Charlie Sheen 2014 júl. 02. - 14:08:45 Előzmény Vadrenalin
(178/218)
----Azt valaki mondja már meg SPOILER alatt, hogy mi lett Jeff Daniels-el? :D----

Ez a rendezõ mekkora egy Isten lesz te jó ég. Mennyire régen éreztem ilyen egyediséget egy filmben bakker! És ami a legjobb, hogy õ fogja rendezi a Star Wars új trilógiájának II. és III. részét úgyhogy perfect.

Nos a film.
Mint mondtam végig egy egyedi hangulata van tele mash-up-al, ami valami eszméletlenül jól hat az egészre, a zenék meg minden. Aki kitalálta, hogy Joseph Gordon Levitt-ot maszkírozzák át Bruce Willisé az egy zseni volt. Mennyivel jobb karakter volt így, mintha a kis pelyhes arcával játszott volna:D
A story alapvetõlegesen teljesen korrekt, de valahogy a felénél úgy ahogy a van, az elejétõl kapott lendületével együtt pofára is esik, amint Emily Blunt kisasszony tanyájára tanyázik. Onnantól teljesen belassul az egész, és puff szétesik. Ezt sajnáltam végig. Mennyivel jobb lett volna ha csak simán vadászik Bruce-ra az egész államokon át miközben Willis bácsi mészárolni próbálja a 3 gyereket, és a finálé lehetett volna, akkor a tanyán és ugyanúgy mehetett volna ez az elég érdekes, de azért egész jó befejezés. Na de hát már mindegy.:)

Összefoglalva, nagyon is tetszett, de a felénél valahogy erejét vesztette az egész. És bõven többet ki lehetett volna belõle hozni.

10/7
8/10
Vadrenalin 2014 jún. 01. - 12:32:04 8/10 Előzmény Rahar
(177/218)
"Hasonló jelenség volt megfigyelhetõ a Vissza a jövõbe elsõ részében is, ahol a múltbeli változtatás hatására elkezdett halványulni a róla készült kép."

Igen, emlékeim szerint ez volt az egyetlen logikai hiba az egész trilógiában (én annak idején úgy tekintettem, hogy ez direkt nem is akart logikus lenni, csak egy kikacsintós geg). :-) Ezt leszámítva az a film tökéletesen használta az alternatív jövõket amiket az általad idõtörésnek nevezett elágazások hoztak létre.

"Lehetséges, hogy a kategóriák között még kellene csinálni kettõt, az idõutazás hatására a múltbeli változtatás azonnal megjelenik a jövõben is, illetve csak egy alternatív jövõben."

Lehet, de vagy ellentmondásra vezetnek, vagy nem új kategóriák, benne vannak az általam felsorolt háromban. Az, hogy "a változás azonnal megjelenik a jövõben", vagy - ahogy én fogalmaztam - "egy másik jövõ irányába haladunk", ugyanazt jelenti, hiszen ha az idõutazást lehetségesnek tekintjük, akkor az idõ is csak egy dimenzió, és nincs értelme különbséget tenni pl. az "azonnal történik a holnapban" és az "egy nap elteltével történik" között. Egy logikusan kitalált sci-fi-ben fel kell oldani valahogyan az idõparadoxont, és ha csak egy jövõt használ az elmélet, akkor a feloldásra továbbra is csak az általam a. és b. esetnek nevezett megoldással találkoztam eddig. Ha nem oldják fel így, akkor marad az ellentmondás, hogy ha valakit csonkolnak fiatal korában, akkor nem fog késõbb eljutni addig, hogy visszautazzon, és a csonkolásának okozója legyen, tehát nem is fogják csonkolni - vagyis a klasszikus idõparadoxon.
Asana 2014 máj. 05. - 10:18:28 Előzmény Fairplay
(176/218)
***moderálva*** Az Odüsszeia Odüsszeuszról -ahogy a nevében is benne van- szól! Tudod: Trója, háború, faló (aminek fõszereplõnk az ötletgazdája), az Istenek 2 oldali támogatása a 2 sereg oldalán és Posszeidon haragja, mikor elindul hazafelé és elköveti vele szemben az elsõ nagy bakit (nézz utána a történetnek, hátha megragad).
Amirõl Te beszél az Oidipusz tragédiája. A sztorid leírása nagyjából stimmel. Grat.
Már akinek nem rémlik valami a középiskolából....
Ja, és egyebként Szophoklész írta az Oidipuszt. Bár az Odüsszeiát valóban Homérosz.
mapk 2014 máj. 02. - 20:07:39
(175/218)
Ez egy fos.
Fairplay 2014 márc. 27. - 20:30:57
(174/218)
Idõ közben eszembe jutott egy történet ami szerint a jövõ nem megváltoztatható. Az Odüsszeia. Középiskolából akinek nem rémlik: ott a fõhõs kap egy jóslatot, hogy meg fogja ölni az apját és feleségül veszi az anyját. A fõhõs mindent megtesz, hogy ezt elkerülje, ezért elhagyja a családi fészket. Azt viszont nem tudja, hogy valójában õ "örökbefogadott" gyerek. Barangolásai során összetûzésbe keveredik az igazi apjával, akirõl nem tudja hogy az apja és megöli azt, majd elveszi a nejét feleségül, akirõl nem tudja hogy igazából az anyja, és csak a végén jön rá, hogy a jóslat beteljesedett, tehát a jövõ nem megváltoztatható. Ebbõl is látszik, hogy Homérosz mennyivel okosabb ember volt mint a looper forgatókönyvírója.
Fairplay 2014 márc. 27. - 20:17:43
(173/218)
Valóban ellentmondásos a film. Bár nekem úgy összességében tetszett 8/10. Újranézõs, már kétszer láttam. (De azért másodszorra még idegesítõbb volt az ellentmondás)

