Téma: Lilja 4-ever

LordVader 2010 máj. 03. - 01:03:28
(51/71)
Ne legyél már noob, ha ezt írod: "Én is azt vártam, hogy..." Akkor gondolom neked is meglepetés volt a film vége, ergo ami végkifejletet elárulsz, az spoiler. Istenem ezt az atom logikát...

Wikipedia: "A spoiler irodalmi mûvekre, filmekre, videojátékokra stb. vonatkozó olyan információ, amelynek idõ elõtti közlése elrontja, tönkreteszi a befogadás élményét. Leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú információk (fõleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mû végén találhatók." ( http://hu.wikipedia.org/wiki/Spoiler )
bubu01 2010 máj. 02. - 21:05:32
(50/71)
Ne haragudj, hogy nem rendelkezem látnoki képességgel, hogy még a film megnézése elõtt kitaláljam, hogy mi lesz a vége. Engedd már meg, hogy a teljes filmélmény érdekében a film nézése közben alakuljon ki bennem valamilyen vélemény, kép arról, hogy vajon hogyan fog végzõdni. És ha neked az a hozzászólás, amelyben valaki elárulja, hogy mi lesz a fõszereplõvel a film végén, nem spoiler, akkor csak gratulálni tudok.
Nem személyeskedni akarok, de már jó pár "poénlelövõs" hozzászólásba belefutottam itt a fórumon, s így akaratomon kívül megtudtam, mi a film vége és kezd kicsit idegesíteni.
Ennyi.
bubu01 2010 ápr. 25. - 13:16:39
(49/71)
K**** be mindenki, aki nem tudja kiírni, hogy SPOILER!!!! Te is...
ReignMan 2010 márc. 11. - 08:17:56
(48/71)
Ez az egyik legkegyetlenebb film, amit valaha láttam, sok drogos mozit ültem már végig (Trainspotting, Rekviem...), de egyik sem tudta visszaadni azt az elkeseredett kilátástalanságot, csapdában vergõdést, jövõkép nélküli kétségbeesést, mint a Lilja.
Õszintén szólva nem is tudtam végignézni, a végét már csak léptetve, félszemmel bírtam elviselni, szomorú látni, amikor gyerekeknek semmi esélye nincs a normális életre, kiveti õket a társadalom, és zuhannak a mélybe, de gondolom ez volt a készítõk terve, a figyelemfelhívás, és ebbõl a szempontból tökéletes munkát végeztek.
Nekem ez inkább egy dokumentumfilm volt, remekül elkészítve, de borzalmas végignézni.
10/10
Sátán_Követe 2010 jan. 28. - 20:33:29 10/10
(47/71)
Üdv mindenkinek!

Én tegnap néztem meg a filmet és hát mit mondjak. Nagyon megdöbbentett. Én mindenkinek ajánlom a filmet, szerintem nagyon ráfér a mai emberekre, hogy lássanak ilyet is. A film végére egyre jobban szégyelltem magam, meg többi embertársamat, hogy az apró kis problémáink miatt szenvedünk meg depressziósok vagyunk, közben eszünkbe sem jut h máshol meg éheznek és fáznak és mikre kényszerülnek az emberek még a tizenéves gyerekek is h legyen pénzük ételre...Ennyi fájdalmat, tehetetlenséget és néma szenvedést nagyon nehéz egy filmben jól és élethûen ábrázolni. Nos a Lilja 4-evernek még ez is sikerült, csodálatos!


***SPOILER****
Gyönyörû ahogyan Vologya visszatér angyal képében Liljához, nagyon különlegesnek és szépnek, igen mûvészinek találtam azokat a jeleneteket, igazán egyedi. Borzasztó volt, hogy egész film alatt azért drukkoltam , hogy jobbra forduljon Lilja sorsa, és erre csak egyre rosszabb lett, és a végén meghalt. Gyönyörûek voltak az utolsó képsorok. És igen, pont ezért életszagú és valóságot ábrázoló a film mert nem happy end a vége.
10/10
Dudlicsek 2009 dec. 12. - 01:39:22 10/10
(46/71)
Nagyon nagy film. Megrázó, gyönyörû alkotás. Néhol már szinte elviselhetetlenül fájdalmas.
Funika 2009 máj. 14. - 00:59:57
(45/71)
Én évekkel ezelõtt láttam, három napig depressziós voltam tõle, letaglózó és megrázó alkotás. Moodysson tökéletesen valószerû filmeket csinál, ilyen témában ez több mint sokkolóan hatott rám. Csak azért tudnám ajánlani, mert világklasszis film ahogy van, de aki csak kikapcsolódni akar, eszébe ne jusson megnézni...
10/10
myatom 2009 ápr. 17. - 10:24:08 10/10
(44/71)
Végtelenül szomorú, földig letaglózó ám nagyszerû és ami fõ hiteles film. Erõteljes, percig nem lankadó forgatókönyvvel, remek szereplõkkel (Lilja, Vologya) hozzá szenzációs szinkronnal, nagyszerû operatõri és rendezõi szemlélettel.

