offtopic
cellasto 2015 jún. 29. - 22:39:05
(100/160)
nagyon bírom én is,éppen ezért akarom megnézni :)
a napokban mindenképp sort kerítek rá :)
9/10
offtopic
Petrapetrus 2015 jún. 29. - 20:52:21 9/10 Előzmény cellasto
(99/160)
Én se nagyon tudtam és csak miatta mentem el a filmre elõször. És apám... Meg fogsz lepõdni. Kellemesen. :D Ez a pasi egy zseni... <3 Szerintem kifejezetten üdítõ volt ebben a szerepben, végre nem valami romantikus fõhõsként kellett domborítania, mint általában. Itt megmutathatta egy újabb arcát is. És piszok jól áll neki, én a kedvéért rászoknék az akciófilmekre is... :D Ezek után alig várom, hogy Tarantino is felfedezze végre... :D
cellasto 2015 jún. 28. - 15:33:04
(98/160)
már csak azért is megnézem,mert colin firth-t nem tudom elképzelni akciófilmben :D
Nissifer 2015 jún. 28. - 15:11:05
(97/160)
A forgatókönyv egy kalap szar. Mark Hamill és Samuel L. Jackson színészi játéka brilliáns! :)
10/10
Polaris9 2015 jún. 27. - 21:29:10 10/10
(96/160)
Szerintem nagyon is király film ez. Akinek nem tetszett az nézze a szívek szállodáját.
9/10
offtopic
Petrapetrus 2015 jún. 25. - 11:52:01 9/10
(95/160)
Bicskanyitogató, hogy a Blu Ray kiadásra megy rá ez a nálunk újnak számító forgalmazó, a Bontonfilm. A magyarok alapvetõen elég csórók, nem fogy épp túl sok Blu Ray, a DVD-hez képest legalábbis biztosan nem. Hatalmas kib*sz*s, hogy díszdobozt és több extrát csak az kap, aki BD-n veszi meg a filmet. Célszerûbb lett volna 2-2 kiadás mindegyik verzióból. Egy sima és egy díszdobozos, az összes extrával!!! Menjenek a... Nénikéjükbe! :@

http://www.dvdextra.hu/news.asp?KOD=2156134863162770887513777
jani-wan 2015 jún. 25. - 10:59:18
(94/160)
Meglepõen jó lett ez a film. Nem számítottam rá, hogy ennyire szórakoztató lesz.
1/10
Daniel Markovics 2015 jún. 25. - 01:49:02 1/10
(93/160)
Hatalmas csalódás volt a film, az értékelést és Samual L. Jackson nevét látva a leírásnál reméltem, hogy a film minimum megüti egy esti agyradír akciófilm szintjét, de sajnos ezt sem sikerült megugrania...(Egy leutánzott J.Bond (mese)film, rossz színészi játékkal, rossz humorral, semmit mondó történettel, robbanó konfetti fejû emberekkel.)
A kérdés csak az, hogy a ,,Z" generáció pontozása értékeli felül (port.hu, imdb:7,9), vagy tényleg erre van igény..
1/10
Attlas 2015 jún. 24. - 23:51:50 1/10 Előzmény Petrapetrus
(92/160)
Azért nem érted, mert nem is összehasonlítás volt, csak az elõzõ hozzászóló még mondatelemzésben sem járatos. Ha ilyen filmek kellenek a népnek, akkor nem készítenek amolyanokat. Ez nem összehasonlítás. A filmgyárakban figyelemmel kísérik az igényt és üzletpolitikai alapon ahhoz szabják a kínálatot. Ha a népnek elég az igénytelen, hiteltelen mesefilm, akkor abból lesz több és még kevesebb az értékes alkotás. Szóval... hol itt az összehasonlítás?
9/10
Petrapetrus 2015 jún. 23. - 12:12:05 9/10
(91/160)
:D

Én sem értem az összehasonlítást. Már eleve mûfaji különbségek vannak... Ha már hasonlítgatunk, akkor mûfajon belül tegyük azt. És ez a film a maga mûfaján belül igenis jó. "More so!" :)

