Téma: Lilja 4-ever

Newcastle United 2007 szept. 25. - 12:54:51
(31/71)
Mert Magyarországon sajnos csak VHS-en jelent meg.
mk_2 2007 szept. 25. - 12:42:56
(30/71)
régóta keresem már ezt a filmet DVD-n de sehol nem találom...nem tud valaki segíteni honnan lehetne beszerezni? se kölcsönzõkbe, se áruházakban nem találom :(
Yogibear974 2007 szept. 25. - 10:10:11
(29/71)
Eléggé nyomasztó és borús a film én is úgy láttam anno, hogy véletlenül kapcsoltam oda,és egyszerûen ott maradtam. Most fel is veszem,hogy egyben lássam a történetet.Szomorú és
felkavaró az emberi mivolt teljes semmibevétel és kihasználása egy másik embertárstól. Érzelmi manipuláció és egy jobb élet reményében próbál kitörni.Ez nem egy vidám egész estés mozifilm.
Azóta a taxidermia volt ilyen mély hatással rám.
verdeleth 2007 aug. 04. - 01:31:11
(28/71)
szerintem ha valakinek nem tetszett ez a film nem biztos hogy túl fiatal vagy nem értette meg, hanem annyira mérhetetlen szomorú és egyáltalán nem szórakoztató (amihez könnyen hozzászokik a mai filmek közt az ember) hogy nem érintette meg, nehéz volt neki

Én viszont imádom az ilyen filmeket, tényleg annyira együtt lehet érezni a csajjal, hogy belesajdul az ember És mi itt Európa közepén, a volt Szovjetúnióban mégjobban, bár annyira nem reménytelen a jövõ nálunk Maga a film vizuálisan nagyon erõsen mutatja ezt a világot, a történet pedig ezzel kézenfogva vezeti az embert az embertelen jövõ bemutatására Az ember szinte részt vesz az egészeben Ezt erõsiti a rendezõ mikor a kamerákat úgy állitja be a szexjelenetekben hogy a szenvedõ lány és a nézõ helyet cserél, mi érezzük a fizikai és lelki fájdalmát A legmegrázóbb jelenet sztem mikor Lilja szinte ugyanugy megy el Svédországba, ahogy anyja. Sürgetve, szinte búcsú nélkül, talán anélkül hogy észrevenné, õ is azt teszi, amit anyja, és ami neki a legjobban fájt, azzal megbántja legjobb barátját A másik, mikor sátrat épit a szobájában, és bebujik, majd megjelenik Vologya angyalként Egyébként ez az anygyalos rész abszolút nnem giccses Nem véletlenül jól látható mûszárnyakat használt, ami olyan gyerekes, hiszen mindketten gyermekek még Ha digitálisan élethûre (már amennyire egy angyalszárny élethû :)) csinálta volna meg az giccses lett volna Viszont egy negativumot a végére hagytam A filme lején a Rammstein (egyébként tökéletesen ideillõ szövegû) dalára fut egyedül Lilja és elér a hidhoz, majd a végén megismétli Szerintem ezt nem kellett volna az elejére berakni, mert bár a poént nem lõtte le, job lett volna csak a végén lenyomni ezt a jelenetet De ez nem vesz el semmit az értékébõl
encsimencsi 2007 aug. 03. - 08:00:14
(27/71)
Könnyebb azt mondani, h nem tettszett, semmint elfogadni, hogy ilyen van...
*Bátorszív* 2007 aug. 02. - 03:17:31
(26/71)
-- Lehet, hogy a tisztelt hozzászóló, még 'túl fiatal' ehhez a megrendítõ filmalkotáshoz... ... ... ; (!?)
Omachel 2007 aug. 01. - 16:49:48
(25/71)

Szûkszavúságod mindent megmagyaráz...
yellow357 2007 aug. 01. - 13:44:15
(24/71)
nekem egyáltalán nem tetszett ez a film
*Bátorszív* 2007 aug. 01. - 00:36:59
(23/71)
Miserabilis, szívdöngetõ filmalkotás.; Csak gratulálni tudok azoknak, akiket megérintett, és a lelkük mélyéig felkavart ez a döbbenetes mozi...(!)
... A film vége - az 'angyal'jelenet-tel'- pedig fájdalmasan gyönyörû explicit'um... ( Szó sincs itt 'giccs'-rõl !)
Ez nagy'betûs Mûvészet a javából...(!)
encsimencsi 2007 júl. 31. - 18:31:16
(22/71)
Ezt az érzést én nem tudtam volna így megfogalmazni, de tényleg így van... Nálam egy ilyen film után van az, amikor olyan szívesen ordítanám: Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!
Nem jó így ez a világ......nagyon nem jó....
kisGabi 2007 júl. 30. - 20:47:28
(21/71)
Egyetértek.
"Fájdalmas film: olyan mint a vesekõ. Dolgozik az emberben, kegyetlenül fáj és nagyon lassan múlik el..." - ezt én is átéltem.
Omachel 2007 júl. 30. - 11:57:56
(20/71)

