1/10
gkozak 2015 febr. 22. - 10:17:51 1/10
(20/160)
Zs kategóriás film, szörnyen rossz, ízléstelen és erõltetett humorral, tele közhelyekkel. Sem a színészi játék, sem a forgatókönyv nem képvisel értéket. A kameramozgások és egyéb speciális effektek még egyszer-egyszer reménysugárként fel-fel emelték tekintetemet a vászonra, de összességében, ha a padlót néztem volna végig, akkor is jobban jártam volna, mint ahogyan azt az utolsó félórában tettem is...Ez az én szubjektív véleményem.
mapk 2015 febr. 20. - 22:17:42
(19/160)
Colin Wick.

Colin Firth, nagyon ki akarja próbálni magát, minden szerepben.
Darcytól(meg kellett volna állni itt), buzitanáron keresztül, a nõverõn át, most épp, john wick bond! :)
Röhejes, vagy vicces?
Mindkettõ, és mellé jön Samuel L. Jackson idegesítõ selypítése.
Önmaguk paródiája, egy paródiafilmben, ami nem rossz, csak egy több mint 2 órás filmnél, már sok volt nekem.
A zenék jók benne. Poénok is akadnak.
A vége is túl hosszúra sikeredet, a hercegnõ segge, viszkedett is már rendesen.:D
(Azt már csak remélni tudom, hogy az, nem Colin barátunké volt, repertoár bõvítés céljából...)
:D

10/6
Pikacsu 2015 febr. 17. - 17:24:36
(18/160)
Kiegészítésnek, 2 millió dollárból is lehet olyan filmet csinálni, ami 8/10. Persze annak zseniálisnak kell lenni.
De meglehet csinálni. Hidd el nem kevés pénz az, elég egy jó film elkészítéséhez. Nagyon jó sorozatok vannak kevesebb pénzbõl, játékidõre nézve, és nagyon nyereségesek.
9/10
offtopic
Petrapetrus 2015 febr. 17. - 08:15:11 9/10
(17/160)
OFF

Nekem túl sok volt benne az akció és a látványelem. A színészi játék pedig kifejezetten untatott. Az igaz, hogy csak kb. az elsõ fél óráig jutottam, de láttam innen-onnan részleteket a filmbõl, meg nyilván az elõzeteseit és egyáltalán nem éreztem motivációt rá, hogy tovább kínozzam magam fél óránál. :D Nekem a BBC-s Sherlockkal is gondjaim vannak. Az sem köt le. Nekem Sherlock Holmes legyen a viktoriánus korban, öltözzön úgy, mint a viktoriánus korban szokás, viselkedjen is úgy, ahogy akkoriban szokás. És az agymunkájával kápráztasson el, ne az öklével. Számomra Holmes pontosan az a figura, akit egykor Jeremy Brett életre keltett. Abba nem tudok belekötni, egy az egyben olyan, ahogy szerintem az ember elképzeli Doyle karakterét. Egyetlen színész van, akivel megnéznék újabb Sherlock Holmes feldolgozást, õ pedig nem más, mint James Fleet. De szerintem nem szorul magyarázatra, hogy miért pont vele. :)

Az, hogy kasszasiker valami, számomra abszolút nem oszt, nem szoroz. Nem igazán szokott érdekelni, hogy adott produkció mennyire populáris. Szeretem én eldönteni, hogy érdekel-e vagy tetszik-e. A magam módján. Csak azért, mert "tömeghiszti" van körülötte, még nem fog feltétlenül érdekelni. Sõt, ezekkel külön óvatos vagyok. Néha már kifejezetten gyanús, ha valamit ennyire sztárolnak. :) De ez én vagyok. :)
Kovács kolléga 2015 febr. 16. - 19:16:56
(16/160)
Nekem speciel tetszett a Sherlock Guy Ritchie-féle változata. Ugyanakkor objektív tény, hogy hatalmas kasszasiker volt.
9/10
offtopic
Petrapetrus 2015 febr. 16. - 13:41:58 9/10
(15/160)
Köszönöm az infót, nem is tudtam, hogy alacsony költségvetésû produkcióról van szó. Akkor ebben az esetben meg aztán duplán elismerésem a készítõknek. :)

A Másnaposokat nem láttam (valahogy nem találtam az én mûfajomnak ezt sem, plusz nem volt benne senki olyan, akinek a kedvéért bevállaltam volna), a Sherlockkal viszont ellent kell mondanom, legalábbis privát véleményem, hogy szerintem szörnyû lett... Elkezdtem nézni párszor, de 30-35 percnél tovább egyszer sem jutottam, mert annyira nem kötött le és annyira nem fogott meg az egész, hogy hagytam a manóba. Mondjuk alapjáraton nem esem hasra sem Robert Downey Jr, sem pedig Jude Law elõtt... A Rachel McAdamstõl meg eleve a hideg ráz általában, szóval nem, nekem az sem jött be. :) Én részemrõl maradok Jeremy Brettnél és az általa megalkotott Sherlocknál. Nekem az az etalon, az alfa és az omega. :)
Kovács kolléga 2015 febr. 16. - 13:33:07
(14/160)
A 81 millió dolláros büdzsével készülõ (azaz a mûfajában olcsónak mondható) film jól nyitott a hétvégén, mert gyakorlatilag az elsõ három napon behozta az árát.