Nekem pont, hogy nagyon tetszett a többféle stílusú kísérõzene összeválogatása. A klasszikus rész az alábbi nagyon erõs, és disszonáns mû (ami a szerzõ Vivaldi kontextusában külön érdekes). Én ezzel a lassú tempóval szeretem:

Sonata Al Santo Sepolcro (Vivaldi)
http://www.youtube.com/watch?v=UXDnKx5tuMY
walt 2009 márc. 11. - 19:27:18 Előzmény mersan244
(43/71)
helyet nem tudok mondani, de nekem van magyar feliratom liljához
10/10
mersan244 2009 febr. 27. - 00:23:53 10/10
(42/71)
sziasztok!

vki tudna mondani egy helyet, ahol találok hozzá magyar feliratot+ még az Együtt(Tilsammans)-höz is kéne!
elõre is nagyon köszi!
prunco 2008 dec. 07. - 02:00:37
(41/71)
Én a neten néztem meg a filmet, angol felirattal. Tényleg nagyon jó, szép film. És az a külváros féle, ahol játszódik azokkal a lepusztult lakásokkal, mocsokkal ami körül veszi õket, az az ingerszegény környzet... nagyon jó az ábrázolás, már önmagában ez ledöbbentõ. A filmben viszont én sem értettem hogy az elejére miért rakták be a hídra futós részt, sztem tök fölösleges volt az oda.
10/10
okika 2008 jún. 29. - 19:01:00 10/10 Előzmény besig
(40/71)
ha félsz a realisztikus ábrázolásmódtól......
10/10
nori2117 2008 máj. 03. - 17:46:08 10/10
(39/71)
Én is láttam a filmet és nagyon jól meg van csinálva az egész. Nagyon megrettentõ és siralmas is...Én sokszor majdnem elbõgtem magam rajta.Érdemes megnézni!!!!
gyuribacsi 2008 febr. 04. - 17:27:39 Előzmény besig
(38/71)
Nemrég jutott eszembe a film, és bizony, nem értek veled egyet, mert igenis jó film. Lehet persze mereven eltartott kisujjal apróságokat fikázni, de a ránk zúduló filmáradatból, ha csak minden huszadik ilyen jó lenne, én már boldog volnék.

Kétszer kellett nekifognom, hogy végig tudjam nézni, annyira felzaklatott. Remek film, bárki bármit mond.
mk_2 2007 szept. 26. - 22:48:35
(37/71)
a hole in my heart megvan nekem dvdripben eredeti nyelven angol felirattal, a container pedig szinten dvdrip angol nyelven felirat nelkul. ha adsz egy msn cimet ott megbeszelhetunk valamit :)
shikaka 2007 szept. 26. - 21:27:36
(36/71)
Ezt a filmet kb 3 hónapja láttam elõször, aztán nemrég megint.

Nem akarok nagyon ömlengeni, de rég láttam már ilyen jó filmet.

Tudtam hogy lehangoló lesz, de mégsem kapcsoltam el. Ilyen ritkán van.

Egyrészt gratula a filmért, másodsorban meg a DunaTV-nek, hogy rendszeresen érdekes filmeket tûz a mûsorára.
besig 2007 szept. 26. - 13:15:55
(35/71)
Mindenki szereti Alice-t
besig 2007 szept. 26. - 12:54:47
(34/71)
Szerintem a Lilja 4-ever egy rettenetesen pocsék film, csak agyon van hypeolva.

A skandináv filmmûvészet tele van tehetségesebbnél tehetségesebb alkotókkal, jobbnál jobb alkotásokkal, ez viszont gyalázat.

Fájdalmasan sablonos az eszköztára, az egészrõl lerí, hogy én most nagyon meg akarom mutatni a világnak, milyen mocskos módon kihasználják a poszt-szovjet gyerekeket a mi jóléti skandináv perverzeink!

Ha kortárs skandináv filmbõl akartok értékeset látni, ajánlom a norvégVinterkyss c. filmet Sara Johnsentõl vagy a feröeri Bye Bye Bluebird-öt Katrin Óttarsdottirtól! Ha meg a svédeknél tartunk, akkor meg a Mindenki szerti Alice c. filmet, amit kontár módon van, hogy Válás gyerekszemmel címen leferdítve sugároz az M2.
Newcastle United 2007 szept. 26. - 08:59:05
(33/71)
Azt nem értem, hogy ezek a hülye barmok minek szinkronizálták le. A film svéd, de a hatás kedvéért orosz nyelven forgatták. Persze nálunk ebbe bele... és inkább a lusta proli kedvéért még ezt is leszinkronizálják, na nem mintha az amúgy is megnézné, mert a film az igényesebb célközönségnek szól. Ezzel az erõvel akár még A passiót is leszinkronizálhatták volna.
Torkosborz 2007 szept. 26. - 00:52:11
(32/71)
Nekem megvan DVD-n, de se angol, se magyar feliratozás, illetve hang nincs hozzá, mert Amszterdamban vettem. Ellenben megvan avi-ban, angol es magyar felirattal, továbbá azt hiszem az elso MTV-s sugárzást felvettem valaki és az is megvan, de a szinkronos katasztrófa. Sajnos most 200 km-re van, írj és elküldöm/cserélünk. Ugyanis én Moodysson 4. és 5. filmjére vadászom: a \"A hole in my heart\"-ra és a \"Container\"-re. Az elõbbit láttam egy székesfehérvári filmfesztiválon.