Nem kemény film, inkább súlyos...
Nagyon súlyos...
És hatalmas, szinte agyonnyomja az embert.
Szerintem alap, és attól olyan zseniális, hogy semmit nem szépít, de nem is az öncélú brutalitásról szól (mondok példát: a Matrioski címû sorozat hasonló témával foglalkozott, de mivel túlságosan elmentek az akció és a szex irányába, a jó ötletbõl egy nagy katyvasz lett, plusz még mondanivalót sem tudtak beleerõltetni abba a furcsa félkommersz-félmûvész struktúrába, amit valahogy összehoztak), nem didaktikus, mégis arról szól, hogy pillanatok alatt elcseszheted az életed: véglegesen...
És a végén ott a katarzis: aki giccsesnek érezte az angyalos részt, az meg...

Fájdalmas film: olyan mint a vesekõ. Dolgozik az emberben, kegyetlenül fáj és nagyon lassan múlik el...
Ennek ellenére érdemes megnézni: ezt a fajta fájdalmat legalább egyszer az életben érezni kell...
kisGabi 2007 júl. 30. - 08:48:42
(19/71)
Mindenkivel egyetértek. Még télen láttam, nagyon kemény film. Akkor kevesen szóltak hozzá és az a kevés is az angyalos jelenet giccs voltát taglalta. Másodszor is belenéztem, de nem néztem végig, mert brutális, de az egyik legnagyszerûbb film, amit valaha láttam.
A film végi angyal-jelenet belõlem is katarzist váltott ki, ezt eddig elég kevés film érte el nálam.
encsimencsi 2007 júl. 28. - 14:37:20
(18/71)
Hú, nagyon furcsa film volt, csak úgy odakapcsoltam, de nem bírtam othagyni. Az angyalos jeleneteken én is filóztam, h ez most giccsesnek minõsül vagy mégsem. De sztem ez nem giccs volt, több, mélyebb értelme volt, nem tudnám megfogalmazni h mi. De kétségkívül nagyon kedves és aranyos jelenetek voltak. Az a fajta film, ami még napok múltán is zakatol az ember agyában. Tettszett.
vmuc 2007 júl. 28. - 00:58:53
(17/71)
Nagyon tetszett!!!!!!!
10/10
lecsosnokedli 2007 júl. 27. - 19:01:53 10/10
(16/71)
Aki még nem látta ezt a remek filmet, vagy nem elégszer, ma megnézheti Duna TV-n.
Bár én inkább õszi-téli zord napokon szoktam megnézni, olyankor hatásosabb.
Bov 2007 márc. 18. - 15:30:52 Előzmény Patrick Bateman
(15/71)
Nagyon jó film, egyetértek Patrickkal: sztem sem giccses az angyalos jelenet. Aki teheti, nézze meg a filmet, nem fog csalódni.
Patrick Bateman 2006 dec. 28. - 23:28:46
(14/71)
Ez az egyik legmegrázóbb film, amit valaha láttam. A fõhõsnõt alakító lány elképesztõen jó, a rendezés sztem tökéletes, noha néhányan (nem itt) nehezményezik a film néhány - sztük - giccses jelenetét. A lány és a kisfiú "angyalos" álomképei nem giccsesek, hanem szépek. A rendezõt dicséri az is, hogy még ilyen rideg filmbe is képes volt szépséget belecsempésznie és egy ideig elhitette velünk (és a szereplõkkel), hogy létezik olyan, hogy reményteljes jövõ.
hedike 2006 dec. 03. - 20:06:07 Előzmény Newcastle United
(13/71)
igen, ezért is szeretem azokat jobban.meg általában véve az európai filmeket inkább
Newcastle United 2006 dec. 02. - 14:12:31
(12/71)
Az amerikai tömegfilmek nagyon messze vannak a valóságtól. Próbál a fogysztó sekélyes, felszínes ízléséhez igazodni, a valóság pedig egészen más. A skandináv filmek általában hûen tükrözik a helyzetet.