Téma: Kick-Ass 2

magicvoice 2013 dec. 13. - 13:56:11 Előzmény huDAVE
(44/64)
Lehet, hogy nincs szilikon ajka, csak az apja véletlenül plasztikai sebész, és nem gyõzi rúzsozni magát, hogy takarja a vágást.
4/10
Sunboy 2013 dec. 12. - 21:01:29 4/10
(43/64)
Az elõzõhöz képest elég gyengus volt, és egy akció-vígjátékhoz képest túl sok a hulla és a vér. Nem kell, hogy reális legyen, de ez kb semmilyen nem volt. Ha amcsi lennék, lehet, hogy jóllaknék ezzel a maszlaggal, de nem vagyok az. Jim alakítása illetve a kosztümök miatt 4/10
6/10
Rahar 2013 dec. 12. - 13:17:27 6/10
(42/64)
Az elsõ rész kifejezetten tetszik, nos a második már kevésbé. Vannak benne vicces helyzetek és poénok, de egyiken sem nevettem fel hangosan. A történetben sok a szokásos klisé, hagyj fel ezzel, ígérd meg, stb, melyeket már nagyon unok, mert ezek a sablonos dolgok nagyon sok filmbõl visszaköszönnek. Több helyen valótlan vígjáték, majd egy jelennettel késõbb durván valóságos, ami számomra érdekes kontrasztot jelent. A történet lehetett volna izgalmasabb, mert ez így mindennemû eredetiséget nélkülözött. Sajnos van egy rossz szokásom, szeretem a realisztikus harci jeleneteket, na ebben a filmben ilyen alig volt, fõleg orosz mutter volt nagyon primitív, valamint egy képzett kardos, szablyás embert puszta kézzel legyõzni igen nagy szerencse és tudás kombinációja szükséges, de mégis nagyon erõltetik ezt a valótlan elképzelést a filmekben. Egyszer azért jó volt megtekinteni, de többet nem fogom.
8/10
Viktor6665 2013 dec. 11. - 20:31:22 8/10
(41/64)
Ez abszolút nem bõrlehúzás volt. Legalább olyan jó, mint az elsõ. Az akció szintje növekedett és karakterfejlõdés is volt. Nálam 10/8.
Babi néni 2013 dec. 11. - 17:52:17
(40/64)
Ez a Ha/Ver 2? Miért nincs lefordítva a címe, ha már az elsõnek le lett?
Nekem nagyon bejött az 1. de nem csípem, ha lehúznak bõrt valamirõl.
huDAVE 2013 dec. 11. - 17:46:06 Előzmény magicvoice
(39/64)
Annyit játszik a filmben, amennyi volt a forgatáskor és nincs szilikon ajka.
5/10
Findzs 2013 dec. 10. - 08:46:18 5/10
(38/64)
Sajnos fele olyan jó se lett mint az elsõ rész, csalódás volt.
Sokszor azt se tudtam mit nézek vígjátékot, vagy akció thrillert.

Nem volt súlya a történéseknek mikor annak kellett volna lennie, és nem volt vicces mikor annak szánták.

Kár érte.
z4zie 2013 dec. 09. - 19:34:04
(37/64)
Isten megbocsát, én nem ... Rajongója vagyok az elsõ filmnek, de ez valami borzalmas lett. Minden elemet nélkülöz, ami az elsõt naggyá tette a szememben, ami kiemelte a többi közül ...
magicvoice 2013 dec. 09. - 17:16:09
(36/64)
Ez már nekem túl nagy baromság volt. Az elsõt még szerettem, különösen tetszett a karakterek magyarra fordított neve (Ha/Ver, Vér Profi, Kis Mocsok, Vörös Pára). A második részt már nem az Intercom, hanem a UIP Dunafilm hozta be, és gondolom ezért nincs a szinkronja még köszönõviszonyban sem az elsõével, ami egy ennyire egymásra épülõ történetnél azért alap lenne. Az egy dolog, hogy a fordító nem látta az elsõ részt, de ezzel a fater/muter, spanom szöveggel és az erõltetett káromkodással teljesen tönkretette a filmet.
A másik probléma, hogy Mindy ebben a filmben már nem kislány, ráadásul 15 évesen szilikon ajkakkal nem is túl hiteles.
10/10
Dr. Apafej 2013 dec. 09. - 04:32:33 10/10 Előzmény _Freddy_
(35/64)
SPOILER

Hit Girl azokba a lyukakba kapaszkodott, amit õ lõtt ki. A többi szerintem evidens.

SPOILER VÉGE
10/10
Dr. Apafej 2013 dec. 09. - 04:29:56 10/10
(34/64)
A korhatár besorolást nem értem. Sokkal durvább mint az elsõ rész, mégis 16-os besorolást kapott, holott az elsõ 18-as. Fuck Logic.
9/10
csanyi82 2013 dec. 08. - 21:47:44 9/10
(33/64)
Hasonlóan jó lett, mint az elsõ rész.
huDAVE 2013 dec. 08. - 14:52:00
(32/64)
Ez egy képregényen alapul (talán ezért is képregényszerûek a karakterek?!), ami 3 részes, így ha adnak rá pénz, akkor lesz harmadik és egyben utolsó rész is!

