offtopic
Vinogradov 2009 aug. 03. - 14:14:05
(93/133)
14-16 éves kor, szerintem is ez az elfogadható. Ekkor viszont már nem számít pedofíliának: egyszerûen a szexuális élet természetes indulásának része.

Amiben nem értek egyet Hannibal-lal, hogy 9-10 évesekrõl beszél, ami sztem egyszerûen elképesztõ - egészséges ember ilyet nem állíthat!
10/10
Hannibal Lecter 2009 aug. 03. - 14:00:54 10/10
(92/133)
-A lányok és a fiúk 11-12 éves kortól képesek a szaporításra, a lányok valamivel elõbb érnek, de nem sokkal. A nemi érés koronként, etnikumonként és országonként eltérõ lehet, jelenleg olyan világban élünk ami az egyént a lehetõ leghosszabb ideig akarja a hatalomra rászoruló, visszamaradott gyp-sként nevelni, ezért nyugodtan kijelenthetjük, (ez tény, nem feltételezés) a nemi érésre (11-12) rákövetkezõ 2 évre (14) engedjük csak meg, a tényleges aktust. Ma megfigyeléseim alapján ez elcsúszott a nemi aktus utáni vágy a nemi érésre 11-12 évre, (bár nem tudom, hogy lehet az, ha egy fiúnak 11 éves korától van spermája, kiverni kiverheti de szexelni azt már nem, mégis mennyi ilyen baromságot lehet még elviselni?) Ki a fasz nem verte ki 14 év elõtt, és sérült valamit? Akkor miért okoz sérülést ha ezt felnõttel csinálja, most akár nõre is gondolhattam.
- A tájékozottságot valóban addigra éri el a nagy átlag, de ez is a társadalom hibája, egyszerûen nem jó a rendszer amiben élünk, mert több sebbõl vérzik, kezdve onnantól, hogy demokráciának hazudja az állapotot amiben élünk, egészen addig, hogy enged olyan vallásokat mint a Hitgyülekezet, valamint rabló telejósdákat és SZDSZ-es politikusokat, szóval nagyobb szemétségek, undormányok és aljasságok is vannak a kis ráfordítással analizálható és megérthetõ de nem erõszakkal élõ pedofilián kívül. A társadalom abban hibás, hogy nem viszi le legalább a nemi érésre a nemi tájékozottságot és heredaganat vizsgáló valamint menstruációról oktató filmeket is csak 14 éves kortól játszanak le.Persze emlékszem még az én idõmben is vihogott ezalatt mindenki, de azt már párszor leírtam milyen degenerált, megnyomorított és visszamaradott pszichével rendelkezik a nagy átlag.
10/10
Hannibal Lecter 2009 aug. 03. - 13:48:10 10/10
(91/133)
Leírtam mindent lejjebb, lassan már egy könyvet lehet belõle szerkeszteni. Én magamban ezt a szexuális késztetést genetikainak tartom, valahonnan nagyon régrõl ez elõjöhetett, sosem zaklatott senki, nincs baj a pénisz mérettel, a kapcsolatteremtési készséggel meg ilyen orbitális baromságokkal, egyszerû genetika. Az említett hatások, visszautasítás, kis pénisz, kapcsolatteremtési nehézségek, gyerekkori molesztálások egyrésze valóban idevezet, de ezeknek jóval több ellenpéldája is van, hány normál heterónak van kis pénisze, (az ilyenek inkább katonának vagy Napóleonnak mennek) hány luzer él hal a nõkért de nem tud kapcsolatot teremteni, vagy szerinted pl Natascha Kampus a gyerekekkel fog kezdeni? Nem vagyok elmebeteg, de híve vagyok az önmegyfigyelésnek, az introspekciónak és mindig érdekelt, mi lehet ez. Ma, jó sok év utánajárásának eredményeként pusztán genetikai eredetûnek tudom be, vagyis harcolni ellene a legnagyobb baromság. A non-exkluzív (pszichopatológiai besorolás)-ok közé tartozok, vagyis a felnõttek is érdekelnek, ha nem így lenne, már rég megörültem volna. Sajnos a törvénynek nevezett elnyomó gépezettõl tartok, ahogy a társadalomtól is, aki bizonyos kérdésekben sosem hazudtolta meg pl a Francia forradalomban megtestesült csöcslék önmagát, ezért vágyódásom pusztán plátói, sokkal inkább észreveszem a gyerekek szépségét, sokkal jobban hangolódók rá a mentalitásukra, ezek örömöt okoznak, de annyira szeretem is õket, hogy tudom, ezt ma tragédiaként élnék meg. A pedofilia normális megélését elfogadhatónak tartom, max 9 éves kortól és nem erõszakkal, ez lenne szerintem elfogadható, az elfogadhatatlan az ezalattiak és az erõszak, ahogyan a heteroszexualitásnak is van elfogadható és elfogadhatatlan határa, pl amikor valakinek a szarral teli pofáját megdugják, a legtöbb parafília egyébként a heteroszexualitás keretein belül mûködik, ezek tényleg elmebetegségek, de ez jó megfogalmazások, inkább degeneratív kondicionálások, pl nekrofilia, coprofilia, és még sorolhatnám.
Heathcliff 2009 aug. 03. - 13:29:02
(90/133)
Bocsáss meg, de szexelt valaki veled gyerekkorodban, hogy ennyire jónak tartod a pedofíliát? (Fõképp családtagodra gondolok. Nem lehet, hogy csak ezt az emlékedet próbálod tisztára mosni?)
A másik: a saját korosztályod tagjaival próbálkoztál már? És ha igen, mindenki visszautasított? Vagy egyáltalán nem is találod vonzónak a korodbeli lányokat?
twillight 2009 aug. 03. - 13:19:14
(89/133)
Nagyon korrekt amit írsz, ellenben:
- a pedofíliát a konkrétan bekövetkezõ nemi érésig biztosan nem tartom normálisnak, mert a szervezet nincs felkészülve a szexuális együttlétre
- jelenleg úgy 14-16 éves kor között érjük el azt a tájékozottságot és fõleg értelmi színvonalat ahol felfogható, mi történik a szexuális együttlét során, így az alatt én megint nem tartom elfogadhatónak a szexuális együttlétet