Megjegyzem, sok más produkciónak példát mutatott arra, hogyan kell egy új projektet elindítani. Nem szabad az elején túl sok pénzt beleölni és túl pazar látványt nyújtani, ehelyett inkább a profi rendezõi munkára, a jó karakterekre és az ezeket eljátszó színészekre, valamint a minõségi forgatókönyvre kell koncentrálni. Aztán ha sínen van a film, akkor a folytatásban jöhet a nagy durranás. A John Cartertõl kezdve a Jupiter felemelkedéséig jó néhány jobb sorsra érdemes sztori bukott bele abba, hogy rögtön megalomániás látványorgiával kezdtek, közben éppen azokról a tényezõkrõl feledkeztek el, amelyek igazán filmmé tesznek valamit.

Nem igaz, hogy Hollywoodban esélytelen egy új projekt elindítása. A Sherlock Holmestól kezdve a Másnaposokon át A feláldozhatókig szép számmal voltak sikeres filmek a közelmúltban, amelyek új történettel vagy egy már elfeledett/idejét múltnak tartott sztori leporolásával jöttek elõ és amelyek kikövezték az utat a folytatásoknak. Mi a közös ezekben a filmekben? Mindegyik olcsó volt (vagyis a büdzsé százmillió dollár alatt maradt), ugyanakkor mindegyiknek erõssége volt a színész-rendezõ-forgatókönyv szentháromság.
9/10
Petrapetrus 2015 febr. 16. - 08:23:51 9/10
(13/160)
Jaj, az kimaradt, hogy tényleg vannak a filmben nagyon olcsó, gagyi megoldások is. Ami furcsa, mert egy csomó jelenet meg pöpec lett, nagyon ügyeltek a részletekre és nem sajnálták az idõt (meg gondolom a pénzt sem) a kivitelezésre. Úgyhogy ez például nekem sem tetszett...

De összességében remek a színészi játék, a film humora ütõs és szerethetõ. Valóban Tarantino és James Bond koktél, de nagyon ütõsen megkeverve. :)
9/10
Petrapetrus 2015 febr. 16. - 08:17:09 9/10
(12/160)
A filmet szombaton láttam. Igaz, már pénteken el akartam rá menni, csak nem jött össze. Szombaton is ellenem játszottak az elemek (és a Szürke sz*r 50 árnyalata), de végül csak bejutottam! :D

