Téma: Lopott idõ

mpeti1 2011 nov. 19. - 14:35:04
(96/456)
trev:

"A világ egyik legjelentõsebb tudományos elmélete?"

Gratulálok, megmuattad, ki az ostoba. Ha jelentõs tudományos elmélet, az csak jó lehet, ugye, meg sem szabad kérdõjelezni :) a föld pediglen lapos. Hiszen ez egy nagyon nagyon tudányos elmélet volt, nem is rövid ideig.
10/10
trev 2011 nov. 19. - 10:27:29 10/10 Előzmény stonerack
(95/456)
"Annyira jo ez a film. megnézem mégegyszer!!! Jol megalázzák benne a darwinista kártékony felfogást! Jo irányba halad a világ!:)"

Kártékony darwinizmus? A világ egyik legjelentõsebb tudományos elmélete? :-D Ostoba vagy. Bocs.
8/10
punkfy 2011 nov. 18. - 22:02:26 8/10
(94/456)
Szerintem is jó film, s tökéletesen illik a mai helyzetre. Persze soha az életben nem lesz Robin Hood 2. (sajnos ^^)
Alexa5 2011 nov. 18. - 15:31:27
(93/456)
Én is azoknak a táborát fogom erõsíteni, akik szerint ez a film nagyon jó volt. Tetszett a történet, a színészi alakítással sem volt semmi probléma. Bármikor megnézném újból ezt a filmet.
Szerintem a mai gazdasági helyzet egy hasonló állapotot bármikor elõidézhet.
Értékelésem 10/10.
10/10
stonerack 2011 nov. 18. - 03:45:48 10/10 Előzmény greeen
(92/456)
te rettentõen buta vagy. ez hol van a mesétõl? fényévekre, simán megoldható az ami ebben a filmen van némi tudományos fejlõdés után. ettõl sci-fui. ami mese az a gyuruk ura. egy.
Kettõ több van a filmben,mint a szorakoztatás, sokkal, de sokkal-sokkal. :-)
Mégpedig az, hogy meg kell maradni a középúton , értsd: ész és szív 50-50%-ban.
A csaj apja 99%ban elhidegult pénzkozpontu, és rideg felfogásu, tkpen az õ életfelfogása szerint értelmetlen az élet.
És pont ez a film mondani valója,hogy az élet többrõl szól mint a túlélésrõl.

Az IQd lehet hogy magas, de az EQ-d konstans nulla.
10/10
stonerack 2011 nov. 18. - 03:40:42 10/10
(91/456)
Annyira jo ez a film. megnézem mégegyszer!!! Jol megalázzák benne a darwinista kártékony felfogást! Jo irányba halad a világ!:)
kojuci 2011 nov. 16. - 22:32:26 Előzmény xhege
(90/456)
Valóban kár érte, jó az ötlet, de a kb. a film 3/4-étõl szerintem logikátlan, ostoba borzalommá vált, és már alig vártam hogy vége legyen…!
A vágások szörnyûek benne, mintha egy kisiskolás készítette volna valami ósdi géppel.
10/10
JOHNNY-BOY 2011 nov. 14. - 19:32:53 10/10
(89/456)
Nem tudom, lehet, hogy csak én vagyok szerény igényû de szerintem ez a film nagyon jó:) 10/10

