Téma: Kossuthkifli

robicsek2 2015 márc. 17. - 18:57:56
(90/470)
Azt mondtad , szeretsz véglegesen távozni ! Ha ha :) Ez most sem sikerült, mert vissza jöttél válaszolni. Csak nem bírtad ki.
Mi vagy te a Terminátor ? "Még vissza térek !" :)

Pénzes és politikai dolgokról, a továbbiakban nem kívánok veled diskurálni. Amugy meg érdekes hogy többször leírtad ugyanazt a véleményed. De valahogy nem tudsz bele nyugodni, hogy nem ért veled mindenki egyet, és nem kezdi ócsárolni a filmet és a készítõit.

Na pá Pusy :))
10/10
szilvi0000 2015 márc. 17. - 18:57:42 10/10
(89/470)
Szerintem nagyon jo. Nagyon tehetseges szineszekkel, szep kepekkel, helyes tortenet, vegre egy nezheto mai magyar tv-film. Szerintem hianypotlo. Es egyaltalanq nem uvegtigrises (magam reszerol egyik reszt se tudtam megnezni a Kossuthkiflivel ellentetben). Ha nem tudnad ki rendezte sose jutna eszedbe az osszehasonlitas. Megnezem a tobbi reszt is - egyszer biztos.
4427 2015 márc. 17. - 18:05:52
(88/470)
Akkor sem világnézetben, sem filmben nem egyezik az ízlésünk.
Én ugyanis egy filmnek - mindenekelõtt - a rendezõit tartom számon. Mivelhogy a filmet elsõsorban a rendezõ csinálja, aztán az operatõr, aztán az író, vágó, zeneszerzõ. Meg a színész is fontos persze, de messze nem annyira, mint ahogy a reklámok sugallják.
4427 2015 márc. 17. - 17:41:53
(87/470)
Rengeteg csatorna van rengeteg jó filmmel?
Ajánlanál néhányat!
8/10
Dani1009 2015 márc. 17. - 17:07:57 8/10
(86/470)
Van egy álmom! (I have a dream!) Mégpedig az, hogy a magyar hozzászólók értelmes véleményt formáljanak a különbözõ alkotásokról, legyen az film, vagy könyv. Ezeknek a megítélése szubjektív, az egyik ember odáig van egy filmért, a másiknak meg nem tetszik. Mindkét véleményt meg lehet fogalmazni kulturáltan, értelmesen. Nekem is vannak kedvenc filmjeim, amikrõl olvastam már negatív (értsd nekem nem tetszõ, mert én imádom az alkotást és elfogult vagyok :D) hozzászólásokat, amikkel egyet tudtam érteni és azt gondoltam, na igen lehet benne valami, így kell okosan kritizálni. A Kossuthkifli esetében egyet tudok érteni robicsek2-vel abban, hogy nem kellene összehasonlítani az amerikai színészeket a magyar színészekkel, mert nincs értelme. Én kedvelem az amcsi és a magyar színészeket is (mindkét táborból vannak favoritjaim). A nyelvezet szerintem magyar ember számára érthetõ volt, akiben felmerült néhány kérdés egy-egy szó jelentésével kapcsolatban ajánlom a szótárat a honlapon. Szerintem érdekes a film nyelvezete (a könyvet nem olvastam), korabeli, korhû, annak ellenére, hogy én sem értettem minden szót, dehát így beszéltek õseink, nem lehetett a mai SMS-nyelvvel megírni a dialógusokat, mert nem lett volna a kornak megfelelõ. Az se igaz, hogy a fiataloknak érthetetlen az alkotás, én 22 évesen jól szórakoztam rajta, pedig csak annyi eszem van nekem is, mint bárki másnak! :D A politikát meg hagyjuk már ki belõle! Ha egy film nem a politikáról szól és nem rajong körbe egy politikai pártot, akkor kihagyható a politika a véleményformálásból! És különben is:
"Tudni akarja, mi volt bátyám véleménye a politikáról?
– Lágyult agyú óriás, aki saját ürülékén él, de elvárja, hogy a nép is naponta falatozzon belõle." (Kossuthkifli-idézet)
Szerintem a magyar embereknek nem fanyalogni kellene, hanem értelmesen kritizálni, szólásszabadság van, mindent le lehet írni, amit gondolunk, de indokoljuk is meg, írjuk le, hogy mi tetszett és mi nem! Nyilván a Kossuthkiflinek is vannak hibái, én például a szürreális jelenteket hanyagoltam volna a történetbõl, mert nem szeretem, ha látszólag indokolatlanul és feleslegesen galambbá változik valaki és a "Terülj, terülj asztalkám!" hatására a semmibõl étel kerül az asztalra, de ez az én véleményem, általában messzire kerülöm a szürreális jelenetekkel súlyosbított filmeket (pedig a fantasyt szeretem :D). Jöhet a következõ rész és örüljünk, hogy végre egy igényes, új magyar sorozat született, akinek meg nem tetszett, ne nézze! ;)
robicsek2 2015 márc. 17. - 15:06:26
(85/470)
Hagyjuk már ezeket az összehasonlításokat !!
Tom Cruise gázsija horribilis összeg lehet Kálloy Molnár Péter gázsijához képest. Annyiért már elvárás hogy értsen a szakmájához. (Nem mintha Kálloy Molnár Péter ,nem értene) Bár Tom is inkább csak egy karakterû. Ha nem egy legyõzhetetlenen hõst kell eljátszani akkor már nehezebb a dolga. Utóbbi filmjeiben csak ilyen karakterei voltak.
Plusz Tom az a ki ha én nem fajta. (Maximalista)