Nos, nem tudom mással kezdeni a véleményemet, mint azzal, hogy ez a film alapvetõen NAGYON nem az én mûfajomban készült. Sosem érdekeltek / kötöttek le igazán a különbözõ kém- és akciófilmek. James Bonddal sem szoktam túl sokáig jutni, mert igazából sosem kötött le sem a történet, sem a színészi játék (pedig nem egy remek színész alakított már JB-t vagy abban fõgonoszt). A látványelemekre hajazó múvikat meg hát eleve kerülni szoktam, nem érdekel a dirr-durr-bimm-bumm-csitt-csatt, jobb szeretem azokat a történeteket, amikben a mondanivalón és nem a látványon / akción van a nagy hangsúly... De. Ez a film számomra mégis tetszett. És hogy miért? Leginkább egyetlen okból kifolyólag: mert Colin Firth szerepelt benne. És bevallom a lehetõ legõszintébben, hogy erre a filmre is csak és kizárólag miatta váltottam jegyet, rá voltam elsõsorban kíváncsi, hogy mit hoz ki egy ilyen szerepbõl, amiben - nem túlzás - korábban még sosem lehetett látni. A végeredmény pedig: totális paff. :O Ez a pasi egyszerûen fantasztikus. El nem tudtam volna õt képzelni soha egy ilyen karakter bõrében, még csak meg sem fordult volna soha a fejemben rá bízni Harry Hartot, de azt kell mondjam, Colin hozta, amit kellett. Korrektül, perfekciózusan, úgy, hogy abba bele kötni képtelenség. Még az is felmerült bennem, hogy hogy a büdös fenében nem kérték még fel a 007-es ügynök szerepére ezt a palit, annyira zseniális, amire képes... :) Szóval én oda voltam tõle, meg vissza, egyszerûen imádtam mindent, amit csinált. Lehet, hogy némi elfogultság is beszél belõlem, de nem érdekel. Így érzem és kész. :) Ráadásul arra is rájöttem, hogy Colin Firth piszkosul veszélyes széles, nagy vásznon... Egyszerûen nem bírtam másra figyelni, ha színen volt, egyfolytában rátapadtam az arcára, arra, amit csinált, amikor megmozdult... És közben végig vigyorogtam, mint a vadalma. :) Ez a pasas közel az 55-höz is olyan kisugárzással bír, hogy... Uhh. :O Sármos, mi több, szexis <3 volt és egyszerûen lubickolt ebben a szerepben (is). Még akkor is, amikor elég nyúzottan, vizes, hátrafésült hajjal és köntösben ácsorgott. <3 Colin semmi kétség, egy igazi férfi, aki még mindig tudja azt, amit anno a '80-as években. (Bár bevallom, nagyon fiatalon nekem még egy kicsit "nyálas" gyerek volt, de mint a jó bor ugye... :)) A mai fiatalabb pasik meg olyanok, amilyenek, nem is értem, hogy lehet ekkora rajongótáboruk. :P Na, ennyit errõl, folytatnám tovább... :)
A filmben megzavart egy színész. A bemutatót látva meg voltam róla gyõzõdve, hogy Merlint Stanley Tucci alakítja. Aztán megnéztem még 1-2 trailert és az imdb-t, s akkor esett le, hogy ez a bácsi nem az a bácsi, csak nagyon hasonlítanak. :) Emiatt picit csalódott voltam - ugyanis Stanley is hatalmas kedvenc - de érdeklõdve figyeltem Mark Strongot és alakítását is a moziban. Õ is levett a lábamról, nagyon is meggyõzött. Ez a pasi sem semmi! :) S bár tényleg a fejemben a látottak alatt összemosódott olykor Tuccival, de összességében nagyon tetszett mind a játéka, mind a pasi is - ami nyilván azért mellékes. :D Szóval emelem kalapom. Plusz arra jutottam, hogy õ volt még a másik színész, akinek a játéka nagyon tetszett a filmben. :)
A történetrõl: nekem bejött. Mivel nem sok ilyen filmet néztem korábban, számomra nem tûnt elcsépeltnek, kifejezetten szórakoztatott. A fõgonoszt alakító Samuel L. Jackson brillírozott, nagyon tetszett, amit láttam tõle. De volt egy pillanat, amikor ez a furcsa "szimpátia" a fõgonosz felé egy szempillantás alatt elillant... Aki látta a filmet, az gondolom sejti, hogy mikor...

SPOILER
a templomos jelenet után, amikor Valentine fejbe lövi Harryt :( SPOILER VÉGE Ennél a bizonyos jelenetnél egyébként teljesen lesokkolódtam, de nem csak én, az egész mozi felszisszent. SPOILER Én a magam részérõl az utolsó percig reménykedtem valamiféle csavarban ezzel kapcsolatban, de sajnos nem lett. :(
SPOILER VÉGE

A srác fõszereplõ alapvetõen nekem tetszett. Bár inkább csak színészileg. XD Jól játszott bár speicel nekem az öltönyös, szemüveges Töki tetszett jobban. :) Talán pont amiatt, mert valaki olyanná próbálták hasonlatossá tenni, aki eleve tetszett. :) Szerintem egész tehetséges a srác, legalábbis itt számomra hozta azt, amit a szerep megkívánt tõle. Bevallom, a befejezésnél esetében bizonyos helyzetben másra számítottam... Ez viccesebb lett, ráadásul nem kiszámítható. :D
Michael Caine olyan nagy nyomot nem hagyott bennem, de õ sem volt rossz. :)
A kaszabolós csaj nagyon ott volt, kicsit ilyen Kill Bill meg Terrorbolygó utóérzést keltett, de tetszett. Maga a színésznõ meg emlékeztetett picit a Múmia-beli hölgyre. :)
Egyetlen jelenet volt, amihez idõ kellett, hogy megemésszem.