SPOILER!
Az idõutazásról két különbözõ elmélet keveredik benne. Az egyik hogy meg lehet változtatni a jövõt/múltat, a másik hogy nem. Pl a Vissza a jövõbe trilógia arra épül, hogy meg lehet változtatni. És ehhez végig tartották is magukat. De pl a (ezen sokat gondolkodtam, hogy hol is láttam ilyet) a Harry Potteres idõutazás meg arról tanúskodik, hogy ismétli önmagát a történelem. (Bocs csak ez a film jutott hirtelen eszembe, de biztos mindenki tudna erre is példát mondani.) Na a looperben végig úgy tûnik, hogy a múlt megváltoztatható. Ez az egésznek a lényege - hiszen láttuk - hogy az öreg fõhõs múltba való visszatértének két kimenetele lehetséges, az egyik szerint meghal, a másik szerint nem. Ehhez képest mi a végsõ mondanivaló? "A történelem ismétli önmagát" mondja a fõhõsünk a film végén! Ne mááár, ha ismételné önmagát akkor nem lehetett volna két különbözõ variáció! A film végsõ mondanivalója teljes ellentétben áll a film egészével.
7/10
doktormacko1 2014 márc. 22. - 23:31:15 7/10
(172/218)
7 / 10 Nem rossz , de egy kicsit jobbra számítottam a beharangozó alapján.
8/10
Újvállalkozó 2014 márc. 16. - 20:17:45 8/10
(171/218)
Ezt a filmet csak az húzta le, aki nem értette. Azoknak ajánlom az Éjjel Nappal Budapestet. Az csak egy síkon játszodik, tiszta bugyuta és kiszámítható. :)
8/10
istvansebok 2014 febr. 17. - 15:01:59 8/10
(170/218)
Tetszik a film. Nagyon jól mutatja be a lepukkant jövõt.
Kedvencem a Daewoo Lanoson(,ilyen van nekünk is) a napelemes töltési rendszer, bárcsak ilyen egyszerûen meg lehetne oldani az üzemanyag fogyasztását (8-10l/ 100km).
A története megfelelõen elgondolkodtató és részemrõl ez a lényeg.
SniderMac 2014 febr. 12. - 03:43:51 Előzmény Vadrenalin
(169/218)
Jókat írtál, de szerintem semmiféle alternatívákról nincs szó itt. Szerintem félrevezetett téged az a jelenet, amikor kétszer mutatják, hogy az öregebb Joe visszaérkezik. A másodiknál csak szimplán megmutatják az õ útját, mivel õ bezárta a körét, tudta, hogy mi lesz, és hogyan úszhatja meg. Egyetlen idõsíkra épít a film, egy jövõ, egy múlt... csak az újra meg újra.
SniderMac 2014 febr. 12. - 03:29:33
(168/218)
A legtöbb hozzászólóval megint nem értek egyet. :) Ez egy jó film, elaludni semmiképp nem lehet rajta, de valóban van benne logikai bukfenc, és számomra az is világossá vált, hogy ezt a forgatókönyvet se egy IQ betyár írta.
FIGYELEM csupa SPOILER jön!

