Téma: King Kong

Newcastle United 2006 jún. 03. - 13:31:14
(18/558)
Az, popcornmozi. A baj akkor kezdõdik amikor többet akarnak belemagyarázni.
amatõõr 2006 jún. 03. - 13:28:26
(17/558)
Hé, emberek, popkornmozi.
Jó látvány, végig izgi. Beülsz a moziba, agy kikapcs, tömöd magadba a popkornt, jól szórakozol.

És azon elképedni, hogy a csajnak egy dzsindzsahajsza után semmi baja, hát... ez az amit sose értettem.
Ha az, hogy egy 10 méteres óriásgorilla verekszik egy 60millió éve kihalt dinóval elfogadható, akkor én egy sérülésmentes csajon nem sok kivetnivalót látok.
szisz 2006 máj. 29. - 17:56:29
(16/558)
Szar. A nagy hírverés ellenére nem nagy szám. Én szeretem ha egy fantasztikus filmben nem veszem észre azt, hogy valami számítógéppel van megcsinálva. Ez a Gyûûk uránál jó is volt, de itt, hát enyhén szólva mûanyag volt minden. Bírtam a csaj is a sok rágatás, szaladgálás meg pocsolyázás után olyan tiszta maradt, és a fogai úgy ragyogtak! Hm, hát ez bele is illett a filmbe! Az is szar volt, hgy még fel sem ocsúdtam egy kiadós "akciójelenet"-bõl, máris jött a másik, de szinte ugyanarról szóltak, és ez már dögunalom volt. Mindenképp érdemes megnézni azoknak, akik szeretik a maszlag-filmeket!
Newcastle United 2006 máj. 27. - 12:29:03
(15/558)
Érdekes módon ha történet nem is nyûgözte le a kritikusokat, de a képi világ igen. Több Oscart is kapott. Úgy néz ki Peter Jackson bármit is csinál már A gyûrûk ura után, kötelezõ mindenkinek elismerni és díjazni munkáját.
Redfield 2006 máj. 26. - 22:28:30
(14/558)
Én csak annyit tudok, hogy ha egy nõt vagy egy órán keresztül ráncigál egy óriás-gorilla a fák közt, a nõ sziklákról zuhan le, és pocsolyákban fûrdik, akkor biztos lesz rajta 1-2 karcolás, biztos sáros lesz a haja, és a fogai sem ragyognak majd szebben, mint egy fogkrémreklámban. Hát ennyit Hollywood-ról.
chritika 2006 máj. 26. - 21:54:20
(13/558)
Nagyon szar,rettenetesen szar,kimondani nem lehet.....

Ez a többiek véleménye...

Szerintem iszonyatosan szörnyû, soha életemben nem láátam ennyire rossz filmet, azt hitttem egy óvodás rendezte, csalódtam Peter Jacksonban... Annyira sekélyes volt és silány... akkora ellentmondásokkal, amik oly mértékben mondanak ellent a logikának és a rossz rendezést olyan hitelesen jelenítik meg,mint például, amikor lent voltak egy gödörbe sasorrú Adry barátunk és az állatok neki engedelmeskedve divatbemutatót tartottak, elõször jöttek, a az óriáspiócák, utána a sorrendet tudva a tücskök,majd a pókok, stb...

Aztán a szöszi halálnásztánca, amikor eldobta magát,majd a Showtime produkciója,ami elkápráztatta a majmot, egyszer belefért az ember a majom tenyerébe, egyes részeknél, meg akkora volt mint a feje, az egész film, egy hatalmas nagy BAKI
ZAVI 2006 ápr. 23. - 16:05:13 Előzmény Rockdoll
(12/558)
Nekem nagyon tetszett a film. Úgy volt modern, lélegzetelállító az akciórészeknél, hogy közben megtartotta az eredeti környzetet, hangulatot is máshol. Nagyon jó színészi játékok voltak, úgyhogy megint egy tipikus, szuper Peter Jackson film volt szerintem: izgalmas, kidolgozott, érzelmes, jó színészekkel, kedvességgel, monumentális. Nekem bejött.
Rockdoll 2006 márc. 22. - 17:10:30
(11/558)
Sztem jó film.Én is majdnem sírtam amikor a majom meghalt.Bár én a csaj helyébe nem szerettem volna bele a gorrilába...,ha beleszeretett.A gorilla cuki volt,és "hõsies",de kapcsolatot létesíteni egy gorillával,fõleg,ha az nálad 10méterrel nagyobb kissé abszurd,és "kockázatos":)Meg nem hiszem,hogy a csaj túlélta volna azt a rohanást amikor a majom száguldozik végig a dzsungelen...minimum egy agyrászkódás,gerinc törés...hisz ott csapódik össze vissza a fáknak..Nem???De ez mese,nekem tetszett.
u.i:tényleg nem kellenek bele a dínók!!!
x-tro 2006 márc. 22. - 10:30:12
(10/558)
Örülj neki barátom, hogy neked ezek CSAK klisék....
Newcastle United 2006 márc. 21. - 14:36:41
(9/558)
A King Konngal kapcsoltaban én is sokkal többet vártam. A '70-es években készült Jeff Bridges-Jessica Lane változat is sokkal jobban tetszett.
Mi a francért kellettek bele a dinók?
Newcastle United 2006 márc. 21. - 14:35:14
(8/558)
Szokásos holocaust klisék.
666 2006 márc. 19. - 01:26:20 Előzmény siraso
(7/558)
Lélekemelõ film? Ajánlom Az élet szépet. És inkább nem is mesélek róla semmit, mert ezt látni kell.
spf 2006 febr. 07. - 22:51:22
(6/558)
Szerintem is nagyon jó a film, ajánlom mindenkinek!
siraso 2006 jan. 13. - 11:37:33
(5/558)
A film szuper. Aki látta az eredetit, az azért, aki nem, az meg azért nézze meg.

