10/10
ZoleeBB 2010 szept. 24. - 11:50:12 10/10 Előzmény barackvirág30
(153/273)
Én FullHD -ben 1080p -ben néztem meg, a látván ymindenért kérpótolt. Nagyon szép és megható film, mindenkinek ajánlom, nagy hatással volt rám! 10/9,5
barackvirág30 2010 szept. 15. - 18:29:04
(152/273)
Elrabolt 2 órát az életembõl. Amennyire vártam,hogy megnézhessem,annál nagyobbat csalódtam.
8/10
Ochoa 2010 szept. 15. - 10:51:28 8/10
(151/273)
Jó film, tele érzelmekkel! 10/8. Viszont eléggé elvont, így sok mindenkinek nem fog tetszeni.
7/10
tiibko 2010 szept. 14. - 16:39:15 7/10
(150/273)
Stanley Tucci jutalomjáték,egyébként részemrõl nagy elvárások,unalmas film..elvileg a regény nagyon jó.(10/7)
Gabó28 2010 szept. 08. - 14:08:38
(149/273)
Szép film volt! 10/7
10/10
mermaid girl 2010 aug. 10. - 23:53:26 10/10 Előzmény atyx88
(148/273)
Kár, hogy nem moziban nézted, akkor még ennél is jobban tetszett volna. én most néztem meg újra dvd-n, így is tetszett, de hiányoltam azt a csodálatos látványt :(
KittyFrank 2010 aug. 10. - 15:43:02 Előzmény Erämaa
(147/273)
Egyet értek az elõttem szólóval. Nem hittem, hogy ebbõl a csodálatos könyvbõl ilyen rossz filmet lehet rendezni. Tévedtem. A mellékszereplõk miatt egyenesen sírhatnékom támadt. Akinek tetszett a film feltétlen olvassa el a könyvet is, mert klasszisokkal jobb. Aki meg már olvasta, semmiképpen ne nézze meg! Vagy rögtön utána olvassa újra, hogy elfelejtse ezt az õrületet, ami köszönõ viszonyban sincs az eredeti történettel.
Erämaa 2010 aug. 07. - 22:41:20
(146/273)
Hát megnéztem. Ebbbõl a filmbõl a könyv alapján sokkal, de sokkal többet ki lehetett volna hozni. A képi világ csodálatos, de annyi minden hiányzik, amit meg lehetett volna oldani. Maga a tragédia nem érzõdik, a családot alig ismerjük meg, Lidsey, Buckley alig szerepel valamit és nincs meg az az érzés, amikor a könyvet olvastam... Az a megrendítõ tragédia egyszerûen nem érzõdik a film alapján. Valamint Susise és az "élettel" való kapcsolatot sem így kellett volna megoldani szerintem, hanem úgy ahogy a könyvben. Miközben tesznek- vesznek az ismerõse, barátai szerettei és megy tovább az élet, közben mondja alá gondolatait. A mellékszerepelõk pedig túlságosan el voltak hanyagolva. És ha jöl fel van építve a film, akkor a végén be lehetett volna mutatni azt, ami a könyv végén egy megnyugvást ad és szépen lezárja az egész történetet. Kár ezért a filmért. 3/10
Erämaa 2010 aug. 06. - 23:42:11
(145/273)
Nos, most olvastam el a könyvet,ami nagyon tetszett. Egy olyan könyv amit csak egyedül és a szobámba tudtam olvasni, mert néha el- elsírdogáltam magam. Holnap levezetésképpen megnézem a filmet, bár tudom úgysem adja vissza mint amit a könyv. (Ez legtöbbszöt így van) A könyv szenzációs, ahogy elindul az elején a nyomasztó történettel, egy- két részletbe belevezet minket az írõnõ és szép lassan kimászunk, a könyv kb utolsó 60-70 oldalára az egészbõl és a vége egy gyönyörû történet, az olvasó számára megnyugvás és akár egy mosoly is.
tudom, hogy a film túlságosan a vizuális technika felé ment el, sajnálom. Mikor elolvastam a könyvet és megkerestem a filmet arra gondoltam, hogy jason Reitmannak kéne ezt a filmet rendezni. Nem tudom miért.
Wilde 2010 júl. 31. - 21:42:04
(144/273)
Talán kevesen tudják, de Alice Sebold regényébe bizony saját tragédiáját is beleszõtte.