Azzal pedig nagyon erõsen vitatkoznék, hogy ne lett volna mondanivalója... Pont, hogy volt neki. Nem a látványra ment elsõsorban, hanem vette a fáradtságot, hogy csavaros sztorit és mondandót is közvetített. És akkor arról még nem is beszéltünk, micsoda frappáns fricskákat dobáltak bele több helyre is. :)

De mindenkinek szíve joga nemtetszésének is hangot adni. :D
10/10
ztani 2015 jún. 22. - 10:31:45 10/10
(90/160)
Nem tudom hány soron keresztül fikázod ezt a filmet, de egy is elegendõ lett volna rá.
A Forrest gump, meg amiket felsoroltál nem akciofilmek, ez viszont az, tehát nem tudom mirol beszélünk.
És igen ez kell a népnek..és grarulálok, legyél felháborodva.
1/10
Attlas 2015 jún. 21. - 21:56:42 1/10
(89/160)
Ez kell a népnek. Ilyen film. Nem alkotás, hanem csak film. Olyan látvány kell amiben emberfejek robbannak fel és minél több robban fel annál több pontot adunk neki. És kell az ezredik világmegmentõ is és még több. Tartalma ne legyen, ha kijövök a moziból, nem akarok arra gondolni, hogy mondanivalója is volt. Nincs rá idõm, nincs rá energiám. Azért nézzük a filmeket, hogy kikapcsolódjunk. Sõt! Ki is akarunk kapcsolni. Nem akarok gondolkodni!!!
Aztán látják ezt a filmkészítõk. Látják, hogy ezek a filmek a kasszasikerek, tehát ez kell a népnek, tehát ilyen filmeket csinálunk. És kevesebb gondolkodós, tartalmas, úgynevezett alkotásokat.
Ezt akarjátok?! Igen? Vegyétek csak ilyen mozira a jegyeket. Adjatok több és mégtöbb szavazatot az ilyen filmekre. Aztán egyétek majd meg amit fõztetek. De utána ne háborogjatok, hogy nem készül több „Lesz ez még így sem, Alien, Schindler listája, Volt egyszer egy vadnyugat, Nevem senki, Halálsoron, Forrst Gumb, stb.
Nyomjátok a szavazatokat!
Nekem pedig a minuszokat.
6/10
tomasz1996 2015 jún. 21. - 13:16:25 6/10
(88/160)
A film története nem volt rossz, viszont számos olyan eset kifogásolható volt a filmben (mint például az angol fekete humor,klisék,stb.)
Emiatt inkább közepes film lett belõle, egyszer nézhetõs!
10/10
ztani 2015 jún. 19. - 12:57:29 10/10
(87/160)
Spoiler lehet

Eredeti nyelven is megnéztem,köszi a tippet ;)
És hát igazad van, mindenkihez passzolt a saját hangja :D
Igen, mikor másodszorra néztem észrevettem, hogy valóban többen vannak a Kingsmenek, mert mindenkinek egy egy jelöltet kellett javasolniuk ugye.
Hmm lesz folytatás..alig várom :D
Tudtam én, hogy Galahed mégsem halt meg:D A végéig reménykedtem egyébként, hogy mikor bukkan fel..de nem bukkant :/
Egyébként már máshol is felfedeztem klasszikus zenét..talán a Lucy-ben, és rájöttem, hogy szeretem a klasszikus zenét.:D
9/10
Petrapetrus 2015 jún. 16. - 22:02:47 9/10 Előzmény ztani
(86/160)
Javaslom, nézd meg eredeti nyelven is, úgy sokkal jobb. Több poént át sem ültettek, vagy nem is volt rá mód... Arról nem is szólva, hogy a saját hangja mindenkihez passzolt. :)

A Kingsmanek voltak többen is, csak õk valahol máshol tevékenykedtek. Ha még többen lettek volna, már katyvasz lett volna, jó volt ez így. Percybõl pl. bõven elég volt annyi, hogy kiderült róla: õ Roxy ajánlója. :)

A folytatással kapcsolatban: jelentek meg ezzel kapcsolatban már cikkek (magyarul is), legutóbb pl. az, hogy Vaughn már írja a 2. rész forgatókönyvét. hajónak ítélik, megcsinálják a filmet 2 éven belül. A folytatásban amúgy nagyobb szerepet szánnak egy amerikai Kingsma(szerû)-ügynökségnek. Azon belül is egy konkrét ügynöknek. De az eredeti castot is vissza akarják hozni: Merlint, Roxyt, Tökit, és... igen, Galahadet is. :)