Kultúrától függetlenül én személy szerint így ítélem meg a kérdést. Persze részletekrõl még elvitatkozhatunk, hogy mi van ha pl. nem történik behatolás meg ilyesmi, de ez nem az a része ami bõvebben érdekel jelenleg.
Heathcliff 2009 aug. 03. - 13:16:01 Előzmény Jozefa
(88/133)
Lolita 15 éves, és még így is botránykönyv és -film lett belõle.
(Az LGT pedig azt énekelte: "Ne nézz rá, mert õ még csak tizennégy, a mama vigyáz rá, a papa vigyáz rá.")
10/10
offtopic
Hannibal Lecter 2009 aug. 03. - 13:13:01 10/10 Előzmény Jozefa
(87/133)
Ebben igazad van, a gyerek (én kb 9-11 év közötti kort javasoltam a szexuális kezdés optimális elõrehelyezésére)ezt ma olyan szinten negatívan élik meg, amely késõbbi életükre romboló hatású, de Vinogradoval folytatott hosszú vitáink során azt próbáltam szemléltetni, hogy ez a romboló hatás voltaképpen a mi korunk, kultúránk visszajelzése és megítélése miatt romboló. Ha valakit leszúrtam volna az ókorban az ugyan azzal a következménnyel járna ma is, de a legnagyobb hiba az, ha korunk megítéléseit sérthetetlennek hisszük, mert pl régen megkövezte a fél város a házasságtörõ zsidó nõt, ma hol asszisztálna ehhez a sok "tisztességes" ember? Vagyis ma a korunk elítéli a pedofíliát, (én csak 9 éves korig tartom normálisnak, alatta valóban romboló, de az akceleráció miatt a szexuális érdeklõdés 11 évrõl 9-re nagyátlagban lecsúszott)de az elítélése nem azért fontos, mert valóban árt, hanem azért mert ma így ítéli meg a társadalom. A társadalom azért ítéli meg ma így, a legtöbb parafiliával együtt, mert a kereszténység hatására egy olyan világ alakult ki, amely csak mostanság esik szét, mert el kell fogadnia, ezek az emberek nagyszámban élnek itt és a gyerekeket se lehet végletekig uralni és hülyének nézni, de általánosságban se lehetne azt mondani ma, hogy ok, mindenki kb. 9 évtõl megválaszthatja, akar e idõsebbel szexelni, mert ma a 9 évesek nagy része 6 éves szintjén van, személyes véleményem szerint borzalmasan le van maradva az emberiség a fejlõdésben, de ez az utóbbi 10-20 évben kezd gyorsulni, ezért elfogadhatatlan lesz az, hogy egy 10 éves 5 perc alatt összedob egy web oldalt de szexuális érdeklõdését visszaszorítjuk. A BTK ma jogot szolgáltat, nem igazságot és nem lehet egységesen azt mondani, 14 év alatt árt a szex, felette lehet, ez a korhatári besorolás értelmetlen, mert már az én koromban is kefélt a fél 7. osztály, a másik pedig, hogy ha két héttel a 14. születésnapja elõtt szexelek valakivel, akkor még bevarrhatnak? Szerintem ma a 12 év lenne elfogadható, valamikor az elmúlt 10-15 évben talán le is viszik erre, de ami engem jobban zavar ebben az egészben az, hogy a törvény, a hatalom miért teheti meg azt, hogy a gyermek pszichés épségét védi (egyébként mi a faszért kell a szextõl bárkit is védeni?) de a felnõtt pszichés épsége az le van szarva, a pedofil : elmebeteg (régen: a pedofil:ördög mûve a szerk.)
Szóval megértem, egyeseknek a pedofília, míg élnek egy elfogadhatatlan dolog lesz, de a szexualitás egy olyan dolog, amit nem lehet életkorhoz kötni. Amikor Freud elõjött a pszichoszexuális fejlõdési szakaszokkal, mindenki állatnak tartotta, fõként, hogy orális,anális szakaszokról írt, de egyértelmûvé tette, az ember legfontosabb hajtóereje szexuális, vagyis a libidó és a gyermek rengeteg burkolt módon éli ki a libidót, amire a szülõk 99%-a nem is figyel, a széklet visszatartással, azzal, hogy minden a szájába vesz stb, akkor még nem is beszéltünk a nem tudatos onanizáló mozdulatokról, az ödipális konfliktusról stb. Tudom jó azt hinni, a gyermek sérthetetlen angyal, a szex az ördög mûve és amikor e kettõ találkozik az a kibaszott felnõtt kor, de a dolog nem ilyen egyszerû

