Téma: Köntörfalak

lipjud 2010 máj. 26. - 22:37:28
(145/205)
ááá...Tompos Kátyát eddig sem bírtam. Szerintem neki a Szomszédokban kellett volna játszania, vagy még jobb ötletem van: ez Életképekbe kellene benyomni és versenyezhetne tehetségtelenségben a Herrer Sára nevezetõ bájszörnyeteggel. Kicsit paradox nekem, hogy egyáltalán nem sikerül megelevenítenie egyik karakterét sem, legyen az szó Valami Amerikáról, Polygamiról, Köntörfalakról vagy akár színházról (Oresztész), a beszéde hiteltelen, mûanyag ízû, amolyan tesco-gazdaságos és mégis mindenhol õt nyomják. Ki van mögötte??? Az álljon már le, mert nem vicces!
3/10
zsan12 2010 máj. 24. - 17:35:51 3/10
(144/205)
Igazából az eleje nagyon vontatottnak tûnt.Néha nem is figyeltem oda csak hallgattam mirõl beszélnek. A dialógusok sem tetszettek. A párbeszédek mintha nem is egymásra épültek volna. A kameraállások nem voltak rosszak. De! Olyan mû- megcsinált volt az egész. Az elõbbiekhez hozzászólva, én sem értem miért kapott díjat.Azért született már ennél jobb magyar film is.
Bocs de ez a véleményem. Nálam 10/3
3/10
varkesz 2010 máj. 23. - 22:04:03 3/10
(143/205)
hejj, de örülök, hogy nem csak én gondolom így. már megijedtem, hogy bennem van a hiba. én sajna dvdn kölcsönöztem, szívem szerint visszakértem volna a tékásoktól a 600Ft-ot. talán a moziban egy egészen más filmet vetítettek, azt dicsérték annyian
4/10
wonderbra 2010 máj. 23. - 12:11:34 4/10
(142/205)
Mindenben egyetértek az elõttem szólóval. Tegnap néztem meg, nagyon idegesítettek a felsorolt dolgok.
Nem értem, hogy ez a "sztori" -ha lehet annak nevezni- hogyan nõhette ki magát filmmé. Ezt ki finanszírozta? Ki volt a célcsoport? Ki döntött úgy, hogy adjunk díjat neki? (Ez utóbbit nagyon felháborítónak tartom.)
Élvezhetetlen, unalmas, összecsapottnak és átgondolatlannak tûnik.
1/10
doku 2010 máj. 23. - 11:43:45 1/10
(141/205)
10 dolog amit a Köntörfalakból megtudhatsz:

