Meriamon 2009 jan. 23. - 11:06:19
(59/259)
Nekem õ az abszolút Number one!!!! Minden filmjét imádom elfogultság nélkül! Aki rosszat mondd róla az valószínûleg nem is ismeri a filmjeit hiszen ha ismerné tudná,hogy komoly filmekben szerepel és nyújt 120%-ot. Nem véletlen,hogy a The Screen Directory ötödiknek sorolta Leonardo DiCapriót a legjobb ma mûködõ színészek listáján!
A kritikusok is elismerik van is miért. A filmjeit csak ajánlani tudom.
Tücsök@ 2009 jan. 21. - 01:24:40 Előzmény Tücsök@
(58/259)
Saját magamat kell helyesbítenem, és némelyest leszidnom az utolsó megjegyzésemért...
"Martin Scorsesenek sema tégla a legbriliánsabb filme, de sztem már az akadémia szégyelte magát hogy eddig még nem kapott!"
...mert töredelmesen bevallom, ma néztem meg és DE briliáns...szó szerint nem jutottam szóhoz.
Viszot Leó (ezek után is, vagy inkább még jobban) a The Best....én adok neki egy oscart :-)
Tücsök@ 2009 jan. 20. - 00:11:06
(57/259)
Na ...még nem láttam egyik új filmet sem (the reader, és Revolutionary Road)Igy nem bíráskodni fogok, hanem átfogoan írok véleményt...

Kate Winslet JÓ színésznõ, látatlanba is megérdemelte.. "már" ezt a díjat.(kb. 5 jelölés után) Elég sanszos, h egy oscar is lesz,(bár láttunk már meglepetéseket)de jelölés tuti.

!!!ha valakit érdekel 22én teszik közzé a jelöléseket!!!

Leoval pedig szintugy ez a helyzet...Sõt sztem az a gáz hogy neki még nincs ...
Nem tom már kinél olvastam a nyálas szöveget, de belegondoltatok már, hogy egy férfi színész számára a helyes, kisfiús arc nem mindig elõny ? Na és ehhez képest Leó milyen karaktereket játszik el ??? Én amondó vagyok (mondom látatlanba) hogy ha még tegyük fel nem is ez élete alakítása ...most már Oscart neki!!!
Martin Scorsesenek sema tégla a legbriliánsabb filme, de sztem már az akadémia szégyelte magát hogy eddig még nem kapott!
10/10
monnci 2009 jan. 19. - 21:38:17 10/10
(56/259)
Leonardo di Caprio szerintem nagyon jó színész...
Aki ezt nem hiszi el nézzen bele pl a véres gyémánt c. filmjébe...

De viszont: szerintem a világ egyik LEGSZÁNALMASABB dolga, hogy azért, mert valaki hitelesen játszik egy romantikus filmben, azt mondogassák rá, hogy nyálas és sz*r színész...:@
Aki azt állítja, azt egyszer megnézném, hogyan állja meg a helyét ennyi teljesen különbözõ mûfaju filmben, mint Leonardonak volt...
Sokan a Titanic c. filmbõl ismerik, amit én mondjuk szeretek, és szerintem ez nem nyálas, hanem romantikus, azér van különbség a két fogalom közt...
De sokan elfelejtik , hogy nem csak ez az egy filmje van, mindeig ehhez a filmhez hozzák fel õt, és nem jóindulatból, hanem mert le akarják õt húzni...
Ilyenkor kezdek el gondolkodni, hogy ennyire irigyek az emberek?? na mindegy...

