a kapitány belsõ világa változik és rátalál a helyes útra. Inni, drogozni pedig nem szabad vezetés elõtt soha!
petya2000 2013 febr. 15. - 15:36:09
(74/412)
Persze, tudok olvasni, néha nap még szoktam is feliratos filmeket nézni, de ahogyan az utánam író Zotyo is írta, elvesz a film élményébõl. Mellesleg nagyon szeretem Denzel magyar hangját.
Bezzeg a hülye vígjátékokat(amit persze én is nézek néha) azt egybõl szinkronnal dobják ki :S
offtopic
zottyo534 2013 febr. 15. - 14:21:06
(73/412)
Lehet bennem van a hiba, de ha olyan nyelven nézek filmet amit nem ismerek és olvasnom kell hozzá, az nálam teljesen elveszi a filmélményt, nyelvtanuláshoz meg aztán tényleg nem tudom elképzelni, hogy miért jó, ha magyarul olvasok hozzá.