Téma: Kínai negyed

fürmender 2008 aug. 12. - 15:35:37
(6/86)
A "Kés a vízben" c. filmje óta ismerem és kedvelem Polanskit. Ami Õt naggyá tette, az mind megtalálható ebben a filmjében is. Jelesül: igényes forgatókönyv, jó szinészválasztás és a háttér ( Amerika a harmincas évek második felében )valamint a diszlet hiteles megválasztása. Mindez társul egy nagyon eredeti rendezõi látásmóddal és invenciózus megvalósítással. Ez a filmje is, az elsõ perctõl az utolsóig a tökéletes profizmus érzését nyujtja a nézõnek. Jack Nicholson tehetsége remekül érvényesül Gittes szerepében. A film - Polanski többi filmjéhez hasonlóan - végig képes feszültségben tartani nézõjét. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
8/10
Coleman 2008 aug. 08. - 10:39:34 8/10
(5/86)
SPOILER
Igen, ezt a filmet Polanski tette azzá, ami. Egyébként egy kellemes (pazar fordulatokkal tûzdelt ponyva) krimi lett volna. Ha jól tudom Polanski a forgatókönyvbe is belenyult: a végét megváltoztatta. Nem tudom milyen lett volna az eredeti, de biztos vagyok benne, hogy ennél csak rosszabb.
Így igazán erõs a lezárás: végtelenül kiábrándult, elkeserítõ befejezés, a romlott világon nem lehet változtatni.
Towne azt hiszem egyenesen Nicholsonnak írta a szerepet, Jack remekül formálja meg a magánnyomozót, aki azért elég távol áll az általában látott Nicholsontól. A filmben egyébként feltûnik Polanski is egy apró szerepben: õ vágja el Gittes orrát. Fontos még megemlíteni: Noah Cross szerepében a legendás rendezõ John Huston!
Parádés!
offtopic
Miki1900 2008 júl. 22. - 16:56:28
(4/86)
megnézném már régóta.
10/10
csinema 2008 jún. 19. - 23:16:56 10/10
(3/86)
Tényleg jó film, nem véletlen a díjesõ
10/10
Pizsama 2007 máj. 13. - 00:26:29 10/10 Előzmény Redfield
(2/86)
Valóban nagyszerû alkotás. A film noir mozik egyik legjobbja, szinte tökéletes!
Redfield 2007 márc. 24. - 19:06:43
(1/86)
Félelmetesen jó film. Talán a legjobb a detektív-témában. Nem láttam még minden Polanski-filmet, így nem mondhatom azt, hogy a legjobb darabja, de az biztos, hogy igazi mestermû.