Itt-ott tényleg átestek a ló túloldalára, de azért itt néhányan még jobban, mert annyira nem rossz, hogy mínuszos skála kelljen.
1/10
Atis88 2013 dec. 07. - 22:02:44 1/10 Előzmény mr_p
(31/64)
Következõ rész? Isten ments! Az utóbbi 10 év legnagyobb baromsága ez a film. Ha lehetne mínuszba pontozni abban lenne. Értelmetlen, logikátlan, semmi sztori. A Jelmezek annyira bénák mintha valami elcseszett farsangra készülnének ez a szerencsétlenek. Lénygében: Egy kalap szar az egész... 1/10.
7/10
dBLOOD 2013 okt. 28. - 18:45:42 7/10
(30/64)
Nagyon gyengécske volt szerintem. Nem a színészekkel van baj, borzasztóan gyenge az írás. A drámai jelenetek és a verekedés rendben van, a többivel van a gond. Komolytalanok a szereplõk, túlságosan képregény-szerûek.

A film alatt folyamatosan felmerült bennem, hogy a karaktereknek miért nem mondja el senki (késõbb persze a saját bõrükön tapasztalják meg), mennyire veszélyes dolgot mûvelnek. Hiányzott számomra, hogy senki nem próbálta õket szembesíteni a kegyetlen valósággal, hogy "ezt a játékot" bizony jobbára nem bunkókkal meg késekkel, hanem pisztojjal és automata fegyverekkel ûzik.

Az elsõ rész sokkal komorabb hangulatú volt, a vicces jelenetek és szövegek ellenére is. Itt valahogy nem ütnek akkorát a szövegek, túlságosan erõltetettnek tûnnek. Elõfordul hogy újra felhasználnak poénokat az elsõ részbõl, ez sem tesz jót a hangulatnak.

Szerintem sem méltó folytatása az elsõ résznek. A film elsõ harmadában néha úgy éreztem nem bírom tovább nézni. Van egy angol szó, ami nagyszerûen jellemzi a film problémás részeit, a "cheesy".
mr_p 2013 okt. 21. - 18:25:51
(29/64)
Na, ez rohadt gyenge folytatás lett, no offense. Remélem a következõ részre valami ütõsebbel rukkolnak elõ.

http://mozi-troll.blogspot.hu/2013/10/kick-ass-2-szar.html
9/10
kypD 2013 okt. 02. - 16:34:21 9/10
(28/64)
Szerintem nagyon jó volt! Nálam még az elsõt is übereli. Talán azért mert a nevek jobban lettek megoldva, meg sok szimpatikus színész volt benne. (pl Mormont a Trónok Harcából meg Jim Carrey)
Szóval szerintem jó kis film volt ez, kár, hogy nem moziba láttam.
10/10
Razze 2013 szept. 17. - 00:52:30 10/10
(27/64)
Már nagyon vártam,és nem csalódtam benne mivel nem voltak nagy elvárásaim
Az elsõ rész után szerintem látni lehetett hogy annál csak rosszabbat bírnak csinálni,azt nem lehet überelni:')
De ez is baromi jó kis film lett,néhol viszont már túlzásba vitték a vérengzést
Damill 2013 szept. 14. - 23:19:21
(26/64)
Kitûnõ, emlékezetes jelenetek vannak benne, a karakterek is jók, csak a történetet éreztem kevésbé kiélezettnek, mint az elsõ részben.

*SPOILER*
Jim Carrey karaktere nagyon hamar megpurcant, szívesen néztem volna még tovább...a kedvencem viszont Night Bitch, belõle is szívesen láttam volna még többet.
greeen 2013 szept. 09. - 21:02:25 Előzmény _Freddy_
(25/64)
A második rész valóban nem hozta az elsõ rész színvonalát, de azért nézhetõ volt. A legnagyobb probléma az, hogy Hit Girl megnõtt. Ez áthidalhatatlan hátrány az elsõ részhez képest , bármilyen is a forgatókönyv. Az elsõ rész szûrrealitását, legelképesztõbb pillanatait végig a gyermek Hit Girl akció jeleneteinek köszönhetjük..

Spoiler..
A realitásokat szerintem ne keressük a filmekben mert az elsõben is rengeteg abszurd dolog van...
a 18 kilós kislány verekedése a végén Mark Stronggal mennyire reális. Egy felnõtt férfi földhöz csap egy kisgyerek testet. Úgy kb azonnal meghal vagy összeszakad mindene...Meg se tudná fogni a fegyvereket mikor rohangált velük a toronyházban úgy csapkodná összevissza a karjait... A végén a repülõ rakétameghajtású Kick Ass meg a fegyver rajta meg már sci-fi fantasy. De elég csak újranézni az elsõ részt és rengeteg abszurd dolog van benne, de ez nem is számít...Egyszerûen az felülmúlhatatlan..