Téma: Légió

kybuck 2010 márc. 18. - 06:42:48
(29/169)
Nem az ilyen filmeket szokták kapásból videotékákba számûzni, vagyis eleve oda gyártani?? Szerintem ezzel is így kellett volna eljárni olvasva a történetét!
Azt meg már csak halkan jegyzem meg a film apropóján, hogy az ilyen filmeknek az állandó problémája az ellentmondáshalmaz, ami akkor merül fel újra és újra, amikor egy bizonyos vallási, tehát személyes hitvilágba, szubjektív világnézetbe tartozó dolgot objektív, tényszerû dologként próbálnak bemutatni, általában csak azért, mert a fejlett világ vallásosabb felének nagy része egy bizonyos valláskört tart a magáénak, ami viszont ilyen szempontból semmivel sem jobb vagy rosszabb mint más vallás vagy világszemlélet! Emiatt komolytalan alkotás az összes ilyen és ehhez hasonló, egy bizonyos valláskört meglovagoló "akciófilm", mert a minimális hitelesség is, ami nélkülözhetetlen egy elfogadható filmhez hiányzik belõlük!
Azt hiszem el is mondtam mindent!
Panni19 2010 márc. 17. - 00:03:28
(28/169)
Akkor ezek szerint nem nagyon érdemes rá elmenni. Pedig Paul Bettany nekem is kedvencem. Mondjuk volt már filmje, ami nekem nagyon nem tetszett, de nem õ tehetett róla-ez a Tûzfal volt, és maga a sztori, de Harrison Ford is elég gyalázatos volt számomra. Paul még a lehetõségekhez képest jó. Nem tudom, itt hogy "remekel".
1/10
bojt 2010 márc. 16. - 23:07:03 1/10
(27/169)
mekkora f*staliga egy film volt ez, te jó ég! kár, hogy nulla pontot nem lehet adni rá az értékelésnél. pedig Paul Bettany-t csípem nagyon, de ezt a filmet õ sem mentheti meg. még jó, hogy nem fizettem érte... ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!
ManiaCop 2010 márc. 16. - 14:47:29 Előzmény ManiaCop
(26/169)
1000 ert odaadom a kettot:)csak vigyetek!
tametta 2010 márc. 16. - 07:53:12
(25/169)
A hozzászólások alapján asszem nem nézem meg a filmet. Pedig mára nyertem 2 jegyet a vetítésre. Majd elpasszolom valakinek...
1/10
nicolescene 2010 márc. 15. - 23:44:09 1/10
(24/169)
Nem tudok jót mondani a filmrõl...még ha nagyon erõlködöm akkor sem... rengeteg felesleges idõhúzó jelenet(már már szappanopera szerû hisztikkel) cserébe rengeteg olyan rész amire lehetne utalás de nincs... semminek nincs értelme irritálóak a szereplõk.. engem fõleg a terhes nõ... aki mellesleg kulcsfigura... sokkal de sokkal jobbra számítottam.. ez még egy amatõr próbálkozásnak is gyenge.. 1x se nézhetõ én már tûkön ültem h vége legyen...
10/10
Lúúúúú 2010 márc. 15. - 16:59:48 10/10
(23/169)
Paul Bettany szárnyakkal. ki nem hagynám. :D
1/10
Blacksheep36 2010 márc. 04. - 21:03:02 1/10
(22/169)
****Spoiler****
5,7 ? 1 max 2 ... Ezt a kib*szott sz*rt .... Az alap történet is baromság de mondom a trailer alapján csak megéri megnézni hát baromira nem ... A Sztori az kész baromság hogy a csávót csak Jeep nek lehetett elnevezni az is milyen már ... Mindenki Végig így szólítja .... Mihályka meg rendesen tenyérbe mászó volt .... Hülye fejével sose bírt volna megszólalni hogy most ezt nem kéne csinálni meg azt nem .... Nem össz - vissz. a kölöknök mög kõ születni mög , ha az ajtót kinyitod akkó megöllek ... Megérdemelte volna hogy szét legyen csapva a másik csávó által ... Ezt a kis gyerekes szarságot meg nem igaz hogy nme unják még meg minden filmbe bedõlnek neki ... Valaki látott már egy filmet is még ha csak a titanicot is akkor is megtudhatta hogy mindig a kiskölköket kell elõször kilõni .... Ja még ami külön teljesen szánalmas volt ahogy ezek így "átváltoztak" ... Meg mondjuk baromi értelmes volt hogy annyi dög volt ott hogy pár perc alatt szétkapták volna az egész kis viskót ,de nem az összes megállt aztán várta hogy mi legyen ... Szörnyû egyszerûen nem tudom mit gondolt aki leforgatta ... Forgatás után nem nézik vissza ezeket a filmeket ? Nem tûnik föl hogy unalmas is meg sz*r is ?
ManiaCop 2010 márc. 04. - 11:18:49
(21/169)
Sziasztok!
Van 2 db elado jegyem a film premier elotti vetitesesre marc 16 19h ra a westendbe erdeklodni lehet garaethKUKAChotmail.com (MSN vagy mail).
Koszi.
