Téma: Kétely

9/10
quikom 2009 febr. 23. - 09:33:25 9/10
(38/178)
itt elnyomták, hogy Amy Adams egy James nevû emberkét fog játszani?
offtopic
Gabriella54 2009 febr. 19. - 09:50:18
(37/178)
Igazából mellényomtam, nem Neked akartam válaszolni, de persze ettõl nem vonom vissza a véleményemet.
A szereplõk alapján megítélni egy filmet kicsit veszélyes vállalkozás, hiszen tudnám sorolni azokat a szereplõket, akik egyszer-egyszer bizony nagyon mellényúltak és olyan filmeket forgattak, amiket másképp, mint az õ nevükkel nem is nagyon lehetett volna "eladni" :)
10/10
Annagnese 2009 febr. 18. - 23:37:09 10/10 Előzmény Gabriella54
(36/178)
a hozzászólásom még azelõtt volt, hogy láttam a filmet...abban ugyanis arról beszéltem, h nem lehet más a film, mint NAGYSZERÛ, mert Meryl Streep és Hoffman játszik benne, és abbéli reményemnek adtam hangot, hogy Meryl nyerje az Oscart(ekkor még nem láttam, amit persze azóta pótoltam-->s most már nemcsak a szívem és a rajongásom, hanem az eszem azt mondatja, hogy nagyszerû film és Oscar-gyanús alakításokkal teli alkotás)
Gabriella54 2009 febr. 18. - 15:01:14 Előzmény Annagnese
(35/178)
Bocs, de mindig csodálkozom azon, hogy látjátok a filmeket több hónappal a magyarországi bemutató elõtt? Tudom, hogy a mai világban tényleg minden megtörténhet - sõt még annak az ellenkezõje is -, de hogy olyanokról beszéltek, amiket "közönséges" földi halandó jó esetben is csak márciusban láthat...
Milliószor megfogadtam, hogy nem olvasom el olyan filmek topicját, amiket még nem láttam, de innen be is kell tartanom!
bree-gee 2009 febr. 18. - 14:14:56
(34/178)
Hát engem odaszegezett a képernyõ elé, nagyon tetszett!Szinte éreztem, ahogy citálnak engem, mint nézõt percrõl percre egyik oldalról a másikra.Egyszer elhittem, egyszer nem hittem el, mindkét változatra lehet "bizonyítékokat" felhozni.Végig bennem volt a kétely :)
A színészek pedig egyszerûen szuperek voltak!
6/10
baz00kahu 2009 febr. 14. - 12:05:20 6/10 Előzmény gymbo
(33/178)
gymbo(35):
... mint mindíg, kicsit hamarabb néztem meg a filmet, mint hogy a véleményeket elolvassam.
Asszem mindent leírtál, amit errõl a moziról tudni kell.
Se többet, se kevesebbet.
8/10
Zempy 2009 febr. 11. - 14:58:51 8/10 Előzmény Obránszky Ármin
(32/178)
Megnéztem újra és kicsit tényleg felül kell magamat bírálnom, az év legjobbjai között helye van. Nálam egyelõre mindenképp megelõzi a Sötét lovag, Felolvasó, Wall-E, Gettó milliomos, Elcserélt életek, Szabadság útjai döntetlen, de ez a lista még bõvülhet.
7/10
gymbo 2009 febr. 09. - 14:32:48 7/10
(31/178)
Jó volt a film, de ez kevés ahoz amit vártam tõle. Persze ezek az elvárások amiatt vannak, mert túlmisztifikálja az ember a filmeket az Oscar miatt. Bár a sok jelölés láttán ez ezen esetben érthetõ...

Szóval nekem ebben a sztoriban sokkal több volt. Izgalmakat, rejtélyeket, karosszékbe odavágó feszültséget, érzéskavalkádot vártam. A történetben ez benne lehetett volna.
Amit kaptam az a színészek zseniális játéka, s egy szimplán jó film.

