7/10
ondok 2008 okt. 24. - 00:29:20 7/10
(11/31)
Azért összegeztem úgy ,hogy alapjában véve nem rossz,hiszen nem vonatkoztathatunk el attól ,hogy végülis a magyar történelem egy ragyogó tettérõl szól,amivel kapcsolatban mindenkinek vannak érzelmi húrjai,családi vonatkozásai.És végre nem hazugságok és ferdítések jelennek meg a szinpadon ,amire bõven volt példa korábban .Én pl gyerekkoromban láttam a Kormos ég c. darabot ,ha jól emlékszem Darvas józsef segített a Kádár konszolidációnak egy kis alányalással,ferdítéssel.
Ahogyan nem kérjük számon a "Kõszívû ember fiain a reális jellemábrázolást,itt is eltekinthetünk tõle .nem azt akarom ezzel mondani ,hogy ezen darab kvalitásai Jókaihoz mérhetõk lennének.
10/10
klau87 2008 okt. 24. - 00:19:26 10/10
(10/31)
Nekem nagyon tetszett. Eléggé el is érzékenyültem a végére, nálam hatott. Bár abban igazatok van, h egy két színész túljátszotta magát, de én megbocsájtok nekik :)
7/10
ondok 2008 okt. 24. - 00:17:04 7/10
(9/31)
Igen az orvos is elég röhelyes volt,ajelmezében mint doktor Bubo,egyáltalán nem volt hiteles,de túl rövid szerepe szerint nem igazán érzett rá ,hogy most az orvosi hivatását vagy a megfélemlítettséget vagy abátorságát vagy mit érzékeltessen .Igazán csak arra találták ki a személyét ,hogy az ávós baromsága még jobban kijöjjön.Szerintem a két nõ volt talán alegjobb,mert az alkoholba menekülõ feleségnél nem éreztem bántó túllihegést.Azon már el lehet morfondírozni ,hogy a lány hogy tudott ilyen gyorsan meggyõzõdni a rendszer rothadtságáról a szobából ki sem mozdulva,amit még az elején erõsen védett.
7/10
ondok 2008 okt. 24. - 00:11:28 7/10 Előzmény Vérone1992
(8/31)
Mi volt az az óriási kelléktár? Hiszen az egész darab egy szobában játszódik,alig van kellék.
4/10
feeco 2008 okt. 24. - 00:09:16 4/10
(7/31)
Szerintem Sztárek Andreán kívül mindenki túllihegte a szerepét, a darab pedig valóban meglehetõsen sematikus, sarkított helyzetekkel, eltúlzott karakterekkel és túl sok ripacskodó színésszel; Dósán kívül citrom-díjat érdemel ifj. Jászai és Mészáros István..
7/10
ondok 2008 okt. 24. - 00:04:23 7/10
(6/31)
Szerintem nem volt rossz Dósa,õ a szerepe szerint egy tisztalelkû ifjú hõs,ennek legalább úgy megfelelt mint mondjuk Leonardo di Caprio a Titanicban.Ilyen volt a kissé sematikus szerep:De Mayer szerintem túljátszotta a szerepét.
4/10
feeco 2008 okt. 24. - 00:00:01 4/10 Előzmény georges2
(5/31)
Kíváncsi vagyok a Thália-elõadásra, mert amit ez a zselézett hajú Dósa gyerek itt össze erõlködött, annál még Palcsó is hitelesebb az "56 csepp vér"-ben.. Persze lehet, hogy csak túl érzékeny vagyok '56-ra és ezért kerülget a hányinger, amikor ilyen "alakítás"-okat látok. Dósának valaki megmondhatta volna, hogy mielõtt - szerepe szerint - meghal a színpadon, nem feltétlenül kell minden második mondatába belehalni a darab közben... Búúúúúúúúúúúúúúúúúú
7/10
ondok 2008 okt. 23. - 23:58:26 7/10
(4/31)
Nos megnéztem,nem rossz a darab,elég jók a színészek.Némi kritika azért,hogy egy kissé súrolja a sematizmus határát fõleg a karakterek szempontjából.A Kádár korszakban minden ellenforradalmár bûnözõként lett beállítva a szinpadon,és a komcsik hõsöknek:Itt meg szinte szentek a srácok ,és az ávós maga az ördög:Apropó,aki Mayert játszotta ,annak egy kicsit kevesebb több lett volna,mert túllihegte a szerepet.Minden pillanatban azt hittem infarktust kap,fújtatott mint egy disznó.Szóval egy kicsit visszafogottabban jobb lett volna,mondjuk úgy mintha õ lett volna Marosán.
georges2 2008 okt. 23. - 20:37:30 Előzmény Vérone1992
(3/31)
A jövõ vasárnap nov. 2.án a Thália Színházban is elõadják.Ott mégis más.
Vérone1992 2008 okt. 17. - 22:46:52
(2/31)
Igen, ez az!

GYÖNYÖRÛ DARAB!! AKI TEHETI NÉZZE MEG!! Ráadásul egy vidéki színházhoz viszonyítva óriási kelléktárral rendelkezik e tragédia. Sok ember könnybe lábadt szemmel ment ki a terembõl..
Rebecca 2008 okt. 10. - 18:54:28
(1/31)
Sziasztok!
Most ez tényleg a Szigligeti Színházban elõadott darab lesz??Azokkal a sznészekkel????