Téma: Lopott idõ

1/10
11messi87 2011 dec. 02. - 23:58:06 1/10
(116/456)
Nem vagyok vallási fanatikus, de egy értelmes ember elolvassa a Bibliát. Nos, abban benne van, hogy a Fenevad bélyege fel lesz véve milliók által. Bõrre, vagy bõr alá... stb. Közel az idõ...

Ez a film orbitális nagy baromság, csak egy valamiben jó: elõrevetíti a sok szenvedést...

spoiler:

Arról nem is beszélve, hogy számtalan kamu van benne (kocsizuhanás, stb.), ráadásul én számoltam a másodperceket mikor futottak és meg kellett volna halniuk..de akkor hol a heppiend???
10/10
sugar3 2011 dec. 02. - 14:31:07 10/10
(115/456)
Kellemes meglepetés ez a film, érdekes és elgondolkodtató. Hibákat persze lehet benne találni, de azért ez egy jól kidolgozott mozi (ami manapság ritka). 10/10
10/10
_Freddy_ 2011 dec. 02. - 06:05:36 10/10
(114/456)
csak nem az Odaát nevû sorozatból lopták az ötletet? :D
1/10
heromark 2011 nov. 26. - 12:40:05 1/10
(113/456)
nem vagyok egy nagy port.hu fórumozó, szökõévente lépek be, nem tudtam, hogy ezt kijelzi:D nincs racionális magyarázat, hogy miért 10/1 re osztályoztam:D:D
10/10
Keló Scofield 2011 nov. 25. - 20:37:25 10/10 Előzmény heromark
(112/456)
Ha 10/3 nálad a film, akkor miért 10/1-re osztályoztad:)))?
Más látja ezt, nem gyanús???:)))
7/10
Almacska80 2011 nov. 25. - 15:41:29 7/10 Előzmény heromark
(111/456)
*Spoiler*

Gondolom azért tudott elinni 9 évet, mert mindenért idõvel kellett fizetni...

*Spoiler*
akos92 2011 nov. 24. - 12:49:34
(110/456)
Segítõ Béka 2011 nov. 24. - 12:46:34 Előzmény Bigpapa
(109/456)
nem hallottam még ezt, nem esett le, talán azért, mert ezek nem is skótok. ezek nem verik a fogukhoz a garast, azért havi két millióból van mit szórni. repülõgép, helikopter, villák, vitorlás.
a fogászok meg tényleg jól keresnek.
1/10
heromark 2011 nov. 24. - 09:16:38 1/10
(108/456)
Nálam 10/3as film kb.

Spoiler:

Az elsõ 15perc után egy maszlag az egész. Sörözés közben meg lehet állapítani ilyen "igazságokat", hogy mindenkinek jutna idõ, ha a gazdagok nem akarnának halhatatlanok lenni, stb, stb. Egy kliségyár volt az egész film, nevetséges dialógusokkal, óriási bakikkal az akciójelenetekben pl: egyenesen lõ a detektív, és az épület tetején pattognak le a golyók, szembõl lövik a kocsit, és gyakorlatilag a hátsó spoileren szikráznak a golyók.
A kedvencem:
- Hol vagy xy ( a nevére nem emlékszem, Justin Timberlake alkoholista haverja)?
- Meghalt! Te adtál neki 10 évet, és õ elivott 9et.....ez mi??????D:D:D:D:D
Na mind1, összefoglalva, természetesen tiszteletben tartom akinek tetszett a film, és gyakorlatilag úgy érzem, hogy az egyetlen frappáns dolog a magyar címe: Lopott idõ....hát tényleg úgy érzem, hogy elloptak tõlem 2 órát....
tiadam 2011 nov. 23. - 23:11:40
(107/456)
2 órát azér meg ért nekem a film. :) (vicc höhö)
Elég összecsapott volt, több csavart is elviselt volna a kicsi testem, de legalább egy lett volna. Olyan volt, mintha elkezdenék nézni egy filmet, nem rossz a bevezetés és érzed, hogy ebbõl a filmbõl még kialakul valami és várod a csavart és nem történik meg. Olyan, mint egy félig megírt szonáta. Csak bevezetés van és nincs kidolgozás. Vagy ott egy vers és van egy jó cím, de sehol a vers, mert úgy gondolja a költõ, hogy ez már magában egy jó mû. Mindegy ezt is ellehetett elég szépen adni. Mindenesetre nem sajnáltam 2 órát és 4000Ft ot (2 mozijegy, popcorn, kóla) :). 10/7
Évibébi 2011 nov. 23. - 19:05:25
(106/456)
Nézhetõ film, de valóban, sokkal többet is ki lehetett volna hozni belõle. Lehet, majd lesz egyszer egy másik forgatókönyv-író, aki ütõsebb sztorit csinál az alapjában véve nagyon jó ötletbõl.
Engem Amanda idegesített nagyon, õ gyenguska volt.
Mellesleg legszívesebben beutalnám õt egy pajzsmirigyvizsgálatra, labor és szcinti dettó, mert úgy néz ki, mint egy kezdõ Basedow-os.
10/10
Keló Scofield 2011 nov. 23. - 13:09:46 10/10
(105/456)
Azon gondolkodtam, hogy a mai világban a pénz cserélõdik, tehát nem fogy el:) A filmben is cserélõdik az idõ, de az csak-csak ketyeg lefele, szóval elfogy egyszer az egész. Vagy ez hülyeség?:)
Bigpapa 2011 nov. 22. - 19:24:17 Előzmény Segítõ Béka
(104/456)
A hozzászólásomban a "fogtechnikus" = fogához veri a garast, spúr,faszari, skót,zsidó...stb.Aki ül a pénzén,a legolcsóbb sajtízû készítményt veszi meg az igazi sajt helyett,mert az olcsóbb :)))) Értsd is azt,amit olvasol :)))
10/10
Keló Scofield 2011 nov. 21. - 15:23:43 10/10
(103/456)
Most néztem meg, nekem nagyon tetszett, mégpedig azért is, mivel megfogott a történet, elgondolkodtatott.
Nálam volt egy ilyen Matrix-Inception feelingje az egésznek. Nem tartottam Timberlake-tõl, már rég kinõtte a tinisztárságát, mégis DiCaprio-t tartottam volna a legalkalmasabbnak erre a szerepre, aki szintén kölyökképû szerepekkel kezdte, most viszont szerintem a legnagyobb színészek között említhetõ (pld. A Tégla stb...).
SPOILER A Matrix jutott eszembe amikor a fõhõst hallgatták ki az idõrendészek egy szobában.
Lehet elkerülte a figyelmem, de nem emlékszem hogy ez miért is játszódik a jövõben? Nem csak egy kitalált történet az egész? A mai világképpel párhuzamot vonva, ahol van idõ ott a hatalom-ahol van olaj ott a hatalom.
Persze itt az élet a tét, tehát nem teljesen igaz, de ez jutott az eszembe. A végére mást vártam, azt hittem Timberlake meg fog halni, öngyilkos lesz, miután ellopja az idõmilliókat. Még az járt a fejemben, hogy az elején akitõl az idõt kapta, az apja volt.
Az hogy a csajszi tûsarkúban futkározott nem foglalkoztat, ezért nem húznék le egy filmet.
Szóval elég egyedi ez a mozi, hibákat mindig lehet találni, de a mondanivalója miatt (is) nálam 10/10.
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 21. - 13:45:18 Előzmény domo.robi
(102/456)
A Bibliában kb. 2000 éve le van írva egy olyan gazdasági rendszer létrehozása, amely a kézre, illetve homlokra rakott "bélyeg" segítségével mûködik"