Azt sem értem, hogy ezzel a Timberlékkel kinek mi baja van. Nem egy igazi õstehetség aki erõsen Oscar-díj esélyes de szerintem jó volt ebben a filmben. Seregnyi pocsékabb színész van.
6/10
sanderb 2011 nov. 14. - 13:41:34 6/10
(88/456)
Hát, elég gagyi forgatókönyvet írogattak ennek a filmnek, sajnos. Belevittek, drámát, romantikát, akciót, krimit meg mindent, de így is irtó gyenge lett. Pedig a témában sokkal több rejtõzik, kár érte. Ha egy jövõrõl szóló filmnek nincs még csak déli árnyéknyi üzenete sem, akkor az el lett hibázva, illetve tucatakciósodott egy más tér-idõsíkon. A legjobb részeit szem elõtt tartva is csak 10/6.
xhege 2011 nov. 14. - 10:54:13
(87/456)
Kár érte, akár még jó film is lehetett volna. Az alapötlet nagyon ütõs, a kivitelezés sajna gyatra. 5/10
8/10
ddeak 2011 nov. 13. - 11:42:30 8/10
(86/456)
én a sexet hiányoltam belõle. igaz próbálkoztak, de állandóan csak rohantak és ha megis történt késõbb a dolog a kocsiba, nem nagyon mutatták...
Ford Mustang 2011 nov. 13. - 00:49:24
(85/456)
Timberlake, futás!
Ez valószínûleg elkerülhetetlen: minden filmet más filmekhez hasonlítanak - még az alkotók is. Justin Timberlake mégis alaposan meglepett mindenkit, amikor új sci-fi/thrillerét, a Lopott idõt a Forrest Gumphoz hasonlította. Hiszen a Lopott idõ a jövõben játszódik, amikor a géntechnika olyan tökélyre fejlõdött, hogy 25 éves korban képes megállítani az öregedést, és így örök életet, sõt, örök fiatalságot biztosít. Annak, aki meg tudja fizetni...
- Azért hasonlít a Lopott idõ a Forrest Gumphoz - magyarázkodott Timberlake -, mert valószínûleg nincs másik film a világon, amiben ennyit futnak. Mivel az idõ nagyon értékes, a fõszereplõ folyton rohan: iszonyú strapás volt a forgatás, naponta tíz-húsz kilométereket kellett lefutnom: egy teljes koncertturné sem visel meg annyira, mint ez a szerep. Egy sportoló is sokat fut, de aztán jeget tesz a lábára, és kap egy hét szünetet a következõ meccsig: mi meg másnap hajnalban újrakezdtük, és nem hivatkozhattunk izomlázra. Igaz, én még jobban jártam: Amanda Seyfried tûsarkúban szaladgált mellettem.
1/10
fnori 2011 nov. 12. - 12:26:09 1/10
(84/456)
az ötlet egyszerûen zseniális, a kivitelezés már kevésbé. az a benyomásom hogy kicsit elsiették, lebutították (azok a szóviccek...) nem is beszélve a mi kedves Amandánkról, aki az egész filmben tûsarkúban futott az életéért XD alapvetõen azért nem rossz, de én jóval többet vártam
Bigpapa 2011 nov. 10. - 09:09:55 Előzmény domo.robi
(83/456)
Szerintem a jóléti társadalmat egy film adja vissza csak igazán és az a Star Trek. Ott már nincs értelme a pénz halmozásának (kivéve a Ferengiket,de azok az ûrzsidók,akiket a latinum és a vagyonszerzés hajt elõre),de a csillagflottánál és a földön az emberek inkább fejlesztik magukat,utaznak,felfedeznek,nem a nyomorról szól és nem arról, hogy robotként dolgozol egy életet,hogy ne dögölj éhen.

