Téma: Legyek ura

10/10
habeer 2010 febr. 09. - 19:41:21 10/10
(23/63)
Ez egy jó film, valódi tartalommal, valódi érzelmekkel. Én elõbb láttam a filmet anno, mint a könyvet olvastam volna, de rám igen nagy hatást tett a film. A könyv sokkal nyomasztóbb, mint a film. A Milgram kísérlet jut róla eszembe, s az ember elgondolkozik...
Miciki 2010 jan. 01. - 10:01:34
(22/63)
kocamama teljesen igazad van ez a film valami borzasztó!!
Életemben nem láttam ilyen szar filmet akkor inkább a könyvet kellene elolvasni mert az sokkal jobb.
Mesterha 2009 nov. 20. - 10:05:05
(21/63)
Véleményem szerint ez egy igen jó film, és elgondolkodtató. Nálam az egész cselekmény tulajdonképpen az emberi társadalmak kialakulásának a leképzése. A gyerekek elszigetelt világba kerülnek. A kezdeti riadtság után vannak akik próbálnak dolgozni a fennmaradásért, vannak akik szembe mennek a többség érdekeivel. Itt ugyanazt láthatjuk, mint a volt és a mai is létezõ társadalmakban. Az erõsek és a gátlástalanok eleinte a többség biztonságának megóvása címén külön csoportot alakítanak, eltartatják magukat, majd helyzetük stabilizációja után átveszik a hatalmat. A könyörtelen és gátlástalan csapat megfélemlíti, és alávetett sorba veti a gyengébbeket és a békésebbeket. Azt hogy itt nem tudott teljesen kibontakozni, és végzetesen eluralkodni a terror, az csak a hirtelen megjelent felnõtt (katona) hatása. Egy még nagyobb erõ jelenléte, kivel szemben esélye sem volt a vadaknak, egycsapásra újra félénk gyerekeket csinált a vérszomjas hordából.
Megjegyzés : mostanában dobták piacra DVD-n ~ 1000 Ft-ért, de vigyázat! A borító felirata szerint színes angol film, a valóságban fekete fehér, a színek csak a korhatáros figyelmeztetésben és a tiltásoknál jelenik meg, hogy például nem vetíthetem le egy olajfúró tornyon ! Pedig de jó lenne !
9/10
Petya21 2009 nov. 20. - 02:35:03 9/10
(20/63)
Nekem nagyon tetszett a film. A fõbb szereplõkkel(kivéve Röfi) én se voltam az elején kibékülve, lévén pont közvetlenül a könyv elolvasása után néztem meg a filmet, de sikerült megbarátkoznom velük, ahogy azzal a néhány különbséggel is, amik a könytõl merõben eltértek...
Úgy érzem, mintha nem kaptak volna elég szerepet a gyerkõcök, nem képviselték eléggé a "hovatartozásukat". A regényben a vadászat egyenlõ volt a játékkal, itt nem volt megmagyarázva miért kergetik a malacokat, ahogy a tûz gondozása sem bizonyult nehéz feladatnak :) Pont e két dolog párhuzamát nem éreztem elég mélynek, természetesen esett róla szó, de nem olyan mértékben mint ahogy azt a szerepe megkövetelte volna.
Az "akciójelenetek" belassulása igen jóra sikerült, a természet gyönyörû, a gyerekek pedig jól alakítanak.
Azt persze most sem értem miért kellett Ralph kezét bekötözni, mert kezdetben arra gondoltam emiatt nem tud majd vadászni menni, ezért pártolnak majd el mellõle, de végül egyik jelenetben még rajta volt, következõben már nem... A kórus meg persze sehol... :D
A könyvre visszatérve még annyit, hogy én olyan más befejezést vártam tõle, és annyira fáj, hogy nem úgy ért véget, ahogy a regény sejteti is jó néhányszor, ez picit fáj...
8/10
ceia 2009 okt. 03. - 22:05:08 8/10
(19/63)
Nagyon jó film, mindenképpen érdemes megnézni!
Szerintem a gonoszság nagyon is elõfordulhat gyerekeknél, naívság lenne azt hinni, hogy mind angyalok. Jack tényleg gonosz, és a körülmények folytán szabadjára engedhette a hajlamát. Követõi félelembõl, vagy a hatalom iránti vágyból tartottak vele. A többi gyerek is egyedül maradt, félt, távol volt mindentõl, stb. de mégsem lett mindenki olyan..
