Téma: King Kong

perry 2012 nov. 23. - 23:08:04
(478/558)
Nem hinném , hogy abban lenne.:)
De az tény, minél gazdagabb az ismeretanyagod film, mûvészfilm és társai körében annál igényesebb leszel.
Innen aztán értéket hasonlítasz össze más értékekkel és jutsz megfelelõ szintézisre.
El tudod dönteni mi az elõre lépés és a visszalépés, esztétikai döntéseket fogalmazol meg magadban és számunkra is.
Szeretem olvasni miket írsz, mert értékeket ad, továbbít.
Meg azt is , hogy csak finoman oktrojálsz :)
2/10
-greghouse- 2012 nov. 23. - 23:01:31 2/10
(477/558)
.."..kevés benne a fölösleges történetelem..".
Ja, ha téged zavar a történet egy filmben...nyilván imádod a csihipuhi koreai akciófilmeket. Vedd fel, vágjál ki belõle minden történetet, biztos jó lesz.
...Nekem meg ugyanis az a "szocializációm", hogy szeretem, ha egy filmben történik valami azon kívül, hogy számítógépes majmok morognak számítógépes díszletek elõtt.
Dehát különbözõek vagyunk.
Vinogradov 2012 nov. 23. - 22:50:18
(476/558)
Nyilván az én szocializációmban van a hiba, de én marhára nem értettem soha, hogy mi olyan nagy buli ebben a King-Kongban. Sem a régiben, sem a hetvenes évekbeliben, sem ebben a jelen verzióban. Mármint ok, mindhárom jó film a maga módján - és szerintem igenis ez a legjobb! - de annyira egyik sem húdekülönleges. Anno olvastam pár éve egy kilencvenes évek elején írt Filmvilág-cikksorozatot a jelenségrõl, és ott is csupa mondvacsinált érvet éreztem amellett, hogy ez egy mekkora múfajtörténeti csoda, és, hogy milyen ragyogó többolvasatú darab.

Haha.

Külön vicc, hogy régeben a hetvenes évekbeli verziót volt divat szidni, most meg ezt, pedig ez eddig a legigényesebben kivitelezett, ráadásul dramaturgiai bakik ellenére is kevés benne a fölösleges történetelem. Nagy filmnek ez sem nagy film, sõt, több sebbõl vérzik, de a harmincas évekbeli trash-hez és a hetvenes évekbeli elérzelgõsködött darabhoz képest ez kifejezetten izgalmas és szórakoztató lett.

Ahhoz képest, hogy Jackson mit tud, viszont kevés, de ez már más kérdés...

De, akárhogyan is van, el a kezekkel a zenétõl, meg - üzenem a megint "igénytelen képviilágozó" szídzsíáj huszároknak - a vizuális megvalósítástól is!
2/10
-greghouse- 2012 nov. 23. - 22:46:03 2/10
(475/558)
Jogos, rosszul fogalmaztam. Inkább rendezési bakik. A dzsungelben rohangáláskor folyton változnak a méretarányok, a majom és a fák, stb., egyszerûen lehetetlen megbecsülni, mekkora a majom, illetve változik attól függõen, mi a díszlet. A lián a majomnak is, meg az embernek is pontosan a markába fér. A csajnak mindig szembe fúj a szél(gép) akárhová néz....Különben mindegy, akit a technika el tud varázolni, jó szórakozást. Engem nem tud.
9/10
Andrew8 2012 nov. 23. - 21:08:35 9/10
(474/558)
Technikai bakik mindenhol vannak említhetnék párat Avatarból (fék néhol háttérben pl furák) A Gyûrûk Urában utólag kiradírozott traktor a háttérben az 1. részben dvd-n lett csak javítva), a Bosszúállóknál is néha kilóg a CGI lóláb.
Azért nem hiába kapott 3 technikai Oscart ez a film sem.
2/10
-greghouse- 2012 nov. 23. - 13:20:27 2/10
(473/558)
Tipikus példa arra, hogy ha egy filmet többször feldolgoztak, semmilyen dogma nem igaz, sem az hogy az "eredeti az igazi" (jelen esetben egy harmincas évekbeli fekete fehér tucatfilm), sem az hogy a modern CGI technológiás a jó. Szerintem is a 75-ös, Jessica Lange-es változat a legjobb, egy nagy mese akar lenni, és azt jól csinálja. (És most tekinsünk el attól, hogy milyen bombázó volt J.L., én is szívesen a tenyeremen hordoztam volna...)
..Ez a film (bevallottan) "nem kívánja emberszerûvé tenni" az óriásgorillát. Rendben. De miért? Merthogy egyébként léteznek ilyen óriásgorillák? A 75-ös annyira emberszerûvé tudta tenni, hogy tényleg meg lehetett siratni. Nem tudom, mi baj volt azzal.
...Ráadásul, ez a film zömében olcsó akciófilmet csinál belõle, igaz, nyilván sokkal fejlettebb látvány, computer, stb. technikával. (Egyébként teli van bakikkal, de azt most hagyjuk). Csakhogy attól mint film nem lesz jobb.
Én inkább ajánlanám annak, aki szereti ezt a mûfajt a Jessica Lange-es 1975-öst.
..Nem különösebben hat meg, hogy a látvány, meg a maszk, meg a nem tudom milyen technika milyen zseniális. A forgatókönyv rossz.
5/10
convar 2012 nov. 10. - 08:23:02 5/10
(472/558)
A King Kong vs. T-Rex részek ütöttek, de a végén semmi katarzis, pedig a 76-os változatnak annó végigbõgtem a végét.

