Téma: Konvoj

Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 22. - 10:21:43
(30/50)
Pontosan értem, amire gondolsz, de belõlem nem ezt a hatást váltotta ki a film több okból. Egy politikai ügy miatt (nem részletezném) egy életre felváltotta bennem a rendõrökkel szemben a félelmet, az utálat. Ez mára is megmaradt, 2006-ban még tovább erõsödött. Ha már a rendõrökrõl van szó, a Serpico sokkal többet mondott nekem. Egyre inkább látom, hogy a rendõr milyen szorosan összefonódik a bûnözéssel. Tisztelet a kivételnek.
Azonkívül nekem mindig elég antipatikus volt Chris Kristofferson a szõrrel totál benõtt fizimiskájával.
offtopic
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 13. - 12:00:56
(29/50)
Köszi a tájékoztatást.

Üdv.
offtopic
wukovsky 2011 máj. 13. - 10:48:44
(28/50)
Igen, a szabadságnak sokféle megfogása lehetséges, pl nálunk az alföld jelenti a szabadságot, de én ott a sivatag börtönében érzem szinte magam, mert hegy párti vagyok, ha felmehetek egy magas hegyre, és onnan körültekinthetek, az az igazi szabadság.

A konfliktus igen mély, mert a magukat szinte istennek hívõ korrupt mocsok rendõrök, és a cigány életet folytató kamionosok között zajlik.

Amerikában azért olyan hatalmasok a kamionok, mert azok az emberek tényleg szinte a kamionban élnek, és a fülke mérete ehhez igazodik.

Nem mintha itt európában nem lennének annyit benne, de mi mindenben egy kicsit helytakarékosabbak vagyunk, és kevés sofõr vállal be, 1-1,5 hétnél hosszabb utat, a 3-4 hét szinte kuriozumnak számít!!!

szerintem nézd meg újra, mindenre nyitottan, és figyelmesen, és fel fogod fedezni, azt amirõl írtam
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 13. - 10:22:37
(27/50)
Mivel többször láttad, sokkal jobban képben vagy, mint én. Nekem akkor az volt az érzésem, hogy egy mondvacsinált konfliktusra épült az egész film. Egy kamionos elkezdett egy irányba autózni és maguk sem tudták ugyan, hogy miért, de egyre többen csatlakoztak a konvojhoz. Valaki már említette hasonlatként a Forrest Gump-ot, aki egyszer csak elkezdett futni és egyre többen beálltak mögé és futottak vele.
Lehet, hogy bennem nem volt meg a kellõ érzékenység és nyitottság, hogy megértsem a film mélyebb rétegeit, de pusztán a szubjektív véleményemet írtam le róla.
Azt hallottam sokszor motorosoktól, hogy a végtelen amerikai országutak jelentik nekik az igazi szabadság érzését. Nos énbennem csak a kietlenség és sivárság érzését kelti az a a látvány, ellentétben mondjuk a tengerrel.
offtopic
wukovsky 2011 máj. 13. - 10:11:15 Előzmény Tyrannosaurus/velo/Rex
(26/50)
Nem tudom, hogy egy filmet láttunk-e, de mozgalom, meg sok birka ez nekem valahogy nem jött le abból a filmbõl, amit legalább 20 szor láttam.

Spoiler

Vegyük akkor csak végig ezt a kis filmet, vannak az öntörvényû kis sheriff csicskák, akik azt hiszik magukról, hogy õk a törvény, és közben velejükig romlott korrupt mocskos disznók, akár csak az amerikai társadalom. Vannak a vándorló törvényt nem tisztelõ szabad szellemû kamionosok, akik éles ellentétben állan az õket üldözõ sheriffekkel.

Eza két ellentétes erõ egyszer csak egymásnak feszül, és minden adott ahhoz, hogy olyan elegyû gáz keveréket kapjunk, amihez elég csak egy szikra és belobban

A gyengébbek kedvéért, ha a levegõben túl kevés a gáz, akkor nincs elég ahhooz, hogy berobbanjon, ha túl sok a gáz, akkor pedig nincs elég levegõ ahhoz, hogy berobbanhason.

és bejön a képbe a harmadik motívum, ami a világon mindenhol ugyan az, a politika. A szavazokért bármit behazudó politikus, aki azt látja, hogy a kamionos konvojt kedvelik az emberek, és ezt a hullámost meg akaarja lovagolni.

Szerintem semmi gáz nem volt ezzel a filmmel, és igen igen nézhetõ élvezhetõ, azok számára, akik szeretik a nagy autókat, és szeretik az ilyen párbajos filmeket.