Skultetyko 2009 aug. 29. - 21:07:22
(18/63)
Ettõl a hozzászólástól megkímélhetted volna a normális véleményre vágyó tv nézõket.
meszag 2009 jan. 30. - 16:32:55
(17/63)
Nézd, nem kötelezõ elfogadni más véleményét. A gyerek lélekbõl kiindulva, akkor is azt mondom, hogy nem tudták õk, mit tesznek. Indulat volt, de nem szándékolt volt a végkifejlet.
9/10
Noncika 2009 jan. 30. - 14:27:12 9/10
(16/63)
A könyv olvasása után (ami a kedvenc könyvemmé vált)kicsit csalódtam a filmben. Pedig amúgy jó film, de nem tudja visszadni azt ami a könyvben van (bár mondjuk eddig melyik film tudta?). A szinkronhangok nekem se tetszettek és nem olyan színészgyerekek játszották õket, amilyenek a könyvben voltak(pl.: a könyvben Ralph szõke, izmos és a legmagasabb, Jack pedig vöröshajú, szeplõs és nem írják valami szépnek).(Lehet, hogy lesz benne SPOILER) És igenis történt gyilkosság! Szegény Simont is megölik, aki csak azt akarta elmondani, hogy nincs is szörny, tehát nincs mitõl félni! Röfi se baleset miatt kapta a fejére a sziklát! Az egyetlen aki baleset, azaz inkább figyelmetlenség miatt halt meg, az az elején egy "apróság", amikor a tûz továbbterjedt és valszeg ott égett benne. A könyvnek a címe pedig azért az hogy Legyen ura, mert úgy "nevezi" a könyv a levágott disznófejet, amit már elleptek a legyek. És nem gomolygó legyektõl félnek, hanem egy pilótától, aki a sziklának ütközött és ott halt meg és az ejtõernyõjét a szél folyton fújja és sötétben látták ezt, ezért féltek tõle. De ez amiket leírtam, mind a könyvrõl van, a filmben sok mindent megváltoztattak.
9/10
pleb 2008 aug. 24. - 02:07:17 9/10
(15/63)
én is jobban szeretem a könyvet
meszag 2008 aug. 14. - 14:17:22
(14/63)
Helyesen az utsó mondatom: már nem tárgya a regénynek a késõbbi életük.
Erõlködök ezzel a rossz klavival, ahelyett, hogy kidobnám végre...- ez csak megjegyzés.
meszag 2008 aug. 14. - 14:06:24 Előzmény cirmoska.nz
(13/63)
***SPOILER***
Éppen akkor találnak rájuk, mikor meg akarják ölni az egyik fiút. Szabályos hajtóvadászat folyik.
Régen olvastam már én is, úgy emlékszem, Raph az, akit üldöznek. Van halott is, de az nem gyilkosság, hanem baleset következménye.
AZt mondják, amíg csak két ember él a földön, az egyik mindig is ki fogja használni a másikat. Ez sajnos így is van. A gyerekeknek, mint az életben egyébként kell egy vezetõ, csak a szigeten erre két aspiráns van.
Miért félnek a fekete felhõtõl. Miért féltek régen a természeti népek, és félünk mi is attól, amit nem ismerünk, nem láttunk? Valammiként elképzeljük, a félelem esetleg hitté válik, szertartások, kultusz, késõbb vallás alakulhat ki e kapcsán. Ott a szigeten, annyi idõ alatt inkábbcsak aszertartás, kultusz alakulhat ki.
A késõbbi életük már tárgya a regénynek.
cirmoska.nz 2008 aug. 14. - 12:10:01
(12/63)
És azon mit értessz hogy elszabadul a pokol? Bántják egymást végül is? Vagy volt olyan is hogy valamelyiküket meg is ölték?
Miért féltek a légy tömegtõl?

Az kiderült a film , vagy könyv végén hogy szenvedtek (gondolom) maradandó torzulást, és ez mennyire volt kihatással a késõbbi életükre? ebbe kapunk valami betekintést? mert ez is érdekelne például ha olvasnám, vagy nézném a filmet.
meszag 2008 aug. 14. - 11:20:02
(11/63)
***SPOILER***
A gyerekeket megmentik a végén, de addigra már elszabadult a pokol.