1. ha nem jössz be egy csajnak, akkor is elmegy veled randizni, hogy személyesen megmondja, ráadásul a randi végén felhív magához, felrak dögös zenét és melléd ül a díványon
2. aki 30 milliós lakásban lakik, az el sem tudja képzelni honnan lehet egy elekferinek 7,5 milliója
3. ha a halott feleségednél találsz egy névjegykártyát, akkor annak tulajdonosával meg is csalt értelemszerûen
4. ha dagi vagy és nem kellesz a csinibabának, akkor majd meggondolja magát, ha kiderül, h a halott nejeddel évekkel ezelõtt egyszer már beszélgetett
5. értelmes jómódú emberek lehülyefaszozzák a hugukat a randipartnerük elõtt 1 perc alatt, szemrebbenés nélkül
6. randipartner az agresszív arrogáns bátynak 2 perc után megnyílik és elhunyt szerelmérõl szívesen elcseveg
7. nem kell elköszönni attól, akivel az utcán találkozol, csak egyszerûen továbbsétálsz ha meguntad a bájcsevejt
8. nem kell elköszönni a telefonban sem
9. átlag 25 éves lány simán emlékszik egy arcra amit ezer évvel azelõtt látott egy bárban
10. csak a legrosszabb filmek nyernek díjakat
1/10
mindscream 2010 máj. 23. - 11:35:25 1/10
(140/205)
végre le lehet tölteni innen onnan
de jó,hogy nem moziban néztem
kb 35-40 logikai baki van a filmben, díjat neki!!
3/10
varkesz 2010 máj. 22. - 23:06:32 3/10
(139/205)
mindenki regéket zengett róla, hát én most megnéztem, és nem is értem, miért voltak annyira oda ezért a filmért annyian: erõltetett, nem hihetõ történet, mesterkélt dialógok. sokat dühöngtem rajta. szerencsétlen színészeknek sokszor úgy kell beszélniük, ahogy az életben soha. gyenge amerikai független filmes utánzatnak tûnik. sokkal jobb szeretem magyar filmben az olyat, ami technikailag ugyan kevésbé profin van megcsinálva, de több benne a lélek és az eredetiség. brrr.... jaj de rossz volt.
mulao 2010 máj. 22. - 01:06:18
(138/205)
Sikerült megnéznem, és muszáj véleményeznem.
Lesz benne SPOILER is!
Egész olyan volt, mint amilyennek képzeltem. Szerintem remekül levezetett a történet, ami nem mellesleg ötletes és magyar film esetében egyedi. Az eleje talán túl hosszú, de köntörfalazni kell szinte végig.
A színészi hármas szerintem remek, fõleg Elek és Tompos kettõsei közötti kémia. Szerintem figyelemreméltó természetességgel játszik mindenki, a film haladtával bontják ki karakterüket. Elek is nagyon tetszett, jól vezeti a szerepét, ami a végére teljesedik ki.Tompos hangsúlyai végig rendkívül kifejezõek, mimikái pontosak. Õ is remekül vezeti végig a karakterét, természetessége már másik filmekbõl ismert. Talán Rábának volt a legnehezebb szerepe, különösen tetszett mikor füvet szívott, vagy a lakásban kábítózott, remekül dülöngél, adja az aggresszív figuráját. A dialógusok szerintem üdítõek, és valóságosak. Max 10%-ban nem találom az egészet valóságosnak/életszerûnek. Annyi már nekem is túlzás, hogy egyetlen éjszakától esett teherbe a felesége.
Az zavart, hogy szinte végig ment valamilyen dallam a jelenetek alatt, nagyobb hatása lett volna, ha csak fontosabb részeknél alkalmazzák. Most hirtelen ennyi ugrik be, azt hiszem ezeket mindenképpen elakartam mondani. Persze ez szigorúan az én magánvéleményem!
mulao 2010 ápr. 05. - 18:19:43
(137/205)
Most már, hogy eltelt egy kis idõ a bemutatás óta, lelehet már tölteni? Nagyon megnézném már, és egyszerûen nincs más lehetõségem, csak a letöltés.Szóval nagyon hálás lennék egy címért. Köszönet, elõre is.Legjobb lenne prívátban, pedig még ott is kimoderálják, szóval prívátban mondanék egy e-mail címet.
5/10
Gneta 2010 márc. 20. - 17:39:04 5/10
(136/205)
Szándékosan nem olvastam SEMMIT a filmrõl, mielõtt beültem a moziba.
Mégis valahogy ráéreztem, hogy hogyan fog alakulni a történet.

Nekem nem nagyon tetszett a film.

Egyrészt nagyon fura, idõnként értelmetlen párbeszédek voltak benne.
Másrészt Tompos Kátya színészi játéka nem gyõzött meg.
Harmadrészt vártam, hogy vége legyen.