A piramisokról való vitát azért is hagytam abba, mert féltem, hogy átteszik az egész vitasort egy pedofil történelmi filmhez, de továbbra is azt gondolom, hogy ha a világ elzárkózna Vinogradovhoz hasonlóan egy felfedezéstõl (tudom hiba volt tényként kijelentenem, mert még nincs bizonyítva) de ha elzárkózna mindenki, akkor neki sem kezdenének az ásásnak, valami pedig van ott és ezt ki kell deríteni. Az biztos, hogy már pár éve tart az ásatás és ha valami ismert kultúrához tartozna, arról már tudnánk mert lennének rá nyomok. Tény, hogy van ott valami, tény,hogy Japánnál az Okinawa és a Yonaguni szigetek mellett Japán régészek szerint is ismeretlen civilizáció romjai vannak, minden Graham Hancocki elõrebocsátó feltételezés nélkül, de kutya kötelességünk kideríteni mi a faszért vannak azok ott, de nem vagyok optimista, szerintem komolyabb eredményt nem fognak elérni, kétlem, hogy bármilyen írásos lelet lehet ott, ha volt azt meg úgyse fejtik meg soha. Tudom, hogy az ismert történelem nem olyan száraz és unalmas, mint ahogy azt az iskolában ledarálják de engem jobban érdekelt mindig az, amit úgy nevezünk ,hogy elõzõ civilizáció. A feltételezett elõzõ világ kitárgyalása bõvebb kérdés, én nem vitatom Vinogradov tudását, pusztán azt róttam fel neki, hogy szerintem õ és a hozzá hasonlóak a tudásukat egy bizonyos irányba koncentrálják, pedig rengeteg kollegája foglalkozik az adott kérdéssel, csak többnyire hülyének nézik õket, ennek szimbolikus példája (mert láttam a csillagkapuban is otthon van) Dr. Daniel Jackson, aki az eredeti filmben felteszi a valóban megválaszolásra váró kérdést: Miért nincs a piramison belül semmilyen rajz, írás, szobor, hieroglifa? Amíg ezt nekem nem válaszolja meg valaki, addig a ez és még sok száz kérdés nyitott marad, de ezért még szerencsére nem lehet börtönbe kerülni, mint azok a revizionista történészek, akik a holokausztot merik újra értelmezni. A dogmatikusság az emberiség örökös átka.
Jozefa 2009 aug. 03. - 11:36:50 Előzmény Hannibal Lecter
(86/133)
Nem tudom, pedofil film-e a Lolita, mindenesetre jól látható benne, hogy ami tizenegy-két évesen tetszett a kislánynak (valószínûleg azért, amit Vinogradov többször is próbált megértetni: ennyi idõsen a gyerek még nincs tudatában az eféle dolgok következményeinek), azt felnõtt fejjel a végén felrótta Jeremy Ironsnak, a fejéhez vágva, hogy tönkretette az életét.
Ami meg a piramisokat illeti, lehet, hogy mindet egy korábbi civilizáció építette. De az is lehet, hogy nem. A tudósok feladata kikutatni, hogy van-e összefüggés, vagy nincs. Amíg ez nincs teljes körûen feltárva, addig makacsul hangoztatni, hogy mindenki hülye, aki nem ismeri el az összefüggéseket, ugyanolyan botorság, mint az ellenkezõjét tenni kizárólagos érvényûnek, tehát, hogy mindenki hülye, aki felveti még csak a lehetõségét is annak, hogy lehet összefüggés. Egyébként nem ritka dolog, hogy például egymástól független kultúrák hiedelemvilágában hasonló típusú istenek léteznek (pl. valamilyen napisten sok népnél elõfordul). Úgy látszik, léteznek bizonyos univerzálék, amelyek az emberi faj közös jellemzõi, és így bizonyos jelenségek egymástól függetlenül különbözõ helyeken is megtapasztalhatók.
De persze az is lehet, hogy minden nép tulajdonképpen egy közös néptõl származik, és ezek azért vannak. Mondjuk a magyaroktól ... :-)
offtopic
Jozefa 2009 aug. 03. - 11:24:46 Előzmény Vinogradov
(85/133)
Csak, mert pont a témába vágó könyv (Varga Péter: Spielhózni, Budapest 2002) került a kezembe, gondoltam, idézek:

"Az ember több, mint biológia. Igaz, hogy egyesek az egész 'szexet' úgy kezelik, mint valami biológiai dolgot....súlyos tévedés azt hinni, ha az ember képes testét, testi vágyait, kívánságait többé-kevésbé függetleníteni érzéseitõl, akkor ezt szabad, sõt helyes is megtenni.... ne próbálj meg gyengeségeidbõl elméletet fabrikálni!" (226. oldal)

"... olyan légkör vesz körül, mindenhonnan az árad, arra biztatnak, hogy válaszd le testedet emberséged egészérõl. A szexualitást a közfelfogás egyáltalán nem kapcsolja össze a szeretet megnyilvánulásával, hanem egyszerûen élvezeti cikként kezeli.... Sokszor õszintén sajnálom a mai fiatalokat. Elveszik tõlük a szexualitást, és valami nagyon olcsó bóvlit adnak helyette.
Évekkel ezelõtt vettem a lányaimnak egy szépítkezõs újságot...Az egyik cikk arra oktatta az ifjú hölgyeket, milyen trükköket tudnak bedobni a strandon ahhoz, hogy fogjanak maguknak egy fiút, akivel azután csókolózhetnak. És ha ez sikerült, akkor megelégedetten mehetnek haza, hiszen jó volt az idõ, kellemes volt a víz, hideg volt a kóla és még csókolózni is sikerült. Érted? A csók, ami normális esetben kmoly szeretetkifejezés lehetne, egy sorba került a pansolással és egy pohár kólával. Ennyit ér. CSoda, ha elég hamar még ennyit se? De nemcsak a csók, maga a nemi aktus is olcsó élvezkedéssé silányl sokszor." (227. oldal)
offtopic
Heathcliff 2009 aug. 02. - 13:44:53
(84/133)
Nem akarnálak bántani, de mégis: egyszer röhögcsélj azon is, ami miatt tegnap lezártak egy topicot, az is tele van szánalmasan ostoba kitalációkkal, mítoszivá felnagyított részletekkel, az a különbség, hogy amaz curva sok ember életébe kerül most is, és ki tudja, még meddig. Ha egyszer azon gúnyolódsz, úgy elhiszem, hogy a tudománytalanság zavar.
(Engem viszont nem a tudománytalanság zavar, hanem a kegyetlenség. Kegyetlenség tudománytalan mesékre hivatkozva gyilkolni vagy akár csak erõszakoskodni vagy épp másokon gúnyolódni).

