10/10
Spooner 2013 okt. 12. - 12:44:11 10/10
(213/273)
régebben láttam akkor is tetszett, tegnap megnéztem újra HD-ben.. hát lehidaltam a látványtól.. de a történet ill. maga a film is jóó!
9/10
Bob19 2013 júl. 02. - 10:21:05 9/10 Előzmény Papinzon
(212/273)
***SPOILER***
Miért ne érne rá érzelegni? Már biztonságban volt, nem? A gyilkos inkább már menekül minthogy utána menjen fényes nappal. A rendõrõk sem tennének addig semmit míg át nem tanulmányozzák a könyvet. És most, hogy a szülei végre "tovább léptek" már nem akarta felzaklatni õket, ezért a nagyanyjának mutatta meg inkább. A lány meg nem esett le olyan magasról, hogy tovább kapkodjon levegõ után mint pár másodperc.
Néhol a filmben voltak túlzások is, pl. a baseball ütõs jelenet, és igen vannak benne idegesítû elcsépelt fordulatok is, de mindezek ellenére nagyon jó film volt. 1 pontnál biztos többet ér. De most komolyan, ha meg nem lennének benne, akkor meg az lenne a baj, hogy semmi izgalom nem volt a filmben.
Az a baj, hogy te rosszul ülsz le a filmek elé és mindig csak a részletekre figyelsz és nem a fontos dolgokra. Ilyen alapon a Gyûrûk ura is egy rossz film lenne. Vagy bármelyik kedvenc filmedre be lehetne bizonyítani, hogy az bizony egy kalap sz*r.
Ja, és én évente nem 3db filmet nézek meg.
10/10
saramimlits 2013 máj. 25. - 21:15:42 10/10 Előzmény Papinzon
(211/273)
Khm.Nem olvasom végig de azért van kivetnivalóm.Igen, imádom ezt a filmet. ***SPOILER PÓTOLVA*** Amikor a húga hátra esett persze, hogy majdnem fulladozott, de mondhatjuk, hogy az életéért futott mert tudta, hogyha megáll meghal és akármennyire is fájt neki azért futott, hogy ne haljon meg!
10/10
saramimlits 2013 máj. 25. - 21:12:22 10/10 Előzmény pikizs
(210/273)
Attól még, hogy te máshogy gondolod szerintem az még ne húzza le!Nem azt mondom, hogy legyen más a véleményed de szerintem emiatt ne gondold rossznak!:)
10/10
saramimlits 2013 máj. 25. - 21:09:17 10/10 Előzmény pikizs
(209/273)
Attól még, hogy te máshogy gondolod szerintem az még ne húzza le!Nem azt mondom, hogy legyen más a véleményed de szerintem emiatt ne gondold rossznak!:)
9/10
SandroVM 2013 febr. 02. - 03:11:52 9/10
(208/273)
Gyönyörû film. Már néhány perce vége van de még a hatása alatt vagyok, körülbelül majdnem azt érzem hogy a mennybe kerültem általa, miközben halálra is izgultam a film közben magam, ami elsõsorban a hihetetlenül 10/10-es filmzenének köszönhetõ, mert annyira jól el van találva. Feszültséget keltett, akkor is ha a képek nem akartak, mégis együtt a kettõ teljesen magával vitt, ugyanígy az érzelmes pillanatoknál. Durván hatott rám, többször is kirázott a hideg film közben, ami nem igen szokott elõfordulni, és persze a vége is jól el lett találva, pedig azt hittem nem fogom szeretni a végét. Csodálattal tudok csak beszélni a filmrõl, engem abszolút megfogtak a jelenetek, valószínûleg pont úgy, ahogy a készítõk szerették volna... Respekt és tisztelet, pláne hogy egy ilyen nemes mondanivalót sikerült megfilmesíteni. Én inkább a történetet csodáltam, de a "képzelt" világról is sokszor azt hittem, hogy tényleg valami hasonló lehet a mennyország. És nem a képekre utaltam most, hanem az élményre és az érzésre...
Egyetlen rossz dolgot tudok csak mondani eme igényesen összeszedett alkotásról: az mozgás animációk kicsit ostobának tûnnek, de szerencsére csak néhány ilyen pillanat van és nincs is különösebb jelentõsége hogy az a filmvásznon mennyire hiteles, mint kép. 10/9-et adtam rá, de csak mert nagyon szigorú vagyok, holott simán kijár neki egy 10/10.
