tortura 2012 máj. 10. - 16:25:30
(362/422)
Hát igen, az elvárások általában eléggé egyoldalúak kis hazánkban. Én is kaptam már mûveltségi vetélkedõbe meghívót - tele helyesírási hibákkal. No comment....
Szerintem a fiatal lány aranyos volt. Üde színfolt volt a sok kiégett, lepukkant versenyzõ közt. Nem tudta a reformkori ogy. színhelyét, hát istenem. Én nem tartom magam egy mûveletlen baromnak, de én sem vágtam volna. Szerintem ha az érettségizett embereket megkérdezzük, 100-ból jó ha 10 tudja. Én inkább a MOB-os kérdést éreztem túl könnyûnek meg az egrecíroztatós kérdést. De ebbõl is látszik, ami az egyiknek könnyû, másiknak nehéz. Szerintem semmi gáz nincs abban, hogy a mama töritanár. Hát aztán. Mivel jó anya, otthon nyilván nem tart történelem órát, hanem anyaként viselkedik. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Én örülök, hogy nyert a kiscsaj, nekem nagyon szimpi volt. Most Fridi is az volt. A véleményem viszont változatlanul az, hogy neki nem mûveltségi vetélkedõt, hanem show-t kéne vezetnie.
10/10
Seven7Crown 2012 máj. 10. - 16:14:49 10/10
(361/422)
Nagyon jó ötlet volt, hogy Fridi legyen a mûsorvezetõ, mert a humorának, és intelligenciájának köszönhetõen, nem csak egy sima kvízmûsort láthatunk, hanem egy szórakoztató show mûsort is, és ennek köszönhetõen a nyomasztó magyar Brad Pitt egyeduralma is megdõl a csatornán!
1/10
Semprini 2012 máj. 10. - 15:48:00 1/10
(360/422)
"szõke hölgynél azért elszégyelltem magam, amikor a Csehov-féle kérdésnél látatlanban! nem vágta rá a Cseresznyéskertet, mint megfejtést.
(Ami igazából nem Cseresznyéskert, hanem Cseresnyéskert, ha már egészen pontosak akarunk lenni)."
... Ami valójában nem is cseresnyés- hanem meggyeskert- legalábbis az eredeti cím szerint ("Visnyovij szad") - ha EGÉSZEN pontosak karunk lenni :-P Hogy a fordításkor miért változott meg a címben szereplõ gyümölcs, azt én sem tudom...
10/10
dantonb 2012 máj. 10. - 10:46:02 10/10
(359/422)
A Carrerasos hölgy szégyen volt kb nem ütötte meg egy jobb általános iskolát végzett ember szintjét sem. HCl az szárazjég:) a NaCl ról nem tudja hogy konyhasó stb
na mondjuk elötte az a csaj ,aki történelemtanár családból jöve Debrecenbe teszi a rendi országgyûlést,az sem volt semmi.
Elképesztõpen alacsony a nép mûveltsége ,de ezt nem is bánja láthatólag Hufi Rózsa ,hiszen ez a tendencia erõsödik pl a tankötelezettség leszállításával a szakiskolákból a kultúrális tárgyak kiiktatásávakl stb stb.
Azért nem baj ez ,mert ak kor könnyebb lesz ilyen 2/3okat elérni a hívõ ámde buta tömegek révén.Ebben pl a komcsik sokkal haladóbbak és korszerübbek voltak,mert náluk igenis volt népmûvelés .
kevinspéci 2012 máj. 10. - 10:34:47
(358/422)
Egy állítólagos mûveltségi vetélkedõben nem ártana ügyelni arra, hogy a "bábu"-t így írják le, ne pedig "bábú"-nak...
Illetve azon kérdés megfejtése után, hogy Nils Holgersson melyik nemzet egyik bankjegyén szerepel, ne csak annyit nyögjön ki a mûsorvezetõ, hogy egy svéd bankjegyen, aminek a másik oldalán "egy írónõ" látható... Mi van??? Nem "egy" írónõ, hanem a Nils Holgersson szerzõje, Selma Lagerlöf! Aki tudtommal egyfajta környezetismereti tankövnyvnek szánta eredetileg a mûvet.
Szerintem nem ártana ilyenkor ennyit elmondani... 10 mp az egész.

Ez olyan, mint mikor kiküldték a nyelvvizsga-bizonyítványomat ezzel a címmel: Nyelvvizsga bizonyítvány. Szóval ne csak nekik legyenek már elvárásaik, hadd legyen nekem is egy kevés.
9/10
offtopic
-csengõzoli-- 2012 máj. 09. - 23:34:51 9/10
(357/422)
Igen, én is észrevettem,hogy valami olyasmit mondott az elején,hogy : voltaképpen ez egy mûveltségi vetélkedõ...
Egybõl eszembe jutott,hogy ezt mi szoktuk mondani...