Egyébként mind Vinogradovnak, mind Hannibalnak igaza van valahol.
Az pedig szerintem helytálló, hogy Kristó prof. akadályozta a történelemtudomány haladását (a linkelt cikkben Fodor Istvánt emlegetik, õ Kristó-tanítvány…szerintem õ is)
Heathcliff 2009 aug. 02. - 13:38:25 Előzmény Vinogradov
(83/133)
(Igyekeztem rettenetesen sietni a válasszal, emiatt zavarosra és pongyolára sikeredett – ezért utólagos elõzetes elnézéskérés. Ja és forrásmunkát se jelölök meg. Nem szeretnék gúny tárgya lenni a komolytalansága miatt. De amúgy a Cosmopolitan magazin környékén kell keresgélni). (Légy könyörületes, azt sem vadgalambok költik, diplomások írják).

Tehát úgy gondoltam, hogy elõször is – azon forrásmûre hagyatkozva - megvédem a házasságot, aztán majd meglátjuk, hová jutunk.
A kiindulás legyen ez: férfi és nõ, hogyan is érthetnék meg egymást, hisz mindegyik mást akar - a férfi a nõt, a nõ a férfit.
De mit is értsünk pontosan ez alatt?
„Világos, hogy a férfiak elsõ számú célpontja az ágy. A nõké viszont az, hogy fenntartsák a hosszú távú kapcsolat lehetõségét.”

„A nõk biztonságra vágynak, a férfiak pedig arra, hogy bízzanak bennük.” Ergo: az egyik legférfiasabb tulajdonság, ha valakiben bízni lehet.
Az elkötelezettség nélküli szex pontosan ezt teszi tönkre. Pont a leginkább férfias tulajdonságot.
De vajon biztos ez? Nézzük egy-két konkrét példán: Britney Spears épp most megy férjhez egy pocakos, kopaszodó, középkorú menedzserhez. Beleszeretett, mert vele végre biztonságban érzi magát.
Julia Robertsrõl idáig azt gondoltam, hogy a végletekig hiú. De a házasélet megváltoztatta. A szülésektõl megnyúlt hasát esze ágában sincs testtekercselésnek alávetni, azt mondja: a férjemnek helyettem is kockás a hasa. No lám. Nem aggódik, sõt most a legboldogabb és leginkább nõies. Miért is? Mert talált valakit, akire rábízhatja magát.
Bridget Jones naplójában Mark Darcy egy unalmas, sótlan, ízléstelen és szófukar alak, szemben a vibrálóan élénk és kedélyes, játékos és szexi Cleaverrel. De megbízható, és ez minden mást felülír. Az átverõs Cleaver hozzá képest nem elég vonzó.
Tatjana kirúgta az esdeklõ Anyegint, mert a férjében meg tudott bízni, Anyegin viszont bebizonyította, hogy benne nem lehet. És a bizalom fontosabb volt a romantikus vonzalomnál.
Szabó Szerelmesfilmjében Kata ezt kéri: „csak azt szeretném, hogy maradj velem. A jelenvalóságodra van szükségem.” A Bizalomban pedig ezt mondja a hölgy fõszereplõ: „annyira bízom benned, hogy pisilni is mernék elõtted”. (fordítva ezek elképzelhetetlenek lennének)
A Bibliában ezt úgy érzékeltetik, hogy az Édenkertben nem Ádám csábul el, hanem Éva. Ádám megbízható, vele nem is kísérletezik a kígyó. Aztán az Újszövetség azt írja: "Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy minden férfiúnak feje a Krisztus; az asszonynak feje pedig a férfiú." Krisztus az alap, a szegletkõ – ahogy az egyház Krisztusra épül, úgy épül a feleség a férjre.
És így tovább, nem sorolom, mert valószínûleg neked is jó néhány példa eszedbe jut.

Szóval ez nagyon fontos. Ha pont ezt ütöd ki, ha pont azt nem vállalod, hogy meg lehessen benned bízni, hogy valaki rádbízhassa magát – valójában mint férfi degradálod le magad.

Nõi magazinok próbálják kitanítani a lányokat, hogy hogyan tudják a lehetõ legkevesebb lelki sérüléssel megúszni ezt a helyzetet. Hogyan kell viselkedniük, hogy ne a fürdõkádban hullassanak krokodilkönnyeket az aktuális pasi újabb szemét átverése és megbízhatatlansága miatt. A jótanácsokból egy csokor:
Szex után viselkedj úgy, mint egy pasi. Csinálj egy szendvicset, nézd az Eurosportot és verd be a szunyát a díványon.
Hülye vagy, ha reggel ágyba viszed neki a reggelit. Inkább küldd le a sarki kávézóba a te kajádért is.
Szex után ne degradáld le magad az alvósbabájává. Viselkedj úgy, mintha még a kapcsolat kezdetén lennétek. Ne engedj az elvárásaidból, hajtson, ha szexet akar.
A szerelmes pillantásokat felejtsd el. A pasi szemében olyannak tûnnél tõle, mint a zsákmányára lesõ oroszlán.
Hónapokig tilos a szerelemre való utalás. Nem szereted a pasit, nem szereted vele a szexet, csak imádod az öltönyét. Ennyi elég.
Szex után eszedbe ne jusson bármiféle megjegyzés, ami kapcsolatra, mi-érzésre vonatkozik. Ne hívogasd, ha mégis muszáj telefonálnod, ne becézd, ne mondd: „tudod, ki hív”. Mondd be a teljes neved, mintha idegen volna.
A pasi lakását eszedbe ne jusson takarítani vagy rendbetenni. Hagyd olyan mocskosan, ahogy volt.
Ne költözz hozzá.
Ajándékba max. kosarat vegyél a kutyájának, semmi személyes holmit. (Elrettentõ példa: „szerelempáfrány”)
Minden átverést torolj meg.
Ne mondd el, hol jársz és mit csinálsz, ne avasd be az ügyeidbe. Hadd higgye csak, hogy másokkal jobban érzed magad, mint vele.
Ne mutasd be a rokonaidnak.
Ha szex után azt közli: mennem kell, a helyes válasz: Mibõl gondoltad, hogy maradhatsz?