Kedves csinkvecsentó.
-"sokszor látott klisé": ez egy remake, újrafeldolgoás, persze, hogy ismered a sztorit, és nem okoz megpetést
-"hatásos helyett hatásvadász" (?) ez popkornmozi, mi a különbség?.
-"érzelmek helyett érzelgõs": , ezt sem tudom pontosan mit akar jelenteni, de mikor kinyiffant a majom, majdnem bömböltem
-"lelekemelõ helyett technikai bravúrokkal telepakolt" mivan? ez meg hogy zárja ki egymást??? és miért kellene lélekemelõnek leni? egyáltalán milyen a lélekemelõ film?

"A cselekedetek nem kellõen megokoltak (miért is lép a hajóra a színésznõ? miért is szeretnek egymásba az íróval?); "
Ezt te sem godoltad komolyan... de majd a dvdhez lesz majd ott egy fülszöveg, hogy kéremszépen azért szerettek egymásba, mert a csaj marhajó almáspitét tud sütni, a srác meg wellaflex hajzselét használt, és ezért szeretek egymásb.

És még sorolhatnánk, figyu, ez King Kong, popkornmozi, 3 óra eksön, meg nagy jelenetek, meg ilyesmi, olyanokat kérsz számon a filmtõl, amit nem szabadna. Neked akkor a Angol beteget kellene nézegetned, vagy olyasmit...
cinquecento 2006 jan. 13. - 07:07:16
(4/558)

Ezért írtam ezt a végére, ráadásul zárójelben. A kritikám érdemi része a zárójel elõtt olvasható.
500
lavinia 2006 jan. 12. - 10:43:31
(3/558)
"Bár az igazat megvallva továbbra sem értem, miért volt fontos ezt a filmet újra leforgatni: ki hatódik meg egy megagorilla meg egy mininõ találkozásán, ami ugyebár eleve anatómiai lehetetlenség...)
Sajnálom. Fõleg a három órát, meg a mozijegy árát."

A téma adott volt, ha nem tartod "értelmesnek" miért ülsz be? Tudtad mi vár rád...

Sztem hamar elrepült az a 3óra, én a végét tartottam kicsit lerágottnak, újíthattak volna...

cinquecento 2006 jan. 09. - 21:36:54
(2/558)
Nagy várakozással ültem be a moziba, és sajnálom, hogy azt kell mondjam: kifejezetten rossz filmnek érzem.
Röviden: unalmas és hosszú; sokszor látott klisék gyûjteménye (egy kis Titanic, egy kis Jurassic Park, egy kis városi katasztrófa-feeling); hatásos helyett hatásvadász; érzelmes helyett érzelgõs, lelekemelõ helyett technikai bravúrokkal telepakolt.
A cselekedetek nem kellõen megokoltak (miért is lép a hajóra a színésznõ? miért is szeretnek egymásba az íróval?); a karakterek kidolgozatlanok (Jack Black ugyanazzal a rémült arccal teljesíti az elsõ két és fél órát, majd felölti második arcát, a megdicsõültet, hogy aztán ismét rémültté váljon; Brody spánielszeme három órán keresztül változatlan marad, Watts vagy rémült, vagy könnyes - slussz).
Vannak hatalmas akciójelenetek, monumentális üldözések és küzdelmek, de nincsenek emberi pillanatok, emlékezetes találkozások, összeszikrázó tekintetek. Nincsenek a szó klasszikus értelmében vett szép pillanatok.
Éreznünk kellene, hogy valami nagy döntés születik, amikor a színésznõ fellép a hajóhídra - de nem érezzük.
Éreznünk kellene, hogy az õserdõ fenevadjai között az életben maradt menekülõk lelkében minden összeomlik - de nem érezzük.
Éreznünk kellene, hogy Kong "szerelme" (?) viszonzásra talál - de nem érezzük.
És még számtalan "kellene"... Igen, a meghatódás, megrendülés, izgalom, kétségbeesés lehetõsége ott van az eseményekben, de még sincs meg a filmben. Mindvégig tudjuk, hogy mit kellene éreznünk, mégsem érezzük.
Jól megcsinált film, fantasztikus vizuális effektekkel, digitális trükkökkel - ám jó színészi alakításokkal nemcsak jól megcsinált, hanem nagy film is lehetett volna.
(Bár az igazat megvallva továbbra sem értem, miért volt fontos ezt a filmet újra leforgatni: ki hatódik meg egy megagorilla meg egy mininõ találkozásán, ami ugyebár eleve anatómiai lehetetlenség...)
Sajnálom. Fõleg a három órát, meg a mozijegy árát.
evy 2006 jan. 08. - 08:53:33
(1/558)
Szerintem elmegy!!!!