Összességében csalódás volt a film számomra.
10/5.
8/10
Roglop 2010 márc. 04. - 15:14:09 8/10
(135/205)
Sztem pont h jól össze lettek kötve a szálak, azáltal, h a lány tõle kapott megértést, és így ismerkedett össze a báttyal is. Legalábbis nekem így "jött le" a filmbõl. Anélkül homályos lett volna, h honnan ismerik egymást, és h ki hogy kerül a képbe.
8/10
Bellavita 2010 márc. 04. - 00:40:44 8/10
(134/205)
A filmrõl alapvetõen az az összegzõ véleményem, hogy JÓ. SZándékosan nem olvastam el a kritikákat elõtte, csak a pozitív visszhangokat hallottam. A film végre egy igazi, valódi és élõ problémát feldolgozó mû.Emberek beszélgetése, , életrõl, karakterekrõl és jellemekrõl szól, a beszélgetések során rajzolódik ki a múlt, árnyalódnak a jellemek. Kicsit szélsõségesen ugyan, de nagyon jól szemlélteti a két férfi közötti értékkülönbségeket, valahol a férfi típusokat véve górcsõ alá. Az õszinte, szeretnivaló és értékekkel megáldott, hûséges férfi (Zoli) a felszínes, üres, mindenkin átgázoló, uralkodó típussal (Gábor) száll erkölcsi harcba. Ebben a konfliktusban, mint moderátor a lány közvetít, aki érezhetõen egyre inkább kezdi felfedezni a fontosabb értékeket, azt, ami igazán számít. A film lebilincselõ tud maradni, mert valahogy mindig elõrébb tud lépni a cselekmény, újabb információk bukkannak fel a múltból. Az erkölcsi gyõzelem azonban a " jóé". Ami kicsit túlzás, az a halott feleség erkölcsi felemelkedése, hiszen õ az, akit szinte már szentté avatnak a filmben, õ az, aki a saját vágyait legyõzve próbálja a gyerekkérdést megoldani, aki hûséges, aki tökéletes nõ volt,szép csinos is mindenekmellett, és ezt még a felszínes Gábor is elfogadja. Úgy érzem, hogy a film pontosan elég lett volna anélkül, ha kihagyják azt a szálat, hogy a lány is ettõl a nõtõl kapott megértést, odafigyelést. Ez már kicsit túlzás volt nekem. A film összességében nagyszerû színészi játékkal, érdekes témával és kiváló jellemrajzzal az utóbbi évek egyik legjobb magyar filmje, ez tagadhatatlan. Én 8-ast adtam rá.
lilahagyma 2010 febr. 28. - 19:59:08
(133/205)
Nekem nem jött be ennyire a film, a szereplõk nem ültek, fõleg a Tompos Kátya és az Elek Ferenc játéka miatt.
Tudja valaki, milyen vers volt az elején?
10/10
*mya szösz* 2010 febr. 28. - 19:31:12 10/10
(132/205)
A film valahogy gyöngéd és õszinte. Nem hajszol senkit harminckétfogat villantó lamúrba. Van, amikor a szív éhezik. Ha azt lakatják jól, akkor megnyugszik. És azt mondja: ez most jó. Elég. Ezt elfelejtettük. Aki a filmet csinálta, még ismeri.
tremenyik 2010 febr. 26. - 19:22:35 Előzmény Savazó
(131/205)
A Magyar Filmszemle közönségdíjas filmjét végre játszák Székesfehérváron.
KÖNTÖRFALAK. gyere a mozibabe.
társállattenyésztõ 2010 febr. 26. - 13:28:17
(130/205)
Most aztán teljesen meggyõztél.
Az érveid olyannyira egzaktak, argumentáltak és kontextualizáltak, hogy ihaj. Nem arra válaszoltam, amit írtál?? Csakis arra, pontosan arra; más fórumozó szerint épp az a baj, hogy minden félmondatoddal foglalkoztam. Legalább olvasd vissza, mit írtál.
És hogy miért foglalkoztam vele? Mert hülyeségeket állítasz. Ezzel a filmmel nem az a baj, hogy obskúrosan sunyi, lenézõ kamuflázs etc. És nem is az, hogy nem olyan perverz, mint a Taxidermia. Hanem az, hogy ugyan a sztoriban vannak meglepõ elemek, mégis a fordulatok rendre nem feszültebbé, inkább lágyabbá teszik a filmet, túl könnyen simulnak el a konfliktusok ahhoz képest, amit várnék. De ettõl nem obskúrosan sunyi lenézõ pénzhajhász kamuflázs, és abszolút nem hiányzik belõle a Taxidermia perverzitása. Ezek marhaságok, ez az érvelés garantáltan nem az "érzékeny jóízlésedrõl" tanúskodik, hanem a tompa önelégültségedrõl. (A Nem vagyok a barátod értékelését várom a topicjában).
bivanka 2010 febr. 26. - 11:14:47 Előzmény társállattenyésztõ
(129/205)
Helló társállatstb.

Azt hiszem másik léghajón ülünk, én nem szívesen utaznék a tiédben.
Nem értetted meg, amit mondtam. Nem arra válaszoltál, amit írtam, nem pontosan idézted a szavaimat, stb.
Nem velem hadakozol. Velem nem is kell.
Miért ilyen fontos, hogy meggyõzz, legyõzz?
A filmmel kapcsolatban újat, mást nem tudok mondani. Meg nem is olyan fontos.
tremenyik 2010 febr. 26. - 00:18:30
(128/205)
KÖNTÖRFALAK JÁTÉK!
Az elõzõ játék sikerén felbuzdulva, újra játszunk a Tiszával!
“Amit nem küldesz kapura, abból sosem lesz gól!”
Nézd meg a filmet hétvégén a Palace Mammut Moziban és nyerj egy
TISZA CIPÕ utalványt azonnal!
Elõadásonként egy pár cipõt nyerhetsz.
A játék idõpontja:
február 26, 27, 28 – 18:15
10/10
Savazó 2010 febr. 25. - 21:31:19 10/10
(127/205)
Nagyon jó film, zseniálisak a színészi alakítások. Kicsit zavaró az angol felirat.
1/10
kukacfej 2010 febr. 25. - 14:45:32 1/10 Előzmény Torzon B. Orzon
(126/205)
Torzon!
Köszönöm.