Egyébként úgy néz ki,hogy átkerül majd a mûsor az RTL2-re,amit õsszel indítanak.
http://index.hu/kultur/media/2012/04/25/uj_csatornakent_indulhat_az_rtl_ii/
olahmiki1959 2012 máj. 09. - 23:26:14
(356/422)
Azt észrevettétek, hogy a mûsor legelején Fridi elkezdett szabadkozni, és magyarázkodni, hogy tulajdonképpen a vetélkedõ és a szórakoztatás együtt jár ebben a mûsorban?
Szerintem ezt azért tette, mert õk is, az RTL producereivel, szerkesztõivel együtt, olvasgatják ezeket a fórumokat, és tapasztalhatták, hogy mennyi kifogásunk van Fridi pojácáskodásával, bohóckodásával kapcsolatban, ezért talán úgy érezték, hogy meg kell védeniük a mûsort.
Ma érezhetõen visszafogottabb volt Fridi, a mûsor rögtön gördülékenyebbé is vált, nem volt annyi üresjárat benne.
Talán ez volt az eddigi legjobb adás, volt benne szellemeskedés, de nem túl sok, és végre voltak kérdések is, bár nem túl nehezek.
A Carrerassal állítólagos kapcsolatot tartó, mûveltnek tûnõ szõke hölgynél azért elszégyelltem magam, amikor a Csehov-féle kérdésnél látatlanban! nem vágta rá a Cseresznyéskertet, mint megfejtést.
(Ami igazából nem Cseresznyéskert, hanem Cseresnyéskert, ha már egészen pontosak akarunk lenni).
Ha a mûsor meg tudja tartani az egészséges arányt a hülyéskedés és a mûveltségi játék között, akkor egészen nézhetõ lesz. Reménykedjünk...
ceia 2012 máj. 09. - 22:30:26
(355/422)
Én még csak most láttam, hogy a Friderikusz vezeti már a "milliomos"-t! (nem vagyok egy lelkes retek nézõ..)
Ennél a csatornánál nem látnak a szemüktõl? Teljesen elüt ettõl a fajta mûsortól, egyszerûen nem az õ mûfaja! A rtlklub mindig tud még lejjebb is jutni, ebben az egyben jók :S
Sinci005 2012 máj. 09. - 20:38:06
(354/422)
Gratula az RTL Klubnak... sikerült tönkrevágniuk egy jó vetélkedõt... Egyáltalán, kinek jutott eszébe Friderikusznak adni, ez az egyik, a másik meg... színvonalas kérdések vannak benne >.<
4/10
Talas 2012 máj. 09. - 18:00:32 4/10
(353/422)
Mekkora pojáca ez a Friderikusz!Annyira erõlködik,hogy jó pofa legyen!Sajnálatra méltó.
Pünkösdi Kató 2012 máj. 03. - 20:32:13 Előzmény Rodman 91
(352/422)
Nekem meg szimpatikus volt a biztonsági õr. Illetve, én humorosnak tartom magam, a környezetem engem, talán ezért szimpatizáltam vele.
tortura 2012 máj. 03. - 13:58:01 Előzmény fkefir
(351/422)
Nekem a klubrádiós hölggyel semmi bajom nem volt, szimpatikus volt. Sajnáltam, hogy kiesett. Bevallom, én is azt jelöltem volna meg, amit õ, szóval elvéreztem volna. Valamiért nekem is a Szókratesz-Platón összefüggés rémlett.
A nyerítõ barom viszont olyan ellenszenves volt, hogy rögvest el is kapcsoltam. Késõbb visszatértem, épp akkor szállt ki. Legalább bölcs önmérsékletet tanúsított. Végül is rá nézve hízelgõ volt a nyeremény. Azt hiszem, itt is az a szlogen, ahogy a Párbajra toborozták az embereket anno. Legyen extrovertált, az a lényeg.
fkefir 2012 máj. 02. - 22:08:32
(350/422)
Na itt meg a klubrádió gyöngyszeme!Gratulálok!
fkefir 2012 máj. 02. - 22:07:09
(349/422)
Egyetértek!!
Rodman 91 2012 máj. 02. - 21:47:36
(348/422)
Ki ez a idegesitõ hülye para..gané hulladék!!!és ennek fegyvert adnak a kezébe!!!
4/10
Talas 2012 máj. 02. - 18:22:44 4/10
(347/422)
Mekkora pojáca ez a Friderikusz!Nevetséges,ahogy jópofáskodik,erõlködik.Önmaga bohóca.
tortura 2012 ápr. 27. - 15:07:59 Előzmény olahmiki1959
(346/422)
Hát, nagy igazságokat mondtál, nincs is mit hozzátenni. De attól tartok, az "alkotókat" nem érdekli a pórnép véleménye. Fridit én egy nagy formátumú showman-nek tartom, de (vagy épp ezért) nem mûveltségi vetélkedõt kéne vezetnie, hanem vidám show-mûsorokat, abban vérprofi. Nekem még a beszélgetõs mûsorai is tetszettek. A Milliomos pedig - ha tetszik, ha nem - Vágó profilja, egy az egyben. Õ abban volt utánozhatatlan. Szegénykém, õ is melléfogott a jelenlegi mûsorával. Úgy tudom, már csak egy hétig megy, utána vége. Okosabban tette volna, ha inkább elfogadja az RTL Klub ajánlatát és visszajött volna a Milliomost csinálni. Abban úgysem lehet õt lekörözni.
olahmiki1959 2012 ápr. 26. - 06:11:51
(345/422)
A mai "Legyen ön is milliomos!" címû tévémûsort látva, számomra egyértelmû lett, hogy ebbõl a valamikori mûveltségi vetélkedõbõl mára Friderikusz Sándor egyszemélyes showja lett, ahol a játékosok egyelõre még úgy szerepelnek, mint szükséges, elhagyhatatlan kellékei az adásnak, de valójában Fridi legszívesebben õnélkülük, teljesen egyedül szeretné kiélni a képernyõn minden exhibicionizmusát.