szóval nem õ a legkedvencebb színészem, de szerintem nagyon tehetséges, és sokszínû...
10/10
xJokeRx 2009 jan. 18. - 18:56:52 10/10
(55/259)
Oké, ezt lehet h sokan ismeritek, de úgy éreztem muszáj beraknom:
http://www.youtube.com/watch?v=5WQVybnc3qI
Aki még nem látta volna, annak jó szórakozást!! XD
jessica alba fan girl 2009 jan. 18. - 09:51:39
(54/259)
jó máskor ügyelek!
jessica alba fan girl 2009 jan. 18. - 08:36:15
(53/259)
annyi érdekes filmje van tényleg de a pasit annyira nem bírom kûlsõleg se meg úgy idegesít a Titanicot is pont milyatta nem szeretem egy nyálgép borzalommá tette az egészet...
10/10
xJokeRx 2009 jan. 01. - 22:51:59 10/10
(52/259)
Pár napja néztem meg a Revolutionary Road-ot. Mostmár igazán megkaphatná az Oscar-díjat! Igazán megérdemelné! Nagyszerû alakítás!!
arnold-ka 2008 dec. 13. - 01:36:08
(51/259)
Egy a legjobbak közül....
Én a Titanickal elástam,mint jó színész,de a Véres Gyémánt után teljesen más lett a véleményem.
A Véres Gyémánt magyar szikronjával nem tudom mi a bajotok,szerintem az egyik legjobban sikeredett szinkron,
plusz poénokkal,remek artikulációval,legalább olyan mint az eredeti!
Szóval még a legkritikusabbak is elismerhetnék,hogy a Véres Gyémánt alapjában véve egy remekmû.

Hoolywood-ban sok tehetséges színész van,de DiCaprio az élmezõnyben foglal helyet,nem vitás.
Az egyik kedvencem õ,Health Ledger a másik,mindketten kritikán felüliek,kár,hogy utóbbi tönkretette karrierjét és földi pályafutását.
offtopic
norton15 2008 nov. 23. - 23:18:47
(50/259)
Húúú, az utolsó mondatod elég erõs volt azért...
10/10
davidska 2008 nov. 23. - 23:05:28 10/10 Előzmény Helios
(49/259)
kedvenc színészem, iszonyat jó, sokoldalú és nagyon jó a hangja.

És ne haragudj, de vitatkoznék veled, mert a véres gyémánt nagyon jó film és remekül játszik benne a dicaprio. egyébként azt a filmet csak eredeti hanggal szabad megnézni... iszonyatosan jól játsza leo az afrikában feketék között felnevelkedett fehér gyereket.