Ez a kettõ elengedhetetlenül szükséges hozzá!!!!
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 12. - 23:08:44
(25/50)
Emlékszem, nagyon felbosszantott ez a film. Nagyon bugyuta dolognak tartottam, hogy egy mozgalom abból áll, hogy megy egymás után sok birka kamionnal. Ez a film is az amerikai agyberendezéshez volt szabva. Egy európai csak bosszankodhatott rajta.
Gustaff 2011 máj. 12. - 20:59:56
(24/50)
Hat ez elegge "Hazard megye lordjai" stilusu film volt, nehany vagany hos meg rengeteg suta zsaru, nekem ez annyira nem jon be. Eddig a kamionos filmek kozul legjobban az 1953-as "A félelem bére" tetszett, az meg akar el is hiheto. De a Spielberg-fele "Parbaj" is remek volt.
9/10
PivarnyikKrisz 2010 nov. 06. - 12:09:02 9/10 Előzmény tyrichie
(23/50)
Szerintem is nagyno jó!
10/9.
tyrichie 2010 nov. 04. - 21:11:28
(22/50)
Jó film, és egy nagy klasszikus. Szeretem a kamionos filmeket.
Wilde 2010 jún. 22. - 23:31:06
(21/50)
Tulajdonképp egy kultfilm, oszt ennyi...:)
7/10
fredi60 2010 febr. 05. - 18:06:47 7/10
(20/50)
Még egy megjegyzés:
Nekem Peckinpah filmjei közül azért a Vaskereszt jobban tetszik. :)
7/10
fredi60 2010 febr. 05. - 18:04:23 7/10
(19/50)
Harmincpáréves késésssel tegnap megnéztem végre. Nem volt rossz.

Geri23 mgejegyzésére:
Én is olvastam, hogy inkább külföldön volt sikeres a film (néhol kultfilmmé is vált), mintsem az USA-ban.
Mégis érdekes, hogy ennek ellenére ez volt a legjövedelmezõbb Peckinpah film.

"The picture finished 11 days behind schedule at a cost of $12 million, more than double its original budget. Surprisingly, Convoy was the highest-grossing picture of Peckinpah's career, notching $46.5 million at the box office."
http://en.wikipedia.org/wiki/Convoy_(film)
Kaszkadõr Mike 2009 dec. 12. - 17:07:21
(18/50)
Alapfilm.
10/10
Geri23 2009 júl. 24. - 22:04:24 10/10
(17/50)
A Konvoj a hetvenes-nyolcvanas évek fordulójának óriási mozisikere volt, egy egész generáció számára az amerikai életérzés kifejezõje. Érdekes módon a film saját hazájában csak mérsékelt sikert aratott, és annak ellenére, hogy mára kultuszfilmmé vált világszerte, Amerikában teljesen elfelejtették.

Ennyit az amcsikról!
8/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 júl. 24. - 10:08:53 8/10
(16/50)
Rég láttam a filmet nagyon, de nyilvánvalóan csupán az együtt jóban-rosszban kamionos öntudat terelte össze õket, és számold hozzá, mekkora plusz töltést adott ennek az összetartozás-érzésnek az, hogy a kamionosok kommunikálhattak egymással, kivételezett fajként szinte, amikor a mobil még kéjes álom sem volt. (akár a taxisok, vö taxisblokád).
6/10
SandroVM 2009 júl. 24. - 01:55:21 6/10
(15/50)
Milyen furcsa. Mert én is véletlenül akadtam rá egy VHS-re, méghozzá egy gyárira, amin ez a film volt. Hát betettem és megnéztem. Sam Peckinpah... gondoltam rossz nem lehet.

Az eleje az gyakorlatilag olyan pocsék, mint ezen bevezetõ szöveg, ami itt áll fenn hülyeségnek az oldalon. Nah mindenesetre a film az nem volt rossz. 78-ba készült, van benne mondanivaló, de néhol azért még elég látvány-vadász a film. A rengeteg légifelvétel meg kaszkadõrözés biztos egy vagyonba került.

Kicsit a filmrõl. Nálam még ez is SPOILERNEK számít...
Hogy miért gyûlik Gumikacsa köré a konvoj? Mert az itteni "okos" bevezetõ szerint õ gyûjti maga köré, ami nem igaz. Szóval miért is? Nincs oka. Merõ véletlen az egész. Így alakult. Üldözték és ez lett belõle. Az üldözés pedig szinte már bûntárssá teszi õket. De ahogy Gumikacsa is mondja, azért követik õket, nincs más akit kövessenek. Szinte már ilyen Che Guevara, Forest Gump egyveleget ölt az utazás.

Lázadás. Még ez is eszembe jut a filmrõl. De mi ellen lázadnak? A kamionosok felvonulása, amolyan "lázzadjunk persze, csatlakozom én is". De hogy mi ellen, azt tudja valamelyikük?

A rendezés azért nem rossz, tapintható a feszültség, bár így a modern kor tizes éveihez közeledve pontról pontra sejthetõ a vége...

Jó film volt, mély nyomokat nem hagyott ugyan bennem, viszont tisztelem annyira a filmet, hogy nem törlöm le... (Smiley)
10/10
norbitron 2009 jún. 30. - 19:32:48 10/10
(14/50)
Komoly film,nekem az egyik nagy kedvencem!Gumikacsa,Kocaól forever!!!10/10
Mandela83 2009 jún. 22. - 14:54:06
(13/50)
Kispöcs koromban rongyosra néztem azt a vhs-t amin ez volt
8/10
pozsizsuzsi 2009 ápr. 29. - 14:02:30 8/10
(12/50)
Azt hittem, a szülinapi ajándéknak örültél leginkább...
leopard26 2009 ápr. 29. - 13:59:44 Előzmény pozsizsuzsi
(11/50)
Gumikacsa a legjobb:DDD