7/10
eucrow 2009 febr. 05. - 17:04:18
(30/178)
Azt hittem, az egyházra vonatkozó része olyasmi lesz, mint a Rossz nevelésben, és P.S.Hoffman olyan perverz lesz, mint amilyen a Boldogságtól ordítaniban volt, de tévedtem, kellemesen csalódtam.
Én nem éreztem vontatottnak, igaz, hogy nem a cselekményen, hanem erkölcsi kérdéseken van a hangsúly. Látszik is, hogy eredetileg színdarab, de az operatõr kihozta belõle, amit lehetett. (A fekete-fehér kontrasztra meg a légies, tágas terekre gondolok.)
Vikke 2009 febr. 03. - 18:35:28
(29/178)
Röviden és tömören: tetszett.
Nem voltak benne vontatott, felesleges töltelékrészek amik unalmassá tették volna. Pedzegeti a vallással kapcsolatos dolgokat, de nem gondolom azt, hogy erre lenne kihegyezve a film, sokkal inkább a fõnõvér egyénisége az amire felhívja a figyelmet. Az egyház kritizálása talán abban mutatkozik be, hogy erõsen bírálja a konzervatívizmust. Philip Seymour Hoffman és Meryl Streep zseniálisak voltak, nem játszották túl a szerepüket, nagyon hiteles volt. Amy Adams volt a kellemes csalódás aki újabb jó pontot szerzett, mert remekelt James nõvér szerepében.
8/10
4/10
csilisbab16 2009 febr. 02. - 19:44:55 4/10
(28/178)
most néztem meg a filmet és hát nem nagyon tetszett:)de ezt már tõlem meg lehet szokni:D sztem elég vontatott volt, cselekménye alig volt. ugye kiderült h miért kétely, de mondjuk a végén megmondhatták volna h most akkor a pap csinált e vlmit vagy sem... meryl streep nem volt rossz
offtopic
Obránszky Ármin 2009 febr. 02. - 11:57:03 Előzmény Tücsök@
(27/178)
Nem lenne fair, ha ennek a remek filmnek a topicját is szétoffolnám (bár valami azt súgja, h a témája miatt sokkal méltatlanabb hozzászólások is fognak születni...). A 'Gettó milliomosban' már írtam hozzászólást vele kapcsolatban. Ha az nem elég kedvcsinálónak, akkor majd igyekszem! :-)
Tücsök@ 2009 febr. 02. - 00:03:52 Előzmény Obránszky Ármin
(26/178)
Cija,
Igyekszem végig menni az Oscar filmeken még a díjkiosztó elöttt. A Revolutionary Roadon, a Dark Knight, és a Doubton túl vagyok.
Milyen a Slumdog? mert arra elddig valahogy nem vett rá a lélek, csinálj nekem egy kis kedvet :)
A Benjamin Button viszont moziba akarom megnézni jövõhéten.(Brad Pittnek adok ennyi elõnyt) illetve még ez a Frost/Nixon van hátra...ami szintén nagyobb elhatározást kíván :)
offtopic
Obránszky Ármin 2009 febr. 01. - 12:20:42
(25/178)
Tálad mik elõzik eddig? Nálam per pillanat top 3-as. A Slumdog van elõtte, a BenjaminButton és a Revolutionary Road mögötte, a Dark Knight kb. egy szinten vele (azért inkább elõrébb, ha nincs holtverseny :-)).
8/10
Zempy 2009 febr. 01. - 11:24:20 8/10 Előzmény Tücsök@
(24/178)
Én is többek között ezért igyekszem megnézni, amit csak lehet :)
Régen nem volt az igazi feeling úgy tippelgetni és drukkolni, hogy a jelöltek jó részét nem is láttam. De hála az Internetnek, már más a helyzet :)
8/10
Zempy 2009 febr. 01. - 11:22:31 8/10 Előzmény Obránszky Ármin
(23/178)
Én mostanra jutottam oda, hogy a díjszezonra idõzített filmeket meg tudom nézni, és bár a legtöbb még hátravan, nekem a top 5-be a Kétely aligha kerülne be. Talán egy tízes listába. Ennek a filmnek a hatalmas erõssége és szerencséje, hogy azok játsszák a fõszerepeket, akik. :-)

