Noncsa 2007 jan. 15. - 10:41:25
(6/46)
bírom Michael Moore filmjeit...
neutrinoo 2006 dec. 05. - 00:30:08
(5/46)
10 pontbol 8,vagy 9 nálam.
Nem mintha olyan igényes lenne,de szerintem nagyon is analitikus módon józan paraszti logikával közelítette,meg a problémát.
A részrehajlás mellett,azért ki lehet hámozni belöle a lényeget.
Több oldalról közelítette meg a témát minden szemszög érveit ellenérveit egymáshoz hasonlítva,és a végére lám csak felderengett valami a megoldásból,hogy a félelem a legnagyobb oka ennek a kiugró statisztikának.
Viszont segített ledönteni némály más tévhitet is pl az erõszakos filmek,és a valódi erõszak közti közvetlen összefüggést(japán példája),vagy épp a fegyverbirtoklás problémáját tudniilllik nem azért sok az erõszak,mert sok a fegyver kinn a társadalomban(kanada példája) .
Azért kiderûlt ,hogy egy nem túl intelligens társadalom hová tudja juttatni magát,[és itt kénytelen vagyok magunkra is célozni azzal a különbséggel,hogy itt szerencsére nem szabad a fegyverhez jutás.Értelmi szinten szerintem mi is hasonló gondokkal küzdünk mint az amcsik lásd politikai megosztottság.]
Továbbá kiváncsi lennék mekkora ramazurit csapnának bizonyos hazai körök egy ilyen film a magyar viszonyokról is készûlne.

Szerintem ez a film a hibái ellenére jobban alkalmas az amerikai viszonyok jobb megismerésére,mint a South Park tömény amerika kifigurázása.Úgy vélem inkább utóbbi rajzfilm a rendszer szelepe,hiszen nem értelmes több nézõpontot kifejezésre juttatott alkotásról van szó,hanem inkább valamiféle tömegigényt kielégítõ sorozatról,ami végtelenûl le van egyszerûsítve.

Heston reagálása egy vicc.Egy Jobbik-MIÉP színtû szenilis vénember. Nagyot csalódtam benne.
a7x 2006 szept. 24. - 15:18:34
(4/46)
Ha tetszett nézzétek meg az Elefánt c. filmet!
amatõõr 2006 aug. 10. - 15:31:15
(3/46)
Nem rossz, a lõfegyveráldozatos statisztika elég durva.
A legjobb benne az Amerika rövid története c. rajzfilmecske.
x-tro 2006 aug. 09. - 17:41:42
(2/46)
Relatíve, a CNN-hez képest.... Ez a kövér, bézbólsapkás f*****lap, aki rendezte ezt a filmet, azért mégiscsak egy agent provocateur, kb. mint anno Hofi volt nálunk. Szelep a rendszer s**gén. A különbség az, hogy Hofi zseniális....
csingacsucsu 2006 aug. 09. - 12:50:58
(1/46)
ez egy naggggyon jó film!!!
le a kalappal