Amikor a személyi edzõvel fekvõtámaszokat csinált, utána meg körbefutották a stúdiót, akkor gondoltam arra, hogy végül is nem kell komolyan vennünk ezt az egész, önmaga paródiájába fordult mûsort. Mi itt hétrõl-hétre jobbító szándékú mondatokat írunk, felháborodunk dolgokon, azt hisszük, hogy változik majd valami a véleményünk nyomán, holott egyszerûen arról van szó, hogy egy kétségtelenül tehetséges, a képernyõrõl évekig eltûnt tévés szinte megõrül, úgy kap két kézzel a lehetõség után, hogy újra a képernyõn szerepelhessen, és ezért mindenre hajlandó.
Ha kell, lemegy kutyába, képes a földön hemperegni, elveszíti az emberi tartását, szellemeskedik, jópofáskodik, néha különben egészen szórakoztatóan, egyedül többet beszél, mint az összes játékos együttvéve, és lubickol a reflektorfényben.
A játékosok, a kérdések, és az azokra adott válaszok teljesen másodlagos fontossággal bírnak. Ha nyer valaki, nagyon jó, ha egy egyszerû kérdés miatt visszaesik mondjuk százezer forintra, kit érdekel? Nagy tragédia nem történik, örüljön, hogy pénzt visz haza, és érezze megtisztelve magát, hogy szerepelhetett egy olyan nagyformátumú, szórakoztató egyéniség mûsorában, mint Friderikusz Sándor.
Úgyhogy Fridire nem kell haragudni, úgy látszik, az RTL úgy gondolta, hogy megéri neki õt hetenként egyszer szerepeltetni, én meg arra leszek kíváncsi, hogy vajon hány adás van még ebben a sorozatban.
Egy szûkkörû társaságban azért meghallgatnám Vágó István kendõzetlen véleményét errõl a valaha jobb napokat látott mûsorról...
fikeletio 2012 ápr. 22. - 12:21:56 Előzmény tortura
(344/422)
Igen, általában szurkolok a játékosoknak, mindegy, hogy milyen vetélkedõrõl van szó, és örülök, ha nyernek. Persze van ellenpélda is.
off: Tegnap megnéztem a Vágó új mûsorának a legutóbbi adását /ápr.20/, és bizony cseppet sem zavart, hogy ketten is kiestek az átvágós résznél. Az egyik játékos a második kérdésnél esett ki, de igazából már az elsõt is a mûsorvezetõ válaszolta meg helyette.Rá bõ tíz percre meg egy másik játékos rögtön az elsõ kérdésnél búcsúzott, pedig nagyon célozgatott rá Vágó, hogy bizony igaz az állítás.
Szóval, ha valaki összekeveri a napkeleti bölcseket a fagyosszentekkel, illetve nem tudja, hogy honnan ered a disznólábas mondás, akkor szerintem megérdemli, hogy kiessen. :-)
tortura 2012 ápr. 20. - 15:59:12 Előzmény fikeletio
(343/422)
Egyetértünk.
Belõlem is hiányzik a jó magyar virtus, azaz a rosszindulat, meg az irigység, ha valaki nyer egy magasabb összeget. Én mindig nagyon örülök, ha sokat nyer a játékos. Még akkor is, ha esetleg nem is olyan okos. Végül is ez egy játék, nem doktorit osztogatnak (bár már azt is osztanak olyannak is, aki nem érdemli meg). Sokat számít a szerencse is. És bizony otthon sokkal könnyebb, ne feledjük, mint abban a bizonyos székben (én már ültem benne, úgy hogy tudom).
Szrintem azért nem volt olyan baromira könnyû kérdéssor. Bárány Róbert neve nekem is ismerõs volt, tudtam a Nobel-díjról is. De én valamiért a D választ jelöltem volna meg. Irodalmi érdeklõdésû vagyok, ettõl függetlenül azt sem tudtam volna. Máraitól inkább novellákat ismerek, mint verseket.
OFF: Máraitól az a vers csodaszép, ami a Szabadság, Szerelem c. film végén is megy, Mennybõl az angyal címmel.
Szóval örülök, hogy a csajszi nyert. Remélem, van annyi esze, hogy nem eltáncolja a pénzt, hanem a törlesztésre fordítja. Bár nem nagyon értem, közgazdász fejjel valaki hogy bukhat ekkorát.