Azért legyek ura, mert a félelmük tárgya, a sziget bizonyos része felett gomolygó fekete felhõ.
A gyerekek megtalálói néznek körül a szigeten és megtalálják a pilóta holttestét, a gomolygó fekete felhõ a pilóta tetemén "munkálkodó" legyek tömege.
Ez egy borzongatóan csodálatos regény arról, hogy a félelem, és magukra hagyatottság eredményeként az éppen még csak alakuló emberkék természete milyen torzulást szenvedhet, hogy jutnak el odáig gyerekek, hogy meg akarják gyilkolni társaikat.
cirmoska.nz 2008 aug. 14. - 09:56:52 Előzmény meszag
(10/63)
Megtennéd hogy mesélsz róla? Olvastam már a topic-ját a filmnek, de nagyon kiváncsi vagyok többre is! Régrõl dereng valami, mintha kis részletet láttam volna a filmbõl, de elég brutál volt (lehet azért nem néztem végig).
Miért ez a film cime? Ez érdekelne nagyon!
Meg elmondod mi lett a gyerekekkel? :)
meszag 2008 aug. 13. - 06:21:44
(9/63)
Volt ennek a filmnek - meg is található már - egy topicja, úgy találod meg, ha a port.hu Film Fórum megtekintésénél a keresõbe beírod: A legyek ura, ott már leírtam a tartalmat röviden. Nagyszerû a könyv, írója Golding, azt érdemesebb elolvasni, mert az eddig általam látott két film feldolgozás ahhoz képest gyenge. HA nem találod meg, szívesenen leírom újra, azt is miért ez a címe.
cirmoska.nz 2008 aug. 13. - 05:14:55
(8/63)
Valaki legyen már oly kedves és mesélje el mirõl szól ez a film,miért izgalmas stb. MÉg nem láttam és megnézném. Miért gyerekek vannak benne? és mért Legyek ura a cime
köszi
mérlegelõ 2008 ápr. 06. - 16:34:42
(7/63)
Az 1963-as feldolgozás sokkalta jobban visszaadja a regény sûrûségét, iszonyatát - az idõbelisége is jobb, mint a közelmúltban készítetté (a két táborra szakadás ugyan lehet, túl hamar következik be, de a "színes" változat meg nem eléggé sugallja az események könyörtelen logikáját, ott inkább konfliktusok halmaza sorjázik) - egy kritikai "apróság" azért ami eléggé feltûnt, mikor elõször /nem 1963-ban, de 1980-ban/ láttam: Ralph vagy fél fejjel alacsonyabb /!!:((/ Jacknél, pedig a regény szerint õ a legmagasabb, ami két szempontból is fontos: Jack elfojtott kisebbrendûsége mellett az "apróság" számára primér vonzerõ, hogy vezérüknek tekinthessék !
9/10
pleb 2008 márc. 30. - 13:13:17 9/10
(6/63)
Elõször vonakodva kezdtem el olvasni, de utána megszerettem a regényt, sõt a kedvenc könyvem lett :). Megnéztem az 1990-es filmet, és szerintem jó volt, habár néhány dolog eltért azzal, ami a regényben volt. A szinkron volt még rossz szerintem, mert néhány 11 éves fiúnak kb. 5 éves hangot adtak, némelyiknek meg legalább 16 éves fiú hangját adták. Ezenkívül semmi probléma nincs a filmmel. 10/8.
Redfield 2007 szept. 06. - 12:27:41 Előzmény verdeleth
(5/63)
Állítólag rosszabb. A régebbi mindenesetre valóban maradandó élmény.
verdeleth 2007 aug. 26. - 23:43:29 Előzmény x-tro
(4/63)
Ezt a verzót én sem láttam de a 63-as Brook félét most láttam és nagyon jó Döbbenetes hogy mennyira olyan az egész táj, meg minden ahogy a könyv olvasása közben Szerencsére a film a könyv filozófiai, szimbolikus sikját is meg tudta jeleniteni, a gyermekek játéka szintén nagyon ott van Talán az egyetlen negativum, hogy a két táborra válást túl rövid idõ alatt jelenitette meg, ezt talán jobban ki lehetett volna hangsúlyozni, de ez elenyészõ a film fantasztikus mivoltához képest Kár hogy fekete-fehér, ez a szép táj szebb lett volna szinesben Ez a verzió is jó lehet, kiváncsi lennék rá