Az a bizonyos zene egy klasszikus (amúgy): Elgar - Pomp & Circumstance March.... És naná, hogy jó... Íme a bizonyíték, hogy lehet jó hallgatható a klasszikus muzsika is. ;) (és most direkt nem a komoly jelzõt használtam rá, ami egyébként egy marhaság, komolyzene szerintem nincs.... klasszikus, na, az van :))
10/10
ztani 2015 jún. 16. - 16:09:41 10/10
(85/160)
Kezdésnek kitérnék kicsit a fõszereplõ magyar hangjára..Nagyon bírom Fehér Tibor hangját, a búra alattban, a Pi életében, szomszéd fiúban nagyon illett is a szereplõhöz a magyar hang, de én úgy vettem észre, hogy itt nem találták el. Ez egy negatívum számomra..
meg még egy negatívum:

SPOILER

A Kingsmenek kb. 4en ha voltak..szerintem ez nagyon kevés, még ha ez titkos szolgálat is...
Sajna nem nagyon akciózott Mark Strong, azt hiányoltam.:/

Na de ennyit a negatívumról.

Ez egy hihetetlenül nagy film volt. A film végén annyira boldog voltam, örültem, mintha be lettem volna tépve:D Nagyon király film volt, ajánlom mindenkinek!:)
Nem tudom hogy lesz e folytatás, de nem lepõdnék meg, nagyon örülnék neki
Az akciojelenetek jók voltak, izgalmas film kerekedett belõle, és egy percig sem unatkoztam.
Ez most a 3. kedvenc filmem, amit mostanában láttam a Csillagok között, és az Útvesztõ után.

UI.:

-Megmentem a világot
-Ja, akkor csinálhatjuk seggbe is :DDDD ezen szakadtam:DDD

Még annyit, hogy amikor felrobbannak az emberek, ott nagyon király a zene, le is shazamoztam:D
9/10
Petrapetrus 2015 jún. 16. - 08:25:47 9/10
(84/160)
"Kár, hogy egyre több az ilyen film, pedig bízom benne, hogy az általános igény túlmutat ezen a színvonalon." --> Erre még nem reagáltam. Egyre több az ilyen film?????? Na, ezt nem tudtam hová tenni. Engem többek között pont azért fogott meg, mert nem volt sablonos, ötletes volt, fordulatos. És mindenekelõtt nem mentek el a gagyi amcsi irányba, hanem elegánsan brit maradt. :)
9/10
Petrapetrus 2015 jún. 16. - 08:21:15 9/10
(83/160)
Na, gyarapodnak a hozzászólások, most, hogy már nem kell a moziig menni ahhoz, hogy látható legyen, khmm... :P

Reagálnék néhány korábbi hozzászólásra. Nem egyesével mindenkinek külön, hanem inkább így, egyben. Nem gyúrok a még több kommentre, majd mindenki kibogarássza a rá esõ részt - már ha visszanéznek ide olvasgatni. :)

Tehát: elõször is leszögezném, hogy én elfogadom mindenkinek a véleményét. Ízlések és pofonok. Ezeken felesleges és nem is lehet vitatkozni, hogy kinek tetszik egy film, kinek nem. De vannak olyan dolgok, amik talán már a vitathatatlan kategóriába tartoznak és én személy szerint most ezekre reflektálnék 1-2 mondatban.