SPOILER
A templomos jelenet. Végül persze helyre tettem magamban és úgy már nem volt bennem semmiféle rossz érzés, csak akkor, ott, abban a pillanatban azért az emberben általában - gondolom én - támadt egyfajta rossz érzés. Csak az volt sok(k), hogy volt ez a jelenet, aztán utána jött a következõ nem várt fordulat: Valentine kivégzi Harryt. :(
SPOILER VÉGE

Ja, és röhögtem egyet a "Never give it up" zenei betéten is... Ötletes választás volt. XD

A film bár nem a mûfajom, de nekem kifejezetten tetszett, annyira, hogy többszörnézõsnek ítéltem meg. Ami nagyban (ha nem 90%-ban) Colinnak köszönhetõ. Nélküle nagy valószínûséggel tényleg sosem megyek el rá a moziba, sõt, amúgy se nézem meg. Így viszont kellemes csalódás ért, mind a filmmel, mind pedig Colinnal kapcsolatban (akinek azóta is a hatása alatt vagyok :)), szóval az én pontom mindezek alapján:

9/10
Pikacsu 2015 febr. 15. - 16:22:23
(11/160)
8/10. Leginkább a vége van elrontva. Ezek szar jelenetek, és tesco gazdaságos megoldások, nem paródia. Az vicces lenne, ez csak rossz. Nekem legjobban a fém lábú lány tetszett, a többiek nem értek sokat.
10/10
Babilon 2015 febr. 14. - 21:56:43 10/10
(10/160)
Klassz mozi. Élvezhetõ, vicces, abszolút kikapcsol. :)
8/10
NN153 2015 febr. 13. - 20:07:49 8/10
(9/160)
A film tényleg jópofa, de a vége felé nehéz apokaliptikus jelenetek is jönnek, amik kissé kilógnak belõle, bár nekem nagyon tetszettek. Ez egy James Bond paródia, abból is egy átgondolt változat. Az akciójelenetek óriásiak. Bebizonyítja a film, hogy nem akcióhõs színésszel (Colin Firth) is óriásit lehet alkotni. Ahhoz képest, hogy paródia, szerintem az akciók a film csúcspontjai. Bár az akrobatikusságuk néha vicces (jó értelemben), nincsenek elkönnyelmûsködve, és helyenként kifejezetten kemények. A fõszereplõ karaktere nekem halovány, fõleg akkor, mikor Colin Firth "bõrébe bújik". Akkor világlik ki, milyen messzire van egy jó színésztõl. És vágni kellett volna a filmbõl vagy 20 percet. 8/10
8/10
palmaizs 2015 febr. 13. - 19:19:40 8/10
(8/160)
Nos, remek kis mozi, 8/10. Nagyon jól szórakoztam rajta.

Michael Caine magyar hangja valóban szokatlan volt (nem egy Fülöp Zsigmond), egyébként azonban semmi más kifogásom nincs a magyar adaptációval kapcsolatban. Samuel L. Jackson pösze szinkornizálása kifejezetten jó volt, mi több. ezért nehezen is tudtam vele társítani a "fõgonosz" szerepét. A film második felében természetesen sikerült.
vjúská 2015 febr. 12. - 13:41:07
(7/160)
Borzalmas. A szinkron pedig egyszerûen iszonyatos.
Sagitta 2015 febr. 08. - 00:23:07
(6/160)
Sziasztok! Tudja valaki, hogy miért csak két napra van mozi? Mert jövõ hétre akartam foglalni, de sehol... :( lemaradtam valamirõl? Elõre is köszönöm a választ.
9/10
Vildiko07 2015 febr. 02. - 17:28:08 9/10
(5/160)
Imádtam! Nagyon szórakoztató! A pengelábas leányzó nagyon komoly. Csitt-csatt nyisz-nyesz :D ***spoiler pótolva***A legvége az nevetséges, ott van egy kis túlzás a gonosz elpusztításánál de abszolút belefér.***spoiler vége*** Vicces, izgalmas, és élvezhetõek a bunyós jelenetek. Érdemes megnézni.
Kovács kolléga 2015 jan. 19. - 22:01:29
(3/160)
Pontosan olyannak ígérkezik, mint a Roger Moore-féle James Bond-filmek. Amik bizony jók voltak.
10/10
Dmozi 2015 jan. 09. - 19:37:47 10/10
(2/160)
Ezek nagyon ütõs elõzetesek, kíváncsian várom milyen lesz a film.
Ha elõttem látja a filmet, írjon, milyen! ;)
somersby 2014 jún. 25. - 20:27:24
(1/160)
A 20th Century Fox néhány kép után közzétette az elsõ elõzetest is a Secret Service címû filmhez, amely Mark Millar azonos címû képregényének adaptációja. A Matthew Vaughn rendezésében készült film fõ szerepeiben Colin Firth, Samuel L. Jackson, Michael Caine és Taron Egerton lesz látható.

A szerzõ által a James Bond és a My Fair Lady keresztezéseként jellemzett film sztorija egy titkosügynök, Uncle Jack (Firth) körül forog, aki problémás unokaöccsét (Egerton) próbája meg kiképezni a kémkedés mûvészetére. Samuel L Jackson a fõgonoszt, Michael Caine pedig az ügynökség vezetõjét fogja alakítani.

Official Trailer [HD] - http://www.youtube.com/watch?v=yyxDVCb3ky4