(Ebben persze szerepet játszhat az is, hogy egyrészt mostmár tudtam mi fog történni, másrészt van egy mondás, miszerint "az idõ mindent megszépít" meg egyébként is kölyök voltam akkor még. Szal érdekes lenne újranézni azt is, hogy vajon most is tudna-e rám úgy hatni mint akkor, mert úgy kiderülhetne hogy én változtam meg vagy Peter Jackson filmje tényleg gyengébb... legalábbis érzelmi vonalon.)

Azt meg hogy több mint egy órát kelljen várni a "fõszereplõ" felbukkanására megint csak nem a pozitívumok közé sorolnám.


5/10
opposing force 2012 ápr. 09. - 02:31:20
(471/558)
Nekem sem tetszett, az eleje baromira el van húzva. A 40. percnél találóan elhangzik a kérdés, ami már bennem is érlelõdött: "Mit gondol meddig tart még ez az út?" Hát még egy darabig.
A látványban nincs semmi különleges, sõt... Azok a dínók..már 93-ban is jobbat tudott csinálni a spielberg, pedig az még bábukkal dolgozott.
Túl hosszú, túl gagyi, Naomi Watts-nak viszont jár egy puszi mert olyan szõke.
1/10
megjottem 2012 márc. 21. - 14:56:29 1/10
(470/558)
és miert van mindig nyitva a szaja? :-)
1/10
megjottem 2012 márc. 21. - 14:55:43 1/10
(469/558)
Nem sok rosszabb filmet láttam ennél. Ha 85 percben elintézték volna a filmet, kapott volna 3 pontot.
olahmiki1959 2012 márc. 14. - 21:04:42
(468/558)
Állítólag már készül a film egy zsidó üzletemberrõl, akinek az üzleti sikerei nyomán túlságosan nagyra nõ az egója. A film munkacíme: King Kohn.
dantonb 2012 márc. 14. - 09:59:11
(467/558)
Pont ettõl a felfokozott látvánxyvilágtól vált az egész átélhetetlenné.A korábbi Jessica Langos verzió talán a 70-es évekbõl sokkal jobb volt.
_Freddy_ 2012 márc. 14. - 08:14:32
(466/558)
Nem volt ez olyan rossz, régebben már láttam. Az ebbõl a filmbõl készült játék is jó lett. :D
offtopic
ceia 2012 márc. 14. - 02:58:45
(465/558)
Nekem errõl a képrõl egy régi, szuper játék jutott az eszembe: Flashback
http://www.youtube.com/watch?v=lqvYMm9-9b4
Aki akarja, ki is próbálhatja. Letöltés: gamefabrique*com/download/genesis/flashback_quest_for_identity*exe
(a csillagok helyére pontot kell írni)
11messi87 2012 márc. 14. - 02:00:42
(464/558)
A legnagyobb rész az volt, amikor Kyle Chandler odaért a többiekhez, de a CGI-t valami miatt nem kapcsolták ki, így elcsúszott az egész ember :DDDDDDDDDDDDD szégyen az a film, megcsúfolása a régi klasszikusnak.
linamina 2012 márc. 14. - 00:04:03
(463/558)
Jackson bácsi nagyon drága gagyit készített szerintem! A túlzó és persze sok helyen idétlen "Nagy Látványt Akarok" számítógépes grafikával is ahelyett, hogy a fotelba szögezne, inkább rávett, hogy hagyjam az egészet a fenébe. Dinók, óriásrovarok, a Jurassic Park elmehet a pécs Á-ba.
1/10
antimason 2012 márc. 13. - 23:30:29 1/10
(462/558)
Hogy ez mekkora trágya...
8/10
Kozutas 2012 márc. 13. - 21:37:15 8/10
(461/558)
Valamiért tetszett a filmben, hogy a "normál" emberek is látták a szörnyet Amerikában, nem pedig csak egy elmesélt , pár ember által látott dologról volt szó.
10/10
jLKKKKKKKKKKKKK 2012 márc. 13. - 21:10:10 10/10
(460/558)
Jack Black egy fos ripacs!
gagyi komédiás, túljátsza minden szerepét!
8/10
technokrata 2012 márc. 13. - 18:27:27 8/10
(459/558)
Jól elkészített verzió. Jó jelenetek, mesteri látványvilág. Izgalmas és érdekes is.
SPOILER
Az egy kicsit rontott nálam, hogy a csajt úgy dobálta és ráncigálta a majom, mint egy zsák krumplit. Normál esetben a gerince már rég ripityára tört volna, de itt semmi... És hát a vége... Én tudom, hogy szándékosan van így elnyújtva, de nekem ez sok.