Nem kéne az amerikai színészekkel össze hasonlítani a hazaiakat. És a kormány ellenes propagandát máshol erõltesd.
Megjegyzem , ha a másik oldal támogatott volna egy filmet akkor se lett volna jobb.
Részemrõl a politikai vita részt zárom, és a veled való beszélgetést is. Igazából ezt is feleslegesen írom mert kiraktak ahogy látom, bár úgyis vissza jössz más néven.
2/10
vakkond 2015 márc. 17. - 13:24:50 2/10
(84/470)
Változott a mûfaj-besorolás.
Történelmibõl vígjáték lett, bár annak se jobb.
8/10
Dani1009 2015 márc. 17. - 13:19:10 8/10
(83/470)
Szerintem remek volt, a hanggal sem volt semmi probléma, a hiba az Önök készülékében lehetett! Az, hogy mennyibe került engem nem érdekel, legalább valami értékesre költötték el azt a rengeteg pénzt! Ami szerintem nem is sok, ha belegondolunk, hogy milyen sokan dolgoztak a filmen. Várom a következõ részt!
Kovács kolléga 2015 márc. 17. - 13:15:00
(82/470)
Azt nem mondanám, hogy Rudolf nem ért a filmezéshez. Inkább azt, hogy a tévésorozatok gyártásában nincs gyakorlata. Amúgy tudtommal az õ ötlete volt az egész sorozat. Hányszor nyilatkozta az elmúlt években, hogy az elsõ olvasás után mennyire tetszett neki a Fehér-könyv és rögtön az a gondolata támadt, hogy ezt meg kell filmesítenie.
3/10
Herta Emil 2015 márc. 17. - 12:44:29 3/10
(81/470)
Azt nem mondanám hogy a rendezö és a szineszek rosszak. Ha ez lenne a helyzet, meg se néztem volna, és ezzel sokan lehetnek igy. Lássuk milyen lesz a többi rész.
Sumomo 2015 márc. 17. - 09:33:55 Előzmény robicsek2
(80/470)
10*
4427 2015 márc. 17. - 09:21:17
(79/470)
Az eredeti hangminõség teljesen rendben.
http://www.mediaklikk.hu/musor/kossuthkifli/?utm_
A bosszantó hanghiba az (égi) adás hibája lehetett.
2/10
marie1 2015 márc. 17. - 09:08:17 2/10
(78/470)
A hangminõség egyszerûen utómunka kérdése. A legbénább amcsi délutáni sorozatban is jó a hang, mert utószinkronnal megcsinálják. Nincs az az érzés, hogy színházban ülsz, és ha nem jó a helyed, akkor néha nem hallod a szereplõket. A trükkök helyett inkább erre kellett volna fordítani az idõt, csoportosítani a pénzt...Más kérdés, hogy szerintem nincs Magyarországon hangmérnök képzés...Vagy van? Nem ártana...
4427 2015 márc. 17. - 08:55:15
(77/470)
Akkor most csak néhány megjegyzés, hogy miért várom a második részt is:
1. Végre egy nem amcsi/uncsi/gagyi filmet másoló magyar "romantikus vígjáték".
2. Szertetem Fehér Béla élénk fantáziájú mesés világát, történeteit.
3. Értékelem Rudolf Péter tehetségét, tudását. Egyebek mellett, különösen értékelem, hogy volt bátorsága új arcokat behozni a filmbe.
4. Tetszik a film képi világa, zenéje.
Várom a második részt. Aztán majd meglátjuk...(A könyvet már mindenesetre megrendeltem.)
Gyulmi 2015 márc. 17. - 06:58:38
(76/470)
Ilyen semmit elég nehéz alkotni. Nekik sikerült! "Szeretlek Magyarország!"
2/10
vakkond 2015 márc. 17. - 02:48:58 2/10
(75/470)
Történelminek mondott sorozatban galambbá változott leány?
Szulejmán lett az etalon?
Amúgy meg túlságosan is üvegtigrises lett, ebben a mûfajban ez nem volt szerencsés választás.
Gyenge, úgy ahogy van.
kareshu 2015 márc. 16. - 23:53:01
(74/470)
A történet tényleg kissé döcögõs, a színészek sem tudtak most úgy játszani, mint egy amcsi sorozatban. De a látványvilág rendben van, szépek az animációk és a belterek. Ami nekem a legjobban tetszett - bocsánat, "aki" -, az Fátyol Kamilla. Életrevalóan hozta az igézõ nõ szerepét! Én az egész elsõ részben csak õt elnézegettem volna egy órán keresztül.. :)
10/10
nane 2015 márc. 16. - 22:51:54 10/10
(73/470)
Én nagyon jól szórakoztam rajta, végre valami más a sok szemét után.
Igaz, rá kell szánni az idõt...
olahmiki1959 2015 márc. 16. - 22:28:39 Előzmény -csengõzoli--
(72/470)
8 percig hallgattam - és néztem - a belinkelt filmet, a tapasztalatom a következõ:

Az eleje - fõleg a narrátor szövege - eléggé tisztán érthetõ, a kép minõsége is jó, a két katona beszélgetése a harctéren idõnként még humorosnak is mondható, ez a pár perc szép reményekre jogosítja a nézõket, és ha ez a színvonal töretlenül végighúzódott volna az egész filmen, különösebb kifogásunk nem is lehetne...
A kocsmai jelenet is elmegy, - bár ott már idõnként a zene meg a háttérzaj elnyomja a beszédhangokat, - de a legnagyobb baj pontosan 8 percnél történik.
Figyelem, pontosan a 8. perc az, ahol a film szinte élvezhetetlenné válik és a továbbiakban már meg is megmarad a kiszámíthatatlan minõségû, hullámzó színvonal.
Meg lehet hallgatni, és meg lehet nézni!

A 8. percben a kép hosszú pillanatokig, teljesen elsötétül, Nagy-Kálózy Eszter hangja pedig motyogóssá válik, - többször, egymás után visszahallgattam a szövegét, és néhány elkapott szón kívül, most sem értem, hogy mirõl beszél, - Kálloy Molnár Péter szövegére ugyanez igaz - a legendásan kitûnõ zenész-hallásomat elsõ indulatomban össze is hajtogattam, és bevágtam a legalsó fiókba...:)

Ennyit tudok mondani, 8 perc után abba is hagytam a nézést, igen nagy pénzösszeget kéne nekem fizetnie annak, aki szeretné, hogy újból végignézzem ezt a filmet.
Elég lesz nekem a második rész is, õszintén remélem, hogy addig valamit kitalálnak a hangmérnökök, és lóhalálában újra keverik a hangsávot, mert ha nem, és minden így marad, akkor a Kossuthkiflinek annyi.:D

Senkinek sem fog lemenni a torkán Trokán...:)))
10/10
M41 2150 2015 márc. 16. - 21:44:58 10/10
(71/470)
Két évvel ezelõtt Sopronban a Bécsi úton lévõ Pékmúzeum elõtt a forgatócsoporton kellett átvergõdnöm magam hazafelé menet, amikor éppen forgatási szünetet tartottak, és emiatt a biztonságiak engedélyezték az autós és gyalogos forgalmat az utcán. :) Azóta várom, hogy bemutassák, és tegnap eljött a várva-várt pillanat. Nekem nagyon tetszett az elsõ rész, kíváncsi vagyok hogyan folytatódik tovább. Nagy izgalommal várom a további részeket! :)