A legtöbb "kritika" Samuel L. Jacksont érte. Amit nem tudok hová tenni. Olyan jelzõk hangoztak el, hogy "megalázták", meg hogy õ ennél sokkal többet tud. "Kinek kell egy beszédhibás fõgonosz, aki úgy öltözik mint aki a gettóból szökött." -> ???? Én meg azt kérdem, hogy kinek kellene mindig "tiptop", tökéletes és utálnivaló fõgonosz? Itt pont az volt a lényeg, hogy Valentine ilyen legyen. Szerintem ritka üdítõ volt ez a szerep és a figura. Kifejezetten ötletes volt egy IGEN, szerethetõ, gyakran komikus karakterû fõgonoszt csinálni. Egy jó színész pedig bármit megold. Sam zseniálisan hozta a pöszét. Egyszerûen imádtam. Azért nem piskóta ám végig így beszélni! (mert egyébként eredetiben is ilyen pösze, nem csak a szinkronban)

Várt romantikus vonal elmaradt. ??? Ez miért negatív? Szerintem meg tökjó, hogy nem csöpögték és nyálazták össze az egészet. Ez így volt jó. Tény, hogy az ember elsõ megnézéskor SPOILER várta a nagy Töki-Roxy összeborulást, de nem kapta meg. SPOILER VÉGE Annak meg duplán örültem, hogy Firth egy igazán férfias szerepet kapott, ahol végre nem az volt a feladata, hogy nõket cserkésszen be, csókolgasson és kerüljön velük intim közelségbe, mint sok korábbi filmjében. :D (Mondjuk láthatóan õ is nagyon élvezte és rákapott az akció izére, nyilatkozta is, hogy hanyagolná a romantikát és mûfajt váltana. :) Egyébként érdekesség, hogy Colin úgy bólintott rá a szerepre, hogy el sem olvasta a forgatókönyvet. :)))

"Túl bugyuta a történet, a kivitelezés és az összes színészi játék. Kár, hogy egyre több az ilyen film, pedig bízom benne, hogy az általános igény túlmutat ezen a színvonalon." --> Bugyuta a történet? Ezzel vitatkoznék. Kifejezetten életszagú az alapötlet, s bár némely kütyü tényleg a fantázia szüleménye, mégsem olyan földtõl elrugaszkodott, mint sok más film esetében. Ráadásul szerintem joggal jelenthetõ ki, hogy a történet nem éppen a szokványos kategóriába sorolható, kifejezetten fordulatos, csavaros. Hiába hiszi az ember azt, hogy na, kitalálja, mi lesz a következõ lépés, jó eséllyel nem lesz igaza. Oké, a befejezés nyilván borítékolható, de hogy hogyan jutunk el odáig, na, az már nem annyira. A kivitelezés. Nos, ahhoz képest, hogy ez a film kifejezetten alacsony költségvetésbõl készült el (!!!) nagyon is igényes, színvonalas képi világgal rendelkezik. A tüzijáték meg szándékosan lett olyan, amilyen. Ott az iróniát kell(ene) nagyon értékelni és nem a látványt.... A színészi játékkal mi a baj? Mindenki brillírozik, még önmagához képest is. Legalábbis szerény véleményem szerint. :)

"Én elvitatnám, hogy olyan rossz lett volna, sõt..." --> :) Viszont nem értem a pontot. Ha ennyire nem volt rossz, miért csak 6? :) A véleményed többi részével nagyjából teljesen egyetértek. :) Samuel L. Jacksont és az anált leszámítva. :) Elõbbi szerintem cseppet sem irritáló, inkább - ahogy korábban is megjegyeztem - szerethetõ, szórakoztató, egyáltalán nem lapos figurát hoz. A másik: engem különösebben nem zökkentett ki, egy cseppet meglepõ (fõleg aki romantikus szálra vár/vágyik), de túl lehet rajta lépni. Sokkal kevésbé szíven ütõ, mint a film bizonyos legvitatottabb jelenete. Bár azt is iróniával és a helyén kell kezelni és mindjárt más a nézõpont. Érteni kell a mondanivalót és nem fennakadni a puszta látványon. (ez most nem neked szólt, hanem azoknak, akik azon háborognak :))
9/10
robozb 2015 jún. 16. - 00:53:26 9/10
(82/160)
baromi jo film!
1/10
Attlas 2015 jún. 15. - 20:36:26 1/10
(81/160)
Nekem nem tetszett ez a film. Azt írnám, hogy gyerekeknek való, de ez sem lenne koherens vélemény, mivel túl sok benne az erõszakos jelenet. Viszont felnõtteteknek túl bugyuta a történet, a kivitelezés és az összes színészi játék. Kár, hogy egyre több az ilyen film, pedig bízom benne, hogy az általános igény túlmutat ezen a színvonalon.