A tanácsok lényege tehát: a csajok akkor járnak jól, ha érzelem nélkülinek mutatják magukat. Olyanoknak, akiknek esze ágában sincs az elkötelezõdés, csak beütemezik a heti elfoglaltságaik közé a dugást is, de ennél többrõl szó sem lehet. Nehogy, jaj csak nehogy rájöjjön a hím, hogy a nõsténynek hosszú távra kéne, mert akkor azonnal lelép. Tehát tévessze meg és játssza el Sharon Stone-t az Elemi ösztönbõl, ez az egyetlen esélye annak, hogy a pasi, aki (természetesen) irtózik bárminemû elkötelezõdéstõl, ne tegye idõ elõtt lapátra.
Mert az a tapasztalat, hogy a férfiak a szex után rögtön elkezdenek manõverezni, hogy nehogy hosszú távra le legyenek kötve. Megszegik az ígéreteiket, összevissza randiznak, mindig más idõpontra teszik át és megpróbálnak bizonytalan hangulatot kelteni.
A nõk csak úgy védekezhetnek, ha úgy tesznek, mint akik nem veszik komolyan a pasit, nem számít, nem fontos: „minek nekem egy egész disznó, ha csak egy kis kolbászra vágyom”.
Tehát hasznos, ha befagyasztják az érzéseiket, a becézést és gyöngédséget, ha túltesznek a pasikon nemtörõdömségben.
Igaz, ilyenkor az együttlétek még csak véletlenül sem szerelmeskedések. A megfelelõen használatos kifejezések: malackodás, hancúr, etyepetye, dugás, ágyjelenet, hempergés, játszadozás, szexelés, szopi, lefekvés, hálás, tekerés, numera.
Mindezen manõverezés célja a következõ elmélet: ha a pasi azt hiszi, hogy végre talált egy nõt, aki semmit sem akar tõle, akkor máris megveszi az eljegyzési gyûrût, azaz önként hajtja a fejét a hurokba.
De nézzük csak az Elemi ösztön utolsó jelenetét. Feküdtek az ágyon, Sharon sírt. Azt kérdezte Douglastól: „Mi lesz velünk?” Az így felelt: „Mi lenne? Baszunk, mint a nyulak.” Erre a nõ keze a jégvágót kezdte tapogatni.
A tanulság: viselkedhet egy nõ a leginkább elzárkózón, hideg és közönyös jégkirálynõként, közölheti ridegen, hogy: „Attól, hogy volt egy orgazmusom, még nem osztom meg az életemet” – valójában nagyon vágyik érzelmi biztonságra, bizalomra. (És végül is – tulajdonképpen pont a bizalom volt az, ami miatt a rendõr megnyerte magának a filmben).
Ismerek valakit, aki már régóta ezen szabályok szerint él, kissé közönyösen szexelve pasikkal. Nem vették feleségül. Láttam összetörve sírni, mert az aktuális pasija nem foglalkozott vele úgy, ahogy szerette volna. Csak szex, semmi beszélgetés. Azt mondta: unja, unja, unja a szexet, egyszerûen csak vele szeretne lenni, de a pasinak pont ez nem kell. Bosszúból felhívta az egyik exét, és megbeszéltek egy numerát. Közben azt mondta: nem tudom, miért vagyok ilyen hülye. Hisz pont nem szexelni akarok. (Csak mást nem kap).

Mentségére legyen mondva az újságírónak, azt is megjegyezte: a pasik valójában nem az elkötelezettségtõl félnek. Hanem a kétségbeesett, rajongó, "tapadókorongos" barátnõktõl, meg azoktól, akiknek csak a kapcsolat tudata kell ésaz esküvõi felhajtás, nem õk személyesen.
Nekem két kedvencem a Nézz vissza haraggal (Dühöngõ ifjúság) és a Fahrenheit 451 –mindkettõ olyan férfiról szól, aki szinte sikoltozik a felesége érzelmi hidegsége, közönyössége, a lelki kapcsolat hiánya miatt.

Visszatérve a kiinduláshoz: ha a csajok kénytelenek az érzelmeiket visszafogni, nehogy zsákmányra éhes ragadozónak tûnjenek, akkor tényleg csak szexuális tárgyként viselkednek, aztán megkapják vádként, hogy nem elég nõiesek. De hát kinek legyenek azok? A férfiaknak nem tudom, miért jó, ha nem kapnak elég gyöngédséget, csak színtiszta endorfint.