Nem olvastam semmit a filmrõl mielõtt megnéztem volna, így amikor kezdett körvonalazódni, hogy Bruce Willis itt a negatív figura, hát egybõl láttam a filmnek a végkifejletét, ami számomra szomorú (fõleg, hogy nem vagyok idõutazó). Egybõl lehetett tudni, hogy az öreg joe lesz az, aki esõcsinálót alkot a gyerekbõl, mert az is egy kör, de hogyan lehetséges ez, amikor megmutaták, hogy õ 30 évvel korábban bezárta a körét, így ez meg sem történt. Persze, nyílván akkor más úton lett a gyerekbõl az, aki... ("irritáló fejû, rossz választás gyerek!")- de ezt mindenképp elkapkodott kivitelezésnek érzem; meg lehetett volna ezt sokkal jobban is oldani. Egyértelmû volt a fõszereplõk halála is a végén, pont ezért nem volt fordulat, meglepetés a vége.
Az anya elfogultsága a gyerek iránt érthetõ, de mégis taszító, és egy tabu egyben az egész dolog - Hitlert ki lõné le aranyos' tíz évesként?! Na, ez itt az igazi kérdés...
Nem úgy tûnt számomra, hogy ez egy menthetõ lélek, de ha csak egy kis jelét mutatták volna annak, hogy igen, akkor én is annak drukkoltam volna, hogy a kisfiú élje túl, és normálisan szocializálja be a társadalomba az anyja, hiszen õ meg tudja változtatni - de nekem végig egy gonosz "Rosemary gyermekének" tûnt.
Ja, és csak azért drukkoltam az öregnek, mert Bruce Willis játszotta, lefogadom, aki hasonlóan érzett a film közben, az is ezmiatt gondolkodott így. Hiszen sajnos nincsen benne igazán szerethetõ karakter, bár ez azért lehet, mert több szálon fut, és nincs is idõ igazán megkedvelni senkit benne.
De amúgy 10/7 a film úgy összességében, csak tényleg kár megint a végkifejletért (pont a paradoxonra kell nagyon odafigyelni egy idõutazós filmnél, ennél meg nem sikerült minden ellentmondást kiszûrni - és szerintem nem direkt).
ui: Ezt a Paul Dano-t minden filmben jól megszopatják!(?) :D
1/10
antiszudorika 2014 jan. 09. - 09:27:40 1/10
(167/218)
ez nagyon rossz film, en rettenetesen kínlódtam rajta.Sok helyütt olyan zagyva az egész, nem ajánlom senkinek.Bár ezt a fõszereplõ csókát kedvelem nagyon 1/10
Enyém 2014 jan. 09. - 00:21:45
(166/218)
jó pontokat kapott, letöltöttem, megnéztem, nem kellett volna. ekkora szart rég nem láttam.
Deniss 2013 nov. 14. - 18:59:51
(165/218)
*idõutazós
Deniss 2013 nov. 14. - 18:58:22
(164/218)
Nem jó film ,az elsõ 30 percben bele is aludtam,nem mondom hogy rossz de elég gyenge filmnek!!! 6/10
7/10
Rahar 2013 szept. 16. - 23:53:42 7/10 Előzmény Vadrenalin
(163/218)
Tetszik a megfogalmazásod és a kategorizálásod. Bár számomra az idõutazásos filmeknél az az elfogadható, logikus, hogy az idõtörés egy alternatív univerzumot teremt, tehát visszamehetsz, megváltoztathatod a dolgokat, de akkor is marad egy olyan univerzum, melyben nem mentél vissza.
A filmben lévõ logikai bukfencet én úgy értelmeztem, hogy ahogy a múltban történik egy változás, az azonnal kihat a jövõre, ezért van az, hogy hirtelen eltûnnek az ujjai. Hasonló jelenség volt megfigyelhetõ a Vissza a jövõbe elsõ részében is, ahol a múltbeli változtatás hatására elkezdett halványulni a róla készült kép. Lehetséges, hogy a kategóriák között még kellene csinálni kettõt, az idõutazás hatására a múltbeli változtatás azonnal megjelenik a jövõben is, illetve csak egy alternatív jövõben.
Egyébként aki szereti az idõhurkos filmeket és még nem látta, annak ajánlom a Frequency címû alkotást:
http://www.port.hu/frequency/pls/w/films.film_page?i_film_id=17362
nuiii 2013 szept. 08. - 22:25:33 Előzmény Sadenal
(162/218)
Egyet értek. A film van olyan bonyolult, hogy az alattam látható egyszerûbb felhasználók ne értsék. 8/10
Csekély értelmû medvebocs 2013 szept. 01. - 12:25:30
(161/218)
Nem tettszett, az idõs Joenak szurkoltam, a vége nem kielégítõ volt számomra, túlzottan véres, voltak olyan pillanatok amikor egy szereplõ se volt szimpatikus.

10/2
norlan 2013 aug. 27. - 06:30:06
(160/218)
Joseph Gordon-Levitt jobbkezes, míg az idõskori énje (Bruce Willis) már bal. Szép hiba :) Nálam mondjuk 6/10 a film.
8/10
Sadenal 2013 júl. 21. - 21:37:30 8/10
(159/218)
Rohadt érdekes film volt és biztos többször nézõs, mert az ilyen idõutazósok mindig nehéz filmek voltak, de nagyon megéri megnézni. :O Csak hát kicsit bonyolult. :O


8/10