Egyébként én Meryltõl még most sem tértem észhez, teljesen a hatása alatt vagyok... kíváncsi leszek, milyen díjakat söpör még be! Már csak azért idegeskedem, mert sajnálatos módon Winslettel egy kategóriában van mind Oscaron, mind Baftán, én pedig õket kettõjüket akarom idén gyõztesnek látni! És ez sajnos lehetetlen. Egy megosztott gyõzelem lenne, amivel kiegyeznék, de erre kicsi az esély. :-(
Obránszky Ármin 2009 febr. 01. - 00:51:19 Előzmény Zempy
(22/178)
A végén most az jutott eszembe, h olyan volt ez a film, mintha DiCaprio és Winslet briliáns közös jelenetét a Revolutionary Roadból megsokszorozták volna. Nagyon sokszor az (el)hallgatásoké volt itt a fõszerep. John Patrick Shanley olyan prímán ültette át saját magát vászonra, h az tényleg majd' minden igényt kielégít! :-)
Maga a történet jó adag intellektuális izgalmat tartogat az erre fogékonyaknak, de ahhoz, h ennyire jó legyen a film az kellett, h a fõszerepeket ilyen színészekkel töltessék be. Azt hiszem, keveseket kell arról gyõzködni, h Meryl körülbelül annyit ver a teljes nõi mezõnyre, mint Iszinbajeva rúdugrásban (pechje van, h ez "pontozásos sportág"). Na ehhez tessék hozzáadni azt, h itt -ha lehetséges ez egyáltalán- még önmagát is felülmúlja! Philip Seymour Hoffman pedig teljesen egyenrangú partner, olyan sokrétû az alakítása, h nem egyszer elbizonytalanítja az embert a megformált karaktert illetõen. Erre mondják, h a szerep és a színész nagy egymásra találása! Ha mondjuk Robin Williams kapja meg Flynn atya szerepét, akkor sokkal kevésbé kételkedne a nézõ abban, h kinek van igaza. Az egyik pillanatban szinte viszolyog tõle az ember, a másikban már feltétel nélkül hisz abban, h igaza van. Baromi szuggesztív, tényleg!
Egy szó, mint száz, nem értek veled abban, h a Kétely nem emelkedik ki a 2008-as filmtermésbõl! Pazar forgatókönyv, vibráló feszültség és több olyan jelenet, amibõl, ha egy van egy filmben, akkor azt már érdemes (többször) megnézni! Ezt tetézi, h ha én ítélném oda az Oscart, akkor MS és PSH aligha mennének üres kézzel haza (igaz, még nem láttam minden jelöltet, de ha van az a magasság, ahova Streepet nem igazán lehet követni, akkor ez az és a férfi mellékszereplõk közül a Hoffman mellett (elõtt) esélyes Ledger Jokerénél jobbnak érzem az ittenit, véleményem szerint, összetettebb feladatot oldott meg zseniálisan Hoffman)!
Tücsök@ 2009 jan. 31. - 18:23:47
(21/178)
Na tegnap én is megnéztem. (minden évebn kitûzöm magam elé, hogy az Oscar jelölt filmeket megnézzem még a díj átadók elött, hogy jogossan tudjak dicsérni vagy kritizálni :D) De igy nehéz h kb. az összes jelölt vagy már más dijak által dijazott film szinte 2008 végérõl való.
A Doubt-ot a Revolutionary Road némiképp csalódás, de a színészek, tényleg fantaszitkusak mind2ben. (az utobbinál az õ forumán leírtam mi nem tetszett)
Igazából ebben a filmben nem tudnék olyan dolgot mondani, hogy most ezért nem tetszett, kollektive élveztem a filmet, meg elgondolkotatott, csak lehet hogy csak túl sokat vártam tõle, vagy hogy kicsit jobban kibontakozzon.
Viszont Meryl Streep szerintem napjaink legjobb szinésznõje. Zseniális... és igen nagy kérdés most ez az Oscar, a The Readert még nem láttam (szintén napirenden van), de az az igazság, hogy ha nem Meryl S. kapná akkor még Kate Wislet, az akitõl nem sajnálnám.
Philip Seymour Hoffmannal meg meg mondom õszintén én nem szimpatizálok, jól játszotta a papot, tagadhatalan, (esküm én is sajnáltam) de valahogy ellenszenves a pasi. Az Amy Adams meg szintén tetszett.
8/10
Zempy 2009 jan. 31. - 14:41:38 8/10
(20/178)
Érdekesség: a rendezõ-forgatókönyvíró gyerekkori tanárnõjérõl, James nõvérrõl mintázta a filmbéli James nõvért (Amy Adams) is!