Az írónõt ugyanis egyetemista korában megerõszakolták, amit – értelemszerûen - igen nehezen dolgozott fel. A nemi erõszak az a fajta undormány, amire hallottam rendõrt illetve férfiakat azt mondani, ugyan már, a pina nem fog elkopni és mi van ha be kell nyelni egy kis ondót, de szívesen látnám ezzel a hozzáállással a szenvedõbb oldalon õket, amint kiszolgáltatva lihegnek felettük....csakhogy tudják, mirõl pofáznak, és érezd magad jól. Ha meg gyerekrõl van szó, szó nélkül kiírtani a tettest.
Sebold regénye hihetetlen siker volt, és maga Spielberg is gondolkodott a megfilmesítésén, ám végül mégis a Gyûrûk ura lefogyott direktoráé lett a project. Én kicsit örültem neki, eleddig nem rendezett giccsesen....hja, kérem, eleddig.
Itt ugyanis erõteljesen rányomult a tini vonalra, és egy megerõszakolt, és meggyilkolt tini lány szinte vidám hangon meséli végig a filmet, hát hol itt a dráma, amirõl szól a történet igazából? Ugyanis abból igen keveset kapunk, a forgatókönyv szenved, hogy adjon mélységet a dolognak, a színészek pedig próbálkoznak...de Rachel Weisz tehetségét rég láttam ennyire elpocsékolni, az egész játékidõ alatt néz...meg néz, oszt ennyi. Whalberg kb.ennyit tud, igazából ez a szerep nem is az övé kellett volna lenni, snipernek, zsarunak meggyõzõbb, Sarandon viszont legalább 15 perc felüdülést jelentett. Saoirse Ronan szeme gyönyörû, és játéka a film adta kereteken belül jó, más kérdés, hogy egy drámaibb feldolgozásnál mit tudott volna kezdeni karakterével, Stanley Tucci viszont elképesztõ. Kapunk végre egy olyan killert, aki visszafogott abnormalitásával valóban fenyegetõ, szemüveg mögüli kikandikálásait tanítani lehetne, az egész kisemberrõl süt, hogy észre sem veszed...ám ha jobban rákoncentrálsz, látható a szörnyeteg kilogó szemfoga, tulajdonképp Tucci az, aki a hátán viszi a filmet.
Nomeg gondolom, sokak számára a CGI, ami néhol valóban igen szép képeket eredményez, kár, hogy az egész mû eltolódik a fantasy felé, pont nem arról szólva, amirõl kellene: egy tragédia feldolgozásáról, az idõ, hogy gyógyít be sebeket - egyáltalán, begyógyítja? - kapcsolatokról, azok bomlásáról, megrendülésérõl, visszatalálásról, és valaminek az elengedésérõl...mert élni kell, nincs mese, ha dobog a szíved, vért pumpál ereidbe és van még kiért létezned.
Nem, Jackson arányt nomeg irányt téveszt, és beleveszik a trükktechnikába, valóban szép, ahogy a hajómakettek megsemmisülnek, avagy kis herceg után, szabadon apró bolygóféleségen szaladgálnak hõseink....de ennyi, ez a szem étke, hol van szívünk és agyunk kielégítve?
Furcsa kudarc hát Peter Jackson munkája, mert rossznak nem lehet nevezni, vannak benne igen elkapott pillanatok, és vizuálisan gyönyörû, például az éledõ rózsa a jég alatt, vagy ahogy színekben, és formákban kitombolhatják magukat az alkotók. Ám egyszerûen nincs benne kellõ erõ, céltudatosság ahhoz, hogy egy ilyen borzalomról hûen beszámoljon, hogy a regény sokrétûségét csak megkarcolni tudja, a borongós és sötét hangulat jó, ha 2 percre van jelen, gondoljunk a tini lányokra is.
Tudom, bevétel: de azt is elbukták picinyt, nem lett siker. Néha a giccs se kifizetõdõ, akármennyire profi megoldásokkal él egy valóban jó rendezõ.
Csak hát Tucci....az a nézés, huj. Világ kezdõ színészei, tanuljatok!
1/10
Hesha 2010 júl. 30. - 22:28:34 1/10 Előzmény raszta
(143/273)
Nem tudom hol hagytad abba, de nekem elhiheted, hogy utána se javult a film színvonala. Peter Jackson monnyon le.