Tehát a pasik és csajok egy manipuláció-háborút vívnak egymással, hogy mindkét fél minél inkább érvényesíthesse a másikkal szembenálló érdekeit, minél többet kapjon, miközben minél kevesebbet tesz bele a közösbe. Ennek viszont igen könnyen az a következménye, hogy mennyiségileg és minõségileg sokkal kevesebb szexhez jut az el nem kötelezett, mint amilyenhez egy házas juthat.
A szinglik újra és újra lejátsszák azt a játékot, aminek lépései: ismerkedés - kötelezõ körök - csalódás - elutasítás, és ez egy idõ után korántsem szórakoztató. Újra és újra egy csomó befektetés, mire eljut a szexig; és ha eljutott, újra és újra mindenféle játszmákat kell játszania, hogy meneküljön az elkötelezõdéstõl.

Ez szebben megfogalmazva: „Sajnos az emberi viszonyokat, így a párkapcsolatokat is a kommunikációs problémák megléte mellett amúgy sem az önzetlen szeretet jellemzi. Sokkal inkább egyfajta üzleti viszonyról van szó. A felszín alatt a legtöbb embernek a következõ a hozzáállása: Ha a másik a megfelelõ tulajdonságokkal rendelkezik és elvárásomnak megfelelõen viselkedik, valamint minél többször teszi, ami számomra kellemes, akkor cserébe szeretem. Ha nem, akkor ellenséges vagy közönyös leszek. Azt hisszük, a másikat szeretjük, pedig csak magunkat a másikban. Ennek megfelelõen a párkapcsolatokat rejtett, önzõ, hatalmi játékok „színesítik”. Nem túl szépen hangzik, de ez a valóság..Ha a párkapcsolatokat hatalmi játéknak neveztem, akkor az ismerkedési játszmákat már a háborúhoz kell hasonlítanom..ismerd fel pillanatok alatt a randijátszmákat. Tanulj meg ismerkedni, találd meg, akit érdemes, a többieket pedig kerüld el!..így rengeteg idõt és energiát takaríthatsz meg és megóvhatod az érzelmeidet.”

No persze én most kifejezetten rossz példát szerettem volna bemutatni. De mindenképpen idegõrlõ és szerintem fölösleges energiákat pocsékol el a kapcsolatok ezen forgatókönyve.
A pasi azt mondja: minek vegyek tehenet, ha csak egy kis tejre vágyom.
De a hagyományos házasságnál a következõ feltételekkel zajlik az „árucsere”: a férfi bõséges szexhez és érzelmi gyöngédséghez juthat, ha megadja a nõnek azt a biztonságot, amire vágyik. Amíg nincs elkötelezettség – nincs szex. Ha van elkötelezettség, akkor viszont mindketten sokkal több és jobb, bensõségesebb szexhez juthatnak, mint azok, akinek állandóan meg kell küzdeniük érte az idegenséggel.

Nyilvánvaló, hogy rosszabb feltételeket és lehetõségeket biztosít a második variáns. És a házasság a lehetõ legtermészetesebb megvalósítása a férfias megbízhatóságnak és a nõies gyöngédségnek, amiket a másik variáció csak korlátozottan enged meg.

Ráadásul – bár igaz, hogy a változatosság gyönyörködtet – de ugyanígy igaz az is, hogy a megszokottságban, az ismerõsségben is óriási az erõ. Ezért szeretik az emberek a sorozatokat: mert izgalmas egy olyan karakter, amihez epizódról epizódra hozzá lehet szokni. Mivel a megszokott arc mindig új helyzetekbe kerül, ez kellõen biztosítja a változatosságot.

A házasság védelmezõi szerint a házasság olyan, mint egy cukorral bevont gyógyszer. Ha valaki csak leszopogatja a cukrot, épp a lényeget hagyja ki, azt, ami az egész személyiség gyógyítására lenne való.