abban viszont egyetértek veled hogy a holocausttal már tele a padlás. Valaki csinál egy zsidós filmet és máris oscart kap (lásd zongorista, ami egy nagy sz*r)...a schindler listája óta nem lenne szabad zsidós filmet rendezni.
Giada 2008 nov. 16. - 14:54:55
(48/259)
én mostohaanyám is folyamatosan azon van fennakadva, hogy szerinte diCapriocsak egy nyálgép, meg mondja, hogy eddig még csak a véres gyémántban látta normálisan alakítani, kb a másik film amit látott tõle, az a titanic.. na errõl ennyit..:s
énis utálom az ilyeneket..
nihilke 2008 nov. 01. - 23:10:42
(47/259)
óóó, igen, a Gilbert Grape:)) meg A part, meg a Kapj el, ha tudsz, meg a Vasálarcos...
nagyon jó színész. a Titanic ugyan elég meghatározó filmje, de túl kéne már lépni rajta.
norton15 2008 nov. 01. - 21:38:54
(46/259)
Nyugodtan tegyük hozzá, hogy korábban remek gyerekszínész volt, csak már kinõtte.:) Pl az Ez a fiúk sorsában teljesen hiteles, és remek alakítást nyújtott. Szinte az összes filmje jó.
Helios 2008 okt. 03. - 17:25:58 Előzmény drekoy
(45/259)
Hát az tény hogy a Titanic mélypont volt, de a Rémecskék 3-is. De Titanic sem azért volt mélypont mert szarul játszott, kihozta a szerepbõl amit lehet, hanem mert azzal isszonyatosan rátett hogy beskatulyázzák és azthiszem Scosese nélkül még mindig a "Titanic-os srác" lenne, és nem azt mondom hogy tehetségtelen hanem hogy ezt sokan nem vették észre. Amúgy hihhetetlen hogy egy Gilbert Grape, Teljes Napfogyatkozás vagy Kosaras Naplója után hogy tudott ennyire becsúszni ebbe a csúnya Mainstream vonalba... és nem az volt a baj hogy elvállalta a Titanicot meg a Vasárlarcot (sztem mindkét filmet jó kis vasárnap esti tévé filmek) hanem hogy az emberekben az maradt meg. Az Oscarról meg annyit hogy Jamie Foxx Zseniálisat alakított sokkal több volt abban a szerepben és sztem nehezebb szerep is volt mint Howard Hughes szerepében. A téglában megérdemelte volna, de senki nem érti miért nem abban jelölték. A Véres Gyémánt meg nem volt egy nagy szám az õ szerepét tekintve meg pláne nem. Tipikus Amerikai felfújt szart, nagy dráma Zsidók leölése helyett Afrikaikat öltek de nem éreztem át hogy a Rendezõ olyan komolyan veszi ezt mint Hotel Ruwandánál vagy Az Utolsó Skót királynál. Annyi hogy akartak egy sikerfilmet és mivel Hollywood már megunta a Holocaustot most Afrikába mentek. Viszont ami számomra kurvára érthetetlen hogy 1989-ben miért nem kapott Oscart. Ami számomra még érthetetlenebb hogy miért Tommy Lee Jones kapta a szökevényért és hogy John Malkovic-ot miért jelölték a Célkeresztenért. Két langyos akciófilm. Talán kicsit izgi de nem Oscar díjas alakítások, ugyanakkor ott volt Ralph Finnes egy elég korrekt Shindler Listája szerepben és az Apám Nevébenbõl az a britt színész szintén jó volt de sztem mindegyiknél jobb volt Dicaprio és az kapta végül az Oscart akinek legutolsóként adtam.
mandarinn08 2008 szept. 20. - 23:46:35 Előzmény drekoy
(44/259)
Ezzel nagyon nem értek egyet, hisz azzal vár híressé,sõt világhírûvé! Szerintem mérföldkõ volt az életében, alakítása csakúgy mint a legtöbb filmjében páratlan volt ... én nem értem mi baja mindenkinek ezzel a szereppel v. a filmmel (pedig a legjobb feldogozás) hmm?!
drekoy 2008 aug. 24. - 22:47:50 Előzmény mandarinn08
(43/259)
nos, akárhogy is nézzük, szerintem szegény fiú csak szívott a titanic kal, tekintve, h az elég silányra sikeredett, érthetetlen módon tömegeket megmozgató filmben pocsék alakítást nyújtott és csak a világhírnév megszerzéséért játszott benne. a kosaras naplója, a part, a teljes napfogyatkozás, a tégla, az aviátor... messze felemelõbb filmek és alakítások voltak az igen tehetséges színésztõl. igen, ezért érdemelne oscart! és megjegyzem, a párnám csapdostam ököllel, mikor az aviátor fõszereplõje helyett a ray férfi starja kapta az oscart, arról nem is beszélve, h forest withaker is hamarabb foghatta az aranyszobrocskát, mint dicaprio. ez az igazságtalanság! ennyit az akadémiáról!
mandarinn08 2008 júl. 25. - 17:52:33
(42/259)
Ez a Martin Scorsese nagyon szeretheti DiCapriot (illetve a színészi tehetségét, alakítását), jó pár filmjében szerepel ;) Az Aviátortól elkezdve A tégláig.. meg persze a most készülõ Leos filmek közül is 1-2nek õ a rendezõje; ld.: http://www.imdb.com/name/nm0000138/
mandarinn08 2008 júl. 25. - 17:40:29 Előzmény witty girl
(41/259)
Én is pont ezen tûnõdtem, hogy már igazán megérdemelne egy Oscart!! (Hát még Brad Pitt ;) )

A filmjei pedig többségben nagyon jók, de azért van kivétel.
witty girl 2008 júl. 23. - 14:53:28
(40/259)
Én is a Titanicban kedveltem meg, és be kell valljam, hogy ebben az is közrejátszott, hogy szerintem nagyon jó pasi!!!
De azért is szeretem, mert tényleg jól megválogatja a szerepeit. Amiben játszik, azok általában nagyon-nagyon jó filmek.
Hogy miért nem kapott még Oscart, azt én sem értem, de ugyanígy vagyok Brad Pittel is. Szerintem õ is megérdemelné, mert szintén nagyon jó színész!