igen?? :) a bibliába ilyen is van?? pontosan hol?
Segítõ Béka 2011 nov. 21. - 13:43:29 Előzmény Bigpapa
(101/456)
itt nem a fogtechnikusokról van szó, hanem a bankárokról.

bennfentesek, inside job
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 21. - 13:39:46 Előzmény athosga
(100/456)
A film szépen simogatja a gazdagságról álmodozók lelkét"

nem, csak a normális életrõl álmodozók lelkét simogatja, és valóban van benne egy kis kommunista ideó, de minden ideológiában vannak hasznos dolgok, különben nem léteznének.
miért kellene valakinek havi hatmilliót keresnie olyan munkával, ami nem válik a közösség hasznára, csupán árt neki?
offtopic
Segítõ Béka 2011 nov. 21. - 13:36:32 Előzmény stonerack
(99/456)
mi az a darwinista kártékony felfogás?
darwin az evolúciót "találta fel", egyetlen kártékonysága az egyház irányába, a teremtés elméletére érvényesült
Segítõ Béka 2011 nov. 21. - 13:33:09
(98/456)
csak a bolond nem tud a film alapján az idõ és a pénz között párhuzamot vonni. és ilyen válságos idõben ez nagyon katuális is.
ahogy elhangzik a filmben: mindenkinek lehetne elég ideje, ha nem akarnának a gazdagok halhatatlanságot.
nagyon jó szcifinek indul. nagyon okos.

spoiler:

ha ilyen kevés ideje volt az anyjának, minek centizte azt ki, és adott reggel fél órát ebédre? ez buta dolog volt a forgatókönyvírótól.
ahogy buta, elcsépelt dolog volt, az anyja halálát pont akkora idõzíteni, mint amikor futva találkoznak a fiával, egy ilyen okos filmbe, minek ilyen ostobaság? sokkal sokkolóbb és meghatóbb lett volna, ha futva talál rá a fiú az anyja testére
kár hogy kifut robin hood boni és klájdra
némely jelenet nagyon béna, pl a nullázós, mikor beköpi az egyik ember õket az idõbanditáknak.
az meg tetû unalmas, hogy mindig mondják, hogy hány évesek: "60 éves vagyok", "50 éve vagyok idõrendész", itt menõznek a piti számokkal, nincs egy 300 éves se?!
"küldje a napidíjamat ... várjon, látom õket" jaj, nagyon béna, többet érdemelne a sztori
athosga 2011 nov. 19. - 18:51:53
(97/456)
Kurva szar film, millió klisével, egy halom rossz, káros üzenettel, logikai bakikkal. De a lényeg átjött: a gazdag egy érzéketlen tolvaj kizsákmányoló, "idõ" márpedig jut elég mindenkinek, mindenki lehet kiskirály. A film szépen simogatja a gazdagságról álmodozók lelkét, miközben a pénzükre hajt (nem véletlenül pont most csinálták meg. Szánalmas). A legnagyobb üzenetet viszont szándékuk ellenére adták: mindenkinek van pénze, a gyárak üresek, mindenki boldog. De jó lenne, ugye? Meg egyébként is: éljen a kommunizmus!