Azt írtad, ha jól értettem, hogy a tisztán testi kapcsolatok legfõbb funkciója az örömszerzés és az önbizalom építése, a rutinszerzés, hogy valaki biztos legyen abban, hogy nem vall kudarcot. És hogy ezeknél mindenképp jobb a komolyabb és mélyebb kapcsolat.
A kérdésem, hogy minek alapján lehet eldönteni, hogy kivel jó egy mélyebb kapcsolat? Az alapján, hogy mennyire fergeteges vele a szex? Ugyanis a nõi magazinok óva intenek attól, hogy egy fiatal hölgy gyakoroltabbnak mutatkozzék egy fiatalembernél. A tapasztalatokat (és kiegészítõket, szexuális játékszereket, extra gazdaságos óvszerhalmokat) jobb elrejteni, és minél decensebbnek mutatkozni. „Egyik férfi sem szeretné Cessnának érezni magát egy Boeing mellett”. Kerülendõ minden összehasonlítás, pl.: „Ez annyira jobb volt, mint a múltkori srác.” Vagy: „Muszáj, hogy gumit húzz, sose szexelek nélküle, minden pasim használta eddig.” Indoklás: „amirõl nem tud, az nem fáj neki”. Tehát a régi bölcsesség, miszerint a lány okosan teszi, ha butának tetteti magát, módosult tartalommal, de most is aktuális. A túljátszás zavaróbb: ha valaki színpadiasan sikoltozik és akkor is zihál, ha hozzá se érnek.
A tanácsok közt az is ott van: amelyik pasiról kiderül, hogy csak szexet akar, azt ne sajnáljuk – inkább tisztítsuk meg elõtte az utat, hogy minél elõbb eltakarodjon.
Ráadásul, állítólag a férfiak szinte minden esetben félrevezetik a nõket elkötelezettségi dumákkal, csakhogy ezzel szexuális elõnyökhöz jussanak. Az ígéretekbõl egyetlen szót sem szabad elhinni. Vagy inkább pont az ellenkezõjét. „A hosszú táv azt jelenti, hogy másik pozíciót is ki akar próbálni a jövõben.”
A dörzsölt kioktató iromány szerint tévedés, hogy a fergeteges szex vezetne elkötelezettséghez. Ha viszont más, akkor máris kiderül: a régi bölcsesség nem tévedett, amiért akadályozta azt a házasság elõtt.
10/10
Hannibal Lecter 2009 aug. 02. - 10:07:26 10/10
(82/133)
Juan Móricz valóban Ekvádorban talált olyan törzset akik a magyar nyelv egy bizonyos fázisa szerint,(szerinte) beszélni tudott velük, persze ez nem egyszerû kommunikáció volt, de helységneveket stb talált, amelyet magyarnak tudott be. Hogy ezt valaki elhiszi, a saját ügye, ami ennél is érdekesebb, hogy az Andokban alagutakat és járatokat talált, amelynek bejáratát bennszülöttek õrizték. A kormány nem tudott semmit ezekrõl az alagutakról, amelyek a bennszülöttek szerint behálózzák az egész hegységet. Moricz bejárta ezeket az alagutakat, amelyekrõl továbbra is kérdés ki építette õket, azt, hogy miért, sosem tudjuk meg, de, hogy hogyan ez itt a kérdés. Bent a faragványokat talált és fémlemezeket, amelyekre eddig ismeretlen nyelven írtak. Ez lett volna a kutatásának érdekesebb része, de õ elkezdett összefüggéseket gyártani ezen ekvádori törzs és a magyarok között, mert legendáik és bizonyos szavaik, neveik hasonlatosak voltak a magyarokéhoz. Moricz ezen barlangjáratos felfedezése ismert mielõtt Vinogradov hasonlatosnak vélné a már megtárgyalt boszniai piramissal, vagyis errõl sok infót (hogy hol és milyet az nem mindegy) de a képeket amiket ott készített, többszöri útja során mindenhol ismertek. Szóval ezek a tárnák már egy régebbi story, azóta lefoglalta a kormány a leleteket, a felfedezés pedig anno annyira nagy volt, hogy még Daniken is azt hazudta, hogy ismerte Móriczot és közös fotókat is hamisított. A belinkelt oldal nyelvén nem értek, csak egy gyors összesítésként szemléltetem, a neten sokan foglalkoznak ezekkel a barlangokkal, természetesen a vita elkerülése végett az lenne perdöntõ ha SZAKÉRTÕK mennének oda megállapítani, mesterséges barlangjáratok e, a fémlemezeken valamilyen ismert nyelven írtak e, vagy hát kikhez köthetõ ez a hely.


http://www.bibliotecapleyades.net/arqueologia/cueva_tayos01.htm
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 02. - 07:24:29
(81/133)
"No, mindjárt leírom neked épkézláb, homlokegyenest tetõtõl talpig, hogy is járja az a nagy igazság a boszniai és mindenféle más szenzációs piramisok körül. Mert szenzációsak ám ezek a piramisok, mint Tüskevárban a fülesbagoly. Nem is szabad bántalmazni õket... Képzeld, a minap az udvaromban is kinõtt a földbül egy jókora piramis, és biza boszniai eredettel büszkélkedett. Az észlelt ufótevékenység legalábbis erre utalt, a böszme ufók burkolatán a boszniai felségjelzés tisztán kivehetõ volt."

Na kérlek alásssan, talán kezdjük ott, hogy többhelyütt marhára nem jön be a stílusod. Van érzéked az iróniához, szatírához, nem is kevés, de te azt különösen aljas módon kitervelt kirohanásokra használod ki, és ezzel így nem is lehet vitatkozni, hiszen épkézláb véleménynek nem tekinthetõ.

Persze nem védem Hannibál Tanúr Úr hibáit, de neked sincs egészen igazad: merthogy beletrafáltál, ugyanis maguk a piramisok (vagyis hát egyelõre inkább csak egy, amit elkezdtek feltárni), úgy tûnik, valóban léteznek, csak a hazai dilettánsok már fröcsögnek, hogy 23 magyar rovásírásjel van a falán és ezt nem is dokumentálják a szemét bosnyákok, meg ilyen állatságok.

Azaz: a jelenség létezik, a reflexiók viszont többnyire hibásak - a tudományos megalapozottságú véleményre pedig még várni kell.



"És mitagadás nagy-nagy haszon a boszniai piramis a maghar embörnek. (A maghar tekintetében lássad alant a linkedet. Legalább megkíméltél és nem nekem kell belinkelni a tudásnak eme tárházát. Bízom benne, a kereket is nemsokára újra felfedezik.)"

Ez az oldal sztem is elképesztõ - dilettáns-fészeknek sem mindennapi!



"Elég az hozzá, most már szerencsére nem kelletik többé borotvapengét vételeznem, csak béteszem a piramis aljába, hadd élezze mög a természetfölötti, osztán kész."