PlasZeb 2012 szept. 08. - 15:26:10
(207/273)
A film magyar címe utal arra, ami lényeges: a film nem egy konkrét mennyországról gondolkodik, hanem egy fantáziavilágot mutat be. Ha úgy tetszik egy világról szól, ami a tér és idõ megszûnése után (halál) bekövetkezhet. Egy világról, ami már nem ez, de nem is az, leginkább az elmébe süllyedt pillanat és az itteni valóság hosszabb idejû dimenzióinak kombinációja. Ezt nyilván nem természettudományos eszkozökkel, hanem mûvészi módon mutatja be. Utána lehet nézni ennek, ahol a könyv szerzõje is nyilatkozott errõl, amikor megkérdezték milyen vallás mennyországáról akart írni. (a lényeg: nem akart semmilyen vallásról írni.) A másik szál a krimi, amiben nem a krimit kedvelõk fogják kedvüket lelni, mert inkább az érzelmekre helyezték a súlyt. Egy gyermek, egy lány, egy élet elvesztése, és természetesen saját halálunk kissé költõi, kissé filozofikus megközelítése ez a film. Aki vevõ az ilyenre annak, aki amúgy is gondolkodik ilyenen, annak egy maradandó élmény lesz a film, a többieknek vélhetõen felesleges másfél óra.
rosa.love 2012 júl. 07. - 18:10:55
(206/273)
Szép film, tökéletesen át tudtam érezni a gyermeküket elvesztõ szülõk fájdalmát, az áldozatnak kiszemelt kislány félelmét, sõt, még a túlvilágról visszavágyó szorongását is. Az viszont tény, hogy a film nagy mennyiségben tartalmaz giccset, de megríkatott, pedig nem szoktam sírni filmeken. Szóval, leszámítva, hogy a mennyország kapuját nem egy LSDvel átitatott álomnak képzelem el, és az a kínai kislány, akivel Suzy együtt vár az üdvözülésre, baromi irritáló, egy izgalmas, mélyenszántó, elgondolkodtató élményre számíthat, aki megnézi.
1/10
Papinzon 2012 márc. 21. - 09:26:44 1/10
(205/273)
Rég óta meg szerettem volna nézni ezt a filmet, a leírásból érdekesnek tûnt na meg Peter Jacksonnal fémjelzett film mindig bizakodásra ad okot. No hát végtelenül nagyot csalódtam. Elõször is totál nagy 1-est adtam a filmre, már csak azért is mert ekkora költségvetésen, ilyen gárdával, egy ennyire rossz minõségû filmet készíteni már-már bûn. Egyszerûen képtelen vagyok szó nélkül elmenni amellett, hogy elvett az életembõl ennyi idõt. Egy pillanatig nem érzem azt, hogy kaptam volna bármit is a filmtõl. Igazából a rendezõ se tudta eldönteni mit akar kihozni a filmbõl, bár a könyvet nem olvastam, de a film után azt kell hogy mondjam soha nem mernék leülni elolvasni. Egyedül a gyilkos karaktere, és Suzie karaktere (amíg élt) volt hiteles számomra. A többiek csináltak valamit. Az összes jelenet, amibe próbáltak feszültséget tenni iszonyatosan mesterkélt, szó szerint megerõszakolják az embert. A történet vezetés egyszerûen nullára redukálódik, és akit picit is meghat, elnézést mindenkitõl, de egy teáskanna érzelmi szintjén áll.
Spoiler
A végén amikor a lány beszabadul a gyilkos házába egyszerûen halálosan idegesítõ "fordulatokkal" élnek. A gyilkos tesz egy kört a kocsival a házak körül és szépen beparkol. A lány hallja hogy hazaért a gyilkos, de inkább folytatja az olvasgatást. Ráesik a hátára, az egyik pillanatban szinte megfullad, de a másikban már úgy fut mintha a talpára érkezett volna, értem én hogy nem tudták kitalálni, hogyan vezessék szépen át amíg a gyilkos leér az emeletrõl, hogy még mindenképp üldözõbe vegye a lányt, csak azért a pár másodpercért hogy legyen benne sansz hogy elkapja-e a lányt. :D Nevetséges. És hazaállít a bizonyítékkal, úgy hogy szinte majdnem ott maradt. ÉS ráér érzelegni egyet a családdal, mert persze az Anyja, mikor máskor, pont akkor állít haza :D Brrrrr
Nos a film úgy próbálja bemutatni, hogy a lány még nem került át a mennyországba, viszont valami "köztes"? helyen van és figyel, ami néha belecsúszik a valóságba néha pedig valami drogoktól eltorzult világban tesped, idétlen motívumok gyûrûjében. Egyszerûen céltalanul giccses és értelmetlen ez a mennyország.
Spoiler vége
Aki évente 3 filmet néz annak jó lesz, de aki igenis élvezhetõ mozit keres, az semmiképp se álljon neki ennek.