A világon valóban nincs jól elosztva a pénz.Nem tudom,minek valakinek 20-30 milliárd dolláros vagyon, amikor fogtechnikusként él,semmire nem költ,retteg kimenni az utcára,nem vezet saját autót...,akkor minek még harácsolni. De az tény, ha most szétosztanád a világ vagyonát az emberek közt és mondjuk még sikerülne nagyjából egyenlõ részben az osztás, senki sem dolgozna. Tényleg leállnának a termelõ üzemek,senki sem menne be melózni,mert minek? van pénzem.
SPOILER
Ugyan ez van a filmben,hogy a szétosztott idõ nem jó helyre került,mert nem tudnak élni ezzel a lehetõséggel.Eldobtak kapát kaszát és lerohanták a többi idõzónát,mint a sáskák.Az egész gettó csürheként viselkedett.Tudom,rossz hasonlat,de ha selyempapírba és arany csomagolópapírba teszel egy darab szart,az lehet,hogy jobban mutat,de attól még szar marad.Itt a gettólakók vagyonokat kaptak,de nem tudnak élni a lehetõséggel. Ahogy a haverja is, elivott 10 évet.
Bigpapa 2011 nov. 10. - 09:00:29
(82/456)
Azt észrevettétek,hogy nem volt egyetlen állat sem a filmben? Vagy ez csak nekem tûnt fel?
Mondjuk érdekes lett volna egy németjuhász, a bal mellsõ mancsán egy ketyegõ órával és ahogy hozzád dörgölõzik, lopja az idõdet :D
domo.robi 2011 nov. 08. - 23:11:17
(81/456)
****Spoiler is van benne ****
A film megértéséhez szerintem fontos a történelmi elõzmények ismerete. A Bibliában kb. 2000 éve le van írva egy olyan gazdasági rendszer létrehozása, amely a kézre, illetve homlokra rakott "bélyeg" segítségével mûködik. Most mit mondjon erre egy hívõ ember, amikor meglátja a Near Field Communication (NFC) technológia megjelenését vagy éppen a hazánkban is divatos a Paypass karórát illetve bankkártyát. Nyilván azt mondja, hogy elõállt az a technológiai alap, amely ezt a rendszert (Világkormány, antikrisztusi rendszer, New World Order, stb.) lehetõvé teszi? Nyilván hivatkozni fog a próféciákra.

Más kérdés, hogy az idézett prófécia nem a kevesek uralmát mutatja be, hanem azt, hogy egy személy kezében összpontosul a hatalom, aki egy kis vallásos imádásért cserébe mindenkinek, mindent megad. Ellentétes irányban megfogalmazva: csak az kap meg mindent aki a vallásos imádást bevállalja.

A film viszont nem errõl szól. A film a kevesek gazdasági uralmát mutatja be, a nyomorgó többség felett. Ez a mostani korra jellemzõ, és inkább igazságtalan, mint nem. Ma is megvan az a pénz a világon, amelybõl mindenki jól élhetne, de ha szétosztanád, akkor senki nem akarna tovább dolgozni, szétesnének a társadalmak, stb.

Egy kis off még a végére: többen éppen úgy értelmezik a "világkormány" idõszakát, mint amely véget vet a különbségekbõl fakadó igazságtalanságnak, és mindenkinek megadja az egyenlõ esélyt. Ebbõl a szempontból Timberlake az antikrisztus, a pénzosztogatása, a különbségek eltüntetésére irányuló törekvése miatt, és a jó öreg Weis bankár (a névválasztás nem véletlen) képviseli a mostani világrendszert...
9/10
parduccica 2011 nov. 08. - 07:57:39 9/10
(80/456)
nekem tetszett a film. Justin Timberleket sose bírtam, mondhatnám nem az én generációm, de a filmben meggyozott.
a téma nagyon érdekes és elgondolkoztató, sajnos sok benne az igazság, csak kicsit olvasni kell a sorok kozott. Szóval nálam 9.
7/10
offtopic
Csigalány 2011 nov. 07. - 21:08:28 7/10 Előzmény greeen
(79/456)
De a gettóbelinek nem volt ideje megvenni... ;o)
greeen 2011 nov. 07. - 20:18:25
(78/456)
hehe ha belegondolsz a mobillal pont hogy idõt spórolsz meg többet mint amit ráköltesz és életet mentesz vele,mint ahogy leírtam a hsz-ben hehe.
eMeN 2011 nov. 07. - 17:08:01
(77/456)
Justin Timberlake… Megvallom õszintén, hogy egy kicsit kételkedtem a fiúban. Elismerem a zenei pályafutását, és láttam már itt-ott filmekben is. De egy akciófilmben nem igazán tudtam elképzelni. Mondjuk az akció scifi jobban hangzik. És csalódtam. Kellemesen! Meg kellett néznem másodszor is, hogy véleményt is alkossak róla, de mindenképpen megérdemli. Ha így folytatja a fickó elég lesz a neve is, hogy megnézzem a filmet. És maga a film! Remek ötlet az „idõ pénz” gyakorlati kiaknázása. És egy jó ötletnél, már csak vigyázni kell, hogy ne szúrják el a poént. Majdnem sikerült, de még (in time) vége lett! Érdemes megnézni. 100%