Miki1900 2008 júl. 26. - 20:53:14
(22/122)
most akkor történelmileg bizonyított vagy nem Jézus létezése? én nem hiszem, h az lenne.
Miki1900 2008 júl. 26. - 20:39:14
(21/122)
na, nem is tudtam, h Willem volt valaha Jézus is. megnézném
10/10
agodar 2007 dec. 06. - 19:53:21 10/10
(20/122)
Nekem is nagyon tetszik ez a film. Sokkal megrázóbb, mint bármelyik másik.
kocamama 2007 dec. 06. - 19:39:40
(19/122)
Szerintem nagyon jó film. Ez lehet a hiteles Jézus életrajz.
Newcastle United 2007 ápr. 10. - 14:40:49
(18/122)
Így van - még Gibson filmje is ezzel kezdõdik - csak azt nem tudjuk mi játszódott le Jézus fejében. Scorsese elképzelése szerint olyan gondolatok cikáztak az agyában, mint amit a filmjében ábrázolt. Neki ez a véleménye, ami rendben is van.
Newcastle United 2007 ápr. 10. - 14:25:58
(17/122)
Még egy megállapítás a film kapcsán. Azért sem nagyon értem a sok felháborodást, mert a film végsõ soron Jézust mégiscsak Isten fiának ábrázolja (nem úgy, mint a Di Vinci-kód), csak az állítólagos kételyeit és gyötrõdéseit is megpróbálja visszadni. Ez pedig egy olyan kérdést is felvet, hogy Jézus mennyire volt tudatában annak, hogy õ az emberiség megváltója. Na de ez is csak egy olyan kérdés, amire csak a Jóisten tudja a választ.:)
Newcastle United 2007 ápr. 10. - 14:20:10
(16/122)
Ne kötözködj, tudod jól hogy értettem.:) Amúgy szerintem is túlreagálták a dolgot egyes katolikusok, messze van ez az istenkáromlástól.
Scorsese hívõ volt? Miért most már nem az?:)
Newcastle United 2007 ápr. 10. - 13:58:35
(15/122)
A film kapcsán vegyesek az érzelmeim. Hiba lenne mondjuk A passióval vagy más Jézus életével foglalkozó filmmel egy lapon említeni. Scorsese helyesen meg is említi a film elején, hogy nem az evangéliumok szerint készült.
Alternatív vélemény Jézusról, mint emberrõl. Ezen lehetne hosszasan vitázgatni, hogy ember volt, netán Isten fia, de nem éri meg. Az egyház szempontjából (nemcsak a római katolikus) viszont teljesen elfogadható, hogy maximálisan elutasítják az ember Jézust. Az oxfordi egyetem egyik vallástörténésze állapította meg egyszer nagyon helyesen, hogy aki nem hisz a feltámadásban, az az egész keresztény hit alapjait kérdõjelezi meg.
Mindenkinek szíve joga van hinni valamiben, de ezt már alant szebben kifejtették helyettem is.
verdeleth 2007 ápr. 10. - 07:13:15
(14/122)
Szt. Péter mesélte hogy Rómából jövet találkozott vele, és õ csak annyit mondott, hogy : Quo vadis domine? Ki érti?
verdeleth 2007 ápr. 10. - 00:29:50
(13/122)
úgy látszik mégis elinditottam egy hitvitát.Büszke vagyok
verdeleth 2007 ápr. 09. - 13:43:41
(12/122)
igazad van, nem is tagadom, csak sokszor Pál monlógja fölött sokan elsiklanak, ami talán a leglényegesebb momentum.Persze az is igaz amit irtál.Azt hiszem egy véleményen vagyunk
Maia 2007 ápr. 09. - 09:24:16
(11/122)
Igen, ebben igazat adok neked, azonban ugy gondolom, hogy a egyhaz megis a tartalomra is jatszik. Teljes mertekben egyet ertek, amit az Biblia kanonizaciojarol irtal, megis ugy gondolom, hogy a kat. egyhaz mindig tamadja, vagy igyekszik cafplni, olyan Krisztus torteneteket, amelyek elternek az egyhaz tanitasaitol. Tamadtak Jezus emberi abrazolasat, az, hogy Jezusnak nokkel is volt viszonya, illetve egy novel, ez most mindegy. Lenyeg az is, hogy Scorsese Jezus vivodasait mutatja be...nem isteni, hanem emberi. Jezus ugyanugy meghatral a feladattol, fel tole, nem feltetlenul akarja, majd megis vegzetszeruen megtortenik vele. Aztan ott Judas alakja is. Aki a nagy arulo hireben all, itt pedig egyik leghivebb tanitvanya! Rengeteg ellentmondassal bit ez a film, azt mondhatsnam, hogy ahany rendezo megprobalta vaszonra vinni Jezus torteneteit egy - egy ujabb Evangeliumot hirdetett. Az emberek hittek, hisznek es hinni fognak Jezusban, akarmilyen bizonyitekot is hoznak fel ellene, hogy esetleg nem lezetett, mert tortenelmileg nem bizonyitott a letezese...megis mennyi ember hisz benne. A hit nagyon eros es szerintem rosszul tesui a kat. egyhaz, hogy korlatozza az emberek hitet, vagy kulonbseget tesz helyes es teves hit szerint.