Remélem megkapom a magamét a fanoktól :) De azért talán õk is érzik hogy ez nagyon kevés...
7/10
pikizs 2012 jan. 21. - 09:23:16 7/10
(204/273)
Nekem tetszett ez a film. Persze nincs bent a kedvenceim között... Talán az húz le belõle, hogy és a mennyországot tök máshogy képzelem el. De Rachel Weisz, Stanley Tucci és Susan Sarandon emelték a film fényét a szememben a puszta jelenlétükkel (Susan Sarandon mondjuk a karakterével is.) 10/7
wrossi 2011 okt. 30. - 11:12:15 Előzmény tanhu
(203/273)
Te magad vagy a hatásvadász,a jelzõk ilyetén használata nem vall õszinte tartalomra.
Ford Mustang 2011 szept. 30. - 19:48:45
(202/273)
Meg túl hosszú szerintem.
10/10
M.Zs.F 2011 szept. 23. - 20:25:17 10/10 Előzmény pillangókisasszony
(201/273)
No nem vagyok én istenigazából ilyen kis érzékeny, mert egy kezemen meg tudom számolni, hogy melyik filmeken sírok mindig, és ez így is fog mindig maradni. Édes november, Bizsergés, A felolvasó.......és kb ha jól gondolom akkor ezek azok amiken sírok, de ezeken mindig. A Titanicon viszont pl egy könnyet nem tudok ejteni.
No de ennél a filmnél már eleve a gondolat is megráz, mert egyszerûen nem fér a fejembe, és soha nem is fog, hogy emberek képesek ilyeneket tenni másvalakivel, pláne egy kislánnyal. Olyan morbid. Olyan kegyetlen. Nekem olyan sok. Képtelen az agyam feldolgozni. Hogy egy kislány egyszerûen nem érheti meg a kamaszkor szépségeit, hogy nem fiúzhat, hogy nem biciklizhet, hogy nem csavaroghat, nem szerethet, nem sírhat a bánattól, mert valaki azt gondolta, hogy neki nincsen joga ezekhez a dolgokhoz. Áhhhhh ez számomra komolyan feldolgozhatatlan...........:(
9/10
SandM 2011 szept. 06. - 01:24:43 9/10 Előzmény siegelinde
(200/273)
azért szerintem nem volt rossz! persze nem 100 százalékos, de én elgondolkodtam rajta egy kicsit a film után...
siegelinde 2011 aug. 11. - 22:12:04 Előzmény tanhu
(199/273)
Ez szellemes volt!:)))) Asszem minden szavaddal egyetértenék, ha +nézném, de nem fogom...:)
10/10
k11zoltan 2011 aug. 10. - 22:49:50 10/10 Előzmény tanhu
(198/273)
Neked neki se kellett volna ülni!
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 10. - 21:36:59
(197/273)
Ezen nagyon jót nevettem :))
tanhu 2011 aug. 10. - 21:17:22 Előzmény pillangókisasszony
(196/273)
Egy hatásvadász(nebáncsvirágoknak egy bõröndnyi zsebkendõt hozzá),felettébb unalmas giccsesen szenvelgõ könyvbõl egy még sziruposabb még elviselhetetlenebb,jobban jársz ha alszol helyette,mûvészfilmnek hátborzongatóan pocsékul harsány,kriminek zsenge,lélektani drámának meg komolytalan erõltetetten bölcselkedõ bagolyköpetet sikerült összegányolni.Az embernek sokszor jutott eszébe kb. a közel a háromnegyede idõ egészében a mennyország tourist szövege egy kicsit máshogy: Mi Atyánk ki vagy a a mennyekbe mond csak melyik ajtón menjek" ki...
Akit ez meghat az az anyátok köztön vagy bármely nyáladzó boolivúdi szappanoperán derekasan képes bõgni.
Lassan már az embernek minimó egy káddal kell moziba mennie hogy alárúghassa a vászon alá mielõtt ráfolyna ez a sok cukorhabos,felettébb giccses,ízléstelen popcornos gennyország nyáláradat...ami remélhetõleg a jóízlést és az igényt nem mossa el)))
Peter Jackson csak nem válsz te is szpielbergákká...?
pillangókisasszony 2011 aug. 02. - 04:20:12 Előzmény M.Zs.F
(195/273)
azért elég kis érzékeny lehetsz ha ennyit bõgsz egy filmen :)
pillangókisasszony 2011 aug. 02. - 04:19:24 Előzmény magicvoice
(194/273)
Osztom a véleményt.Nagy csalódás volt számomra!

Amúgy Mark Wahlberget egyszerûen imádom szóval nekem tök mind1 mit csinál,vele szemben elfogult vagyok:) csakmert h többen szidtátok