Les 2010 márc. 03. - 19:41:12
(20/169)
Elég furcsa film volt. Közepes.
Zsücc 2010 febr. 24. - 20:14:41 Előzmény slyder01
(19/169)
Egyetértek. A színészgárda egész jó volt, a sztori alapjai is sok lehetõséget rejtettek magukban, de nagyon el lett kapkodva vagy nem tudom. :( Nagyon kár érte, mert nagyon nagy siker is lehetett volna belõle, ha nem úgy lenne összerakva, mintha béna gyerekek forgatták volna le szuper jókkal és béna rosszakkal és a párbeszédek a helyzet ellenére nem lettek volna ilyen szentimentálisak. Már amikor ép volt értelme és nem elcsépelt nyál volt a szöveg. Nagyon ütõs és értelmes, emberhez szóló sztorit lehetett volna ebbõl keríteni. Nagyon, nagyon sajnálom. :S
1/10
neno8602 2010 febr. 24. - 17:14:08 1/10
(18/169)
Nagyon gyenge film és értelme még ennél is kevesebbb ... nem ajánlom senkinek , h kerülhet ilyen moziba...
2/10
dracung 2010 febr. 22. - 22:22:48 2/10
(17/169)
borzasztóan elszomorított és csalódást okozott a film.. igen, a két arkangyal tök jó lett, fõleg Gabriel, de a trailerben lelõtték az izgalmasabb részeket, voltak benne logikai bakik, sokkal jobb kivitelezést igényelt volna az egész.
Amúgy a címrõl barátnõm azt hitte, hogy valami történelmi filmet nézünk, hiszen a római légió jutott róla eszébe (megjegyzem, elsõre nekem se egy angyalsereg ugrik be..)

SPOILER!!!
mondjuk elég vicces,hogy az angyalok igazából démonszerû szörnyetegek, és csak úgy simán le lehet puffantani õket (jó,oké,hogy embertestben vannak,és az emberek belehalnak a lövésbe,de akkoris..) Na meg Howardnak már a nyakkiharapásnál meg kellett volna halnia minimum. éés Gabriel saját magán is átdöfte azt a fegyvert,nem? mert nem "kerülte" meg a testét,és szúrta meg úgy Michaelt.. vagy nem tudom, nem lehetett látni. de azért a robbanást persze simán megúszta G. mint mondtam, vannak logikai hibák szerintem,de ez magánvélemény.
SPOILER VÉGE
5/10
slyder01 2010 febr. 22. - 21:48:44 5/10
(16/169)
egyetértek.
nagyon gyenge eresztés, sokkal profibban meg lehetett volna csinálni.
Spórolós költségvetésû az tutti.
Kááááár érte
Lehelm 2010 febr. 22. - 20:36:39
(15/169)
B kategóriás zombis film, fantasy + vallási sziruppal leöntve.
1-szer(se) nézõs, felejtõs.
FilmkritX 2010 febr. 22. - 19:00:43
(14/169)
Csalódás volt. A helyzet az hogy ennél még egy zombis film is többe kerül. Itt a statiszták csak benyomtak egy fekete kontaktlencsét és már kész is az "angyalka". Az elõzetesben látott képsorokban gyakorlatilag az összes értékelhetõ jelenetet ellõtték. Egyértelmûen nem azt kapjuk amit az elsõ 15 perc után várunk. A masszív akciózás helyett percekig tartó értelmetlen párbeszédek rántják ki a nézõt a film "sötét" atmoszférájából. Mindazonáltal élmény volt látni Paul Bettany-t egy ilyen "biblia NEO" szerepben. Õ viszi el a hátán a filmet az egyszer nézhetõ kategóriáig, mert nélküle még odáig se jutna el.
lacee83 2010 febr. 21. - 22:46:13
(13/169)
Ha a légió alatt a zombik légióját értik akkor tökéletes címválasztás. Egyébként simán nézhetõ egyszer.
redd11 2010 febr. 21. - 14:38:25
(12/169)
Iszonyat jól meg van csinálva a két arkangyal, nekem bejött nagyon. Csak leültem és néztem hogy aprít a Mennyei Seregek tábornoka.:D(mennyire kemény!!) Aki meg komolyan veszi, az magára vessen. A film célja az volt, hogy szórakozzunk nem az, hogy elgondolkodjunk:D:D
HUN_Akela 2010 febr. 19. - 07:18:44
(11/169)
Én a 7végén fogom megnézni , eddig csak belenéztem.Amit láttam az ütõs volt!
Tom Francesco 2010 febr. 18. - 02:14:41
(10/169)
Már régóta várom. Egy igényesen kinézõ ZS-kategóriás film. Teológiai alapja nulla. :D Jót fogok szórakozni.
Legion- Avagy hogyan lázadjunk Isten ellen...
Várj! Abban már profik vagyunk! :D Kell ehhez Mihály arkangyal segítsége? :D
"Most megmutatjuk az Öregnek, hogy vagyunk olyan jók, mint Õ. Legyõzzük, vázze!"
Jó, nem folytatom. Épp az abszurditása miatt olyan mulatságos és érdekes.
Ha megnéztem, véleményezem!;)
Érdekesség: Mk. 5,9