10/10
IgNoRe_ST 2010 júl. 23. - 18:24:16 10/10
(142/273)
Nekem tetszett, egyik osztálytársam mesélt róla, rábeszélt, hogy nézzem meg, azóta meg van DVD-n, egyik kedvenc filmem lett. 10/10
3/10
raszta 2010 júl. 23. - 15:16:05 3/10
(141/273)
Ritka az ilyen megosztó film. Azért nem vagyok biztos a 3/10-ben mert otthagytam. Lehet, hogy javult utána a film, lehet, hogy nem. Mindenesetre jó volt utána a szabad levegõn!
wiliwonka 2010 júl. 20. - 22:07:43
(140/273)
Szép film. Kicsit talán hosszú, de megbocsátom neki. A fõszereplõ csajszi meg nagyon tehetséges. Remélem sok filmben láthatom még.
6/10
Robeerto 2010 júl. 19. - 02:38:35 6/10 Előzmény koviroli
(139/273)
Hát megmondom õszintén nekem annyira nem tetszett a film, mint amennyit vártam tõle a kommentek alapján. Valószínûleg ez az a kategória, ami könyvben nagyon jó, de filmben már kevésbé (bár nem olvastam a könyvet). Sokan írták, hogy nem lehetett kiszámítani a jeleneteket. Nos én ezt nem éreztem a filmben. A képi megjelenítés valóban szép és metaforikus volt, de talán ezek azok, amiket könyvben leírva jobban át lehet adni, mint egy filmben. Minden esetre egyszer mindenképp érdemes megnézni. Nálam 10/6
10/10
koviroli 2010 júl. 16. - 22:28:10 10/10
(138/273)
Én is megnézetem ma mert már sok helyen láttam. Egyszerûen gyönyörü film! Nagyon aranyos kislány van benne, és a többi szereplõ is kiválóan alakít! Most járunk 2010 felénél és ugy hiszem, 2010 ben nekem is ez a legjobb film amit láttam!
10/10
matthewka 2010 júl. 15. - 22:11:25 10/10
(137/273)
Megnéztem, és elmondhatom hogy a legjobb film amit 2010-ben láttam eddig. A szereplõk, a látványvilág és egyben az egész történet tökéletes. Valóban - mint az egyik elõttem hozzászóló írta - egyes jeleneteknél nem az történt amire az ember számított volna. Szinte már mondtam magamban mi fog következni...de nem.
Ám volt egy kis "baki" ami annyira szembeötlõ volt, hogy akaratlanul is elgondolkodtatott.

SPOILER:

Amikor a kiscsaj lemászott a pincébe, egyértelmûen mutatták hogy ott a páncélszekrény. Majd a csaj megszerezte a könyvet a leírásokkal, és elfutott. George Harvey õrült pakolásba kezdett hogy elmeneküljön. Nem mutatták konkrétan, de utaltak rá hogy a páncélt felrakta a kocsijára és letakarta. (ráadásul mire a csaj hazafutott a "szomszédból" addigra ezt a jelenetet le is zavarták) Ez eddig rendben is lenne, de hogy a fenébe hozta fel a pincébõl, mikor ketten is alig tudták elgörgetni a víznyelõig? Még meg is pihentek közben.
Szóval ezt valahogy úgy kellett volna megoldani, hogy a páncélt már elõbb felpakolja, hogy majd eltünteti valamikor.

SPOILER VÉGE!

De ez apróság ellenére is azt mondom tökéletes film volt!
10/10
atyx88 2010 júl. 15. - 21:41:39
(136/273)
Teljesen egyetértek azokkal akiknek tetszett. Én ma néztem meg DVD-n és egyszerûen fantasztikus de egyben szomorú is volt az egész film. A sztori is remekül összerakott, a legtöbb jelenetben egyáltalán nem az történt mint amire számítottam és mindvégig lekötött.(ez a mai filmek esetében már nem olyan gyakori dolog) Legszívesebben 10/12-t adnék rá de sajnos max csak 10-est lehet :)
Aki még nem látta és van 2 óra szabadideje akkor annak erõsen ajánlott a megtekintése, kihagyhatatlan...
Marcipáncica_ 2010 júl. 08. - 01:32:44 Előzmény killercsaj
(135/273)
Talán az írónak. De majd ha elolvasod a könyvet akkor eldöntheted mennyire elmeháborodott...
10/10
runawaywithmee 2010 júl. 07. - 20:08:24 10/10
(134/273)
elnézve a hozzászólásokat kétszer meggondoltam, hogy megnézzem-e a filmet.
gyönyörû film volt, ez lett a kedvencem. a képi hatás valami csodálatos, a szereplõk is a legtehetségesebbek! mindenkinek ajánlom!
aki pedig rosszat mond róla, nos... kétlem hogy vannak ilyen mély érzései.
10/14