Jaja, és nem is leszel rákos, hiszen csak befekszel a tövébe egy fél órára és minden daganat kipusztuland... :)



"Az külön öröm és bódottá, mint Matisz nagypapának a kis unoka, hogy a boszniai piramis kimutathatóan eredendõleg szántszándékkal õsmagyar termék. Annak idején, mikoron akkor az magos tejúton, csillagos ösvényen, azaz a vadak útján eleink cirka 40 000 éve a Sziriusz rendszerbõl idegyöttek a golyóbisra, befészkelni magukat, annak iziben magukkal hozták a piramisépítés minden csínját-bínját. Különösen a bínját. Értöd, úgy-e? Bín, mint boszniai. Ezt nem köll tovább magyarázni. Na, most aztán ezért van, hogy a magyarosság kollektív tudatalattijában latensen ottan szunnyad a piramiskészítés, pont mint a pedofíling. Az úgy volt, hogy ezek a szíriuszi eleink - bárki történész embör, még a Vinogradov is megmondhatja, hiszön hiteles dokumentáció támasztja alá - elõször is Ecuadorban szállottak le az égbül, és a helybéli majomszabásúakat a piramisépítésre legott kiképezték. Innen kezdõdött a magyar emberré vallás. Ecuadorban a trogloditák még ma is magyarul beszélnek. Nos, aztán a félszerzetek - nyilván a szíriusziak a majomszabásúakkal keveredtek, õk így csinálták, mások meg másképp (tisztára ontopic ez) - Mexikóban gyakorlatoztak, f*sták a piramisokat sorra, szívkitépésnek hódoltak, patakzott a vér, meg minden. Tudod te hogy volt, nem köll ezt ragozni. Lényeg a lényegtelen, azután eleink Atlantisz (ahol volt egy kisebb malõr) és Mu szigetének (ahol még egy malõr becsúszott) érintésével elhozták a kultúrát és a tudást (egyszóval: a magyarságot) Egyiptomba és a többi ótvaros helyekre, ahun akkoron a csupasz földön kívül bizon még semmi sem vala. Minek okán leteremtettek sok-sok piramist, hogy a részeg régészeknek legyen majd mivel játszadozni. És hát köztudvalevõ (épp egy ilyenrõl számoltam be fentebb), a szíriusziak az ufóikkal még mostanság is itten röpködnek, s a hobbikertekbe - boszniainak álcázva magukat - piramisokat ültetgetnek. Ez az egésznek az épkézláb hiteles története. Már így dióhéjban összefoglalva, mert amúgy korrektül huszonhat kötetre rúg a bevezetés elõszavának csak az elsõ bekezdése. Így van ez, kérem."

Nem úgy van az, kérem, hogy leugatjuk a magyarságot.

Mit képzelsz magadról?

Addig rendben is van, hogy azokon a szánalomgépeken gúnyolódsz, akik tényleg kb. így gondolkodnak ezekrõl a kérdésekrõl, ellenben aki a saját népe fölött gúnyolódik az nem is tudom mit képzel magáról - pl. miféle tagja az egy közösségnek, aki a saját közösségét gúnyolja? - Ezt igazán elmesélhetnéd nekem...

Mert valakik már úgye megmondták, hogy el lehet innen menni, he?

Ha ennyire nem tetszik itt: melegebb vagy hidegebb vidékekre vágysz (mert úgy mellesleg a Kárpát-Medence az egyik legideálisabb klímájú hely a földön), csak nyugodtan, a távozás lehetõsége, nem úgy mint a csodálatos államszocializmus idején, fennáll...



"Aki ezt nem hiszi, az az embör teljesen korlátolt és akváriuma sincsen."

Azért emeltem ki ezt a mondatot, mert Hannibal kb. tényleg így képes gondolkodni bizonyos kérdésekrõl - és ezt viszont ennél pontosabban megfogalmazni nem is lehetne - LOL.



"Gy.k. az ecuadori trogloditákról, akiket Móricka felfedezett, és a moncsicsi törzs tagjaival magyarul beszélt:
http://www.angelfire.com/realm3/hmult1/cikkek/magyarindianok.htm
Kiviláglik az is, hogy a kurgánokat nem olyan nehéz piramisnak látni."

Soha életemben nem hallottam errõl az izérõl, és lusta is vagyok végigolvasni - bár az oldal, amin található, nagyon-nagyon sz*rnak tûnik, de a helyedben még így se szólnám le a dolgot igazán, mert mit tudhatod te azt.
10/10
Hannibal Lecter 2009 aug. 01. - 23:13:51 10/10
(80/133)
Megnézem egyben majd az új évadot. Már kb a 3. évadtól mindig egyben nézem meg, mert képtelenség a heti 1 rész, egyben rászánok egy napot. Most próbálkozok a letöltéssel.
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 01. - 22:32:24
(79/133)
Ez igaz... :)

Amúgy annyit elárulhatok, hogy egyelõre csak annyit lehet tudni: egy egyiptomi istenszoborról van szó - többek között ez is bizonyítja, hogy éltek (sõt, valószínûleg élnek) egyiptomiak a szigeten...
10/10
Hannibal Lecter 2009 aug. 01. - 22:16:53 10/10
(78/133)
tényleg érdekelne, láttam,hogy Losthoz sokat szóltál hozzá és pont ott hagytam abba a sorozatot, az új évadot még nem láttam de érdekelne mik azok a kõlábak. Igaz nem abban a fórumban vagyunk de Kinseytõl már elég messze kerültünk úgyis.
Vinogradov 2009 aug. 01. - 21:31:33
(77/133)
Ez nemt'om, hogy jön ide, de igen:
10/10
Hannibal Lecter 2009 aug. 01. - 20:53:13 10/10
(76/133)
Azt már kiderítették mi volt az a két óriás kõláb a Lost-ban? Addig láttam sorozatot.
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 01. - 20:25:04
(75/133)
Ja, és Bazmayer Ágoston vagyok Angyalföldrõl... :)
offtopic
Vinogradov 2009 aug. 01. - 20:23:44
(74/133)
Negyedévtõl az ember már egy saját kutatási területen mozog.

Ez nem úgy "kutatási terület", hogy évtizedek óta ezt csinálom, fantasztikusan hatalmas prominense a szakmának, hanem úgy, hogy zöldfülû újonc vagyok, de már sokkal többet tudok a kiválasztott idõszakról és témáról, mint Példa Béla, akit megkérdeznek róla az utcán...