http://kultura.hu/main.php?folderID=882&ctag=articlelist&iid=1&articleID=276636
8/10
Zempy 2009 jan. 31. - 13:28:58 8/10
(19/178)
Noha a Kétely cselekménye és története elsõ látásra soványkának tûnhet, mégis ezt az apró konfliktust bontja ki a film részletesen. Miközben nekünk nézõknek csak el kell merülnünk a színészek fantasztikus játékában, és kicsit gondolkodnunk az események közepett.

A film nekem abszolút kielégítette igényeimet. Persze van több pont, ahol nem minden világos, és vártam még valamit, de alapvetõen pozitív élményt nyújtott. Ügyes forgatókönyv, jól eltalált tempóval, ami egyáltalán nem vontatott, remek színészek, akik felváltva játsszák le egymást a vászonról. Mi kell még?

Meryl Streep: beszarás. Tudtam, mire számítsak tõle, hiszen én már 3 hónapja, a trailer láttán kijelentettem, hogy ez lesz az újabb Oscar-jelölése. Mégis, felülmúlta minden elképzelésemet. A vaskezû, végtelenül rideg nõvér szerepében olyan tökéletes, amennyire színész csak ritkán lehet. A lenézõ grimaszai, a hanghordozása, testtartása, minden... hihetetlen. Egy filmnben sem volt még ennyire csúnya, de talán ilyen jó sem. Az ember csak néz, és nem hiszi el, hogy ez csak színjátszás lenne. Nem is az: Meryl Streep túllépve azon, hogy színésznõ, megérdemli a sokkal de sokkal több mûvésznõ titulust. Amennyiben az Akadémia azt nézi, ki érdemli meg leginkább az Oscart, bizton állíthatom, hogy õ fogja megkapni, esetleg csak Kate Winslet állhat az útjába. De kétlem, hogy bárki túlszárnyalta volna Alyosus nõvért tavaly :-)

Nagyjelenetük P. S. Hoffmannal szintén egetrengetõ és briliáns, a film legjobb részeinek egyike. Noha Streep mellett ezúttal mindenki eltörpül, Amy Adams is roppant üdítõ a jószívû naiva szerepében, Hoffmann-t nem lehet nem sajnálni a melegszívû pap szerepében (én végig neki drukkoltam!), és Viola Davis is tényleg remek a rendelkezésére álló kevés idõben is.

A Kétely tehát igényes, elgondolkodtató egy alkotás, ami bár nem emelkedik ki a 2008-as filmtermésbõl, színészei azonban igen. Mindenkinek ajánlom, aki csak kicsit is érdeklõdik a drámák és nagyon is mindennapi problémák iránt. És azoknak is, akik úgy gondolják, hogy nem hagyják ki színészóriások ennyire kivételes alakítását egy jó filmben.