Mindenestre a film egy nagyszeru temat nyujt, hogy lehessen rola beszelni es gondolkozni!
verdeleth 2007 ápr. 08. - 23:57:31
(10/122)
nem véletlen hogy támadta az egyház Viszont sokan azt hiszik, hogy a történet miaat Én viszont ugy gondolom, nem a történet zavarta õket annyira, hanem a film 3/4-nnél található rész, amikor Szent Pál találkozik Jézussal (aki olvasta vagy látta,tudja mirõl van szó) És amit Pál mond,valóban igaz, Jézus halála után pár száz évvel amikor kanonizálták a Bibliát, igencsak megváltoztatták az ellentmondásos Jézus-képet.Az egyház számára nem az volt a fontos (és szerintem ma sem) hogy mi az igazság Jézussal kapcsolatban, hanem hogy az emberek higyennek benne.És ezt nyiltan kijelenti a film és a könyv, természetes hát hogy az egyház nem akarta hogy hivõit ilyen gondolatokkal ingassák meg.
Maia 2007 ápr. 07. - 15:33:09
(9/122)
En is ugy gondolom amit irtal a szineszek a rendezo es a konyv is onmagaban nagyszeru!
Egy igazan egyedi adaptacio es nagyon is elgondolkodtato. Persze a Vatikan ezt is betiltotta egy jo darabig, termeszetesn a rendezot tamadtak igen soka, a konyvrol megfeletkeztek:)
Mindenkeppen erdemes megnezni!
Neha azon csodalkozom, hogy az igazi remekmuveket fillerekert lehet megvenni... tenyleg rengeteg nagyszeru klasszikust vettem meg en is DROGERIAKBAN!!!! es szinte mindenhol ahol olcso dvd-ek lehet kapni!
verdeleth 2007 ápr. 07. - 15:03:09
(8/122)
nem akarok itt vitába szállni teológiai kérdésekben.Soha nem tudjuk meg Jézus ember volt e vagy nem, és még sokminden mást sem.Viszont a könyv és a film Jézust, mint embert mutatja meg, aki isteni küldetésével száll szembe, mint Jónás, majd elfogadja sorsát de a keresztfán az ördög megkisérti és emberi életet él, a film végén mégis visszakerül a keresztre, beteljesedik a sorsa,meghal és feltámad.Ezt mind a film mind a könyv mutatja, tehát én ugy gondolom, Kazantzakisz hitt abban Jézus isteni személy is volt, hiszen egy ember nem tud feltámadni.Scorsese nem tudom mit hisz, õ csak filmrevitt egy könyvet remekül.Elismerés mindkét mûvésznek
zoltán 2006 aug. 10. - 15:59:38 Előzmény zoltán
(7/122)
A Názáreti Jézust láttam. Jó film de az evangéliumi történet feldolgozása kissé sablonos és kosztümös lett Zeffirelli filmjében. Jézus nem Isten volt hanem ember mint mi. Tudatossága és intelligenciája révén kerülhetett a tömegek fölé. Nagyon kíváncsi vagyok erre a filmre.
r4hu 2006 aug. 10. - 00:08:35 Előzmény Istimester
(6/122)
ki látta a dévidbóvit?
Istimester 2006 aug. 01. - 11:52:27 Előzmény zoltán
(5/122)
Miért is ne? :) Egy györtõdõ, köszködõ ember...ki tudja
zoltán 2006 júl. 28. - 11:56:33 Előzmény Istimester
(4/122)
Szeretném én is megnézni ezt a filmet, de eddig még sehol nem láttam, pedig nélunk is kiadták DVD-n. Ez lehet a HITELES Jézus történet?
Istimester 2006 jún. 17. - 18:21:31
(3/122)
hümhüm, lehet beszélnünk kéne ;)
És magyar szinkronnal?