Téma: Kromofóbia

Birbaum 2011 jan. 14. - 21:50:45
(17/37)
Akkor gondolom nézte az Estét. Nem túnt fel, hogy a riporternõ ha nem súgógéprõl beszélt, minden második szava ö-õ volt.Tudom nem tartozik a filmhez,de szörnyû, hogy a fél ország már potenciális analfabéta. Régen , volt az "izé", igaz ritkán, mert olyant nem engedtek a képernyõ elé, vagy volt önkritikája és nem is ment. Most mindenhol, a rádióban, TV-ben mást nem hallok: ö-õ, e-e.Ezeknek az embereknek nincs önálló gondolatuk.
sziriat 2011 jan. 14. - 21:14:18
(16/37)
Hihihi.. na megnézem a filmet skacok...
CsizmásPandúr 2011 jan. 14. - 20:28:18
(15/37)
Ezt most én sem értem...
De a filmet várom!
M E 2011 jan. 14. - 19:24:39
(14/37)
:DDD
marinar 2011 jan. 14. - 19:07:42
(13/37)
A hozzászólásokat olvasva (és látva az "Angol beteg" címû filmet) egy vicc jut az eszembe: Két orosz avangard mûvész beszélget: -Te, sz@rjunk bele a zongorába...áá hagyd, ugyse értik!
tanhu 2011 jan. 14. - 18:52:30
(12/37)
Itt sokan feltételezik bennem a gyûlöletet,ezek szerint a hiba nem az én készülékemben van.Érvelni tudni kell, jelesül alá is támasztottam a véleményemet noha csak egy filmrészletecske kapcsán.És egyesek máris a semmibõl elõkapható gyûlölet farkasról óbégatnak, ami a kertjük alatt sompolyog.Ezen sem sírni sem nevetni nem lehet.A véleményem pedig az angol idegbeteg nevezetû moslékra korlátozódott,ami még a legelvakultabbaknak is szemet szúrhat, már ha tudják ki is volt Õ, hogy ez egy igen gusztustalan lejárató szemét, gyakorlatilag egy olyan kitûnõ ember ellen,akit életében, még a legsötétebbek sem tudtak bûnõs nácibérencként beállítani, most meg szabtak belõle egy pipogya ösztönlényt aki mellesleg, az idiotizmus mintapéldánya.Nos ez engem joggal háborít fel!Más meg lovagoljon a stílusomon, ami pallérozottabb, holmi bevakkantásnál, nem úgy mint a bírálóim esetében... aki pedig elértette azt csak sajnálni tudom.Szahara felkutatóról nem tudom van-é szó a ma esti filmben,noha meglepõdnék ha lenne....
A többi okoskodó vagdalkozást fel sem veszem,szívni csak a fogamat szoktam különösen akkor, ha már pusztán egy véleménybõl is egyesek nem átallnak "gyûlöletes" marhaságokat kreálni...
5/10
ariskerase 2011 jan. 14. - 18:44:45 5/10
(11/37)
Egyszer meg lehet nézni.
meszedit 2011 jan. 14. - 14:43:07
(10/37)
Én sem ezt akartam nézni este (pedig Damian Lewis-t nagyon kedvelem), de ezek után alig várom a filmet. Úgy látszik ez is Ice-T effektus:)
9/10
sioux 2010 okt. 20. - 19:52:18 9/10 Előzmény kgyuri0
(9/37)
Kéretik tartózkodni az ilyen abszolutista kijelentésektõl, hogy az Angol beteg silány film volt. Silány volt Neked, és persze sokaknak másoknak. De ez nem kõbe vésett értéktelenség, hanem szubjektív. Másoknak, pl. nekem, tetszett. Örülök, hogy találkoztam ezzel a filmmel.
4/10
pelu 2010 máj. 20. - 10:10:13 4/10
(8/37)
Nagyon sznob, nagyon angol, nagyon mûvész, nagyon vontatott. Ahogy indult még reménykedtem, h akár jó is lehet, de sajnos nem így lett. Biztos, h van egy réteg, akik értékelni tudják, én nem tartozom közéjük. Nem nekem szólt.
kgyuri0 2010 ápr. 18. - 17:47:43
(7/37)
Igazuk van az ambivalenseknek, kezdetben igen érdekesnek indul, akár szuper film is lehetne, aztán nem kicsit eltaknyolják, különösen a callgirl&szociálismunkás páros lett a kelleténél érzelgõsebb, a végén az Örömóda hangjai mellett hullott le a lepel, ez egy mûvészieskedõ nesze semmi, fogd meg jól.
Kár RalphFiennesért, engem most gyõzött meg, hogy jó szinész, bár az ElszántDiplomatában is jó volt, de az AngolBeteg annyira ócska volt,hogy kiütötte nálam a biztosítékot(pedig ott se Fiennes hibája volt a film általános silánysága)
balázs87 2010 ápr. 18. - 11:44:45
(6/37)
nagyszerû, ezt is elfelejtettem felvenni, öregszem...
tlala 2010 ápr. 17. - 01:26:53
(5/37)
Ez milyen jó kis film volt!
Nagyon különleges hangulat, remek szereplõgárda - nekem nagyon bejött.
zimp 2010 ápr. 17. - 00:24:35
(4/37)
a végére jó film lett, bár a stílusa nem tetszett sok helyen.
5/10
kowalsky 2010 ápr. 17. - 00:22:04 5/10
(3/37)
minden megvan hogy jó legyen
még sem az
szerteszét szalad a figyelem
pedig minden szál érdekes
többnyire le is zárul
bár nem mindig érthetõen
sztárgárda van
luxusparádé
adottak az alapanyagok
-penélope finoman szólva ebben a
filmben még kendõzetlen -
aztán mégsem
..
mûvészfilmnek gyenge
bulvárnak magas
stampo 2010 ápr. 16. - 20:30:54
(2/37)
Látom, dicsérni jöttél, nem temetni! Ezt nevezik fordított Sekszpírnek...
zöldmókus 2010 ápr. 16. - 14:33:25
(1/37)
Ez egy elég jó film. Nagyon sajnálom, hogy Martha Fiennes-nek ezzel sem sikerült bevinnie a nagy ziccert, pedig tehetséges rendezõ. A Kromafóbia nem annyira egységes hangulatú film, mint az Anyegin, ami vizuálisan kiválóan megoldott opusz volt, bár teljesen sallangmentes. Ez kicsit szaglik az izzadtságtól, mivel nem merték az Anyeginhez hasonló kommerszebb látványvilágot bevállalni, ugyanakkor a merészebb alternatív megoldásoktól ódzkodtak, vagyis egy nem tartalmatlan, de eléggé mûvészieskedõ film a végeredmény. A szereplõk egyébként az elidegenedés problémájával küszködnek, amihez itt a színektõl való iszony szolgáltatja a kissé szájbarágós metaforát.